Jump to content
  • 0

Aktualizacja nie powiodła się


Szymer
 Share

Question

Witam opiszę dziś problem który mam już od wczoraj. Kiedyś grałem w Warframe i dowiedziałem się, że moi kumple również zaczęli grać. Chciałem do nich dołączyć. Pobrałem Warframe ze steama, po pobraniu gry wchodzę w launcher a po paru sekundach wyskakuje to:http://imgur.com/a/cUCIb

 Mam nadzieje, że pomożecie mi rozwiązać problem. Z góry za wszelkie próby pomocy dziękuje!

Edited by Szymer
Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

U góry w tym launcherze masz koło zębate, zrób weryfikację i optymalizację plików. Jeśli to nie pomoże, zrób też weryfikację na steamie. Jeśli to nie pomoże... Spróbuj ściągnąć grę bezpośrednio ze strony producenta, pomijając steam.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 5.07.2017 at 1:25 AM, THeMooN85 said:

U góry w tym launcherze masz koło zębate, zrób weryfikację i optymalizację plików. Jeśli to nie pomoże, zrób też weryfikację na steamie. Jeśli to nie pomoże... Spróbuj ściągnąć grę bezpośrednio ze strony producenta, pomijając steam.

Ok spróbuje, powiem czy coś dało. Wkurzyłem się i odinstalowałem grę więc muszę znowu pobrać :P

Edited by Szymer
Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 5.07.2017 at 1:25 AM, THeMooN85 said:

U góry w tym launcherze masz koło zębate, zrób weryfikację i optymalizację plików. Jeśli to nie pomoże, zrób też weryfikację na steamie. Jeśli to nie pomoże... Spróbuj ściągnąć grę bezpośrednio ze strony producenta, pomijając steam.

Zanim następuje weryfikacja dostaje błąd, że "Program The Evolution Engine przestał działać."

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Myślę, że problem leży po stronie twojego systemu w komputerze. Jakiś program/usługa/proces powoduje pojawienie się problemu. Może na czas aktualizacji/weryfikacji wyłącz ochronę w czasie rzeczywistym w antywirusie, sprawdź czy firewall nie blokuje połączenia. Może też być problem po stronie usługodawcy internetu, zablokowane porty na routerze, coś co blokuje postęp.

Jeśli masz laptopa, spróbuj zrobić to na innym połączeniu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 6.07.2017 at 7:54 PM, THeMooN85 said:

Myślę, że problem leży po stronie twojego systemu w komputerze. Jakiś program/usługa/proces powoduje pojawienie się problemu. Może na czas aktualizacji/weryfikacji wyłącz ochronę w czasie rzeczywistym w antywirusie, sprawdź czy firewall nie blokuje połączenia. Może też być problem po stronie usługodawcy internetu, zablokowane porty na routerze, coś co blokuje postęp.

Jeśli masz laptopa, spróbuj zrobić to na innym połączeniu.

Eh już sobie daruje, kiedyś jak zrobię format dysku to spróbuje ponownie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...