Jump to content
  • 0

Launcher nie działa na domowym wi-fi


Rendziooo
 Share

Question

Witam.

Od jakiegoś już czasu mam problem z wejściem do gry. Launcher na moim domowym wi-fi nie pozwala mi wejść do gry i ukazuje komunikat:

Aktualizacja nie powiodła się!
Serwery z zawartością są tymczasowo niedostępne.
Aktualizacja zostanie zrestartowana wkrótce..

Problem występuje od kiedy razem z dziewczyną, graliśmy w Warframe korzystając z mojego domowego łącza - ja na jej laptopie, ona na moim PC. Po pół godziny gry i próbie restartu w celu zmiany ustawień grafiki nie dało się już wejść - zawsze wyskakiwał ten komunikat. Problem dotyczy tylko mojego domowego łącza, kiedy używam telefonu jako modemu i na nim danych sieciowych - wszystko działa sprawnie. Napisałem już o sprawie do supportu oraz szukałem pomocy na angielskim forum tutaj, jednak nic mi to nie dało. 

Nie umiem w porty, sieci, modemy. Ktoś ma jakiś pomysł? :')

Link to comment
Share on other sites

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Ona jest już u siebie i wszystko działa. Problem jest na moim stacjonarnym.

Nie wydaje mi się, żeby porty były blokowane. Na modemie z telefonu wchodziłem do gry i zmieniałem je w ustawieniach, dodatkowo wyłączyłem firewall, antywirusa, a same porty w zaporze z tego co rozumiem - są poodblokowywane. Nawet dodawałem dwa nowe, specjalnie dla Warframe 4900 coś i jeszcze jeden. Jak już mówiłem, nie znam się na tym.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam, :)

chętnie pomogę. 

1. Provider internetu? Zapytaj jaki protokół maja ustawiony jako standard. Obecnie UPC etc. maja głupi trend zmianiania Ipv4 na Ipv6 co kolokwialnie mówiąc pier**** połaczenie z netem. Można o to zapytać np na czacie z technikiem. Jeśli dostaniesz info że Ipv6 jest standardem, poproś o zmianę na Ipv4. Zrobią to w 10 minut i zresetujesz router. Powinno pykac. 

2. Polecam używać Access Pointa i grać na kablu. 

Gram z żoną i mamy laptopy podpięte na kablach do AP a samo AP kablem crossowym po router. Rozwiązuje problemy z płynnościa sieci etc. 

3. Wejdź proszę w ustawienia sieci, Local Area Network > Properties i odznacz Ipv6. 

4. Dodatkowo Warframe ma trochę durne ustawienia portów i protokołu bezpieczeństwa. 

Odznacz go i zmień szereg portowania. (Ustaw dwa odrębne zakresy dla ciebie i Twojej dziewczyny)

5. W razie problemów pisz w grze. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ciekawe zagadnienie te modyfikacje klienta. Sporo razy tak miałem, że wchodzę z publicznej rekrutacji na misję a tu pingi 1500 u wszystkich za wyjątkiem jednej osoby. My stoimy nie mogąc się poruszyć a koleś śmiga nawet go nie widać i po zakończeniu my po 1-2% obrażeń a koleś 90. No cóż, nie będę żałował cwaniaków.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 hour ago, Achven said:

Ciekawe zagadnienie te modyfikacje klienta. Sporo razy tak miałem, że wchodzę z publicznej rekrutacji na misję a tu pingi 1500 u wszystkich za wyjątkiem jednej osoby. My stoimy nie mogąc się poruszyć a koleś śmiga nawet go nie widać i po zakończeniu my po 1-2% obrażeń a koleś 90. No cóż, nie będę żałował cwaniaków.

Czy ta osoba przypadkiem nie była hostem? Jeżeli tak, to sam do siebie ma raczej 0 ms pingu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 minutes ago, Achven said:

Jak to hostem? Łączymy się z grą przez osobę, która zbiera party? Pingujemy do osoby, która zbiera party czy do serwera gry?

System p2p który powoduje, że na czas misji jeden gracz jest tak zwanym hostem czyli robi na czas misji za serwer gry. A wszyscy inni gracze w drużynie są do niego podpięci (klient) i wspomniany ping (opóźnienia)  jest względem hosta. 

Edited by Kracken
Link to comment
Share on other sites

  • 0

O mój boże. Wystarczy, że gość z Nowej Kaledonii lub Wysp Vanuatu zapragnie grać w z europejskich serwerów i mamy takie jaja? Powinno być jakieś ostrzeżenie. To koszmarne rozwiązanie. Czyli jak ja miałem problemy z ograniczonym NATem przez operatora to cierpiało całe party? To by wyjaśniało tą niezrozumiałą dla mnie agresję gdy wywalało z gry.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
41 minutes ago, Achven said:

O mój boże. Wystarczy, że gość z Nowej Kaledonii lub Wysp Vanuatu zapragnie grać w z europejskich serwerów i mamy takie jaja? Powinno być jakieś ostrzeżenie. To koszmarne rozwiązanie. Czyli jak ja miałem problemy z ograniczonym NATem przez operatora to cierpiało całe party? To by wyjaśniało tą niezrozumiałą dla mnie agresję gdy wywalało z gry.

Jest ustawienie w opcjach które blokuje dołączanie do gier z pingiem powyżej zadanego poziomu (standardowym ustawieniem jest 300~400.ms). Jeśli nadal masz problemy z wysokim pingiem znaczy że to wina internetu do którego się podłączasz NIE HOSTA.

Śmiem twierdzić że z tego co czytam to masz ogólny problem z jak nie z ustawieniami modemu/rutera to z kiepskim dostawcą internetu.

Edited by Kracken
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie mam już żadnych problemów w natem i unapem czy jak się to cholerstwo nazywało. Wykupiłem VPN. Pingi mam bardzo dobre. Problem miało całe party oprócz jednego gościa. Ja dołączyłem do party, gdy to było w połowie drogi po więźnia w misji szczeliny ratunku na Sednie. Wszyscy stanęli w pewnym momencie i zaczęli sygnalizować, że pingi skoczyły powyżej tysiąca. Ja stanąłem zupełnie w miejscu, ale dwóm osobom musiało udać się dobiec, bo nastąpiła ekstrakcja.

A i więzień wyzionął ducha jakieś dwie sekundy przed ekstrakcją tak że byłem zdziwiony z sukcesu misji.

Edited by Achven
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...