Jump to content

Yeni Warframe(ALAYA), Yeni Hikâye(ALAYA'nın Enerjisi) ve Yeni Görevler.

-PakPanter
 Share

Recommended Posts

AÇIKLAMA
Uzun bir süredir bu Proje üzerinde yoğun olarak çalışıyorum ve çalışmaya da devam edeceğim. Şu an Warframe'in hikâyesi üzerine odaklanıyorum ve yarısından fazlasını bitirdim diyebilirim. Projeyi asıl yapma amacım ise oyuna eklenmesi. Bunun için de oyun yapımcılarının dikkatini çekmemiz gerekiyor ve iş burada siz değerli oyunculara düşüyor. Hikâyedeki kullanılan isimler oyunda yok, bu da hikâye ile beraber oyuna yeni ırk, Boss, silah ekleneceği anlamına geliyor. Bu Projeye destek olmak isteyenlerin en basitinden yapabileceği şey basit: Steam'de de Rehber olarak böyle bir yazı daha paylaştım, o Rehberi açıklama yazısının sonunda bulunan bağlantıdan direkt bulabilirsiniz. Rehberin açıklama kısmının altındaki "Oyla" ve "Favorilere Ekle" butonlarına bastığınızda hem katkınız olmuş oluyor, hem de daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamış oluyorsunuz.

Bu Projenin oyuna eklenmesi için oyunun resmi Türkçe sitesine Ticket attığımda oradaki yetkililer bana "topluluk tarafından paylaşılan ve ilgi görmüş çalışmaları oyunun yapımcıları tarafından incelendiğini ve oyuna eklenebilirliğine göre dikkate aldıklarını" söylediler.

Bu geri-dönüşten sonra Steam'de ve Forum'da paylaşma kararı aldım ki sizin destekleriniz sayesinde bu Proje oyuna eklenebilsin. Eğer oldukça ilgi görür ve oyuna da eklenirse, firma tarafından alacağım teklifler karşılığında oyuna eklenmesi için yeni Warframe'ler, hikâyeler ve görevler yazmayı düşünüyorum. Ayrıca oyun içi, ara sahne, Warframe, Boss, Irk, Silah tasarım çizimlerinde ve diğer dil(Rusça, Fransızca, vs.) çevirilerinde yardımcı olmak isteyen, gönüllü yapmak isteyen kişiler varsa eğer, Steam'den arkadaş ekleyerek veya Steam Profilimde bulunan Sosyal Medya hesaplarımdan birine mesaj atabilirler. Proje oyuna eklenir ve karşılığında da bir ücret verilirse yardımcı olan arkadaşlara da belli bir miktarını vermekten çekinmeyeceğim.

Steam'den de destek olmak isteyenler için paylaştığım Rehberin bağlantısı: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1505921682
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
ALAYA'NIN YETENEK SETİ 1 (NOT: Yeteneklerde değişiklikler olacak.)
Pasif: ALAYA'nın Enerji Kapasitesi her dolu olduğunda dost Warframe'lerin Maksimum Enerjilerini 20 saniye boyunca 150 arttırır.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1- DELİCİ DİKENLER
ALAYA'nın vücudundaki dikenler başının üstünde toplanır. Toplanan dikenler belli bir mesafedeki düşmanlara rastgele fırlatılır. Dikenler delme hasarı verir ve saplanan kişiyi bir süre boyunca felç eder.

30. Seviye Statları:
Hasar: 400
Diken Sayısı: 15
Yetenek ve Etki Süresi: 5 Saniye
Kullanımda Harcanan Enerji: 50
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2- ENERJİ KAPISI
ALAYA kollarındaki iki büyük dikeni kırıp birbirinden ayrı belli bir mesafeye atarak yere saplar. Saplanan dikenler uzar ve birbirine bağlanan enerji dalgalarıyla kapı oluşturur. Kapıdan geçen Warframe'lerin kullanmakta olduğu silahın Statü ve Kritik hasarını bir süreliğine bir miktar yükseltir.

2- ENERJİ KAPISI BASILI TUTULDUĞUNDA
Kapıdan geçen düşmanların verdikleri hasar bir süreliğine artar ve kendi dostlarına saldırmaya başlarlar. Ayrıca kapıdan geçen düşmanlar öldüklerinde içlerinden Enerji Küresi çıkması garanti olur.

30. Seviye Statları:
Statü Hasarı: + %15
Kritik Hasarı: + %10
Etki Süresi: 7 Saniye
Hasar Artışı: + %70
Yetenek Süresi: 6 Saniye
Yetenek Menzili: 3 Metre
3- ENERJİ BARİYERİ
ALAYA'nın enerjisi tamamen doluyken yetenek kullanıldığı zaman, kendisine ve her bir dost Warframe'i Statü etkilerine karşı direnci olan ve gelen hasarlardan koruması için enerji bariyeri verir. Bariyerin içindeki Warframe'lere yetenek gücüne göre bariyerin sağlığı her 500 azaldığında belli bir miktar enerji verir. Enerji tamamen dolu değil ise rastgele sadece tek dost Warframe'e enerji bariyeri verilir. Yetenek kullanımı bütün enerjiyi bitirir, Kılıçların Açlığı yeteneği aktif ise devre dışı bırakılır.

30. Seviye Statları:
Bariyer Sağlığı: 1500
Sağladığı Enerji Boyutu: 50
Statü Etkilerine Karşı Direnç: %7
Kullanım İçin Gereken Enerji: 75
Kullanımda Harcanan Enerji: Tamamı
4- KILIÇLARIN AÇLIĞI - EXALTED ALAYA'NIN KILIÇLARI
Kullanıldığında ALAYA'nın kalkanı sıfırlanıp bir miktarı sağlığa eklenir, kollarındaki iki büyük diken kolunun içine girer ve ellerinden çıkarak kesme hasarı veren Enerji Kılıcına dönüşür. Öldürülen düşmanlardan sağlık çalmakla beraber sağ tık ile yapılan savuşturmalarda hasarı emerek zırhını arttırır. Kullanımdayken enerji hızla tükenir ve Enerji Bariyeri yeteneğini devre dışı bırakır.

30. Seviye Statları:
Atlama Saldırısı: 400,0
Duvar Saldırısı: 1,550,0
Dönme Saldırısı: 660,0
Hasar Engelleme: %70
Kanalize Hasar: 1,5x
Kanalize Maliyeti: 5
Kritik Arttırıcı: 2,0x
Kritik %40
Saldırı Hızı: 1,50
Statü: %10

Kesme Hasarı: 185
Delme Hasarı: 45
Darbe Hasarı: 45
Sağlık Çalma: %30

Kalkan Kapanma Etkisi: + %30 Sağlık
Enerji Salımı: Saniyede 5 Enerji
Kullanımda Harcanan Enerji: 25
Warframe'e özel çift tabanca ALSENTA
Tabanca ile 10. Kritik vuruşta 10 saniyeliğine öldürdüğü düşmanlardan Warframe'in dördüncü yeteneğine oyun sonuna kadar kalıcı yetenek gücü biriktirir.
30. Seviye Statlar:
Depar Hızı: 1.15
Enerji: 200
Kalkan: 200
Sağlık: 350
Zırh: 130
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
ALAYA'NIN YETENEK SETİ 2 (NOT: Yeteneklerde değişiklikler olacak.)
Pasif: ALAYA'nın Enerjisi tamamen doluyken yerden Enerji Küresi toplamaya 10 saniye boyunca devam eder. Toplanan Enerji miktarına göre EXALTED ALAYA'NIN KILIÇLARI'na hasar biriktirir. Oyun sonuna kadar hasar biriktirilebilir ve kalıcıdır.
1- DELİCİ DİKENLER
ALAYA'nın vücudundaki dikenler başının üstünde toplanır. Toplanan dikenler belli bir mesafedeki düşmanlara rastgele fırlatılır. Dikenler delme hasarı verir ve saplanan kişiyi bir süre boyunca felç eder.

30. Seviye Statları:
Hasar: 400
Diken Sayısı: 15
Yetenek ve Etki Süresi: 5 Saniye
2- ALAYA'NIN AURASI
Delici Dikenler yeteneğine, kullanılan İkincil Silah hasarını ve statü etkilerinin %20'sini aktarır. Kullanıldığında Yetenek ve İkincil Silah, Delici Dikenlerin aktif olduğu süre boyunca kullanılamaz.

2- ALAYA'NIN AURASI BASILI TUTULDUĞUNDA
Enerji Bariyeri yeteneğindeki ALAYA ve takım arkadaşlarının bariyerlerine gelen hasarı 10 saniye boyunca Absorb etmesini sağlar, 10 saniye sonunda bariyer parlamaya başlar ve Lazer Işınını aktif eder. Lazer topladığı hasarı düşmanlarına yönlendirerek onları eritir.

30. Seviye Statları:
Yetenek Süresi: 10
Aktarılan Etki Miktarı: + %20
Kullanımda Harcanan Enerji: 75
3- ENERJİ BARİYERİ
Yetenek kullanıldığında ALAYA'ya arkasına alacağı bütün hasarı engelleyen bir Enerji Bariyeri verir. Yetenek ALAYA'da kullanıldıktan sonra her bir takım arkadaşı üzerinde kullanıldığında ALAYA'da dahil olmak üzere takım arkadaşlarının SAĞLIK, KALKAN ve ZIRH Kapasitelerini 75 arttırır, ayrıca her kullandığı takım arkadaşına da ALAYA'nın arkasındaki Enerji Bariyerinden verir. Enerji Bariyerine sahip olan takım arkadaşları ALAYA'nın yakınında olduklarında yetenek beşinci kez aktifleşir, kullanıldığında ALAYA takım arkadaşlarına enerji bağlantıları ile sırtlarındaki Enerji Bariyerlerine bağlanır ve yakın dövüş ile öldürdükleri her düşmandan 5 Enerji Çalmalarını sağlar. Belli bir mesafeden ayrılan herhangi bir takım arkadaşı olduğunda ve ALAYA yada herhangi bir takım arkadaşı öldüğünde Enerji Bariyerleri ve verdiği etkiler sıfırlanır. Yetenek beşinci kez kullanılana kadar her 15 saniyede bir yetenek tekrar kullanılmazsa verdiği etki bir önceki etkiye sıfırlanır. Yetenek sadece ALAYA veya tek bir takım arkadaşı üzerinde kullanıldığında etkiler yarı yarıya düşürülür. Yetenek aktifken Kanalize hasar verilemez.

30. Seviye Statları:
Yetenek Menzili: 10 Metre
Yetenek Süresi: 15 Saniye
Kalkan Artışı: 75
Sağlık Artışı: 75
Zırh Artışı: 75
Çalınan Enerji Boyutu: 5
Kullanımda Harcanan Enerji: Tamamı
4- KILIÇLARIN AÇLIĞI - EXALTED ALAYA'NIN KILIÇLARI
Kullanıldığında ALAYA'nın kalkanı sıfırlanıp bir miktarı sağlığa eklenir, kollarındaki iki büyük diken kolunun içine girer ve ellerinden çıkarak kesme hasarı veren Enerji Kılıcına dönüşür. Öldürülen düşmanlardan sağlık çalmakla beraber sağ tık ile yapılan savuşturmalarda hasarı emerek zırhını arttırır. Kullanımdayken enerji hızla tükenir ve Enerji Bariyeri yeteneğini devre dışı bırakır.

30. Seviye Statları:
Atlama Saldırısı: 400,0
Duvar Saldırısı: 1,550,0
Dönme Saldırısı: 660,0
Hasar Engelleme: %70
Kanalize Hasar: 1,5x
Kanalize Maliyeti: 5
Kritik Arttırıcı: 2,0x
Kritik %40
Saldırı Hızı: 1,50
Statü: %10

Kesme Hasarı: 185
Delme Hasarı: 45
Darbe Hasarı: 45
Sağlık Çalma: %30

Kalkan Kapanma Etkisi: + %30 Sağlık
Enerji Salımı: Saniyede 5 Enerji
Kullanımda Harcanan Enerji: 25
Warframe'e özel çift tabanca ALSENTA
Tabanca ile 10. Kritik vuruşta 10 saniyeliğine öldürdüğü düşmanlardan Warframe'in dördüncü yeteneğine oyun sonuna kadar kalıcı yetenek gücü biriktirir.
30. Seviye Statlar:
Depar Hızı: 1.15
Enerji: 200
Kalkan: 200
Sağlık: 350
Zırh: 130

__________________________________________________________________________________________________________________________________________                                                                                                        ALAYA'NIN ENERJİSİ

Görev Bildirisi
E-posta: Saklanmış Operatör’ü ve onun Warframe'ini bulmaya hazır mısın?! Yeni bir Warframe ve yeni bir macera seni bekliyor!

"Lotus"
Hey Tenno! Duyuru sistemimize Acil bir mesaj geldi. CETUS’un doğusunda olan bir bölgeye CENRA adındaki Avcının saldırı düzenlediği bildirildi. Aldığımız raporlara göre o bölge daha önce hiç keşfedilmemiş, Grineer'ların o bölgede kontrol sağladığına dair bilgiler var. Ayrıca o bölgede Warframe olduğuna dair iki aynı sinyal aldık. Sana verilen emir ise bölgede bulunan Warframe'lerin izini sürüp durumlarının raporlarını vermek. Bir an önce yola çık Tenno!
Warframe'e Kurulan Saldırı
Görev Başlangıcı - Görev yerine 1100 metre kala.
"Lotus"
- Dikkatli ol Tenno, burada yaşayan Warframe'lerin hakkında bir bilgimiz yok, ayrıca her ne kadar burayı Grineer'lar kontrol altına almış gözüküyor olsa da, etrafta hâlâ tanımlayamadığımız canlıların sinyallerini alıyoruz. Sana nasıl davranacaklarını bilmiyoruz, ilk önceliğin o Warframe'lerin güvenliği, tedbiri elden bırakma!

Görev yerine 800 metre kala, büyük bir enerji patlamasının sesini duyuyoruz.
"Lotus"
- Aldığımız sinyallerden birini kaybettik, sanırım bir Warframe yok edildi. Acele et, bir an önce hedefe ulaşman gerekiyor, neler olduğunu öğrenmeliyiz.

Görev yerine 200 metre kala, sağ tarafta CENRA'nın sinyalini alıyoruz,
"CENRA"
- Aah! Lanet Grineer'lar, basit bir av için beni bu kadar bekletmelerine katlanamıyorum! Warframe'leri bulmak yeteri kadar uzun sürdü ve şimdiden birini yok etmek zorunda kaldım, artık kendi işimi ele alma zamanı geldi!
"Lotus"
- Tenno! CENRA'nın seni görmesine izin verme, durumu sadece uzaktan takip et, kritik bir durumda müdahale et.
Bir Warframe'in Çöküşü
*Görev yerine 50 metre kala, Warframe'in savaştığını görüyoruz ve ara sahne başlıyor.*

Warframe bölgeden uzaklaşmaya çalışırken saldırıya destek veren bir gemiden, mavi bir lazer ışını Warframe'e isabet ediyor. Lazerin etkisi ile bir süre hareketsiz kalıp yere yığılıyor. O sırada etraftaki Grineer'lar toplanıp Warframe'i yeşil enerji yüklü ağlar ile bağlayıp, lazeri gönderen gemiye doğru sürüklüyorlar. Bu esnada Warframe'in içinden bir Operatör süzülerek ortaya çıkıyor, Warframe'i götüren Grineer'lara elinde oluşturduğu enerji kılıcı ile saldırmaya başlıyor. Son Grineer'ı da öldürdükten sonra Warframe'in kolundan tutup hızla oradan süzülerek uzaklaşıyor.

Birkaç saniye sonrasında gökyüzünden Grineer'ların öldüğü yere bir taşıyıcı düştü, kapağı açıldığında içinden bir anda zıplayarak CENRA ortaya çıktı. CENRA Operatör'e doğru bakıp sırtındaki aleti uzanıp aldı, yumruk atarcasına geri-ileri yaparak aktifleştirdi. Aletin içindeki mekanizmalar dışarıya doğru yayılırken, içinden yeşil enerji dalgaları süzülüp mekanizmaları sardı ve bir yay haline geldi. Ardından içinden çıktığı taşıyıcının dışından bir kapak daha açıldı, CENRA kapağa doğru gidip içindeki yeşil ve mor karışımı oklardan birini aldı. Önüne döndükten sonra hedef alıp yayı gerdirerek fırlattı. O esnada Operatör süzülerek bir uçuruma yaklaşıyordu, uçurumun önünde etrafına bakınırken göğsüne saplanan ok ile beraber aşağıya düştü. Kolundan tuttuğu Warframe ise uçurumun önünde yığılıp kaldı.

O sırada CENRA tekrar yumruk atar bir şekilde elindeki yayı geri-ileri yaptı, aleti kaplayan yeşil enerji yavaş yavaş azalırken içinden çıkan mekanizmalar geri içine kıvrıldı. CENRA aleti sırtına yerleştirirken Warframe'e doğru yürüyordu, uçurumun önüne geldiğinde aşağıya doğru baktı, Operatör'den hiçbir iz yoktu Warframe'e dönüp incelemeye başladı,

- Sizi bulmak pek kolay olmadı ama biraz bilgi ve sabır ile size ulaşabildim. Ayrıca sizin türünüzün muazzam derecede enerji kapasitesi olduğu söylendi. Diğer Warframe'i yok etmek zorunda kalmasaydım onu iyi bir fiyata pazarlayabilirdim. En azından seni yakalayabildim.

CENRA kolundan ince, kare bir cam çıkardı ve birkaç saniye içinde elinde tuttuğu cam küp haline geldi. Geriye doğru gerilip küpü Warframe'in içine sert bir şekilde bastırdı. Warframe'in vücudundaki enerji izleri küpe doğru çekilip birikiyordu. Birkaç saniye sonra vücudundaki bütün enerji küpün içine girmişti. CENRA küpü içinden çektiği anda Warframe'in vücut parçaları dağılarak yuvarlandı. O sırada bir gemi yaklaşırken CENRA ayağa kalkarak gemiye gidip uzaklaştı. Gemi uzaklaşırken hemen ardından onlarca gemi de beraberinde yükselip uzaklaştılar. Bütün Grineer'lar gemilerine binerek bölgeyi boşaltıyorlardı.

*Ara sahne bitiyor.*
Bilinmeyen Operatör
*Lotus*
Bu imkânsız... O bir Operatör.. Aldığımız sinyal giderek azalıyor, acele et Tenno! Ona yardım etmelisin. 

Uçurumun kenarına yaklaşıp aşağı atlıyoruz. Operatör'ü kayaya yaslanmış bir şekilde durduğunu, göğsüne sağlanan oku tutarken mavi bir sıvı kaybı yaşadığını görüyor ve yanına gidiyoruz.

*Ara sahne başlıyor.*

Ağır adımlarla yaklaşırken kafasını kaldırıp bize doğru bakıyordu. O sırada içimizdeki sahip olduğumuz Tenno ortaya çıkıp ilerledi, Yaralı Operatör'ün omzundan tutup,

- Hey merak etme iyi olacaksın. Öncelikle şu oktan bi' kurtulalım, sonra da iyileşmeni sağlayıp seni buradan götüreceğiz.
- Sen..

Kaybettiği güçten dolayı kendinden geçip bayıldı. O sırada 100 metre ilerideki zeminin altından birkaç kapak açıldı, içlerinden bölgedeki yaşayan onlarca canavar çıkıp Warframe'in olduğu yere doğru koşmaya başladılar. Görünüşlerinden de anlaşıldığı üzere dost değil düşman olarak geliyorlardı. Tenno kafasını çevirip düşmanların geldiğini gördü. Elini Warframe'e uzatarak güç verip uyandırdı,

- Uyan Warframe, sana ihtiyacım var!

Ardından elini havaya kaldırarak bir kalkan oluşturuyor.

*Ara sahne bitiyor.*

Beş dakika boyunca Yaralı Operatör'ü iyileştirene kadar onlara saldırmaya çalışan düşmanlara karşı savunuyoruz.

"Lotus"
- Bu Operatör’ün varlığı mümkün değil.. Yaşayan son Operatör ise sen olmalıydın, ama şimdi başka bir tane daha ortaya çıktı... Bu daha fazla Operatör’lerin olabileceği anlamına mı geliyor, yoksa son Operatör’lerden biri olduğu anlamına mı bilmiyorum, ama ondan alacağımız bilgiler çok önemli olacaklar. Onun zarar görmesine izin verme Tenno!

*Beş dakikanın sonunda ara sahne başlıyor.*
Etraftan gelen düşmanlar giderek artarken, Tenno Yaralı Operatör'e saplanan oku çıkarmış, yarasını kapatmış ve kendi gücünün bir kısmını ona aktararak iyileştirmeye devam ediyordu. Her yerden gelen düşmanlar yüzünden Warframe artık onları tutmakta zorluk çekiyordu. Düşmanlardan bazılarını kaçırdığı için birkaç tanesi kalkana vuruyordu, kalkana saldıranları öldürüp gelmeye devam eden diğerlerine döndü. 

O sırada Yaralı Operatör gözlerini açarak etrafına baktı ve karşısında ona güç veren Tenno'yu gördü. Ayağa kalkıp elinde mavi bir güç biriktirerek soldan sağa doğru savurdu ve şiddetli bir enerji dalgası göndererek etraftaki bütün düşmanları öldürdü. Tenno Warframe'in içine girip beklemede kaldı, dalganın etkisi onlara da gelmiş ama etkilememişti.

*Ara sahne bitiyor.*
Yaralı Operatör'ün Öfkesi
İyileştirdiğimiz Operatör elini zemine bastırarak enerji yaydı ve Warframe'in tüm yeteneklerini kapatıp silahlarını zemine yapışmasını sağladı. Elini zeminden çekip ayağa kalktı ve elinden çıkardığı bir enerji kılıcı ile saldırmaya başladı. Warframe saldırıları karşılarken, neler olduğuna anlam vermeye çalışan Tenno'muz konuşmaya başlıyor.

“Operatör'ümüz”
- Hey sakin ol, biz senin düşmanın değiliz. Sana yardım etmeye geldik.

“Yaralı Operatör”
- Siz benim Eşimin ölümüne sebep oldunuz! Sizi öldüreceğim, onun intikamını alacağım ve o CENRA’yı da bulup öldüreceğim!

“Operatör’ümüz”
- Bak sakinleşmeye çalış, biz buraya henüz daha yeni geldik ve üstelik sen de benim gibi bir Tenno'sun, benim sana zarar vermem için hiçbir sebep yok. Sana zarar vermeye çalışanlara karşı seni koruduk, ve seni yaralı gördüğüm zaman iyileştirmek için kendi gücümü verdim.

“Yaralı Operatör”
- HAYIR! Bana yalan söylüyorsun! Siz de o CENRA’nın yandaşlarından birisiniz. Gücümüzü çalmaya çalışıyorsunuz!

“Operatör’ümüz”
- Warframe beni dinle, ona verdiğim enerji hafızasında dalgalanmalar yarattığı için neler olduğu tam olarak idrak edemiyor. Operatör’e zarar verecek bir saldırı sakın yapma! Sadece onun saldırılarını savuştur ve benim emrim ile onu sıkı-sıkıya tut, ona kendi hafızamın bir kısmını aktaracağım.

“Lotus”
- Tenno, bunun iyi bir fikir olduğunu sanmıyorum. Henüz bu Operatör hakkında hiçbir bilgimiz yok ve hafızanı ona aktarırken sana zarar verebileceğini düşünüyorum.

“Operatör’ümüz”
- Evet olabilir ama benden sonra yaşayan tek Operatör de o, ve onun bizim düşmanımız olmasına izin veremem.

Bu esnada Yaralı Operatör gerilip Warframe'in üzerine doğru koşmaya başladı, enerji kılıcını havaya kaldırıp savuracak iken Warframe elinden tutup Yaralı Operatör’ün vücudunu kaplayarak hareket etmesini engelledi. Hemen ardından Tenno'muz çıkarak elini Yaralı Operatör’ün kafasına uzattı, bir süre boyunca öylece durup hafızasını aktarmaya devam etti.
Saklanmış Operatör
*Uzun bir ara sahne giriyor.*

Tenno elini yavaşça geri çekerken Warframe de Yaralı Operatör’ün üzerinden çekiliyordu. Yaralı Operatör elini başına götürerek birkaç saniye duraksayıp kendine gelmeye devam etti. Tenno Yaralı Operatör’ün koluna girip onu bir kayaya yaslayarak oturmasını sağladı. Ardından yanında diz çöküp bağdaş kurdu ve konuşmaya başladı.

- Kendine geldiğine göre bize bir şeyler anlatmak ister misin? Mesela adın ne? Neden buradasın? Niye saklanıyorsun? Eşine ne oldu? İstediğinden başla. 

Yaralı Operatör önce Tenno’nun suratına birkaç saniye baktı ve ardından Warframe’e dönüp uzun uzun bakarak konuşmaya başladı. 

- Adım SANAKA, burası bizim diğer her şeyden saklandığımız sığınağımızdı. Burası bizim yuvamızdı, benim ve eşimin... Az önce saldıran bütün o canlılar bizim burada yaşadığımızı bilen tek canlılardı. Onlardan yer altında milyonlarcası var, kendilerine TENSEİ diyorlar. Yıllar önce çocukken gemimize düzenlenen saldırıdan bir taşıyıcı ile son anda fırlatılarak kurtulmuş ve bu bölgeye düşmüştük. Bizi bulup kendi yerlerine, yeraltına götürdüler. Buraya geldiğimizde yaşayan onlarca TENSEİ’nin yarısından fazlası hastalıklıydı, şimdi ise bizim sayemizde çoğu hastalıklarından kurtuldu. 

Bana ve eşime kendi zırhlarından birer Warframe yarattılar, içine girdiğimiz zaman hiçbir tarayıcı bizim burada olduğumuzu anlayamıyordu. Adeta görünmez olmuş, sıradan bir Warframe’e bürünmüştük. Onlarla bir anlaşma yaptık, bizim burada yaşamamıza izin verip bunu da kimseye söylemezlerse, gücümüzün bir kısmını onların hastalıklı yapılarını iyileştirmek için kullanacağımıza dair söz verdim. Bu canlılar da bizim gibi diğer her şeyden yeraltında saklanmaya çalışıyorlar. 

Zaman ilerledikçe buraya yakın olan CETUS’un bölgesinde savaşan diğer ırklardan bazı şeyler çaldık, birkaç kere yakalandığımız oldu ve onları öldürmek zorunda kaldık. Bazılarını öldürmekte başarısız olduğumuz için bölgeyi koruyan bir Warframe olduğu bilgisi Avcılara ulaştırıldı. Arkası gelmeyen saldırılara ve suikastlere maruz kaldık, TENSEİ’ler için biz artık birer yaşam kaynağı olmuştuk, bize saldıranlara karşı savunmaya başladılar. Etrafta milyonlarca Avcı, Warframe’lerimizin gücünü ele geçirmeye çalıştı. Bir çoğu da bizi buldu ve onları öldürüp saklanmaya devam ettik. 

Bugüne kadar yapılan bütün saldırılara dayanmıştık.. Ama CENRA, o fazla inatçıydı, yüz binlerce Grineer’a bizi bulmak ve yakalamak için emir vermişti. Ve tabii ki bugün olduğu gibi de bunu başardı. O da Warframe’lerimize verdiğimiz gücü istiyordu. Warframe’lerimizdeki güç bizim kendi içimizdeki gücün yarısından fazlasını kaplıyordu. Gücümüzün tamamını Warframe’lere veremiyorduk, gücümüz bir kalıba sığamayacak kadar fazlaydı ve Warframe’i parçalara ayırıyordu.. En sonunda çaldığımız malzemeler ve teknolojiler sayesinde aktarabilmeyi başarmıştık. 

Warframe’imin adı SANATA olmuştu, eşiminki ise ALAYA’ydı. Warframe’lerimiz savaşta parçalanırsa içimizde kalan yaşam güçleri ile tekrar canlandırıp savaşmasını sağlayabiliyorduk, ama bu bizim ölümümüze sebep olacak kadar ağır hasar veren bir şeydi, ve öyle de oldu... Eşim ile beraber CENRA’nın saldırısına karşı savaşıyorduk.. Gemilerden birinden yeşil ve mor karışımı bir lazer ışını Warframe’lerimize isabet etti ve parçalara ayırdı.. O sırada eşim yaşam gücünü ALAYA’ya vererek canlandırdı ve kendini benim için feda etti... ALAYA’ya beni korumasını söyledikten sonra, gözlerimin önünde o muhteşem gülümsemesi ile parıltılar içinde yok oluyordu.. ALAYA beni kucaklayıp oradan uzaklaştırdığı sırada arkamızdan yüzlerce Grineer askeri ve gemisi gelmeye devam ediyordu. Sonrasını zaten gördünüz.
Armağan ve İntikam
Tenno Warframe’e bakıp,
- Lotus! ALAD V’nin şu an hangi gezegende ve nerede olduğunu bulabilir misin?
- Tarayıcıları çalıştırıyorum Tenno, bu biraz uzun sürebilir. 

Lotus’un verdiği cevaptan sonra etrafına bakındı, yüzlerce TENSEİ ölüsü zeminin üstünü örttüğünü gördü, SANAKA’ya dönüp,
- TENSEİ’ler seni iyileştirdiğimizi gördükleri halde neden saldırmaya devam ettiler? Dost olduğunuzu sanıyordum.
- Hah, dost mu? Dediğim gibi bu canlıların yaşam kaynağı olduk, bizim bir gün yakalanacağımızı veya öleceğimizi biliyorlardı. O gün geldiğinde de gücümüzün bir kısmını çalmayı planlıyorlardı, aralarında yaşadığımız zaman içinde bunu anlamak zor olmadı.

SANAKA ayağa kalktı, Warframe’in etrafında dolaşıp inceleyerek Tenno’yla konuştu.
- Sana bir teklifim var.
- Nedir?
- ALAYA’yı bulup bana getirirsen yaşam enerjimi harcayarak birleştirip, yeniden güç verebilirim. Ve ALAYA senin olabilir. Ama benim de senden istediğim bir şey var, intikamımı almam için yardım etmeni istiyorum. CENRA’yı bulduğunda ona son darbeyi benim vurmama izin vereceksin. Ben de sana ALAYA’yı vereceğim.
- ALAYA’yı nereden bulacağız, Grineer’lar gemilerine binmeden önce bazı parçalarını onlar, bazılarını da TENSEİ’ler aldı.
- Merak etme ALAYA’nın içinde hâlâ benim enerji izlerim var nerede olduklarını bulmak zor olmayacak, ama onları geri almanın zor olmayacağını söyleyemem. TENSEİ’ler sinsi canlılardır, gücümün bir kısmı karşılığında parçayı vereceklerinden adım gibi eminim. Nerede sakladıklarını tahmin edebiliyorum ya anlaşarak ya da savaşarak geri alacağız. Grineer’lara gelince savaşmaktan başka şansımız yok. 
- Pekâlâ, o halde seni gemime götürelim, bu sayede parçaları bulmak daha kolay olur, ayrıca gücünü tamamen toplaman için iyileştirmeye gemide devam edebilirim.

*SANAKA kafasını onaylar bir şekilde yukarı aşağı salladıktan sonra, gökyüzünden iniş yapan Orbiter’imize doğru baktı, görev tamamlandı, ara sahne bitiyor.*
                                                 HİKÂYEYİ YAZMAYA DEVAM ETTİKÇE EKLEMELER YAPACAĞIM.
Edited by -PakPanter

ben destekliyorum hikaye hoşuma gider içeriklerinin devamını bekliyorum ingilizce ve rusça bilgin varsa birilerinin bunu paylaşması mümkün olması iyi olur eğer bilmiyorsan birileri destek çıkarsa iyi olur türkiye nin de artık oyun içinde içerik üretiminde fayda görmesi bizi de mutlu eder ayrıca anlattığın warframe tıpkı revenantın dişi versiyonu gibi resim ile desteklerden daha iyi olur ama ön görüm de sadece anlatım yeterli olacağını sanmıyorum özellikle benim gibi oyuna aşırı bağlı birisi bunu önemser ki oyunun genel kitlesi zaten bunun ile aynı durumda olmuyor olsa tennocon yapmazlardı 🙂 bahsettiğim dişi warframe ise şu xGtb7b4.jpg

Il y a 8 heures, -RAW-Cosmos a dit :

ben destekliyorum hikaye hoşuma gider içeriklerinin devamını bekliyorum ingilizce ve rusça bilgin varsa birilerinin bunu paylaşması mümkün olması iyi olur eğer bilmiyorsan birileri destek çıkarsa iyi olur türkiye nin de artık oyun içinde içerik üretiminde fayda görmesi bizi de mutlu eder ayrıca anlattığın warframe tıpkı revenantın dişi versiyonu gibi resim ile desteklerden daha iyi olur ama ön görüm de sadece anlatım yeterli olacağını sanmıyorum özellikle benim gibi oyuna aşırı bağlı birisi bunu önemser ki oyunun genel kitlesi zaten bunun ile aynı durumda olmuyor olsa tennocon yapmazlardı 🙂 bahsettiğim dişi warframe ise şu xGtb7b4.jpg

İngilizce bilgim var ama çevirisini yapacak kadar iyi değil, İngilizce çevirisi için bir arkadaşımdan yardım alacağım, Rusça çevirisine gelecek olursam o konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa ve bana mesaj atarlarsa konuşabiliriz. Bu Proje karşılığında bir ücret verilirse Rusça çeviriyi yapan arkadaşa da belli bir miktarını vereceğim. Baştaki açıklamada da söylediğim gibi şu an sadece hikâye üzerine odaklanıyorum, ardından çizimlerine de geçip, sahne sahne, ırk ırk, yetenek kullanımlarına kadar çizimleri yapılacak ve burada da paylaşacağım. Bahsettiğin Warframe'e baktım, evet kafamda tasarladığım Warframe'e az çok benziyor, ama tam olarak bu şekilde olduğunu söyleyemem. Benimki muhteşem olacak, harikulade olacak, daha önce böyle bir şey görmediniz diyemem, zaten bunu hazır olduğunda paylaştığım zaman sizler karar vereceksiniz.

Edited by -PakPanter

• 2 weeks later...

Hikayesi ve yetenekleri ile oyuna renk katabilcek hem support hem saldırı yönü olan harika bir  warframe olurdu gerçekten görmeyi çok isterim. Umarım destek görür. Üzerinde kafa yorulmuş, her detay düşünülmüş şirkete sadece hayata geçirmek kalıyor. Hikayenin en zor kısımları tamamlanmış. Sadece son kısmı kalmış; "CENRA'yı bulup onu öldürmek ve ALAYA'yı kurtarmak". oda kolay olan kısmı bence. Oyunda trinity'den sonra arkadaşlarına enerji verebilen alternatif bir warframe olması çok iyi olur düşüncesindeyim. Ayrıca -RAW-cosmos kardeşimin de  dediği gibi yavaş yavaş görselleri de ortaya çıkarmak lazım sanırım DE'nin dikkatini çekebilmek için. Eline emeğine sağlık hayata geçmesini tüm kalbimle diliyorum.

• 1 month later...

Karakter be hikayesi hoş, ama biraz benzer konu gibi olmuş Gaara be Revenant görevi gibi parçaları birleştir,  Frame yi kap. Hikayeyi yazmak zordur bilirim, ama kendi fikrim budur biraz daha düşünce katılıp farklı ambiyans gösterilebilir gibi düşünmekteyim. Sen yinede pes etme, başarılarının devamını dilerim.

Le 22.11.2018 à 16:44, Schlein a dit :

Karakter be hikayesi hoş, ama biraz benzer konu gibi olmuş Gaara be Revenant görevi gibi parçaları birleştir,  Frame yi kap. Hikayeyi yazmak zordur bilirim, ama kendi fikrim budur biraz daha düşünce katılıp farklı ambiyans gösterilebilir gibi düşünmekteyim. Sen yinede pes etme, başarılarının devamını dilerim.

Aslında farklı şekilde parçaların alınması ve farklı bir konseptte Warframe'e sahip olma fikirleri aklımda mevcut. Lakin oyun yapımcılarının bu fikirlere pek sıcak bakacaklarını sanmıyorum, çünkü oyundaki bütün Warframe'lere hemen hemen aynı şekilde sahip oluyoruz ve bu da onları bu çizgilerinden çıkmayacakları anlamına geliyor. Eğer ki yapımcılar bu Projeden sonra iletişime geçip teklifte bulunurlarsa bu fikirlerimi de onlara sunarım ve sonraki gelecek Projeler de tamamen istediğim şekilde tasarlayabilirim. Şu an için sadece oyun yapımcılarının ve oyuncuların kabul edebileceği şekilde tasarlamaya çalışıyorum. Yani tam olarak istediğim şekilde yaptığımı söyleyemem ama yine de olabildiğince ve elimden geldiğince iyi yapmaya çalışıyorum. Bu arada henüz kimse çeviri ve çizimleri için iletişime geçmedi eğer yardımcı olacaklar veya yardımcı olabilecek tanıdığınız arkadaşlarınız varsa benim ile iletişime geçmelerini sağlarsanız Proje'nin hızlanması için çok iyi olur.