Jump to content

FPS!!!!!


Debiutant2405
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie, mam oto taki problem iż włączam sobie wczoraj gre po 3 dniowej przerwie...i mam 70FPS! Cud! Gra chodzi płynnie jak nigdy dotąd (zawsze gram na 25-30 bo taki niestety ma sprzęt) ale mniejsza o to.. chcę dziś pograć, odpalam warframe a tam znowu fps poniżej 30 i gorzej niż przed tymi 70.... Wiecie o co może chodzić, w ustawieniach nic nie było zmieniane, inne programy też nie były pobieranie, po prostu wyłączyłem lapka po graniu, dzisiaj odpaliłem i problem się pojawił...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kracken said:

było by łatwiej jak byś nam podał w jakich okolicznościach spada tobie FPS - dokładny moment -

I kiedy ostatnim razem robiłeś optymalizację ?

Może nie powinienem nazywać tego spadkami, po prostu gra mi działa na 25-30fps (wejście na PoE 15-20fps) a wczoraj jak nigdy na 70 bez żadnych problemów 

oj jakiś miesiąc temu

Link to comment
Share on other sites

Co nie zmienia ze powód małej ilości klatek jest spowodowany słabymi podzespołowymi Twojego laptopa. 

Pomóc może przede wszystkim wymiana sprzętu.

Jeśli normalnie masz koło 30 fps-ów (ustaw Capa klatek) sprawi to iż ponieważ jeśli będziesz miał stałe klatki gra będzie bardziej płynna niż gra kiedy masz skaczące fps-y.

Jedynie co jeszcze może pomóc to zabawa w optymalizacje gry za pomocą programów/zmniejszenia opcji graficzny. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Krak_Nihilus said:

Brzmi jakby wyłączyło ci się coś, co normalnie zżera w cholere zasobów. Odpal warframe i otwórz menadżer zadań, spójrz czy nie ma tam czegoś innego niż evolution engine (nazwa procesu warframe) co by zżerało dużo.

tak wgląda menadżer zadań i moim zdaniem jest okey https://imgur.com/a/pImU7, ale gdy włączam WF to używana pamięć z 1,8GB skacze do 4GB i nie wiem czy to jest normalne.

 

2 hours ago, -FF-Drakulon said:

Co nie zmienia ze powód małej ilości klatek jest spowodowany słabymi podzespołowymi Twojego laptopa. 

Pomóc może przede wszystkim wymiana sprzętu.

Jeśli normalnie masz koło 30 fps-ów (ustaw Capa klatek) sprawi to iż ponieważ jeśli będziesz miał stałe klatki gra będzie bardziej płynna niż gra kiedy masz skaczące fps-y.

Jedynie co jeszcze może pomóc to zabawa w optymalizacje gry za pomocą programów/zmniejszenia opcji graficzny. 

 

 

Tak rozumiem że słabe podzespoły ale gdyby to było 100% przyczyną to wczoraj bym tych 70FPS nie miał... 

A co do tego Capa klatek to ja go nawet nie mogę ustawić tak jakby ta opcja była zablokowana.....

Link to comment
Share on other sites

jak grasz na PoE to jest nawet ponad 2gb ramu. Ale masz lapka to pewnie grafika zjada twoj ram. Mozesz zaoszczedzic ram o 60mb jak widze instalujac gre ze strony, a nie przez steama (ktorego bedziesz mogl wylaczyc na czas gry). Do mysle, ze wylaczenie liczb dmg z HUD moze tez pomoc (ja sobie wylaczylem, bo wkurzal mnie ten pierdyliard cyferek zaslaniajacy obraz, a przeciez ta grafike tez komputer musi wygenerowac uzywajac pamieci). A to, ze gra lepiej raz dzialala, to mogl byc przypadek wg mnie.

Link to comment
Share on other sites

Sprawdź jakie jest użycie dysku, jaką masz kartę graficzną? I ile RAM? 

Ja jeszcze do niedawna grałem na smietniku z 2013 roku... 

Lenovo G500, 6 GB RAMU, RADEON... 

Może Ci sie przyda podpowiedź, jesli jesteś w stanie zapewnić komputerowi 6GB+ (optymalnie 8GB) to wyłącz w BIOSie kartę dedykowaną i graj na samym intelu... 

brzmi absurdalnie, ale na moim Lenovo pomogło do tego stopnia, że mogłem latać na spokojnie Eidolony bez przycięć. 

Oczywiście grafika na LOW. 

Zależy też od karty, NVidia ma spoko tool do edycji grafiki poza obszarem aplikacji. 

Polecam tam sie pobawić w ustawienia. Przeskanuj podzespoły programem GPU-Z. 

W moim przypadku RADEON nawet się nie wyświetlał mimo ustawienia kart z wysoka wydajnością. 

Jak wspomniałem wcześniej, użycie Dysku. 

Jest proces który za to odpowiada (konserwacja), ostro daje po garach na zegarze procesora. Polecam go wyłączyć. 

Edited by Feirel
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...