Jump to content
  • 0

Problem z wydajnością gry.


AfgFire
 Share

Question

Witam serdecznie

Postanowiłem po jakimś czasie wrócić do Warframe niestety spotyka mnie niemiła przygoda w postaci problemu optymalizacji  gry.

Podczas grania w Warframe moje FPS skaczą od 165 do nawet 40(Przy wyłączonym V-Sync 270-40 FPS). Przy 165 Hz monitorze jest to bardzo nie przyjemne zjawisko.

Moja specyfikacja komputera to:
I7 4790 K
2x 4GB Crucial Balistix Sport 1600 MHz CL 9 2x 8 GB Crucial Balistix Sport 1600 MHz CL 9
Gigabyte G1 GTX 980 TI @1500 MHz (Testowałem grę również bez OC na karcie graficznej i nie ma różnic)
Asus Z97 Pro Gamer
SSD Samsung EVO 850
XFX 850 W Full modular GOLD
Windows 10 PRO (dodam że z zakupioną licencją [nie pirat więc nie było ingerencji w wewnętrzne pliki systemu])
Asus ROG PG279Q
G-Sync ON/OFF (testowana gra była przy włączonym i wyłączonym G-Sync)
Wersja sterownika to 381.89

Problem występuje przy każdej mapie oraz przy wszystkich ustawieniach graficznych. Spadki FPS nie mają różnicy czy gram na ustawieniach najniższych czy na maksymalnych. (Testowałem również z wyłączonym V-Sync)

Dodatkowym efektem jaki zauważyłem to niskie zużycie GPU oraz CPU (Widoczne będzie to przy załączniku. W momencie ściągnięcia v-sync użycie procesora jak i karty graficznej powinno być 98/100% jednak tak się nie dzieje, użycie procesora i karty graficznej jest takie samo)

Dodam również że wina nie leży po stronie konfiguracji sprzętu. Tutaj go testowałem na przeróżne sposoby i benchmarki zaczynając od OCCT (5 godzinny test nie wskazał niestabilności) kończąc na 3D Mark/Valey Benchmark oraz Wiedźmin 3 i Battlefield 1, w żadnej z tych gier nie zaznałem takich problemów.
Odinstalowałem sterowniki DDU oraz zainstalowałem ponownie (oczywiście bez GE).
W ustawieniach sterownika graficznego oczywiście jest ustawione w zakładce "Zarządzenia ustawieniami 3D --> Tryb zarządzania energią --> Preferuj maksymalną wydajność"
Przeinstalowałem system operacyjny.
Instalowałem grę z Steam jak i z EXE z strony warframe.com . (PS. Nie wiem czemu ale w wersji z STEAM nie można włączyć Physx).

W skrócie zrobiłem wszystko co w mojej mocy aby jakkolwiek poprawić wydajność gry. (Oczywiście próbowałem uruchamiać aplikację w Trybie 32 jak i 64 bit.

Proszę o pomoc w powyższej sprawie.

Pozdrawiam

3IzKCuYUhRwNcbsnI8MfSxz8iKD48xkLS4W0jXYa

 

nslt1ouWEZ1Mom_-t8HMfoGqRSVpcClRw68rGQ2e

 

UiZQF04TJYjZcMUcJLV8vSjK7KXprZl_MehNf72m

Edited by AfgFire
Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

O, widzę nie tylko ja bawiłem się w testowanie, bo 40 fps drażniło przy 144 Hz...

Póki co zauważyłem tyle, że Dx11 co któryś update potrafi być kapryśny, a z PhysX problemy są ciągle... W moim przypadku trochę poprawiło sytuację wyłączenie karty zintegrowanej i HPET. Dalej jednak spadki występują...

Kolega również próbował oszukać trochę i wykorzystał NVidia Inspector. Gra ładowała mu w którymś momencie już tylko kształty. Niestety prędzej czy później doświadczył spadków tak samo jak ja.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak jak to było wspomniane wyżej, PhysX jest technologią, która doprowadziła Warframe do memory leaków, jakiś czas temu ktoś z DE udostępnił graczom narzędzie pozwalające na wykrywanie, kiedy nagle grafika zaczyna się przeciążać bez powodu. Zapowiedział też, że możliwe, że DE w przyszłości to porzucą.

Wygląda na to, że sprawa musi być zgłoszona supportowi, choć jak na razie wygląda na to, że ten problem może mieć związek z prędkością odświeżania monitora (jedynie zgaduję, obaj macie szybkie monitory, ja nie zauważam problemów na 75 Hz z wyjątkiem Infested Roomu w Orbiterze).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam ponownie.


Panowie problem występuje przy każdym ustawieniu graficznym. Przy najniższych ustawieniach graficznych Warframe mam takie same spadki FPS. Za to narzut na GPU się zmniejsza.

Nie jest to wina z pewnością PhysX który działa tylko i wyłącznie w DX 11+ a przy DX 10 występuje dokładnie ten sam problem.

Sprawa jest zgłoszona do Supportu.

PS. Posiadam Asus ROG PG279Q (165 Hz + G-Sync)

Podsumuję wasze wypowiedzi DX 11/10/9 ma dokładnie takie same problemy z wydajnością więc nie jest to wina API (chyba że skopali wszystkie 3 naraz). Wina nie leży również po stronie nieszczęsnego PhysX jeżeli jest on u was problematyczny to zmieńcie PhysX z generowanie go na CPU na GPU (pomoże) dodam wam również że do PhysX trzeba mieć naprawdę dobrą jednostkę obliczeniową w Warframe, karty pokroju GTX 970/1060 nie poradzą sobie z nią przy większej ilości mobów. Minimum jaki trzeba do PhysX to 1070/980TI aby móc osiągnąć pełnie doznań (tutaj mam na myśli 165 Hz przy 75/60 wystarczy 970/1060 a przy 144 Hz GTX  980    [To wszystko przy rozdzielczości 2k, bo już dzisiaj raczej niżej nie schodzą). Oczywiście pisząc to mam na myśli hardkorowe miejsca w warframe gdzie nagle pada 60 mobów wokół nas.

 

Warframe najprawdopodobniej ma problem z silnikiem graficznym albo jest to wina nvidi i ich sterowników.

Jak na razie staram się docisnąć oby 2 firmy aby coś z tym zrobili.

 

 

Kolejną ciekawostką jest to że przy DSR x4 użycie GPU też jest na tym samym poziomie. Coś jakby w niektórych momentach grafika nie mogła przekroczyć pewnych wartości obliczeniowych.

 

Zapraszam do dalszej rozkminy :).

Może ktoś z kartami od stajni AMD by się wyraził ?

 

PS. Przy GTX 295 problem też występuje.

 

Pozdrawiam

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Też zauważyłem nieuzasadnione skoki FPS'ów. Path of Exile ma dokładnie taki sam problem, więc może rzeczywiście jest to związane z jakąś konkretną technologią. Tam bodajże coś przebąkiwali o directX, ale dokładnie nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...