Jump to content

JohhnyBravos

PC Member
 • Content Count

  455
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

103

1 Follower

About JohhnyBravos

 • Rank
  Gold Disciple

Recent Profile Visitors

875 profile views
 1. Co do muzyki od innych graczy: -muzykę octavii można zalinkować na czacie gry i ją zapisać sobie (nie trzeba tego przepisywać ręcznie) -shawzin nie ma tej opcji (przynajmniej nie zauważyłem jej), więc trzeba przepisywać ręcznie.
 2. Żeby "szukajka" działała poprawnie i przejrzyście, trzeba by było dać oddzielną kategorię, pozmieniać tematy i je posegregować wraz z odpowiedziami. Oto jak działa "szukajka" teraz: Ciekawe, dlaczego posty o niedziałającej grze i problemach się powtarzają...
 3. Ostatnio przełożyłem się na grę z nakładką steam i zauważyłem, że przy ładowaniu gry nakładka mocno obciąża komputer. Jeżeli nie chcesz teraz kupować coś z TennoGenu, to ściągnij grę bez steama. Powinno odciążyć grę, może się nie wywali.
 4. Raczej lepszym określeniem byłoby, że nie jest to dla nich (delikatnie mówiąc) istotne (nawet crossprogres), bo to za dużo roboty i kwestia rebalansu rynku (różnice kupna platyny i zniżek na platformach PC i konsol, stworzonych przez twórców).
 5. Dziękuję, za wytłumaczenie działania nowych umiejętności, zrozumiełem je wcześniej. Chodziło mi o to, że te umiejętności są tak odległe od obecnych, że równie dobrze, można by dać nawet Charrizada z tymi umiejętnościami, bo są praktycznie zupełnie inne od obecnych (a same podobieństwa rozwyają się, gdy patrzy się na nacisk na główne cechy tych umiejętności).
 6. Czyli ten screen jest ze starego Gary Mode'a? Bo na reddit można jeszcze znaleźć stare wpisy ludzi, że w zamkniętej becie i (chyba, nie pamiętam dokładnie jak to było napisane) na początku otwartej nie było Ember, tylko był Blaze, a Nyx była w tedy Excaliburem z biustem. Proszę o wytłumaczenie, czy to fakt, a może Warframe'owa miejska legenda. 😉
 7. To jak w każdym RPG - projektujesz wygląd swojej postaci. Kwestia tego, że ta gra ma kreator twojej "prawdziwej postaci" w połowie fabuły. A co do długiego życia, to są dwie rzeczy - kriosen to technologia, że można kogoś zahibernować, a reszta, to kwestia brakowało dokładnego określenia w Lore ile minęło od wypadku 10-0 do kolejno produkcji Warframe, użycie ich jako broń na Old War, ile stara wojna trwała konkretnie oraz do doprowadzenia do upadku Orokin. Jeżeli założymy, że opanowanie trwało 2 lata, oba konflikty po 3, to jeżeli Zarrimani mieli po 5 lat w trakcie wypadku, to pasuje do 13-latków teraz. Wg trailera paradoksu, można wnioskować, że jeżeli byli w zawieszeniu czasowym jakiś czas, to przez zaburzenia czasowe pustki nie wpłynęło to na ich wiek. Do tego quest Harrowa mówi otwarcie, że Tenno nie są nieśmiertelni (jeżeli chodzi o niestarzenie się).
 8. Zmiana wyglądu operatorów, to jak np. zmiana fryzury z łysego na afro w GTA SA - jest to umowność gry. Co do Dr. Who - sam pisałeś, że pochodzi z obcej planety, więc nie jest w sumie człowiekiem. Zarimani są ludźmi, więc bliżej im do bycia napromieniowanym z filmu Fantastycznej Czwórki. Czy to wpłynęło na biologię Tenno? Prawdopodobne, w końcu mają swoje arkany (modyfikatory, więc w jakiś sposób bliżej im biologicznie z Warframe, niż reszty Orokin. Co do ich poruszania się w czasie (przed paradoxem), to raczej kwestia ucieczki do pustki i powrót do miejsca sprzed wypadku (taki awaryjny tryb cofania się w czasie Trace z Overwatcha) Ogólnie ciekawa teoria, ale szczerze wątpię w multiversum kanadyjskiej gry i brytyjskiego serialu z lat 90, więc raczej DE inaczej wytłumaczą wypadek statku 10.0 i zmiany w jego pasażerach (prawa autorskie itd).
 9. Szczerze, mi nie przeszkadza, że płacąc 200$ za to, co można dostać za darmo (plus kosmetyka), dostaje się taki booster. Ba, miałbym to gdzieś nawet, jakby był 4x, zamiast 2x. Problem wg. mnie jest inny - trzeba farmić dany zasób z Nekrosem w kombo, żeby dostać jakiś mod czasem 4-5h, bo szansa dropu z rzadkiego wroga wynosi 1%, z kombo jest 2,5%. Kupując prime access z boostem 4x i tak byłoby to 4x 1% (bo jak rozumiem szansa daję jakby 4 rzuty kostką 100-ścienną), co jest chore. Ludzie myślą, że ten boost daje P2W, ale to w większości wypadków minimalnie większą szansę. Kiedyś czytałem, że żeby dostać coś co ma szansę 1%, trzeba powtórzyć to około 1500x, żeby mieć dużą pewność, że raz na tą liczbę powtórzeń trafię chociaż raz tą rzecz. Nawet, jeżeli booster da szansę raz na 500 powtórzeń, to liczba i tak jest chora (a 500x stalkera się nie trafi w 30 dni boostera z prime access). Więc problemem jest tu szansa trafienia, nie płatny booster, czy brak kombinacji wydobycia kilka razy zasobów z jednej postaci. Gdyby dać ludzkie szanse, taki Nekroś nie potrzebowałby drużyny do farmy, a na upartego rekompensowałby (w miarę) brak płatnego boostera (na który też by był większy popyt, bo by dawał widoczne efekty bez wymuszania grania jedną z 4 postaci). Do tego są nagrody z rotacji, na które żaden booster nie działa, a tu dopiero jest zabawa. Sam ponad kwartał łoję ESO dla ephemery, której do dzisiaj nie trafiłem. To nie jest problem P2W, to problem zepsutego systemu nagród. Swoją drogą, może DE by mi podpowiedziało, czy jak miałem pewnie z 40 ESO bez nagrody w rotacji C, czy to była zbugowana ephemera i czy opłaca się prosić supportu o sprawdzenie i oddanie moich losowych zaginionych nagród. Sam system RNG też jest przekłamany, bo czasami na reliktach Lith nienapromieniowanych drużyna dostaje cyklicznie nagrody rare, a czasami na napromieniowane Axi nie dają czegoś ponad common przez 5-6 rotacji. Wygląda to tak, jakby na wejście losowała się kolejka wartości nagród na starcie, a nie na bieżąco... Dlatego myślę, że powodem agresji społeczności nie był sam booster, ale irytacja na zepsucie systemu.
 10. Co do Vaubana, to zobaczymy w praniu, chociaż "hotfix" augmentu Bastylii (wprowadzenie bugu, jako oficjalne działanie) mówi, że nadal nie będzie do końca działać ten skill. Ogólnie jestem ostrożnie pozytywnie nastawiony, bo pozwoli ten rework na wiele strategii (na razie na papierze). Co do Ember - cóż skille wyglądają fajnie, jednak wywalenie 3 skilli, zmiana działania 4-go, zmiana pasywu, daje zupełnie nową postać. Równie dobrze, moglibyście odkurzyć tekstury Blaze'a i dać mu te skille (mielibyśmy 2 ogniste Warframe'y), bo to w sumie nowa postać, tylko w skórce Ember.
 11. Może prościej - mając wersję PL masz dostęp na czatach i bazarach itp. tylko do bazy graczy z polską wersją gry w całej europie. Jeżeli będziesz w wersji gry angielskiej, będziesz miał dostęp do czatów, przekaźników itd. wszystkich graczy w europie z wersją angielską. Nie dotyczy rozgrywki, bo gracze nie są dobierani wg. języka gry (dlatego czasami się zdarza, że masz podpisy np. reaktorów po niemiecku, albo rosyjsku).
 12. na heliosie, tigrisie i akjagra testowales umbra formy i aura formy? Przecież to nie ma sensu, bo nie maja aury WF, ani modów z questu Umbry... Że Ember, Saryn, nawet Furax (chociaż nie jest to broń pod wysoki krytyk), to mogę zrozumieć i może to być błędem.
 13. Idąc tą drogą można by po prostu przedstawić to jako build "szczepu" z przykładem Nidusa i Venki, gdzie będzie pasował tam każdy Frame (najlepiej z dużą ilością życia) i pasującą do niego broń białą z wysokim krytykiem. Nawet można by to przedstawić jako set będący alternatywą do arkany Grace w Sandboiu, bo przywraca życie procentowo i daje buff do broni białej.
 14. Po pierwsze venka, jako broń biała jest bronią zazwyczaj dodatkową, a nie główną (jest wiele więcej bardziej efektywnych, albo przyjemniejszych w mojej ocenie broni białych), więc trzeba ją lubić. Tak samo taran - trzeba być jego fanem. Build o ile może być bardzo efektywny, jednak jest celowany do o wiele węższej grupy graczy, którzy lubią szpony i tarana. Dobry pomysł dla ludzi szukających czegoś mocnego, ale nie mainstreamowego. Ale sam bym go nie używał, bo nie lubię tarana, ani nie przepadam za szponami, do tego wolę grać po "swojemu" Nidusem (duża larwa CC + zarr i zakti). Czyli duży plus zastosowanie mało stosowanych modów w praktyce, minus za restrykcje grania tylko bronią białą, z taranem i konkretnym buildem Nidusa.
 15. znerfili mr 19? Jak pamiętam go robiłem, to redeemerem (wtedy zwykły) dawał od razu alarm i nawet pasyw banshee nie pomagał. Wrogowie widzieli WF z tego punktu, gdzie zastrzelił ostatniego na schodach. Cóż w sumie to była masakra wtedy, to nic dziwnego. Szybki poradnik, dobra robota, sugerowałbym wrzucić na polską wiki, to trochę ją rozruszasz tym może.
×
×
 • Create New...