Jump to content

WYRÓŻNIENIE SPOŁECZNOŚCI: KARU!


Elehiar

Recommended Posts

Ludzkie Warframe'y, Moda i Zwierzaki: dostajemy wszystkie odpowiedzi!937318def373cbc4827094e976352dd5_845x230

Witaj w Wyróżnieniu Społeczności! Dziękujemy za spędzanie Twojego czasu z nami, na dobry początek zacznijmy od twojej introdukcji!

Przyjemność po mojej stronie! Nic specjalnego, 23-letnia dziewczyna z Czech, która przerzuciła się z przeciętnych rozrywek na nerdowską zabawę kilka lat temu. Teraz wszystko, czym się zajmuję to malowanie, granie w gry, zajmowanie się fandomem i rozmarzanie o apokalipsie zombie.

Świetnie! Mózgi dla każdego! Powiedz nam, co przyciągnęło Cię do Warframe i co zainspirowało cię do stworzenia realistycznych wersji różnych Warframe'ów w twojej sztuce?

Pamiętam, że moim pierwszym doświadczeniem z Warframe było zobaczenie gifa skórki deluxe Trinity na Tumblr, z Syandaną Arcturus i wyglądała tak anielsko i spoza tego świata i wygląd sam w sobie był tak bardzo w moim guście, że poszłam sama rzucić okiem. Z racji, że gra jest darmowa i mój laptop w tym czasie był w stanie ją udźwignąć, wszystko to tylko się pogłębiło z czasem.

e305611cf7c098df228735b5a99927dc.jpg

Moje serie Ludzkich Warframe's powstały w impulsie. Przeglądałam tagi związane z Warframe kilka razy w tygodniu i co jakiś czas widywałam różne interpretacje Warframe'ów, które kompletnie nie pokrywały się z odczuciami, o jakie sprawiały mnie poszczególne frame'y. Była to reakcja typu "jeśli nikt nie zrobi tego po twojemu, równie dobrze możesz to zrobić samemu". Zawsze sprawiało mi przyjemność pracowanie z ludźmi w swoich tworach, ich mową ciała, stylizacją, wszystkimi tymi rzeczami, które są doładowane osobowością i o ile nie jestem doświadczona w tworzeniu stylizacji sci-fi, aby próbować swoich sił w tworzeniu skórek Waframe, zajęłam się czymś, na czym się doskonale znam - ludziach!

Oczywiście masz świetne poczucie Mody, co widać po twoich dziełach! Czy kiedykolwiek prowadziłaś karierę w sferze Projektowania Mody? Jeśli nie, to czy kiedykolwiek rozważałaś taką opcję?

Szczerze mówiąc, zawsze mnie zaskakuje, gdy ktoś o tym wspomina, ponieważ nigdy nie postrzegałam tego jako cokolwiek tak specjalnego, być może pochodząc z otoczenia szkół artystycznych i podobnych zagadnień, sprawiło to, że mam inne spojrzenie na każdy wizualny aspekt człowieka, w tym mody. Nigdy jednak nie zajmowałam się modą, ani też nie jest to czymś, za czym podążam, gdyż osobiście nie widzę tego jako jednej z moich mocniejszych stron...

f3a2c53bd76c8c9e7ad6fdd014fffbc4.jpg

Cóż, my zdecydowanie tak!

Miło to słyszeć, możliwe, że mogłoby się to stać jednym z moich wielu bezużytecznych talentów!

Czy są jakieś tematyczne zestawy ubrań, w których chciałabyś zobaczyć Warframe'y, poza tymi, które już narysowałaś?

Właściwie to pracowałam nad małą serią dla Warframe'ów i ich operatorów w trochę innym kanonie niż tym, do którego przywykliśmy w Warframe'ie. Z tego też powodu spędziłam godziny przeglądając Pinteresta w poszukiwaniu niecodziennym stylów, które mogłyby być inspiracją dla operatorów. Jednym z ciekawych elementów związanych z robieniem czegokolwiek związanego z Warframe'm is to, jak płynne i przerysowane wszystko się wydaje!

Zdecydowanie nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, na co wpadniesz!

Lepiej, żeby tak było, jest MNÓSTWO rzeczy powiązanych Warframe'm, które wam przedstawię, kiedy tylko uporządkuję mój harmonogram!

Mówiąc o tematyce, twoja sztuka w Warframe'ie pokazuje wiele unikalnych osobowości. Które Warframe'y były dla Ciebie najcięższe do wyrażenia? Które były najprostsze?

Myślę, że najtrudniejszym elementem było wybranie tego, czy osobowość ma pasować do motywu, czy ma być osobowością, którą bym Im dała z własnego doświadczenia (czyli grania ze znajomymi, fashionframe itp.). Niektóre z nich łatwo znalazłam, na przykład Vauban, Volt czy Valkyr. Lub Excalibur, który oczywiście jest wzorowany na Haydenie Tenno. Cóż właściwie było więcej łatwiejszych niż tych trudnych. Przeważnie wiedziałam, to co mam zamiar z nimi zrobić.

026cf700a1b543b34f3e6d712efcaf5d.jpg

Ci, którzy nie byli dla mnie oczywiści to na przykład Frost, Harrow, Mesa lub głównie Chroma. Może to brzmieć dziwnie, bo każdy z nich wzbudza poczucie tego, że ma całkiem silny motyw przewodni, a jednak...

c0f2a4caf18f7785bb18cce2b6e28570.jpg

A więc jak się czułaś, gdy zobaczyłaś ich niesamowite osobowości ukazane na Prime Time?

Tworzyłam fanarty dla różnych fandomów od wielu lat i naprawdę lubię to, że nie rysujesz tylko dla siebie, ale także dla innych, którzy lubią tę fikcję tak samo, jak Ty. Ujrzenie ludzi, którym się one podobały, było wszystkim, ale prawdę mówiąc, widząc wiele moich rysunków pokazanych na Prime Time'ie i zobaczenie wszystkich tych wspaniałych reakcji ludzi, których śledzę, było bardzo satysfakcjonujące. Nie mogę powiedzieć, że moje rysunki były kiedykolwiek docenione przez deweloperów lub przez kogokolwiek zaangażowanego w fandomy, więc było to dla mnie dużym wzrostem pewności siebie i pchnęło mnie do stworzenia ich więcej.

Więc tak ogólnie - myślisz, że społeczność miała pozytywną reakcję na Twoje uosobienie Warframe'ów?

Podjęłam ryzyko nieuosabiania w najbardziej oczywisty sposób, ale próbowania czegoś innego z frame'ami tu i tam, więc były takie przypadki, gdzie ludziom się to nie podobało. Jestem też przyzwyczajona do typowego fandomu, nawet tego z frame'ami, więc rzuciłam szybko okiem na dynamikę, znaną również jako terytorium "shipowania" i wiem, że nie jest to dla wszystkich. Jednak podsumowując, reakcja ludzi była bardzo pozytywna i dzięki pokazaniu mojej sztuki spotkałam wiele niesamowitych osób, więc jest to zdecydowanie warte dużo więcej niż cokolwiek negatywnego!

6c4c739cb8e892e457156ef3aaec23a9.jpg

Tak na marginesie, narysowałaś postać DnD (Dungeons & Dragons) [DE]Rebecca'i. Jeśli mogłabyś zagrać dowolną klasą, jaką byś wybrała i dlaczego?

Och, tak właściwie to mam zamiar wkrótce zagrać moją pierwszą sesję DnD, czego nie mogę się doczekać! Nigdy nie miałam ulubionej klasy, ponieważ lubię coś z każdej z nich, głównie jednak lubię łotrzyków, ponieważ wydają się oni najbardziej mobilni i fajnie się tworzy ich historię, chociaz patrząc, na niektóre gry RPG, mam tendencję do bycia... agresywną i bezpośrednią. Więc być może coś bardziej tankowatego byłoby lepsze, ale patrzcie na mnie nieuczącą się niczego. Bóg wie, że umrę na poziomie 2 naszej przygody, jeśli nie przestanę być sobą!

Nigdy nic nie wiadomo, może mogłabyś zostać następnym legendarnym bohaterem...

Jeśli nasz DM kiedykolwiek zrobi ze mnie "tą jedyną" z tymi wszystkimi dziurami w historii, które mu zostawiłam, to osobiście przejmę opowiadanie, bo na to nie pozwolę. Moje postaci są tandetą i tandetą mogą zostać.

94ae41fd9198a77c5ecb4b85535e9726.jpg

Być może najwięksi bohaterowie mieli na początku takie same zamiary?

Prawdę mówiąc, najlepszą rzeczą, o którą mogłabym zapytać dla mojej postaci to, czy ma ona jakikolwiek wpływ na innych, bo jest to to, co się w końcu liczy.

Więc, powracając do sztuki, czy kiedykolwiek myślałaś nad dodaniem więcej "ludzkich" cech do innych rzeczy w Warframe'ie? Na przykład Plagi lub Świadomych?

Wiele razy myślałam, co mogę zrobić z tym, co mamy, ale tak naprawdę, to jest pewien urok w zostawieniu tych frakcji takich, jakimi są a bawieniu się tylko Warframe'ami i operatorami. Orokin też mogliby być ciekawi, tak właściwie, to moja druga wersja Ludzkiego Warframe'a Frosta była poniekąd plecionką, ponieważ zdecydowałam się dla niego na podobny do Orokin wygląd. Bóg wie, co zrobił, że stał się w końcu jednym z tych żołnierzy, hę?

a4e8f9d5cfe96f20edc76940168a6135.jpg

Szczerze, to takie sprawy są czymś, co uwielbiam najbardziej, wymyślanie tych małych historyjek i zwariowań, takich jak w tym zestawie, o którym mówiłam wcześniej w pytaniach dotyczących mody. Próbowałam zrobić, coś gdzie operatorzy nie są jedynie dziećmi a frame'y tymi... stworzeniami? gatunkami? Jak, powiedzmy, Oberon jest obcym gatunkiem żyjącym na Ziemi z ludźmi i każdy Oberon jest inny (w grę wchodzi moda i wydawałoby się, że jest to w kanonie!) i jeden specjalny Oberon dostaje to połączenie z operatorem, tę więź, która sprawia, że żyją i walczą ramie w ramię.

0dffb9790cb47586d3f984933bd7502c.jpg

BARDZO dziwnie, ale naprawdę ciekawie myśli się nad łączeniem operatorów i Warframe'ów, ale także nad operatorów z nimi samymi.

Postacie są tym, co liczy się dla mnie w każdej historii najbardziej, na przykład możesz mieć najmądrzej opracowaną historię, ale jeśli postacie nie są wizualnie przyjemne i nie mają dla mnie nic do zaoferowania, wtedy mi na nich nie zależy. Warframe nie skupia się na postaciach, ale ich designy przemawiają do mnie wystarczająco głośno, przez co mogę być z nimi kreatywna.

Na koniec najważniejsze pytanie - Kubrowy czy Kavaty?

Przepraszam drugą połowę, ale należę do drużyny Kavatów, ludziska.

Nie mogę obierać stron, ale w tej chwili naprawdę przybiłbym Ci piątkę.

Będąc szczerą, Kubrowy to psy na wyższym poziomie, a te prawdziwe nie są warte porównania, więc nie ma tu żadnych przegranych.

658269133c6c59855d84823bbc1cd169.jpg

Dziękujemy Ci, Karu za bycie częścią Wyróżnienia Społeczności Warframe! Jak nasi łakomi czytelnicy mogą odnaleźć Ciebie i Twoje oszałamiające prace?

Dziękuję Ci za możliwość podzielenia się moimi nerdowatymi pomysłami i poglądami! Jestem TBGkaru na prawie wszystkich mediach społecznościowych (Twitter, Tumblr i nawet w Warframe'ie!)

A więc tam się spotkamy, będąc spragnionymi Twoich kolejnych arcydzieł!

Postaram się Was nie zawieść!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...