Jump to content
  • 0

Równina i wyłaczajacy sie komp


Paratholer
 Share

Question

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Bardzo prawdopodobne, ponieważ równiny mają o wiele większe wymagania, nawet 2x więcej RAMu ( u mnie około 1,5GB zjada sama gra wtedy), że o grafice nie wspomnę. Jaki masz sprzęt?

Spóbuj na początek może zmniejszyć wszystkie ustawienia grafiki na najniższe i zobacz, czy się włączą równiny (jeśli tak, to wymagania gry przerastają twój sprzęt).

Edited by JohhnyBravos
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Brak pamięci raczej nie skutkowałby restartem całego komputera. Karta graficzna ma ciut mało RAMu ale formalnie spełnia wymagania minimalne (inna sprawa na ile są one aktualne). Obstawiam problem sprzętowy: niewystarczające lub niestabilne zasilanie (norma przy zasilaczach za kilkadziesiąt złotych) lub przegrzewający się komponent lub uszkodzony RAM. RAM można łatwo sprawdzić przy użyciu memtest86.

Cofam co napisałem o zasilaniu - ze specyfikacji którą podałeś wynika że grasz na laptopie. W takim razie w pierwszej kolejności zadbaj o naprawdę dobre chłodzenie.

Edited by Blurporator
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Kiedyś jak miałem laptopa raz poprawiłem chłodzenie - wykręciłem dolną klapę i ustawiłem go na podkładkę chłodzącą. Ale to radykalne działanie. 😉

Jeśli to laptop, to karty graficzne w laptopach używają RAM komputera, więc ja obstawiam jednak na RAM.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zacznijmy od podstaw. Karta graficzna jest tragicznie słaba, zresztą jak większość kart w laptopach. Tu masz porównanie z geforcem GTX260, czyli kartą która ma 10lat http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-260-vs-GeForce-GT-540M

Zredukuj wszystkie ustawienia graficzne w grze na minimum. Kolejna sprawa, to jak wyglądają twoje ustawienia wydajności zasilania (ikona baterii na pasku zadań)?. Możesz zmienić na wysoka wydajność i sprawdzić, czy to coś da. Ważne, by zmienić na wysoką wydajność przy podłączeniu kablem, a nie na baterii.

Jeżeli nadal będzie się wyłączał, to tak jak pisały osoby powyżej. Wyczyść wszystkie wentylatory, może zmień pastę termoizolacyjną jeżeli laptop ma już swoje lata, lub sprawdź czy podzespoły nie są uszkodzone. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
20 hours ago, JohhnyBravos said:

Kiedyś jak miałem laptopa raz poprawiłem chłodzenie - wykręciłem dolną klapę i ustawiłem go na podkładkę chłodzącą. Ale to radykalne działanie. 😉

Jeśli to laptop, to karty graficzne w laptopach używają RAM komputera, więc ja obstawiam jednak na RAM.

Nie sądzę. Zdarza mi się w szczególnych przypadkach grać w WF na laptopie który w ogóle nie ma dedykowanej karty graficznej (i5 3-ciej generacji) i ma tylko 4GB RAM. Co prawda wydajność jest beznadziejna ale gra działa stabilnie i da się poczłapać po Równinach 🙂

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...