Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

UcanDomates

Eidolon Ovaları: Update 22.8.0 + Hotfix 22.8.0.1

Recommended Posts

lSyLCJY.jpg

4 Yeni Görev: Ghoul Temizliği!

Ghoul tehditleri ortaya çıktı! Bu tekrar edilebilen görevler Ghoul canavarlarını içeriyor. Cetus’u korumaya yardım et ve Ghoul’ları yok et… fakat ölümleri sonsuza kadar sürmeyebilir! Ghoul’ların tekrar yerden kalkmasını bekle. Ghoul Temizliği sizlere bu yeni Grineer Ghoul Birliklerini ve Varyasyonlarını tanıtıyor:

GHOUL AUGER

Halk arasında ‘‘delgili çavuş’’ olarak da bilinir, diğer bütün Ghoul’larda olduğu gibi, bu yaratığa hiçbir acıma duygusu verilmemiştir. Desteklenmiş bacakları sayesinde avına son hızda saldırır, ve aynı zamanda hem üste hemde alta yerleştirilmiş matkabıyla hem saldırı mesafesini hem de delme gücünü arttırır.

GHOUL AUGER ALPHA

Gerek anormal farkındalığıyla, gerekse vahşiliğiyle bu birim her zaman sürünün en başında kendini gösterir. Bu birimin önderliğiyle diğer birimler yolunu bulurlar.

GHOUL DEVOURER

Vay Hek’in favori birimi, bu öğütücünün terör seviyesi maksimuma çıkarılmıştır. Diyapoz bezlerinin arasına sarılmış bir şekilde doğan, bu gırtlağı aralıklı canavar, avına büyük bir şiddetle saldırır. Bileğine monte edilmiş kancalarla dirseğine doğru kaynak edilmiş süper güçlü myoteknoloji vinç sistemiyle maksimum darbe ve çekiç gücüne sahiptir.

GHOUL EXPIRED

Expired birimleri, Ghoul’ların ilk yapım aşaması sırasında ortaya çıkan besin bulamama ve çevresel zehirlenme sorunlarına karşı koyamamış birimlerdir. Sahip oldukları yedek sinir sistemleri onların ilerleyişlerini sürdürür. Bu sebeple ideal intihar birimleridirler.

GHOUL EXPIRED DESERTER

Bu çelimsiz ve canavarımsı birimlerin ne sebeple sürüsünü terk ettiği bilinmemektedir.

GHOUL RICTUS

İsmini ters bakışlarından alan Rictus (Namıdiğer ‘’Testereadam’’), düşmanlarını tam anlamıyla ayırıp alt etmek için yaşar.

GHOUL RICTUS ALPHA

Bu tür, ileri seviye bir anlama kapasitesi ve tam gelişmemiş olsa da durum analizi yapabilme yeteneğine sahiptir. Soğukkanlı ve acımasız. Bu türün sürüsünü nasıl böyle iyi yönetebildiğini anlamak zor değil.

Yeni Tenno Silahları:

CORINTH

Bu pompalı tüfeğin patlamalarıyla devasa bir darbe yaratın, ya da havada patlayan patlayıcı mermilerle düşmanlarınızı yere serin.

Bu silahı ve kalıbını şimdi markette bulabilirsiniz!

GUNSEN

Jilet kadar keskin ikili savaş yelpazeleri ile düşmanlarını lime lime edin.

Bu silahı ya da kalıbını Markette yada Tenno Araştırma laboratuarında şimdi bulabilirsiniz!

Yeni Stance:

Yelpazeler: Kesici tüyler! İnce dokunuşlarla akrobatik kesişler!

Yeni Grineer Silahları:

QUARTAKK

Bu yüksek-kalibreli Grineer tüfeğinden aynı anda çıkan dört atışla düşmanlarınızı yok edin.

Bu silahı ya da kalıbını Markette ya da Ghoul Görev ödülü tablosunda şimdi bulabilirsiniz!

STUBBA

Bu Grineer makineli tüfeğinin seri-atışları ile düşmanlarınıza acıyı tatmalarını sağlayın.

Bu silahı ya da kalıbını Markette ya da Ghoul Görevlerinin ödül tablosunda şimdi bulabilirsiniz!

Yeni Grineer Kozmetikleri:

MAGGOR SYANDANA

Omuzlarınızdan sarkan Grineer’a karşı bir zafer sembolü.

MAGGOR ZIRH PAKETİ

Eidolon Ovalarındaki savaşlardan kazanılmış Grineer zırh plakaları.

Yeni Grineer Paketi:

MAGGOR SALDIRI PAKETİ

Maggor Saldırı Paketiyle yıkıcı bir giriş yapın. Quartakk dört-namlulu saldırı tüfeğini ve sert-darbeli Stubba makineli tüfeğini, ayrıca bunlara uyumlu Maggor zırh ve syandanasını içerir.

Oyuncuları Çıkarma geminize davet edin!

Warframe’in paylaşılmış bir evren olması deneyimi artık arkadaşlarınızı geminize davet etmekle birlikte genişliyor! Bu özelliği oyuncular Çıkarma gemilerini Güncelleme 14 ile getirdiğimizden beri istiyordu. O zamanlarda oynadıysanız, kabin alanının kısıtlı olduğunu hatırlarsınız, fakat ilerleyen yıllarda bunu oldukça genişlettik. Tayfanıza yeterli bir alan sağlamak adına, yeni Kişisel karargahı ekleyerek bu alanı daha da genişletiyoruz!

Yeni Kişisel Karargah Segmenti Kalıbını almak için, ilk önce War Within quest’ini tamamlamanız gerekli. Bu quest’i daha önce tamamlamış oyuncular otomatik olarak gelen kutularında bu kalıbı bulacaklardır.

Kişisel Karargahınızı Özelleştirin!

Temalar: Kişisel Karargahınızın en can alıcı bölümünü 8 ayrı temayla özelleştirin. Her bir Tema ortama farklı bir atmosfer ve dokunuş kazandırır.

 • Dünya Teması
 • Akvaryum Teması
 • Cephalon Teması
 • Europa Teması
 • Eidolon Teması
 • Mars Teması
 • Kuva Kalesi Teması

Seçim ekranından teker teker Temalar satın alabilir, ya da Markette bulunan “Tema Paketi” ile hepsini bir anda satın alabilirsiniz.

Şablonlar: Yeni şablonları kullanarak Kişisel Karargahınızı düzenleyip renklendirin!

 • Corpus Şablonu
 • Grineer Queens Şablonu
 • Grineer Şablonu
 • Ostron Şablonu
 • Tenno Şablonu

Şablonları Market’ten veya seçim listesinden ayrı ayrı satın alabilirsiniz.

Akvaryum:Ovalarda tuttuğunuz balıkları karargahınızdaki Akvaryuma yerleştirin! Sadece ‘’Karargahı Düzenle’’yi seçerek balıklarınız için istediğiniz su deposunu yerleştirin. Balıklarınız envanterinizden kaybolacaktır ancak istediğiniz vakit onları depolardan çıkartarak envanterinize geri alabilirsiniz.

Warframe Vitrini: Warframe’inizi sergilemeye koyun! Dizilimlerinizi seçerek Vitrin’e aktarın ve en iyi görünüşleri tam boyutunda sergileyin.

Somachord:Somachord ile Orbiter’ınıza ambiyans katın! Güneş sistemi boyunca dağılmış olan Somachord Tonlarını tarayayarak tamamlayın ve yeni müziklere erişin!

Arttırılmış Dekorasyon Kapasitesi:

Yama 23 ile gelecek olan tüm yeni dekorasyonları karşılamak ve geminizin stilini kaldırabilmek adına kapasiteler 4 bölgeye (Transference Odası, Helminth Reviri, Kişisel Karargah ve aralarındaki her bölge) HER BİRİ 1200 kapasiteye sahip olacak şekilde ayrıldı. Ve bazılarınızın Orbiter’larını düzenlemekten çok keyif aldığını bildiğimiz için,2018’de dekorasyon yerleştirmelerini kolaylaştırmak adına bazı bakımlar yapacağız! Şu an için yayınlanmamış olan bu değişiklikler aynı zamanda (Devstream #103’te tartışıldığı üzere) duvarlarda asılı dekorasyon ekleme gibi birçok şeyi daha içeriyor!

Yeni Çıkarma Gemisi Dekorasyonları!

Warframe İfadeleri: Favori Warframe’lerinizin farklı pozlarda sergileyebildiğiniz modelleri sizlerle! Yerleştirmek için, önce dekorasyon menüsünü açın ve “Warframe İfadesi”ni seçin. En mükemmel konumu bulduktan sonra, varolan dizilimleriniz arasından seçim yaptıktan sonra “Warframe Silah Pozu Seti”ni seçerek, ve silahları değiştirerek ifadenizi özelleştirin. Karışık bir sistem olduğu için İfadeler diğer dekorasyonlardan daha fazla Kapasite harcar o yüzden yerleştirebildiğiniz miktar kısıtlıdır. Örnek verecek olursak, Noggle’larda olduğu gibi çok miktarda İfadeleri geminize yerleştiremezsiniz.

Ağaçlar, Saksılar ve daha fazlası!

Saksılar ve Yoldaşlarınız için dekoratif oyuncaklarla yeni dekorasyonları keşfedin!

Yeni Operatör Animasyon Setleri:

Yeni bir Operatör özelleştirme seçeneği: Okul temalı animasyonlar!

Zenurik, Naramon, Unairu, Madurai, ve Vazarin artık kendilerine özel duruş animasyonlarına sahip. Bunlar seçtiğiniz okuldan bağımsızlardır. Her bir okulu açtıkça, o okulun animasyonu operatörünüz için açılmış olacaktır!

Captura Geliştirmeleri: Archwing & DoF!

 • Captura'da Archwing kullanabilirsiniz!
 • Captura’ya Alan Derinliği ayarı eklendi! Şimdiki Alan Derinliği sistemine nazaran tamamen kapatabilir ya da açabilirsiniz.

Duyurulan Değişikliklere bir not:

2017/2018 Yol haritamızda not ettiğimiz gibi:

Basitçe Damage 2.5 değişikliklerini henüz vermiyoruz bunun nedeni ise Hotfix sorunlarına bir günden az kalması. Bu durum Volt değişikliklikleri için de geçerli. Bir hafta içinde düzeltemeyeceğimiz şeyleri oyuna eklemek istemiyoruz.

2018 başlangıcında uzun süreli gecikmiş gözetimlerimiz olacak. Biz tatilde eğlenirken siz de tatilinizi yeni eşyalarla iyi geçirin, 2018’de tamamen dinlenmiş ve parçalamaya hazır bir şekilde geri geleceğiz!

Değişiklikler:

 • Kodeks’inizdeki parçalar artık kökenlerine (Cephalon, Cetus, Gara ve Ghoullar) dayanarak kategorize edildi.
 • Artık Mevki puanı için Cetus görevlerini tekrar oynayabilirsiniz!
 • Artık Orbiter’ınızın içinde ifade kullanabilirsiniz! İçten eğilmeler dileriz.
 • Mirage’ın Hall of Mirrors yeteneğini gerçekleştirme animasyonu Mirage Prime’ın tanıtım fragmanına uyacak şekilde değiştirildi!
 • Aldığımız geri bildirimler üzerine depar sırasında görünen hedef animasyonu kaldırıldı.
 • Bir Grineer Yerleşkesindeki kapının ses ambiyansı ve performansı iyileştirildi.
 • Nezha’nın Yaksha Tennogen Derisi’ndeki vücut hatları artık boyanabilir ve rengini üçüncül renk seçeneğinden alır.

Lieutenant Lech Kril Değişimleri:

 • Lech Kril bundan böyle kullanabildiği zaman yakın dövüş yerine buz yeteneklerine öncelik verecek.
 • Lech Kril’in çantasını yok ettiğinizde daha az beklemeniz için Lech Kril’in yetenekleri yeniden kullanılabilir hale gelecek.
 • Oyuncular yakın dövüşte iken savaşın duraksamaması için Lech Kril’in Ice Wave yeteneği değiştirildi.
 • Yeni oyuncuların görev gidişatını daha rahat takip edebilmesi için Lech Kril’in zayıf noktasına aldığı hasara göre renk değiştiren bir FX eklendi.
 • Çantanın hitbox bölgesi sürekli hasar ve ulaşılabilirlik adına biraz iyileştirildi.
 • Bundan böyle Dojo Dekorasyonu sırasında yerleştirmekte olduğunuz dekorasyon, arama bölümüne ismini yazdığınızda çıkmazsa elinizden kaybolmayacak. Bu durum oyuncuların yanlışlıkla istemedikleri bir dekorasyonu inşa etmelerini önleyecektir!
 • Ambulas artık Virüs Hasarına karşı bağışıklığa sahip. Bu değişiklik Ambulas’ın hacklenemez hale gelmesi sorununu düzeltecektir.

Cetus Görevi Düzeltmeleri:

 • Konzu’nun Görevlerinin yenilenmediği bir zamanlama sorunu düzeltildi.
 • Görevleri kabul ederken HUD’un güncellenmemesine neden olan bir hata giderildi.
 • Yeni bir Görev alındığında “Görev Kabul Edildi” iletişim ekranının gelmemesi sorunu düzeltildi.
 • Günün Görevlerini görmeniz için Cetus’u terk etmenizi gerektiren bir sorun düzeltildi.

Düzeltmeler:

 • Dakata’da Kuva Fortress harita tasarımında Nova’nın Worm Hole yeteneğiyle dışarı çıkılabilmesi sorunu düzeltildi.
 • Operator Seer bacaklıklarının diğer Operator kıyafetleri ile üst üste gelmesi sonucu kırpılması sorunu düzeltildi.
 • Yerdeki Sentient Çekirdeklerinin yeni bir oyuncunun eşleştirmeye katılması üzerine yok olması sorunu düzeltildi.
 • Deniz laboratuarı Sabotaj görevinde Tyl Regor’u Proje deneği platformdan inmeden ölünce ilerlemenin duruşuna dair düzeltmeler getirildi.
 • Host dışındaki oyuncuların Zaw statülerinin Simulacrum Arsenal’inde yalnızca o Zaw’ın Baş statülerine sahip olması düzeltildi.
 • Delip geçici özelliğe sahip menzilli silah ve yeteneklerin Drone ve Gemilere birden fazla kez vurmaları düzeltildi.
 • Grineer Gemi haritasındaki bir Siper’in duvarın içinde oluşması düzeltildi.
 • Mirage Prime’ın Eclipse yeteneğinin yalnızca temel dokularda işlev görmesi düzeltildi.
 • Tusk Dargyn’ın etrafta uçmak yerine hedefinin üstünde durması sorunu düzeltildi.
 • Limbo’nun Cataclysm ve Stasis yeteneğinde bazen Ferrox mühimmatlarının gözükmemesi düzeltildi.
 • Mirage’ın Hall of Mirrors klonlarının oyuncunun bir animasyon setine sahip olması halinde uygun sabit animasyonları kullanmamaları sorunu düzeltildi.
 • Mirage’ın Hall of Mirrors klonlarının Conclave’de sahip olmaması gereken dizilimlere sahip olması sorunu düzeltildi.
 • Konzu ile konuşurken Görevlerin üst üste binmesine dair olası çözümler getirildi.
 • Teralyst savaşıyla ilgili olan bir çökme sorunu düzeltildi.
 • Host ile aynı anda Captura yada Simulacrum bölümlerine girerken hosttan ayrı düşme düzeltildi.
 • Grineer Yerleşkesi haritasında isabetsiz ve bozuk mini-harita göstergesi düzeltildi.
 • Yaylar ile atış yapıldıktan hemen sonra yayı gerdiğinizde ortaya çıkan bir animasyon sorunu düzeltildi.
 • Quick Return ve Power Throw gibi modların ikili kuşanma esnasında etki etmemesi düzeltildi.
 • War Within’de bir kısımda Diriga’nın eksik dokulara sahip olması düzeltildi.
 • Hayatta kalma Arayüzünün host’un kullanmadığı bir dili kullanıyorsanız iki dil arasında gidip gelme hareketi yapması düzeltildi.
 • Tusk Heavy Gunner’ın yanlış dokulara sahip olması sorunu düzeltildi.
 • Operatör dışarıda iken Reaktant sayacının takım arkadaşları için düzgün gözükmemesi düzeltildi.
 • Cetus’da bazı yağmurdan etkilenmeyen kayalar düzeltildi
 • Glaive’in oyuncunun etrafında sürekli olarak dönmesi sorunu düzeltildi.Üzgünüz, biliyoruz ki havalıydı ancak olmaması gereken bir şeydi!
 • Varykor Sydon’un Radial Blind’ının animasyonunun tekrar etmesi düzeltidi.
 • Octavia özelleştirmelerinin üst üste binmesiyle ilgili bir sorun düzeltildi.
 • Archwing özelleştirme renkleriyle Equinox’un gece formunun pek iyi uyuşmaması sorunu düzeltildi.

HOTFIX 22.8.0.1

Değişiklikler:

 • Dinamik Çözünürlük varsayılan ayar olarak kapalı tutuldu çünkü bazı sistemlerde bu özellik çalışmıyor gibi.

Düzeltmeler:

 • Chat sekmelerinin birbiri içine girmesi düzeltildi.
 • Kişisel Karargah’da ki kolisyonlar düzeltildi.
 • Somachord’da fare tekerini oynatma sorunu giderildi.
 • Stance’siz Gunsen kullanınca düz yapılan saldırılar düzeltildi.
 • Cetus görevlerinin bazen host değişiminden sonra hangi karşılaşmanın aktif görev aşaması olduğunu şaşırması düzeltildi.
 • Host değişiminden sonra Ghoul tok etme görevlerinin tam ekranı göstermemesi düzeltildi.
 • Satın alırken ya da hediye ederken Çıkarma gemisi dekorasyon limitini kontrol etmedeki bir sorun düzeltildi.
 • Ovalardaki suyun Kalkanları kalıcı olarak kapatması sorunu düzeltildi.
 • Kodeks’te görünen bazı tamamlanmamış Zaw uçları kaldırıldı.
 • Ovalar’da gezinen bir takıma katılırken oluşan bazı eşleştirme sorunları düzeltildi.
 • Bazı sunucu çökme sorunları düzeltildi.

Bu çeviri, Çeviri ekibinden olan ben, @Nufrit ve @Lightning tarafından çevrilmiştir. Çeviri ile ilgili her türlü sorununuzu bana Özel mesaj atarak iletebilirsiniz.

Share this post


Link to post
Share on other sites