Jump to content

Warframe kendi kendine yeniden yükleme sorunu

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.

Benim pc de her zaman oynadığım warframe bu gün hiç yüklenmemiş gibi davranıyor. 13.8gb download yer istiyor ve yükleme yapmayı deniyor. Halbuki 2 saat önce oyunu oynayıp kapattım. Mevcut dosyaların tümü güncel. Kaldı ki güncel olmasa bile arada hotfixlerden dolayı 10mb kadar bir yükleme yapardı.

Şimdi sorunum 13.8gb yi yeniden yüklemek istememek... Nasıl çözebilirim ?

Not : Oyunu steamden indirip oynuyorum.

Teşekkürler.

Sayın modlar ve oyun ekibi...

Bu açık eleştiri ve kritik bir feedbacktir... Uygulamayı kendi klasöründe dahi çalıştırsanız başınıza bu tarz bir olay gelebiliyor. Örneğin bir oyunu 3 kişi oynuyoruz. Bilgisayardan bilgisayara aktarıp her defasında (yani 13.8 x 3 = 41,4 GB !) büyük boyutlu bir oyunu indirmemiz gerekmemeli ! Kendi kendini yok eden ve kendi yükleme yolunu bulamadığı için problem çıkartan launcher uygulaması kesinlikle oyuncular için baş belası diye tabir edilebilir. Hiçbir oyun bu şekilde çalışmamaktadır. En kötü ihtimalle launcer olmadan yüklenen oyunlar launcher çalıştırıldıktan sonra CRC ile dosyaların güncelliği ve geçerliliğini kontrol edip, hasarlı, bozuk veya eksik dosyaları yerine koymaktadır...

Şuan oturdum 14GB yeniden indiriyorum... Kaç saat sürecek Allah bilir... Epitopu 1 saat oyun oynayabilmek için...

Sevgiler. (Warframe müptelası...)

Edited by GkhnYlmz53

On 7/14/2017 at 3:46 PM, GkhnYlmz53 said:

Sayın modlar ve oyun ekibi...

Bu açık eleştiri ve kritik bir feedbacktir... Uygulamayı kendi klasöründe dahi çalıştırsanız başınıza bu tarz bir olay gelebiliyor. Örneğin bir oyunu 3 kişi oynuyoruz. Bilgisayardan bilgisayara aktarıp her defasında (yani 13.8 x 3 = 41,4 GB !) büyük boyutlu bir oyunu indirmemiz gerekmemeli ! Kendi kendini yok eden ve kendi yükleme yolunu bulamadığı için problem çıkartan launcher uygulaması kesinlikle oyuncular için baş belası diye tabir edilebilir. Hiçbir oyun bu şekilde çalışmamaktadır. En kötü ihtimalle launcer olmadan yüklenen oyunlar launcher çalıştırıldıktan sonra CRC ile dosyaların güncelliği ve geçerliliğini kontrol edip, hasarlı, bozuk veya eksik dosyaları yerine koymaktadır...

Şuan oturdum 14GB yeniden indiriyorum... Kaç saat sürecek Allah bilir... Epitopu 1 saat oyun oynayabilmek için...

Sevgiler. (Warframe müptelası...)

Normalde zaten dosyaları doğrulama yapıyor ve o şekilde indiriyor. Her seferinde yeniden indirmene gerek yok. Aktarımı doğru yapamadığın için böyle bir sorun ile karşılaşıyorsun.

On 7/14/2017 at 3:17 PM, GkhnYlmz53 said:

Merhaba arkadaşlar.

Benim pc de her zaman oynadığım warframe bu gün hiç yüklenmemiş gibi davranıyor. 13.8gb download yer istiyor ve yükleme yapmayı deniyor. Halbuki 2 saat önce oyunu oynayıp kapattım. Mevcut dosyaların tümü güncel. Kaldı ki güncel olmasa bile arada hotfixlerden dolayı 10mb kadar bir yükleme yapardı.

Şimdi sorunum 13.8gb yi yeniden yüklemek istememek... Nasıl çözebilirim ?

Not : Oyunu steamden indirip oynuyorum.

Teşekkürler.

Tahminim şudur ki senin steamın dosyaları doğrulama yapıyor ve güncellenmiş dosyaları eski dosyalar ile değiştiriyor. Bunu güncelleme boyutunun 13gb olmasından anlıyorum. Normalde 16-18gb arası bir güncelleme yapması gerekirdi eğer ki sıfırdan tüm dosyaları indiriyor olsaydı.
Bu sorundan komple kurtulmanın yolu önce warframe'yi sonra steam'ı kaldırıp yeniden yüklemek olabilir.