Jump to content
  • 0

Problem z Grafiką - Obrazy zasłaniające pół ekranu


TraderER
 Share

Question

Witam. Otóż niegdyś grałem w Warframe i teraz postanowiłem wrócić po dość długiej przerwie. Po zainstalowaniu gry pojawia się dziwny bug graficzny. Na niektórych mapach(na wielu mapach) jakieś obrazy zasłaniają mi ekran, czasem prześwitują na tyle, że jestem w stanie coś tam ugrać, ale zazwyczaj nie mogę nic zrobić w zasadzie. Próbowałem wszystkiego: zmianę grafiki wysoka/średnia/niska, włączanie i wyłączanie różnych efektów, grę uruchamiałem w trybie 32 i 64bity. 2 dni już tak gram i jest to naprawdę męczące. Nawet przywróciłem sterowniki stare od chipsetu graficznego, a jak nie pomogło to na nowo zaktualizowałem.
A oto link do 2 scr. z tego jak to wygląda. Mam nadzieję, że jakoś się uda rozwiązać ten problem
http://pokazywarka.pl/h3eev9/

Edited by TraderER
Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

U mnie na równinach pojawiają się na każdej misji czarne kwadraty i prostokąty zasłaniające nieraz pół ekranu. Ogólnie po ostatnich dwóch aktualizacjach cała masa bugów nieraz uniemożliwiających grę. Blokujące  się drzwi, niepojawianie się celów przez co nie wiadomo gdzie lecieć, złe oznaczanie celów przez co biegnie się w złą stronę, zmieniające się przypisanie klawiszy domyślnych przez co nieraz nie można używać broni i umiejętności.  Jakbym chciał to wszystko zgłaszać to bym książkę napisał. Odechciewa się powoli  grać. Wczorajszą drugą misję na mobilizacji robiliśmy z tego powodu trzy razy. Przyjemności zero za to masę zmarnowanego czasu i nerwów.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 hours ago, Kracken said:

Próbowałeś optymalizacji? 

Tak.

 

1 hour ago, Achven said:

U mnie na równinach pojawiają się na każdej misji czarne kwadraty i prostokąty zasłaniające nieraz pół ekranu. Ogólnie po ostatnich dwóch aktualizacjach cała masa bugów nieraz uniemożliwiających grę. Blokujące  się drzwi, niepojawianie się celów przez co nie wiadomo gdzie lecieć, złe oznaczanie celów przez co biegnie się w złą stronę, zmieniające się przypisanie klawiszy domyślnych przez co nieraz nie można używać broni i umiejętności.  Jakbym chciał to wszystko zgłaszać to bym książkę napisał. Odechciewa się powoli  grać. Wczorajszą drugą misję na mobilizacji robiliśmy z tego powodu trzy razy. Przyjemności zero za to masę zmarnowanego czasu i nerwów.

A ja poza bugami graficznymi nie mam w zasadzie żadnych innych.

EDIT: Chciałem napisać do supportu, ale jak klikam wsparcie to cały czas przenosi mnie tylko na główną stronę Warframe. Nie wiem czym to jest spowodowane. Kiedy jakoś okrężnie dostaję się na stronę wsparcia to każą mi się zalogować, loguję się i znów przenosi mnie na główną stronę, znów klikam support i tak jakbym był wylogowany, znowu się loguję i tak w kółko.

Edited by TraderER
Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 hours ago, Dr_Someone said:

A nie przesadziłeś z ochroną w przeglądarce? Kasowanie cookies i takie tam?

Z całą pewnością nie. Czasem sam czyszczę cookies ccleanerem, ale potem się na stronach pojawia, aby zaakceptować to zawsze daję tak.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Screeny wyglądają paskudnie. Jakbyś grał na ustawieniach minimalnych na karcie zintegrowanej. U mnie gra tak wygląda na starym lapku z integrą. Te "przeźroczyste obrazy" to płaszczyzny na które narzucane są efekty środowiskowe - w tym wypadku mgła i karta graficzna nie wyświetla ich poprawnie. Podaj specyfikację komputera bo na chwilę obecną to nawet nie wiadomo czy spełniasz wymagania minimalne. Nie zapomnij napisać ile VRAM ma karta graficzna.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mam nadzieję, że jest ok jeśli napiszę nowy post, a nie z edytuję stary jeśli minęło trochę czasu.
Dopiero 5 min temu doszło do mnie, że jednej rzeczy nie testowałem. Zmiany Directx. Uruchomiłem grę w dx10 i ów bug nie występuje, ale wydajność gry niestety przy tym spada. Reinstalowałem DX9 i nie pomogło. Cóż... mam więc do wyboru dwie opcje. Grać z bugami graficznymi na DX9 lub bez bugów ale z przycinającą się grą na DX10.

Edited by TraderER
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...