Jump to content

Türkçe Çeviriler

Lightning
 Share

Recommended Posts

Öncelikle merhaba, son zamanlarda farklılık olsun diye Warframe'i Türkçe dilinde oynamaya başladım ancak biraz hayal kırıklığı yaşadığımı belirtmek isterim. Oyunda fazlaca çeviri hataları,bazı noktalarda eksik harfler,imla hataları ve gereksiz sözcükler var.Türkçe çeviri ekibi oyun üzerinde yeni yeni mi çalışmaya başladı? Warframe'i şu son birkaç hafta dışında en son 2-3 sene önce oynamıştım. O yüzden çevirmenler ne durumda veya bu işe ne zaman başlandı tam olarak bilmiyorum. Ancak sormak istediğim bir iki soru var. İlk olarak oyuncular arası bir çevirmen grubu tarzı bir topluluk var mı/oluşacak mı? İkinci olarak ben bu Türkçe çeviri ekibine yardımcı olmak istiyorum, onlar ile nasıl iletişime geçebilirim?

On 01.11.2017 at 4:18 PM, beyazwyvern said:

Öncelikle merhaba, son zamanlarda farklılık olsun diye Warframe'i Türkçe dilinde oynamaya başladım ancak biraz hayal kırıklığı yaşadığımı belirtmek isterim. Oyunda fazlaca çeviri hataları,bazı noktalarda eksik harfler,imla hataları ve gereksiz sözcükler var.Türkçe çeviri ekibi oyun üzerinde yeni yeni mi çalışmaya başladı? Warframe'i şu son birkaç hafta dışında en son 2-3 sene önce oynamıştım. O yüzden çevirmenler ne durumda veya bu işe ne zaman başlandı tam olarak bilmiyorum. Ancak sormak istediğim bir iki soru var. İlk olarak oyuncular arası bir çevirmen grubu tarzı bir topluluk var mı/oluşacak mı? İkinci olarak ben bu Türkçe çeviri ekibine yardımcı olmak istiyorum, onlar ile nasıl iletişime geçebilirim?

çeviri ekibinden biri olarak teker teker cevap vereyim sorularına

1-hayır, ekibimizde oyunu çok uzun süredir oynayan arkadaşlar da var. ben kendim bir seneyi geçtim şahsen ama çok daha uzun süre olanlarımız var.

2-gönüllü tercümanlar uzun süreden beri var oyunda.

3-konuşmalarımdan anlaşıldığı gibi bir çeviri grubu var. katılmak istiyorsan ticket açman gerekli dili türkçe olarak seçip. orada seçeneği var gönüllü tercümanlık başvurusu.

ve genel olarak çevirilerin kalitesi hakkında konuşulması gerekirse, haklı olup olmadığını belirtebilmem için örnek vermen gerekiyor. 

Edited by Zeclem

• 1 month later...

Merhabalar

Bu linkteki şartları karşılıyorsanız, https://digitalextremes.zendesk.com/hc/tr adresinden Türkçe Çeviri başvurusu yapabilirsiniz. Oyunun ilk Türkçe çevirilerini yapan kişinin Warframe hakkında bir bilgisi olmadığından, yanlış çeviri yapıldı. Elimizden geldiğince hataları düzeltmeye çalışsak da, gözümüzden kaçanlar oluyor. Bütün ekip olarak oyuna gelmiş, ve gelecek olan içerikten sorumluyuz, o yüzden yükümüz büyük.

İyi oyunlar dilerim!