Jump to content

Klasyka Polskiej Literatury Vs. Warframe


(PSN)turas_0
 Share

Recommended Posts

Ostatnimi czasy, jeszcze przed U17, czytałem sobie o Equinoxie, który w tym czasie nazywał się Anima/Animus. Skojarzyło mi się to wtedy z interpretacją "Lalki" A. Głowackiego, w której Łęcka jest dla Wokulskiego animą. Późniejszy tok skojarzeń był nieunikniony. Oprócz przyrównywania bohaterów powieści do postaci z Warframe'a zauważyłem podobieństwo stopu prof. Geista i Oxium. Okazuje się, że obydwa materiały są lżejsze od powietrza. Przypadek? Nie sądzę!

Link to comment
Share on other sites

Np Limbo nie ma nic wspólnego z kosmicznymi ninja. Limbo - stan osób, które umarły przed Zmartwychwstaniem Jezusa albo też w nowszych czasach, bez chrztu, ale nie popełniły osobistych grzechów. Pojęcie otchłani występuje w nauczaniu Kościoła katolickiego i niektórych innych wyznań chrześcijańskich. Nie jest utożsamiana z czyśćcem, ale jest częścią piekła. Wyznania protestanckie nie uznają istnienia otchłani. Czyli te jego wejście w szczeline pasuję do tego opisu wg mnie.

 

To z wikipedii.

Od dawna zauważyłem że nazwy i tematyka warframów a nawet nazwy broni są bardzo przemyślane. Wystarczy umieć szukać ja sam staram się tego używać w swoich conceptach. Więc twoja Teoria o powstaniu equinoxa jest jak najbardziej trafna.

Przykład:

https://www.youtube.com/watch?v=WtUmE4j5l0Y

Edited by AstroLord
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...