Jump to content

Pomóżcie nam powstrzymać nerfy. 


Matizmo12
 Share

Recommended Posts

   DE bardzo chętnie nerfią i zmieniają warframe oraz broń. Jedną z ich niedawnych ofiar była Ember. Jej nerf wywołał ogromne poruszenie wśród mojej licznej grupy znajomych i sprawił, że zaczęliśmy się kłócić o to, czy jest to właściwie komukolwiek potrzebne. 
   Wiele graczy poświęciło bardzo dużo czasu, aby sprawić, że warframe, którymi grają były naprawdę użyteczne i jak najlepiej spełniały swoją funkcję. Przecież dążymy do tego, aby wykonywać misję szybko i skutecznie, a nie tracić czas na zabawę z przeciwnikami. Po nerfie niejednokrotnie okazywało się, że wysiłek, który włożyli w zwiększenie ich skuteczności został częściowo lub całkowicie zmarnowany. W końcu nikt nie lubi poświęcać na coś czasu, aby później stracić efekty.
   Jednym z powodów nerfienia może być prawdopodobnie dostosowywanie gry pod nowych graczy, ponieważ części z nich zwracała uwagę, że gra z Ember lub Banshee odbierała im przyjemność z gry.
Uznając, że powyższy powód jest słuszny. Nie uważacie, że istnieje lepsze rozwiązanie na zadowolenie obu stron? Rozwiązaniem byłoby wprowadzenie nowego, opcjonalnego systemu dobierania członków drużyny. Jeśli wszyscy w drużynie byliby na tym samym lub podobnym poziomie, zlikwidowałoby to część naszych problemów. Można w takim przypadku zastosować przedział na przykład -2MR/+2MR, co sprawiłoby, że w momencie, w którym mielibyśmy np. 20MR do naszej drużyny byłyby w stanie dołączyć jedynie osoby z przedziału od 18MR do 22MR.
   Nowy system zapewniłby lepsze dopasowanie graczy w trudniejszych misjach jak np. “polowanie na Teralysta”. Jak dobrze wiemy, niejednokrotnie różnica umiejętności bywa ogromna co sprawia, że nowy gracz dostaje darmową nagrodę kosztem zerowego wysiłku lub misja kończy się niepowodzeniem. Gdyby został zastosowany wcześniej opisany system, to gra byłaby wtedy przyjemniejsza dla obu stron, a my lepiej zgrani ze względu na mniejszą różnicę w umiejętnościach.

Jakie macie zdanie na ten temat?  Istnieje inny powód nerfienia lub lepsze rozwiązanie?
 

Link to comment
Share on other sites

Ember nie dostała stricte nerfa, po prostu jest mniej cheesy. Nie zmienia to faktu, że wcześniej potrzebowała jakiegoś buffa i teraz tez potrzebuje, ale przynajmniej nie jest małym smutnym raczkiem :satisfied: 

Dobrze, że DE nerfią, bo balans to dobro, a balansu nie ma.

Stworzenie nowego systemu dobierania graczy byłoby czasochłonną pracą rozpraszającą devów od dotychczas założonych celów; obecny system dobierania graczy funkcjonuje bardzo dobrze...

Edited by Raniu
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Matizmo12 said:

Jakie macie zdanie na ten temat?  Istnieje inny powód nerfienia lub lepsze rozwiązanie?

Moim zdaniem lepsze rozwiązanie to napisanie opinii popartej czymś więcej niż samym oburzeniem dot. zmian, np. "Uważam, że zmiana jest nieodpowiednia, ponieważ przeżywalność postaci jest za niska, aby skracać zasięg jej umiejętności.". Obecnie na forum częściej idzie krytyka zmian i nie uważam, żeby miała ona pozytywny wpływ na przebieg zmian. W moim odczuciu bardziej utrzymuje to DE przy zdaniu, że część społeczności jeszcze nie dorosła do rozmów przy stole na których można by było poruszać tematy "przyszłości gry". Na forum widać zresztą sytuacje, jak w ciągu kilku sekund od wydania postu dot. jakichś zmian rzucane są posty typu "Awesome changes!! <3". Podziwiam prędkość czytania... :) 

Wiele z osób, które oburzyły się co do zmian Ember, prawdopodobnie nigdy nie zajrzało na forum. Na pewnej grupie Warframe były już pytania treści "Moja Banshee nie utrzymuje czwartej umiejętności. Czy coś robię źle?". Na takich grupach, Discordach a nawet na czacie regionalnym codziennie możemy zauważyć narzekanie na temat zmian. Ja się pytam zatem: A gdzie rzeczowa opinia na forum? Wszak Developerzy ciągle o to proszą.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Netruitus said:

Na forum widać zresztą sytuacje, jak w ciągu kilku sekund od wydania postu dot. jakichś zmian rzucane są posty typu "Awesome changes!! <3". Podziwiam prędkość czytania... :) 

Pod jednym właśnie z takich postów właśnie Reb pochwaliła gracza za prędkość czytania, a on wprost że nie czytał jeszcze postu... 

A skoro jesteśmy przy podobnych zachowaniach... 

anons_favorite_was_e.png

Mnie się wydaje, że nie zmiany w działaniu framów są tu problemem ale sami gracze, którzy niejednokrotnie pokazują jak ważne jest dla nich szybkość farmienia od jakości rozgrywki. I udowadniają jednocześnie, że nie umieją w inny sposób grać. 

Ostatnie zmiany w działaniu zarówno Amber jak i Banshie częściowo wręcz poprawiły jak są one śmiertelne, ale jednocześnie skutecznie niszcząc pewien styl gry, którego nigdy nie byłem fanem. "Takie same" zmiany były wprowadzane u Asha, Mag, Mirage, Excalibura, Valkyr oraz Mesy...

Z perspektywy czasu ich mechaniki uległy znacznemu poprawieniu. 

Piszesz o wykonywaniu misji szybko i skutecznie... I podajesz za przykład Ember. Nie wiem jak rozumiesz jej zmianę nazywając nerfem,  gdy dali jej 50% WZROST zadawanych obrażeń do jej Świata w Ogniu.  

A co do samej jej zmiany... Już nie możesz więcej nią stać jak słup soli a aktywnie uczestniczysz na misji (co prawda shy pokazała że nadal granie nią po staremu nadal jest możliwe). 

Co do proponowanych zmian w tworzeniu gier... Są momenty kiedy grając z graczem posiadającym MR 10 LEPIEJ sprawował się na misji od jego kolegów z MR 25.  Śmiem twierdzić że licznik przy imieniu w grze świadczy wyłącznie o tym ile sprzętu zdobył i nabił 30 poziom. W żaden sposób nie jest wyznacznikiem "jakości" gracza. 

Edited by Kracken
Link to comment
Share on other sites

Zmiana u Ember jest podobna do tej co miała Valkyr i Mesa, mająca na celu dodanie interaktywności. Fakt, nie można już polegać na max zasięgu Firequake CC, ale istnieje Accelerant, nawet Fireball ma swoje chwilowe CC.
Sądząc po usunięciu punch-through z Ignis sądzę że to samo zrobią z zasięgową bronią białą, więc lepiej się przygotujcie.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, RobWasHere said:

Zmiana u Ember jest podobna do tej co miała Valkyr i Mesa, mająca na celu dodanie interaktywności. Fakt, nie można już polegać na max zasięgu Firequake CC, ale istnieje Accelerant, nawet Fireball ma swoje chwilowe CC.
Sądząc po usunięciu punch-through z Ignis sądzę że to samo zrobią z zasięgową bronią białą, więc lepiej się przygotujcie.

Na zmiany w broni białej właśnie czekam z utęsknieniem. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Fakt, nie można już polegać na max zasięgu Firequake CC

Teraz musisz wybrac - zasięg i CC albo obrazenia:clem: Wtedy wystarczyło zrobic po prostu duzo siły i "lecim na szczecin" - jak to dobrze ze juz od dłuzszego czasu leciałem na akcelerancie, bo ult był nudny jak flaki z olejem

 

Quote

Pomóżcie nam powstrzymać nerfy

welp... Chciałbym jakiekolwiek nerfy wpierw zauważyć, albowiem jeśli drobna zmiana w postaci całkowicie niszczy twój gameplay, to nie jest nerf... Po prostu ty źle nią grałeś.

Mogę co najwyżej zapodać obrazkiem.
overcome.jpg

5 minut... tyle zajmuje przebudowanie ember zeby była "starą dobra podpalaczką świata, która przy lvl50 zaczyna wymiekac"

Edited by Rin-senpai
one word to say
Link to comment
Share on other sites

Każdy ma swoje zdanie, uważania, ale według mnie każdy ma racje w tej dyskusji, lecz dziwi mnie to ze nikt tutaj nie podaje innych sposobów, metod itp. jak polepszyć ten pomysł. Uwżam ze ta dyskusja tutaj nie jest o tym czy nerf był dobry czy nie, jedni są ta na ta źli, a inni popierają i tak będzie zawsze i kłótnia jest bez sensowna. 

Tak, zdarzają się wyjątki, są gracze którzy są lepsi niż okazuje to ich MR, ale to są wyjątki, trafiło mi się grac z taka osoba tylko 2-3 razy w mojej 1500 godz. rozgrywce w Warframe, a bardzo często musiałem pisać co maja zrobić lub robić to za nich, a nawet czasem robić wyścigi z nimi żeby nie spieprzyli mi misji, a to jest flustrujące, takie osoby nie naucza się dopóki same czegoś nie zepsują, a jak mogą coś zepsuć jak gracze z większym doświadczeniem, (to w dużej części pokazuje MR, pokazuje on czas jaki osoba zużyła na grę, a czas wiąże się z zdobytymi umiejętnościami i wiedza) zrobią misje za nich bo wiedzą co maja robić i przygotowali się na misje odpowiednio.

Edited by DeathrFuryos
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DeathrFuryos said:

Każdy ma swoje zdanie, uważania, ale według mnie każdy ma racje w tej dyskusji, lecz dziwi mnie to ze nikt tutaj nie podaje innych sposobów, metod itp. jak polepszyć ten pomysł. Uwżam ze ta dyskusja tutaj nie jest o tym czy nerf był dobry czy nie, jedni są ta na ta źli, a inni popierają i tak będzie zawsze i kłótnia jest bez sensowna.

1. Nie, racje mają tylko ci którzy mówią, ze Ember nie dostała nerfa, reszta po prostu się myli.
2. Nie było nerfa, więc nie można mówić, ze był dobry czy też zły. był buff - a buffy są zawsze dobre :cool: (no może nie dla niektórych, dla których ważne są cyferki na koniec)
3. Sposób na "starą Ember" na nowych mechanikach? No problemo! To co kiedyś dawało się w siłe, teraz trzeba dać w zasięg. Cała filozofia, po 8 sekundach i tak będziemy mieli podwojony DMG. wiec jakoby nie patrzeć dostajemy stare 200% - staty muszą wyglądać mniej więcej tak -> Czas trwania 130-160%, Siła 100-125,, Wydajność 130, Zasięg 200-250%
3a. "Ale skąd takie statystyki, ze zwykłych modów to się nie da" - już wyprzedzając fakty, jeżeli ktoś nie miał corruptedów, to nawet porządnie systemu modowania frame'ów nie liznął, toteż raczej jego słowo w danej sytuacji jest niewiele warte"

Drodzy newbies i noobies, następnym razem zanim zaczniecie płakać zwróćcie się może do kolegów starszych stażem, czy da się to jakoś przebudować zeby było po "staremu". Jak już mówiłem opracowanie OldEmbah' zajęło raptem 5 minut

Edited by Rin-senpai
Link to comment
Share on other sites

Pragnę zauważyć, że ta dyskusja nie opiera się na tym, że ktoś ma problem, z tym co stało się z Ember i o tym czy ktoś wie jak ja budować. Proponowałbym bardziej skupić się na czasie poświęconym w formowanie, ponieważ każda zmiana w umiejętnościach postaci powoduje kolejne dostosowywanie go pod nowy build, dodanie kolejnych form oraz ponowne zainwestowanie czasu. 

Quote

Wiele graczy poświęciło bardzo dużo czasu, aby sprawić, że warframe, którymi grają były naprawdę użyteczne i jak najlepiej spełniały swoją funkcję. Przecież dążymy do tego, aby wykonywać misję szybko i skutecznie, a nie tracić czas na zabawę z przeciwnikami.

Rozumiem, że DE chce sprawić, aby w grze było jak najmniej postaci, które nie wymagają od nas więcej niż jednej aktywnej umiejętności oraz abyśmy biegali po mapie wesoło strzelając do przeciwników. Jednak z drugiej strony gra, która opiera się na grindzie, po setkach godzin biegania po podobnych mapach oraz robienia tego samego staje się męcząca. Dlatego starsi gracze wolą, gdy wystarczy włączyć jeden skill i zostawić postać na jakiś czas, nie będą musieli wtedy wkładać w niego tyle wysiłku co na początku gry lub grind zrobi się za nich.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Matizmo12 said:

Dlatego starsi gracze wolą, gdy wystarczy włączyć jeden skill i zostawić postać na jakiś czas, nie będą musieli wtedy wkładać w niego tyle wysiłku co na początku gry lub grind zrobi się za nich.

Raczej mów za siebie panie MR9, ja nie lubię zamulania w tym stylu, każdy "starszy" gracz prawdopodobnie tez...

Mało tego, starszy gracz raczej idzie grindować Nekrosem, ewentualnie Hydroidem (bo maja bonusy do ilości wypadanych surowców, i to nie małe) a nie Ember (których gracze w swojej nie zawsze świadomej złośliwości potrafili psuć grindowanie surowców innym), wiec ten argument jest inwalidą.

Zmiana mechaniki Ember, była ciosem w Leniwych Czwórkowiczów, chociaz i tak bym tego nie nazwał, bo starą Ember idzie zrobić bez większego problemu (10 fal na Akkad na Eris przesiedziane na ulcie - ktoś nawet się pytał, czy Ember faktycznie dostała "nerfa") - po prostu trzeba sie skupić na innej statystyce, za to inne style gry dostały mocnego kopa do zabawy i radości grania nimi.

1 hour ago, Matizmo12 said:

Proponowałbym bardziej skupić się na czasie poświęconym w formowanie

Mamy około 50 framów, maksymalnie 5 z nich potrzebuje dziwnych polaryzacji do specjalistycznych buildów - do tego zazwyczaj polaryzowanie na 2V 2-- i 1D(+1 jeśli to tanky) jest zazwyczaj uniwersalne na prawie kazdym frame, i nawet jeśli - jeśli wchodzą większe zmiany DE daje skromny upominek w postaci Paczki Formy i mnożnika biegłości - tak żeby można było przebudować jeśli coś przestało działać - Ember jednak sie do tego nie zalicza!

Obecnie, tylko osoby które nie znają połowy (o ile nie więcej) mechanik, nie potrafi czytać, albo mało siedza w grze - są najgłośniejsze.

Edited by Rin-senpai
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Matizmo12 said:

Uznając, że powyższy powód jest słuszny. Nie uważacie, że istnieje lepsze rozwiązanie na zadowolenie obu stron? Rozwiązaniem byłoby wprowadzenie nowego, opcjonalnego systemu dobierania członków drużyny. Jeśli wszyscy w drużynie byliby na tym samym lub podobnym poziomie, zlikwidowałoby to część naszych problemów.

Ogarnę trochę temat bo zrobił się z niego lament o Ember.

Aktualny system jest zrobiony tak, aby weterani mogli pomagać nowicjuszom i w tym zachęcać te osoby to ponownego grania, jak np. robią to GOTL.

Jeśli chodzi o polowanie na Eidolony, to najlepiej zgrupować się z bardziej ogarniętą drużyną w Dojo lub na Rekrutacji.

Musisz także zobaczyć Równiny od naszej strony: jest to aktualny punkt sprzedaży gry/zachęta to grania, dlatego plansza jest na ziemi i nie wymaga wyższego MR.

Nie będę się wymawiał, jest do dobre i ciut lekko niepodkręcone, ale jest jak jest.   :orokin: 

Link to comment
Share on other sites

Ale pomaganie to jedno, ale to że Nerficie naszą ciężką prace to drugie, jeżeli im się nie podoba że ember jest za silna, to niech grają sami bo się nie znają na tej grze. osobiście jestem wściekły na to, i myślę że jeżeli dalej będziecie nerfić Warframy i bronie, to ja przestane grać w tą grę, bo nie mam zamiaru marnować czas żeby zrobić dobry build, który i tak zaraz nawet nie będzie grywalny.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, GruchaMaster said:

Ale pomaganie to jedno, ale to że Nerficie naszą ciężką prace to drugie, jeżeli im się nie podoba że ember jest za silna, to niech grają sami bo się nie znają na tej grze. osobiście jestem wściekły na to, i myślę że jeżeli dalej będziecie nerfić Warframy i bronie, to ja przestane grać w tą grę, bo nie mam zamiaru marnować czas żeby zrobić dobry build, który i tak zaraz nawet nie będzie grywalny.

To możesz już skończyć grać, jeśli uważasz ze frame'y i bronie ostatnio dostały nerfa...

Link to comment
Share on other sites

Hejtowac? Jedyną osobą która tutaj hejtuje to jesteś ty. Po za tym co ma hejt do kultury? Można hejcic z kultura, można tez mowic chamsko i merytorycznie... problem w tym ze merytorycznie i hejcic sie ze sobą wykluczają

Edited by Rin-senpai
Link to comment
Share on other sites

Pomijam fakt modernizacji prawie 200 sztuk broni, świetny rework atlasa i dobre wzmocnienie Zephir. I powtórzę... DE Nie znerfiło Ember tylko pewien styl gry. 

Czas na adaptacje do zmiany wymaga... 30-45 min na zmianę polaryzacji. 

Edited by Kracken
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rin-senpai said:

Hejtowac? Jedyną osobą która tutaj hejtuje to jesteś ty. Po za tym co ma hejt do kultury? Można hejcic z kultura , można tez mowic chamsko i merytorycznie... problem w tym ze merytorycznie i hejcic sie ze sobą wykluczają

Można. To się nazywa pasywna agresja. Z angielskiego passive agresive. 

Jeśli chodzi o mentalność... DE Nie chodzi o bezmyślne zmiany czy nerfienie na oślep. Lecz urozmaicenie rozgrywki dla wszystkich graczy. Zmiany wprowadzane mają na celu wymusić na graczach aktywne uczestniczenie na misjach. I nie jest to walka z tak zwaną "META" (jak najszybciej jak najmniejszym kosztem) (acz było to mile widziane wraz ze zmianą sposobu farmy niektórych rzeczy). 

Aby naprawdę narzekać na coś trzeba naprawdę dobrze rozumieć mechaniki gry i jak je wykorzystać. 

I wrócę tu do windowanej teorii o MR. Rozwój gracza do odblokowania wszystkiego na mapie gwiezdnej kończy posiadając mr8. Od tego momentu dopiero można powiedzieć że prawdziwie poznaje wszystkie mechaniki zawarte w grze i nie ma żadnego prawdziwego wyznacznika jak dobrze je opanował, mimo spędzonego w grze czasu. To tyczy się zarówno początkującego jak i weterana. 

Drugą stroną medalu jest szufladkowanie siebie samego. Bo mi wygodnie, bo to mój styl, bo to tamto. Znalezienie swojego stylu gry w tak bogatym świecie jest czymś dobrym. Ale walka o to aby za wszelką cenę ów styl pozostał na wieki wieków niezmieniony przeczy idei Warframe - ciągłej ewolucji. 

Edited by Kracken
Link to comment
Share on other sites

Powtórzę słowa w prostszy sposób aby każdy zrozumiał, ta dyskusja nie jest o nerfach tylko o zaprzestaniu ich wprowadzania z tego powodu ze nowy gracz ma problem do weterana o to ze zabija mu jego przeciwników, nie mowie ze nerf Ember był zły, Ember wciąż możne działać tak samo na niższych poziomach lecz nie radzi sobie już jako CC gdyż jej "wybuchy" na 4 umiejętności działają tylko na jednego przeciwnika na raz, Ember nie jest w stanie utrzymać 9 przeciwników na ziemi, ten 9 jest w stanie wstać i do niej strzelić za nim z powrotem go przewróci, a jakoś nikt nie nie mówi tu o Banshee tylko wszyscy rzucili się jak sepy na Ember...

Tomaszu,
Ja rozumiem ze marketing to jest bardzo ważną częścią jeśli chodzi o pierwotny warunek, zarobek. To jest biznes, gra musi się sprzedać i co ważne, zwłaszcza w grach free to play, gra musi utrzymać gracza jak najdłużej. I pomysł mieszania weteranów jest nowicjuszami jest interesujący lecz nie zbyt trafny, zwrócimy uwagę jak to jest w MMORPG, bardzo popularnym jest rozwój postaci poprzez levelowanie postaci, od poziomu 1-100, jak to wygląda w nich, gracze na poziome 10; 20; 50 itd. nie graja z 100 gdyż nie maja odpowiedniego ekwipunku. Gracze z niższym poziomem nie równają się z wyższo poziomowymi. W Warframe jest podobnie, gracz do 15 MR nie może zdobyć wszystkiego, zwłaszcza po ostatnich zmianach, potężne bronie są ewidentnie dostępne dla wyższo poziomowych graczy. 

Ale dlaczego gracze w innych grach są oddzielani od siebie, dla tego żeby weterani nie niszczyli rozgrywki nowym, nowy gracz musi się bawić jak najlepiej tylko potrafi, a w większości chodzi o zabijanie, wiec gracze na niższych poziomach grając razem żeby mogli sobie pozabijać i dobrze się przy tym bawić, i dobrze jest zorganizowany system rozwoju postaci, bo wraz z levelowanioem masz dostęp do lepszych "zabawek", dostając za levelowanie lub robienie zadań głównych jak i pobocznych. I te nowe "zabawki" dają cel dalszej zabawy aż w końcu gracz będzie miał ten 100 poziom i w tedy wchodzi na kompletnie nowy poziom rozgrywki, tutaj ważniejsze staje się doskonalenie swoich umiejętności, postaci, Warframow! A gracz na 100 poziome nie chce robić misji za kogoś, taki gracz chce się doskonalić, a doskonalenie polega na doskonaleniu siebie jak i swojego otoczenia, a gracz grając z poziomami niższymi nie doskonali się, nie motywuje się sam, tylko pomaga innym i im tłumaczy co maja robić, jak sami mogą do tego dojść. Tylko musza spróbować, a nie mogą bo zanim spróbują to zrobi to za nich weteran.

A co do samego pomysłu to fakt, potrzebuje lekkiego doszlifowania, gdyż gracze z 25 MR nie będą z kim mieli grac dla tego jak na razie można by ustawić że gracze od 20 MR graja razem, albo zrobić przedziałki 0-4, 5-9, 10-14. 15-19 i 20-25. Ale oczywiście nie zawsze ten system zadziała, np. czasu, typ misji itd. np. po 10-20 sekundach przerzucało by "przedziałki" na stary system dobierania, czy coś w tym stylu, to wszystko jest pomysł, nie jesteśmy w stanie wymyślić niczego idealnego gdyż widzimy gre tylko z tej strony którą mamy zobaczyć.

I zakończę ten wywód prostym przysłowiem:
Spełnij zachciankę gracza raz, to będzie potrzebować cie drugi raz, i tak aż mu się znudzi gra bo niczego nie zdobył sam,
Daj możliwość graczowi samodzielnie się rozwijać, to sam wszystko zdobędzie i zakocha się w grze...

Edited by DeathrFuryos
Link to comment
Share on other sites

^ Przybiłbym Ci brawo, bo niewątpliwie nie mówisz bezsensu - jednakowoż... To wszystko nie działa w WFie.

Jestem jedną z tych osób które w miarę możliwości starają się nakierowywać początkujących ludzi na to, żeby odkrywali mechaniki, niżli podawać odpowiedzi na gotowo (nawet jeśli mam trudny, chamski i choleryczny styl bycia) - Tyle, że większość żółtodziobów tego nie chce - oni chcą najlepiej wszystko na gotowo, albo najlepiej żeby ktoś to zrobił za nich...

Quote

Ekstraktor? A co to? GADAJ PO PROSTU GDZIE JEST SUROWIEC!!!

Oni nie chcą wędki, Oni chcą rybę.

1 hour ago, DeathrFuryos said:

Pokaż graczowi jak się rozwijać, to sam wszystko zdobędzie i zakocha się w grze...

Gracz który będzie chciał się rozwinąć zrobi to niezależnie od tego co się dzieje w grze, mało tego będzie prosić o rady a nie gotowe rozwiązania, czy będzie też sam eksperymentować, i eksplorowac grę.. No i zostaną tacy co wszystko (albo prawie) mieli dawane na tacy, którzy nie potrafią sklecić czegokolwiek od siebie i poeksperymentować, no i koniec końców jedyne co robią to tworzą takie tematy jak ten, bo cały ich gameplay właśnie legł w gruzach...

Edited by Rin-senpai
Link to comment
Share on other sites

Gracz młody jak i stary musi mieć świadomość że wraz z rozwojem gry zarówno bronie, Framy i mechaniki będą ewoluować - głównie w dobrą stronę - aby poprawić i urozmaicić rozgrywkę. I Jak już wcześniej pisałem stagnacja/ wąska specjalizacja dla framów / broni jest śmiertelnym błędem dla gracza Warframe.
Młody gracz nie powinien mieć problemu z przestawieniem się na zmiany - głównie dlatego że nie opanował w pełni podstaw.
Starszemu... to jak zmiana przełącznika i sprawdzenie jak to działa po nowemu.
Najwięcej problemu ma jednak gracz powracający który musi się niektórych rzeczy uczyć na nowo.

Tak jak na Równiny wprowadzono restrykcje MR na zlecenia tak też uważam że pewne mechaniki i miejsca powinny mieć restrykcje na podstawie jak daleko zaszedł gracz (np tworzenie gier ->polowania<- na Eidolony -a nie noce ogólnie- powinny być dostępne dopiero po ukończeniu Wewnętrznej Wojny i zdobyciu Ampa). 
Ale segregacja graczy powyżej 10 MR jest bardziej krzywdząca niż sądzisz. Warframe nie ma linearnej / rzeczywistej krzywej który określałby zaawansowanie gracza jak to jest w innych grsch. Jedynym jego wyznacznikiem jest odblokowanie planet oraz ukończenie zadań. MR jest jego pośrednim skutkiem.

Maksymalne wymogi dla przedmiotów to MR14(16 licząc podział w Workshop) i teoretycznie już na tym poziomie rangi gracz A ze wspomnianą rangą i gracz B z rangą 25 mogą mieć nie tylko taki sam sprzęt (pomijając wymóg MR revenów) ale takie same umiejętności. I w niektórych przypadkach można dać znak równości między MR 14 a MR 25. 
Ja np bym do dnia dzisiejszego pozostał na MR16 gdyby nie chęć spróbowania nowych rzeczy - bo nie czułem abym potrzebował mieć wyższy MR. Czy jestem dziś lepszym graczem mając MR23? Nie, mam jedynie bogatszą wiedzę jak działają bronie i framy o ile nimi prawdziwie grałem a nie nabiłem 30 poziom po 15 falach na jednej misji i wyrzuciłem do kosza jak to zrobiła większość MR25-tek.

I powtórzę CZAS spędzony w grze I MR NIE JEST WYZNACZNIKIEM JAKOŚCI GRACZA. Można jedynie estymować na ich podstawie to i tamto jeśli są wystarczająco duże.

Osobiście uważam że gra ma za mało batów a za dużo marchewek. A co odstrasza graczy to nie wprowadzane zmiany a lenistwo ze strony graczy.

 

Edited by Kracken
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Kracken said:

Ja np bym do dnia dzisiejszego pozostał na MR16 gdyby nie chęć spróbowania nowych rzeczy - bo nie czułem abym potrzebował mieć wyższy MR

Welp, Ja potrzebowałem sloty loadoutów :crylaugh:

Wyższe MR przekłada sie na dobrą sprawę tylko na przesuwanie pewnych limitów (łzy pustki, loadouty, limit reputacji, ograniczenia broni) po za tym nie ma żadnego wyznacznika...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...