Jump to content

Recommended Posts

KUVA LICH BAŞLANGIÇ REHBERİ
Kuva Lich sadece kişiye özgü yüksek seviyeye sahip bosslardır. Kuva Lich'ten elde edilebilen içerikler nadir ephemeralar ve kuva silahlarıdır. Kişisel fikrim olarak Kuva Lich başlamak için en az 13-14 MR ulaşılmış olması gerekmektedir cünkü slot levelları 50-60 başlayıp Kuva Lich'iniz leveli ile orantılı bir şekilde artmaktadır.

KUVA LICH NASIL BULUNUR
Kuva Lich yapmak istiyorsanız öncellikle THE WAR WİTHİN görevini bitirmiş olmalısınız yoksa kendi Kuva Lich'inizi alamazsınız. Daha sonra Grineer ile savaştığınız herhangi bir 20+ seviye bir göreve gitmelisiniz. Herhangi bir map olması zorunlu değil fakat Grineer tipi slot ve 20 seviyeden yüksek bir görev olması gerekmektedir. Benim Kişisel Tercihim Satürn-Cassini 'dir. Kuva Lich silahları kendiliğinden bazı hasar türleri ile başlarlar.Ateş buz elektrik ve benzeri bunları ise göreve girer iken seçtiğimiz Warframelerle seçebiliyoruz.
Bunlar:

Toksin: Atlas, Ivara, Khora, Nekros, Nidus, Oberon, Saryn
Radyasyon: Ash, Equinox, Garuda, Loki, Mirage, Nyx, Octavia
Elektrik: Banshee, Excalibur, Limbo, Nova, Valkyr, Volt
Buz: Frost, Gara, Hildryn, Revenant, Titania, Trinity
Manyetik: Harrow, Hydroid, Mag, Mesa
Ateş: Chroma , Ember, Inaros, Nezha, Vauban, Wisp
Darbe: Baruuk, Gauss, Grendel, Rhino, Wukong, Zephyr

Bunun yanı sıra Ephemeralarada yukardaki seçtiğimiz element türlerine göre sahip olabiliyoruz.Kuva Lich genelde görevi tamamladığınızda cıkışa doğru ilerlerken ekranın sağ alt köşesinde belirdikten sonra haritada kırmızı bir şekilde gözükür. Sonra Onu Bulup Öldürürseniz 100 Kuva İle ödüllendirilceksiniz ve şimdi asıl meseleye geldik kuva larving üstüne gelip durduğunuz zaman size hangi silahı vereceğini görebilirsiniz yani sizde olan bir silahı bir daha yapmak zorunda kalmazsınız(fakat bakmadan direk x basarsanız aynı silah gelme olasığı olabilir) silahın sizde olmadığına karar verdikten sonra x tuşuna basarsak Kuva Lich sahibi olabilirsiniz.Ancak farklı bir yöntemde var daha önce Kuva Lich'i dönüştürmüş birinden ticaret yoluyla istediğiniz silahıda alabilirsiniz. 

KUVA LICH ALDIĞINIZDA
Kuva Lich'iniz taban hasarına %25-%60 arasında ek bir temel stat artışı ile 16 silahtan birine sahip olacaktır.
Bu Kuva Lich silah listesidir:

Birincil: Kuva Drakgoon , Kuva Hind , Kuva Karak , Kuva Kohm , Kuva Ogris , Kuva Quartakk , Kuva Tonkor , Kuva Bramma, Kuva Chakkhurr
İkincil: Kuva Brakk , Kuva Kraken , Kuva Nukor , Kuva Seer , Kuva Twin Stubbas
Yakın Dövüş : Kuva Shildeg
Archgun: Kuva Ayanga 

Kuva Lich'inizi bir ticaret veya bir kuva larvling'i yenerek almanız durumunda navigasyonda menünüzde bir Kuva Lich simgesi bulanacaktır ve Lich sizinle konuşmaya başlayacaktır. Kuva Lich ile ilgili tüm bilgilere Kuva Lich simgesinde görebilirsiniz.Element zayıflığı , element dirençleri ve Kuva Lich'iniz Kuva silahını görebilirsiniz. Eğer Kuva Lich'inizde bir Ephemera sahipse (Bu %10 İhtimalle gelir) etrafında parlama olur.Ayrıca bir seferde sadece bir Kuva Lich'e sahip olabilirsiniz.

KUVA LICH NASIL YENİLİR
Kuva Lich'i sadece onun bulunduğu mapte yenebilirsiniz. Ayrıca doğru Requiem modlarını doğru sırayla donatmış olmanız gerekir.

REQUIEM MOD NASIL ELDE EDILIR
Kuva Lich'ınızla savaşmayı düşünmeden önce, şu anda mevcut olan 8 Requiem modunu da almalısınız. Lich'inizi yenmek için Parazonunuzda bulunan bu modlardan 3 tanesine ihtiyacınız olacak fakat
her lich farklı Requiem Mod İstediğinden dolayı hepsine sahip olmalısınız. Requiem Modları Requiem Reliclerinden elde edilebilir ve her Requiem Reliclerden 2 farklı Requiem modu içerir. Requiem Relicleri Kuva Siphon görevlerinden düşebilir. Bu Kuva Siphonlarından 2 görev tipi mevcuttur. Birinde tek kuva varken %50 düşme şansı vardır Eğer 3 kuva varsa %100 bir tane Requiem Relic düşecektir. Bu görevleride navigasyonunuzdaki uyarı bölümünde görebilirsiniz.Requiem Relicleri geliştirmek, Requiem modlarını düşürme şansını artıracaktır. Her bir mod için % 11 düşme şansı, her bir mod için olağanüstü %13 düşme şansı , mod başına kusursuz %17 düşme şansı ve her mod için Göz Alıcı %20 düşme şansı sağlar.

Requiem Relik I    :Lohk, Xata
Requiem Relik II   :Jahu, Vome
Requiem Relik III  :Ris, SSB
Requiem Relik IV  :Khra, Netra
NOT:Requiem Relikleri Kuva Kalesindeki Relic görevlerinde açabilirsiniz ve bunları normal bir Relic açar gibi açabilirsiniz fakat bu modların sadece 3 tur kullanma durumu vardır.

DOĞRU REQUIEM MODLARINI BULMAK
Kuva Lich yenmek için gereken üç Requiem mods bulmak için görevleri oynamak gerekir fakat Kuva Lich etkisi altında olmalıdır. Kuva Lich'inizin etkisi altındaki gezegenler kırmızı sisle çevrilidir .Bu görevlere tıkladığınızda Kuva Lich'iniz adında bir görev olacaktır yanında 55-70'den başlayan ve 100 seviyeye kadar cıkan bir görev olacaktır. Bu görevlere girerek Requiem yani murmur kasarak Requiem'inizi açabilirsiniz. Göreve girdiğinizde gerekli Requiem Modlarını ortaya çıkarmanıza yardımcı olacak Kuva Lich Thralls ile karşılaşacaksınız.(Kuva Lich derken kendi kuva lichinizin adı yazılı olacak)Ayrıca bunlar haritada ve erkanınızda farklı bir işaretle gözükecektir. Bunları öldürdükten sonra yanlarına gelip x basarak murmurunuzu alabilirsiniz. Fakat bu bir iki görevle olmaz birden fazla görev ile başarılı olacaktır.

KUVA LICH İLE KAPIŞMAK
Lichlerle farklı kapışma yolları vardır bunlardan biri ilk Requiem Modunuzu ortaya cıkardıktan sonra bunları Parazon'unuza koymanız gerekir. Sağ altta Parazonu Değiştir yazan bir bölüm var . Oraya gidin ve ilk modunuzu ve ardından seçtiğiniz diğer iki Requiem modunu donatın ve Kuva Lich'inize gidip ilk Requiem modunuzu deneyin, tutarsa ikinciyi denemeyin fakat tutmaz ise kuva lich 2 seviye olacaktır ve Requiem modunuzu 2.sıraya alın ve 2.Requiem modunuzu orataya cıkarmak icin tekrar görev yapın. İkinci yol ise 2 Requiem Mod ortaya cıkarıp onları denemektir fakat bunu biraz daha olayı anladıktan sonra yapmanızı tavsiye ederim.

KUVA LICH'İ NASIL YENECEĞİNİZE KARAR VERMEK
Kuva Lich'inizi yendikten sonra Vanquish ve Convert arasında seçim yapabilirsiniz.Vanquish, Kuva Lich'i öldürecek ve silahını alacaksınız.Convert, Kuva Lich'i canlı tutacak ve bazen görevlerde yanınızda savaşacak. Dönüştürülmüş Lichler, Lich silahıyla ilgilenen diğer oyuncularla da takas edilebilir. Lich ticareti yapmak için dojo'nuzda bir Crimson Branch odası gerekir. Kuva Lich'in önceki görevlerde çaldıkları tüm kaynakları, modları ve diğer eşyaları geri gelecektir.

KUVA LICH ÖDÜLLERİ
Kuva Lich öldürdüğünüzde kuva ve sahip olduğu kuva lich silahını verecektir. Bu silahlar ilk kuva lich sahip olma bölümünde oynadığınız warframe e göre ek istatistiklere sahip olacaktır. Tüm Kuva silahları normal silahlar gibi 30 seviye yerine 40 seviyeye ulaşabilir fakat 40 seviyeye  ulaşmak için bir Kuva silahına 5 forma koymanız gerekir.Her bir Kuva lich'inin yaratılması üzerine, Lich'nin elemental bir ephemeraya sahip olma olasılığı% 10'dur. Durum sayfasındaki lich'inizde gözle görülür bir ephemera gördüyseniz, bu ephemera'yı ödülün bir parçası olarak verecektir.

VALENS FÜZYON KUVA SİLAH HASARINI ARTTIRACAK
Bahsetmeye değer son bir şey de Valence füzyonudur. Bunu silahınıza forma eklediğiniz ekranda bulabilirsiniz.Valence füzyonu, aynı tipteki ikinci bir Kuva silahını içine atarak bir Kuva silahının
temel hasarını artırma işlemidir.Sadece% 60'a kadar temel hasarı birleştirebilirsiniz. Farklı Kuva silahlarını birbiriyle birleştiremezsiniz.Bu işlem, kullanılan tüm forma ve silah yuvalarını sağlam bir şekilde tutacaktır fakat üzerinde başka bir temel hasar türünü birleştirirseniz, mevcut temel türü kaybedersiniz.


Detaylı Bilgi İçin Bu Siteyi Ziyaret Edebilirsiniz: https://xplainthegame.com/kuva-lich-guide/

 

Genel bilgi araştırması, incelemesi ve paylaşımı için FM-GamerA'ya teşekkür ederim

  • Like 3
Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...
8 hours ago, Fleadldia said:

ya ben lich imi yanlışlıkla dönüştürdüm ve elinde çok güzel silah vardı onu kendime nasıl düşman edebilirim yada öyle bir şey varmı yardım edin

ya başkasından ticaret ile alacaksın yada aynı silah gelene kadar tekrar deneyeceksin merak etme çok sayıda elde edebilirsin zor değil kuvayı ele geçirmeden önce üstündeki silah simgesine bak istediğin silah mı diye

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...