Jump to content

JohhnyBravos

PC Member
 • Content Count

  483
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

105

1 Follower

About JohhnyBravos

 • Rank
  Gold Disciple

Recent Profile Visitors

929 profile views
 1. Szczerze, to patrzenie na staty w arsenale guzik daje. Masz moba lvl 30 i zadajesz mu tysiące obrażeń, albo wg tego co pisze w arsenale, czy w HUD, a jakoś stoi. Sam wyłączyłem cyferki z HUD-u, bo tylko szpanują, zasłaniają pół ekranu, ale w sumie nic nie mówią. Najlepiej zrób klucz do simulatrum jak nie masz, postaw tam Napalm/ Corpus Tech-a/ Corruted Bombarda i Starożytnego z wyłączoną świadomością, poziomem 120+ i testuj na nich, w ile uderzeń/strzałów ich wybijesz. Simulatrum zabiera zmienną przypadku, jak to może się zdarzyć podczas powtarzania tej samej misji kilka razy (nawet solo). Trochę to takie warunki laboratoryjne. Testujesz w ten sposób jak dobrze wchodzą obrażenia, ile kliknięć ci zajmie zabicie, czy aktualna postawa do broni jest ok i najważniejsze, czy jest bardziej "mięsna" w użyciu.
 2. Zacznijmy od tego, ze system nagród czeka na naprawę w całej grze od lat. Sortie daje mało kuvy, z eso dostajesz głównie relikty, relkity są ogólnie wszędzie (nawet za RJ), są ogólnie totalną zapchajdziurą dla gorszego dropu innych rzeczy. Za fale obrony 200 masz taką samą nagrodę, jak za 20 i moby dropią tyle samo zasobów. Więc wedle obietnic Steve'a czekamy na rework systemu nagród (przynajmniej tych progresowych do długości misji). Dawanie misji lvl 200, czy 300, to tylko tworzenie większych poduszek na naboje. Jeżeli ktoś wie, jak przeżyć bułę na twarz (powinno być inne określenie, ale będę grzeczny) od lvl 150, to od 300 się dużo nie zmieni (i tak marne szansę na przeżycie). Zmieni się tylko, ile różnych i jak zmodowanych broni / warframe'ów będzie opłacało się zabrać na tą misję (kończy się na kilku metach) oraz jak bardzo powtarzalne będzie postępowanie. Ponieważ przy takich poziomach zaczynają się mety z ciągłym powtarzaniem tych samych sekwencji klawiszy (do porzygu). Jak dla mnie, to całkowity maksymalny poziom powinien się kończyć na 150, jednak potem powinien rosnąć AI wrogów. Bo myślę, że jakby grineer lvl 150 zaczeli tworzyć formację i Cię flankować, labo infesty zaczełyby mutować i łączyć się w większe hybrydy itd, to byś się bardziej umęczył, niż z gąbkami na naboje lvl 500... Kiedyś chyba było na devstream pomysł o możliwości tworzenia misji z wybranym poziomem na start, ale zaginął wraz z milionem innych obietnic i pomysłów.
 3. Raczej powinny być zaproponowane Phage (tutaj celując zmniejszasz obszar rażony bronią, więc możesz lepiej kontrolować, czy chcesz skupić wiązkę, czy walić wszystko w kącie kolo 90 stopni), albo Phantasma (tutaj masz od razu wąski promień, a to tego alternatywnie możesz wyrzucić dosyć potężny granat). Ewentualnie wąski obszar promienia masz w Flux, jednak to nie shotgun. P.S. Proponowanie Opticora zamiast Convectrix, to jak proponować Dread zamiast Somy. Totalnie inne bronie.
 4. miałem ten sam komunikat na rivenach, których nie miałem zainstalowanych, czy na modach R0, gdzie miałem poinstalowane duplikaty z maksymalną rangą, więc nie jesteś sam.
 5. Czyli mamy się cieszyć, że już nie możemy zrobić nadgonić do niektórych, bo Ci nie będą musieli rezygnować z pewnych perków, a my tak, co nas zmotywuje? Czyli, że zyskujemy, bo będziemy mieli motywację ciułać kolejne punkty potem tylko dlatego, bo jedni siedzieli przed kompem w okresie przedświątecznym/ świąt/ sylwestra, a inni musieli tyrać w pracy i nie mieli czasu exploitować grę, bo przez miesiąc nie zostało to załatane mimo nawet filmów o tym exploicie partnerów (pierwsze filmiki na YT były już, zanim poszliście na przerwę, więc nie jest argumentem, że przerwę mieliście)? Więc ci, co dobili wszystko w te 2 tygodnie okresu świąt i okolic nowego roku będą mieli gorzej, bo będą mogli grać z mobami (i móc robić solo, bez często gęsto "milusich" żywych graczy) od razu i wszystkimi perkami na start, bezstresowo zdobywając nowe mody itd (bo pewnie takie się pojawią wraz z corpus) i bez martwienia się, że czeka ich do zdobycia jeszcze ponad 1000 ekspa? Wybaczcie, ale argument do mnie nie przemawia ni cholery...
 6. Społeczność w większości już nie jest wściekła, jest zawiedziona, zrezygnowana i myśli pewnie o zmianie gry (o ile już tego nie zrobiła po RNG liczach, clickbaicie questu RJ i samym RNG RJ)
 7. Błąd jest od początku wejścia RJ, czyli od 13 grudnia (pisząc teraz brakuje 4 dni do miesiąca i jednego dnia do 4 tygodni). Chyba, że nie liczyć całkowicie przerwy, to i tak dosyć krytyczny błąd (migracja hosta zdarza się dosyć często) niepoprawiony od około 1,5 tygodnia.
 8. Nie jesteś jedyny, tak jak to nie jest jedyny błąd nienaprawiony od już prawie miesiąca. Co do statku po migracji -zauważyłem, że jest to statek nikogo - np. raz po migracji ja stałem się hostem, RJ miał wygląd mojego statku, jednak bronie były kogoś jeszcze innego.
 9. Aż polubiłem to. A tak serio, to możliwe, że błąd z brakiem modów od wprowadzenia Railjacka rozszedł się także na misje nie związane z tym trybem (jak początkowo nieuleczalny helmith). Wygląda to tak na RJ, że czasami cały statek staje się niewrażliwy na obrażenia (jakbym nie miał modów), a inny roznoszę w pył (w jednej sesji). Co śmieszniejsze, czasami niektóre jednostki są odporne na mody, bo na 5 stojących obok siebie mobków, jeden jest niezabijalny prawie (reszta ginie w gradzie ataków z rykoszetu). Jeżeli ten błąd przeszedł do normalnych misji, to tu niestety nie odświeżysz modów w czasie sesji, bo nie wskoczysz do jakiegoś statku statku na surwiwalu, czy wydobyciu. A co do wstawiania linków, to forum jest tak mało rozbudowane, że musisz wrzucać zdjęcia na inny jakiś serwer, żeby zalinkować go tutaj.
 10. Zacznijcie może od odłączenia klasycznego grindu (to jest baza całej gry, a nie RNG, jak pewien użytkownik stwierdził w innym poście) od RNG. Grind, to taka specyficzna forma RNG, która ma konkretne % na trafienie konkretnej rzeczy (np. Bombard ma konkretną szansę dać Sure Footed). RNG (nazwijmy w surowej wersji) dawałby losowe statystyki tego moda. Więc albo powinny nagrody mieć albo konkretne statystyki, ale mieć % wypadnięcia, albo być gwarantowany z losowymi statystykami. Czy gracze chętniej by grali mają gwarancję trafienia danej rzeczy i powtarzali by to, aż by trafili statystyki, jakie chcą? Wg. mnie tak i to dużo chętniej. Czy by chętniej grali mając konkretną moc, ale tylko % na trafienie tej rzeczy? Cóż, tak gra by nie istniała, gdyby tak nie było. A co do rozwiązania fuzyjnego, będącego w liczach i RJ? Wystarczy popatrzeć na reddit, albo, że gł. peak użytkowników steam mieliście w okolicy wprowadzenia wymienialności liczy (likwidacja jednej z losowości broni), a i tak ta fuzja jest na tyle "odrzucająca", że nie wróciliście do poziomu na tennocon, czy marcowych aktualizacji.
 11. Wątpliwej przyjemności farmienia do padnięcia na twarz, bo masz pech ze słabym RNG w dropie...
 12. Czyli masz losowego licza, z losową konfiguracją modów, które żeby poznać musisz zabijać moby pojawiające się w losowej ilości na mapach, gdzie podpowiedzi są w losowej konfiguracji, albo metodą prób i błędów na losowo pojawiającym się liczu, używając losowo zdobywanych modów z losowo dostawanych reliktów.
 13. Tak więc same misje i questy railjacka wyjdzie nie w przyszłej fazie, ale jako trzecia, więc możemy sobie polizać lizaka przez szybę na ten czas. Trochę nie rozumiem tego, że DE mogło poinformować, bo nie każdy czyta forum - zapowiadali w streamach, a w grze masz po prawej listę zmian, dzięki czemu nie musisz wchodzić i wertować forum, bo masz konkretną stronę przypisaną. Do tego Cephalon mówi, że nie możesz nim latać na razie. Co ty jeszcze oczekiwałeś? Wielkiego napisu "NIE MOŻESZ JESZCZE UŻYWAĆ RAILJACKA DO PODRÓŻY, POCZEKAJ NA KOLEJNE AKTUALIZACJE"?
 14. Odpalenie to był bug(a raczej exploit), który było trzeba odpowiednio wykorzystać, żeby mieć zapętloną animacje lotu w przestrzeń (bo dalej nic nie ma, a przynajmniej w filmie tego exploitu Shy nigdzie nie doleciała). Co do Railjacka - od pierwszych zapowiedzi na Tennocon było wiadomo, że DE przebiło Apple w marketingu.
 15. Powiedzialbym, ze raczej socjolog by sie przydal, niz analityk finansowy. Albo oba na raz. 😉 Mnie raczej zastanawia, czy nie skończy się na tym, że mniej doświadczeni gracze będą pędzić za wersjami prime, a meta wyjadacze, będą grać wersjami standardowymi. Troche to bedzie zabawne. Jak dla mnie płynność rivenów powinna nie istnieć, znaczy dyspozycje powinny być płynne np. pierwsze 3 miesiące. Bo najpierw wchodzi broń, potem dyspozycja się zmienia po jakimś czasie względem oryginalnego wzięcia na nia, potem się wprowadza poprawki w celu znalezieniu balansu overpower/trash. Jeżeli jakaś seria nowych broni będzie o wiele bardziej potężna, to można pozwolic na nieznaczny buff wszystkiego starego w celu wyrownania szans starych broni z nowymi bronmi. A brak określenia, ile co jest warte, to wina systemu rynku. System czatu i wymiany z ręki do ręki sprawdzał się, gdy ta gra wg Steam w listopadzie 2014 miała w peaku 32 800 osób, a nie jak teraz (gdzie jest niski wzrost patrząc na inne duże wydarzenia) 87 616 graczy. Powinien być w końcu porządny dom aukcyjny, gdzie można kupować, licytować, porównywać oferty i kupować bez potrzeby bycia sprzedawcy także online.
×
×
 • Create New...