Jump to content

Aktualizacja 28: Protokół: Martwy Punkt


Recommended Posts

Aktualizacja 28 – Protokół: Martwy Punkt

cd0447b7cbfdce50c9b7e4c00249f3d1.png&key

 

NOWE ZADANIE – PROTOKÓŁ: MARTWY PUNKT

Jesteśmy Pragnieniem. Naszą jest zagarniająca, złota dłoń. My. Jesteśmy. Corpus.

Nef Anyo twierdzi, że znalazł spadkobiercę dawno zmarłego Założyciela Corpus, Parvosa Granuma, i ma środki aby to udowodnić. Ludzie Solaris zaczęli znikać i Eudico uważa, że jest to powiązane z zagrywką Nefa o więcej władzy. Kimkolwiek jest, spadkobierca Założyciela byłby w stanie rozwiązać ten impas i dokonać całkowitego przejęcia nad Radą Nadzorczą. Jeśli Nef Anyo jest w to zamieszany, nie wróży to nic dobrego dla Solaris.


Protokół: Martwy Punkt rzuca nowe światło na industrialne pochodzenie Corpus, wprowadza kontrolującą czas Warframe, Proteę i obejmuje odświeżoną Flotę Corpus pełną innowacyjnych niebezpieczeństw i szybko eskalujących środków bezpieczeństwa.

Aby zacząć Zadanie Protokół: Martwy Punkt, upewnijcie się, że ukończyliście Zadanie Vox Solaris. Zadanie Protokół: Martwy Punkt można wykonać tylko w pojedynkę i musisz mieć co najmniej 4 Mistrzowską Rangę; przygotuj się!

* Wszyscy, którzy kupią Warframe Proteę przed rozegraniem Zadania, otrzymają mod Riven jako dodatkową nagrodę.


ODŚWIEŻENIE FLOTY CORPUS
Cała flota Corpus została zmodernizowana i ponownie wcielona do służby. Eksplorujcie odświeżone poziomy usiane kapliczkami ku czci prześwietnego Parvosa Granuma, lecz uważajcie na nowe niebezpieczeństwa czyhające na pokładach.

17986851a56df3535f6fed109d254de4.png

Infiltrując jednostki Corpus, walczcie z wrogami i starajcie się zdezorganizować ich pogoń za Grofitem. Corpus nie zawahają się wykorzystać całego swojego arsenału, byle tylko Was powstrzymać. Bądźcie gotowi na ulepszone Wieżyczki i inne rodzaje śmiercionośnego wsparcia, np. zaminowujących Skarbników Corpus.

ODNOWIENIE SZAKALA
Odwiedźcie węzeł Fossa, by zmierzyć się z ulepszonym zagrożeniem. Corpus wyposażyli je w pakiet najnowszych technologii i usprawnione zdolności bojowe, nie szczędząc zawrotnych sum Kredytów tylko po to, by Was wyeliminować.

96859b55eeb360c983fea9ba8dfe357e.jpg

Doświadczony Tenno mogą się cieszyć siedmioma dniami Mobilizacji Szakala po wydaniu aktualizacji, gdzie możecie zmierzyć się z przerobionym Szakalem na najwyższym poziomie!

NOWI PRZECIWNICY CORPUS!

Od "Moa Minimo" po serię żołnierzy Corpus "Juno" - staw czoła nowym zagrożeniom w odnowionej flocie Corpus!

KORONY GRANUMA: WALUTA UZNANIA CORPUS

Desperacko próbując odnaleźć ostatnie ślady swojego Założyciela, Corpus wynaleźli sposób na otwieranie portali Pustki. Eudico jest przekonana, że od jakiegoś czasu porywają Solaris, by używać ich jako królików doświadczalnych i chce byście pospieszyli im na ratunek.

42985709220aa3630ef96eeb6a3594b6.png

Do budowy portali służą Trybuty Złotej Dłoni, miejsca kultu wiernych Corpus. Wydając swoje Korony Granuma, cenne symbole ich uznania, Corpus mogą otwierać szczeliny i wysyłać ekspedycje do miejsc w Pustce.

Na szczęście możecie wykorzystać Korony Granuma również na swoją korzyść. Gromadźcie 3 typy Korony od Skarbników na Misjach, reprezentujące coraz wyższy poziom uznania: Korona Granuma, Wzorowa Korona Granuma i Zenitowa Korona Granuma. Wykorzystajcie je do aktywowania wyzwań w Misjach, poszukiwania Świątynnych Reliefów Corpus lub negocjowania zwolnienia więźniów Solaris w zamian za Reputację.

W trakcie każdej misji na Odświeżonym Statku Corpus spotkacie Skarbnika: jednego z ulubieńców Parvosa, powiernika symboli jego uznania. Poziom misji decyduje o tym, jakiego stopnia Korony będzie posiadać Skarbnik. Uporajcie się z nim jak najszybciej, zanim ucieknie z kosztownościami!

Poziomy są następujące:
0-15: Korona Granuma
16-30: Wzorowa Korona Granuma
31+: Zenitowa Korona Granuma

*Korony Granuma nie pojawią się w Łupach aż do ukończenia zadania Protokół: Martwy Punkt.

72a56bd5104f4737429a7ddb7d9b0475.jpg&key

Korony Granuma można także wydać w Misjach przy Świątynnych Reliefach Corpus, by dowiedzieć się więcej o Założycielu. Znajdźcie wszystkie Reliefy, a otrzymacie Ozdobę Reliefu dla Waszego Orbitera!

51b75ca2d4ca0834d99f7ff313319367.jpg

!!UWAGA SPOILERY: OPIS TRYBU GRY ZAWIERA SPOILERY DOTYCZĄCE ZADANIA PROTOKÓŁ: MARTWY PUNKT!!
NOWY TRYB GRY:

Spoiler

 

PUSTKA GRANUMA

Pustka Granuma otwiera się przed tymi, którzy są w stanie zapłacić Koronami Granuma i – rzecz jasna – ukończyli zadanie Protokół: Martwy Punkt.

Co trzeba wiedzieć:

 • Znajdź Trybut Złotej Dłoni w misjach na Odświeżonym Statku Corpus, by zyskać dostęp do Pustki Granuma.
 • Do Pustki Granuma można wejść tylko raz na misję.
 • Do otwarcia portalu do Pustki Granuma potrzebna jest tylko jedna Korona Granuma. Wejdźcie zanim portal się zamknie!
 • Istnieją 3 stopnie Pustki Granuma:
  • Pustka Granuma otwierana Koroną Granuma
  • Powiększona Pustka Granuma otwierana Wzorową Koroną Granuma
  • Koszmarna Pustka Granuma otwierana Zenitową Koroną Granuma
 • Każdy stopień Pustki Granuma zapewnia stosowny poziom przeciwników i odpowiednie nagrody.
 • Nagrody są powiązane z Rangami zyskanymi w Pustce Granuma przed upłynięciem limitu czasu:
  • Ranga 1: 25 Zabójstw
  • Ranga 2: 50 Zabójstw
  • Ranga 3: 75 Zabójstw
 • Nagrody się kumulują! Otrzymujecie nagrody za każdą Rangę włącznie aż do tej, do której się kwalifikujecie. Jeśli np. chcecie otrzymać nagrody Rangi 2., nie musicie specjalnie zatrzymać się przed osiągnięciem Rangi 3.

Jak grać (zawiera spoilery zadania Protokół: Martwy Punkt):

Spoiler

Osiągnij jak najwyższą Rangę, zanim skończy się odliczanie.
Zyskaj 10 sekund w Pustce Granuma, zabijając Błędne Widma i zbierając upuszczone przez nie Cząstki.
Zyskaj 20 sekund w Pustce Granuma, uwalniając Solaris. Uwaga: można to zrobić wyłącznie za pomocą broni Xoris, więc planujcie z wyprzedzeniem!

Nagrody:

 • Części Protei
 • Części Broni:
  • Stropha
  • Stahlta
  • Velox
 • Dekoracje Korony Granuma
 • Naramienniki: Mortuus
 • Nowe sceny Fotobudki osadzone w Odświeżonym Statku Corpus:
  • Scena Mostku Statku Corpus
  • Scena Hangaru Statków Corpus
  • Scena Dział Orbitalnych na Statku Corpus
 • Skrzynki Kredytów
 • Łzy Pustki
 • Endo

 

 

PROTEA

Wszechstronna i przygotowana na każdą bitwę, Protea oferuje bogactwo zaawansowanych gadżetów pozwalających wygrać w nierównej walce. Czas jest Twoim sprzymierzeńcem, gdy wplątujesz się w zagrażające życiu starcia ze swoją umiejętnością Kotwicy Czasowej.

Protea jest pierwszą Warframe, której zestaw użytecznych umiejętności uzupełnia gniazdo na aury o Uniwersalnej Polaryzacji!

*Drusus poszukuje mitów i legend o Protei i zaktualizuje Leverian, gdy będzie gotowy.

Umiejętność Pasywna
Każde czwarte użycie umiejętności zapewnia +100% Siły Umiejętności.

WACHLARZ GRANATÓW
Aktywuj, by rzucić pęk granatów odłamkowych, raniąc i oszałamiając pobliskich wrogów. Przytrzymaj, by zmaterializować przylepne granaty tarczowe, które przyczepiają się do sojuszników i odnawiają dużą ilość tarcz.

ZAJADŁA ARTYLERIA
Rozmieść tymczasową, szybkostrzelną wieżyczkę, która automatycznie atakuje wrogów. Każde skuteczne trafienie zwiększa jej obrażenia i sprawia, że pociski przebijają wrogów i rażą wielu przeciwników za jednym strzałem.

POSIŁKI
Rozmieść cykliczne, podręczne zaopatrzenie, które może regularnie generować zasobniki Zdrowia, Amunicji i Energii.

KOTWICA CZASOWA
Aktywuj, by utworzyć punkt zakotwiczenia, który rejestruje aktualny stan Protei. Wszystkie obrażenia zadawane Protei w trakcie trwania Umiejętności zostaną wyemitowane z powrotem we wrogów w momencie dezaktywacji. Dezaktywacja Kotwicy Czasowej cofnie Proteę do miejsca aktywacji, odnawiając całkowicie amunicję, energię, tarcze i zdrowie. Jeśli Protea polegnie w trakcie trwania Kotwicy Czasowej, umiejętność automatycznie cofnie ją do punktu zakotwiczenia!

*Uzyskaj Glif Protea w Akcji podczas ograniczonego czasowo 72-godzinnego, weekendowego alarmu na PC, poczynając od Piątku, 12 Czerwca o 8PM CET. Na konsolach ten alarm również się pojawi, gdy Zadanie Protokół: Martwy Punkt będzie dostępne na odpowiednich platformach!

924c47fab8e3cdf407e2f37b67ad11f2.jpg&key

fed7c361d2c39e0864baf83700467e04.png

KOLEKCJA GARUDA HINSA
Rozpocznij świętą rzeź z tą efektowną Kolekcją Garudy Hinsa, która zawiera skórkę Warframe Garuda Hinsa, skórkę Wachlarzy Verta i Syandanę Dessicata.

GARUDA: SKÓRKA HINSA
Ceremonialny ubiór ducha, dla którego przemoc jest sakramentem.

WACHLARZE: SKÓRKA VERTA
Pstrykając i trzepocząc to segmentowe dzieło sztuki oplata nieszczęsnych. Charakterystyczna skórka Wachlarza Garudy.

SYANDANA DESSICATA
Po rzezi, kości.

8493872ca57dba74ce215b042545773d.png

PAKIET PROTEI
Wcielenie adaptowalności i wszechstronności. Pełen Pakiet zawiera Waframe Proteę, alternatywny hełm Telema, alternatywny hełm Mavv, pistolet maszynowy Velox oraz Syandanę Rhoptron. Zawiera także 3-dniowe Wzmacniacze Biegłości i Kredytów.

26f74af18c9ede84df482913d1373ad7.png&key
PROTEA: HEŁM TELEMA
Drżące czujniki Telemy sondują otoczenie Protei, spragnione danych sytuacyjnych.

VELOX
Dzięki wysokiej szybkostrzelności, dużej wydajności amunicji i szybkiemu przeładowaniu ta nietypowa broń boczna może dokonywać rzezi przez cały dzień. Wydajność amunicji jest dodatkowo zwiększona, gdy Protea włada tą charakterystyczną dla niej bronią.

SYANDANA RHOPTRON
Pewny siebie wojownik wkracza do bitwy, ale prawdziwie bezczelny ogłasza swoją obecność z ostentacyjnym rozmachem.

5812c28f40c4748e6a847a657ff2b3b4.png&key
PROTEA: HEŁM MAVV
Posłuszni wojownicy nie są warci tego, który widzi naprawdę. Gdy opuszczony zostanie wizor hełmu Mavv Protei, jest to jednocześnie salut... jak i osąd.

Alternatywne hełmy Protei zostaną dodane do Darów Gwiezdnego Szlaku, gdy Protokół: Martwy Punkt trafi na wszystkie platformy.

1a82c4e3991398b3ee1a21100b6721be.png
PAKIET PRZEWAGI CORPUS
Korzystaj z zysków jakie niosą ze sobą innowacje bojowe Corpus. Zawiera karabin Stamper, pistoleto-ostrze Stropha i zestaw Pancerza Shi.

7dc44f633e6ebe889e953c06055912ae.png&key
STAHLTA
Przybijaj ich do ścian! Automatyczny karabin Stahlta ciska prętami z litej stali, podczas gdy tryb ładowanego strzału łączy kilka niestabilnych prętów by spowodować dużą, radioaktywną eksplozję.

890c6edd2a64eb79b087e6f93756fa18.png
STROPHA
Ta broń biała o krótkim ostrzu ma asa w rękawie. Stropha miota przeciwnikami emitując potężną falę uderzeniową o krótkim zasięgu.

ZESTAW PANCERZA SHI
Zaakceptuj śmierć i ucieknij jej. Rzemiosło Corpus przy zastosowaniu starożytnych zasad tworzy mistrzowskie wzornictwo obronne i estetyczne.

e550d9a133beb469c8b7489e94674eae.png


NOWE DODATKI DOJO
W sekcji Baraków w Architekcie Dojo dodano pomieszczenie "Otwartej Przestrzeni Kosmicznej"! Nacieszcie się tą ogromną, otwartą przestrzenią dla waszych fantazji Dekorowania Dojo.
Będziecie potrzebować bardzo dużo miejsca, by pomieścić to pomieszczenie; jeśli spróbujecie dodać "Otwartą Przestrzeń" w nieodpowiednie miejsce, powiadomienie da wam znać, że "Przestrzeń jest niewystarczająca".
Nowe dekoracje o tematyce Solaris zostały dodane do Architekta Dojo! I tak, zawiera Dekorację papierowej łodzi.

754a97b06c65d95cabb599bf14935022.png
4d9a22410af83401f07a5fb043447038.png

KITGUNY GŁÓWNE
Wredna Zuud rozszerzyła swoją ofertę, by dostarczyć Wam nowe Chwyty Kitgunów Głównych niezbędne do wszystkich nowych, szalonych kombo!

BRASH (Chwyt)
Trzymaj mocno i uwolnij piekło. Zwiększony zasięg broni strumieniowych; zwiększona szybkostrzelność w przypadku broni nie strumieniowych. Zmniejszono obrażenia.

SHREWD (Chwyt)
Zadaje mniejsze Obrażenia, zapewniając większą Szybkostrzelność i mniejszy odrzut.

STEADYSLAM (Chwyt)
Uchwyt broni celnego zabójcy. Niższa Szybkostrzelność i niższy Zasięg dla Broni Strumieniowych. Wysokie obrażenia i równie wysoki odrzut.

TREMOR (Chwyt)
Wysokie obrażenia i równie wysoki odrzut. Zmniejszona szybkostrzelność.

https://content.invisioncic.com/Mwarframe/monthly_2020_06/1512148710_DeadlockProtocol_NewMoaTenaciousEmotionModule.mp4.acd6e2fc5ec9cc131dd3205c74e18ffa.mp4

NOWY TOWARZYSZ MOA
Odwiedź Goleń w Fortunie, by stworzyć najnowszego Towarzysza Moa do walki wręcz, inspirowanego przez Rocky'ego - w animacji jak i dźwiękach.

MOA NYCHUS (Model)
Ten model został stworzony z myślą o użyteczności, wykorzystuje Instrukcje Izolujący Ładunek oraz Ciężka Bitwa.

RDZEŃ LEHAN
Ten rdzeń ma zwiększony Pancerz i Życie, ale za to standardowe Tarcze.

GADŻET TYLI
System przekierowuje moc z jednego podprogramu defensywnego, aby usprawnić efektywność pozostałych.

WSPORNIKI HONA
Wszechstronne Wsporniki posiadające gniazdo Modów z polaryzacją Naramon.

BROŃ HELSTRUM
Wystrzeliwuje rój mikro-rakiet.

NOWY MODUŁ OSOBOWOŚCI MOA: NIEUSTĘPLIWY
Nieustępliwa osobowość, która czerpie inspiracje z animacji boksu! Czy ktoś zamawiał techniczny knockout na gorąco?!

*Sprawdźcie Rynek w grze, by znaleźć nowy Moduł Osobowości Moa!

Zmiany Dyspozycji Riven:

Kiedy w listopadzie 2019 r. wprowadziliśmy odrębne Dyspozycje dla każdego wariantu broni, planowaliśmy nadawać nowym broniom Dyspozycję o wartości 1 ("przeciętną") lub dopasowywać ją do innej broni z tej rodziny o najniższej Dyspozycji, jeśli miała już wartość poniżej 1. Niestety, znaczy to że nowa, potężna broń (jak kolekcja Liczy Kuvy) może posiadać Riveny, które są z początku za silne, wymuszając redukcje zgodne z naszą metodologią balansu.

By zapobiec tej sytuacji, zmieniamy tę politykę: w przyszłości, każda nowa broń zostanie wydana z minimalną Dyspozycją Riven równą 0.5. Dla Protokół: Martwy Punkt, zawiera to Dyspozycje nowych Kitgunów Głównych wraz ze standardową bronią (Dyspozycje Kitgunów bocznych pozostają niezmienione.)

Wszystkie szczegóły można odnaleźć na forach.

Nowy czat Pytań & Odpowiedzi (Q&A):

Dodaliśmy całkiem nowy kanał czatu do Warframe! Czat "Q&A" jest teraz aktywny, by udostępnić nowym i doświadczonym graczom miejsce do poszerzenia wiedzy lub pomocy w bardziej dedykowany i zorganizowany sposób. Ten kanał będzie domyślnym czatem dla wszystkich nowych osób logujących się po raz pierwszy. Czat Regionalny będzie można włączyć w Opcjach. Dla istniejących graczy, wasze ustawienia czatu pozostaną niezmienione, ale kanał Q&A zostanie włączony po zalogowaniu.

Prosimy o przeczytanie "Przewodnik używania kanału Q&A" przed udzieleniem się na kanale.

Wielu Tenno może się zastanawiać, jaki jest nasz większy cel. Mamy wiele powodów do tych zmian, ale jednym z najistotniejszych jest rola czatu Regionalnego w naszych systemach zgłoszeń. Nie powinny nikogo zdziwić wieści, że z kanału Regionalnego pochodzi większość zgłoszeń spośród wszystkich kanałów w Warframe. Te zgłoszenia są przeglądane i w oparciu personel Digital Extremes podejmuje działania, a ofensywna zawartość zawsze spotykała się z konsekwencjami. Jednakże, niektóre konsekwencje nie były wystarczająco surowe. Dążymy do tego, by zresetować pierwsze wrażenia po dołączeniu do społeczności i czatu Warframe, dodając nowy, domyślny kanał Q&A, który ma stać się elementem czatu dedykowanym dzieleniu się wiedzą o grze.

Chcemy także uprzątnąć kanał Regionalny dla użytkowników, którzy chcą mieć miejsce by po prostu porozmawiać o Warframe. Aktywowanie kanału Regionalnego będzie dobrowolne, posługiwanie się Obraźliwym Językiem noszącym znamiona mowy nienawiści będzie skutkować sankcjami, od których nie będzie można się odwołać. Jeśli Twoje konto zostanie objęte ograniczeniami w związku z Obraźliwym Językiem, nasze podejście jest bardzo jasne: Zero tolerancji.

Usunięcie Stazy Zwierzęcego Towarzysza:
Wszystkie gniazda Stazy zostały przekształcone w gniazda Towarzyszy. Wszystkie Twoje Kubrowy i Kavaty ukazują się teraz podczas wybierania Towarzysza w Arsenale!

Ponieważ nie ma już Stazy, jeśli obecnie masz szczenię lub kocię (jeszcze nie dojrzałe), po wyposażeniu go w Arsenale Interfejs poprosi cię o przyspieszenie Wzrostu lub pozwolenie na wędrowanie po Orbiterze. Opcja pozwalająca wędrować jest dostępna tylko wtedy, gdy nie masz wyposażonego odpowiedniego Kubrowa/Kavata. Po rozpoczęciu Inkubacji Twój obecny wędrujący Towarzysz zostanie przeniesiony.

 • 'Segment Inkubatora - Ulepszenie Nutrio' wyłącza teraz całkowicie degradację DNA!
 • Rasa Zwierzęcia jest teraz wyświetlana obok jego nazwy w opisie podczas przeglądania w Arsenale.

762188b657e21f63f5e0ac92a6bbd280.jpg&key

Nowy przycisk "Historia Aktualizacji"!
Po wejściu do menu głównego (przez ESC lub Start), w prawym dolnym rogu pojawi się przycisk "Historia Aktualizacji", który pozwoli szybko przejrzeć, co się zmieniło od ostatniego logowania!

Ogólne zmiany i dodatki interfejsu:

 • Wprowadzamy nową skórkę interfejsu Protokołu: Martwy Punkt, która idzie w parze z przemysłowym pochodzeniem Corpus.
  • 94b5567ed8cbab6921516f785030f26f.jpg&key
 • Możecie teraz zmienić ikonę kursora myszy, kolor kursora i skalę kursora!
 • Ekran Dostosowania Statku Desantowego został rozdzielony, by umożliwić dobór dowolnego Wsparcia Powietrznego z dowolnym Statkiem Desantowym!
  • 7d04c392e5b3e3e7d7c4d3ee4a5939fb.jpg&key
 • Węzły Mapy Gwiezdnej otrzymały nowy wygląd i funkcjonalność po wskazaniu!
 • Dodano dwa nowe suwaki kursora w zakładce Interfejsu w Opcjach, by umożliwić wam dalsze dostosowane i poprawę tego, jak nawigujecie po interfejsie kontrolerem:
  • Przyspieszanie Kursora Interfejsu: dostosuj prędkość z jaką kursor przyspiesza, poruszając się nieprzerwanie w jednym kierunku.
   • Ustawienie Czułości wciąż określa ogólną prędkość kursora, gdy Akceleracja daje graczom dowolność ustawienia jak szybko chcieliby dostać się z punktu A do B.
  • Magnetyzm Kursora Interfejsu: Dostosuj poziom "magnetyzmu" ("przylepności") między kursorem, a interaktywnymi elementami interfejsu.
   • Przed aktualizacją, kursor domyślnie "przyklejał" się do elementów, które mijał. Czasami było pomocne, ale często przeszkadzało i uniemożliwiało osiągnięcie rozsądnej prędkości kursora w oknach interfejsu, które zawierały wiele elementów. Teraz możecie dostosować jak kursor "przykleja" się do tych elementów. Ustawienie tego na "0" znaczy, że między kursorem a elementami interfejsu nie wystąpi żadne spowolnienie.
 • Dodano podpowiedź po wskazaniu Rangi Mistrzostwa podczas przeglądania Profilu, która pokazuje podział Mistrzostwa przez kategorie.
  • 2e6bada21021ea5d9295d79e005e075a.jpg&key
 • Zaktualizowano aktualizacje Archgunów (wygładzenie odrzutu itp.) podczas użycia Wyrzutni Archwing podczas misji, by były jeszcze lepsze.
 • Także naprawiono problem, w którym gracze mogli się ślizgać podczas animacji przyzwania.
 • Dodano przycisk ponownego obejrzenia przerywnika filmowego Licza Kuvy w sekcji Liczy Kodeksu.
 • Podczas odwiedzania Syndykatu na Przekaźniku, ekran donacji Syndykatu będzie wyświetlał teraz wszystkie przedmioty nadające się do wymiany, podobnie do np. ekranu handlu rybami w Cetus.
  • feb0f1d7cdb61b532055299a962370bd.jpg&key
 • Zaktualizowano garść ikon Hełmów na Rynku w grze, by lepiej pasowały do nowego interfejsu.
 • Usunięto opcje "Limity Żołdów" w ekranie Zarządzania Sojuszem, jako że nie jest obecnie istotne.
 • Przycisk "Resetuj Dekoracje" został usunięty z menu pauzy i został przeniesiony do interfejsu trybu Dekoratora jako "Usuń Wszystkie Dekoracje".
 • Dodano podpowiedzi do statystyk Arsenału! Na przykład wskazanie "Pancerza" wyświetla przykład tego, co robi.
  • a069d9b21789513754b3b909db1a0b66.png&key
 • Zaktualizowano okna sprzedawców w Cetus i Fortunie do najnowszej wersji interfejsu.
  • 176347bf54943cad2e1cbdd9e6d77086.jpg&key
 • Zaktualizowano wizualny podział wyglądu Railjacka między ustawieniami kolorów a opcją "Wszystkie kolory".
 • Zaktualizowano ikonę trybu gry "Inwazja"!

Zmiany i Dodatki Railjacka:

 • Dodano opcję "Dołącz do dowolnej załogi", by umożliwić odnajdywanie Otwartych Oddziałów w misjach Railjacka w danej Proximie, do których można dołączyć. Jeśli nie ma żadnych otwartych drużyn, powiadomienie zapyta, czy spróbować ponownie lub by rozpocząć nową sesję z własnego Railjacka.
  • Dodaliśmy tą funkcjonalność by oszczędzić czas i usunąć potrzebę przeglądania węzła po węźle, by sprawdzić, czy są na nich aktywne drużyny.
  • e655ca256188846500ee1cdc008a6ae4.jpg&key
 • Do ekranów Komponentów/Zbrojenia Railjacka dodano przycisk "Złomuj Szczątki". Dzięki temu nie trzeba już specjalnie otwierać Ekwipunku po to, by zobaczyć kompletną listę Szczątków do Złomowania po przekroczeniu limitu Szczątków.
  • c4dc5e788f68131e9765d9cbc8ad7a93.jpg&key
 • Pożary wybuchające na Railjacku będą teraz bezpośrednio uszkadzać Statek/Kadłub zamiast dzielić zadawane obrażenia między Kadłub i Osłony. Znaczy to, że nawet jeśli posiadacie pełne tarcze, Railjack będzie otrzymywać obrażenia jeśli nie zajmiecie się pożarem.
 • Naprawiono utratę funkcjonalności w trakcie wykonywania Dobicia wewnątrz eksplodującego Załogowca.
 • Naprawiono niemożność używania Wyrzutni Archwinga, gdy dwie osoby jako Klienci spamowali jednocześnie przycisk interakcji w trakcie misji Railjacka.
 • Naprawiono przypadek, w którym ekran Rezultatów Misji pojawiał się na ułamek sekundy w trakcie przejścia między misją Railjacka a Dojo.
 • Naprawiono możliwość uruchomienia misji Railjacka z nieukończonego Suchego Doku (w trakcie budowy podczas zadania Wzbierający Przypływ), gdy doszło do migracji Hosta w misji, do której dołączono jako Klienci.
  • Naprawia to również powiązany problem z nieskończonym tunelem ładowania podczas powracania do Dojo po migracji hosta.
 • Naprawiono problem z aktualizowaniem Pojemności Szczątków dopiero po wyjściu i powróceniu po użyciu Fuzji Walencyjnej, w której Szczątki były jednym z komponentów.
 • Naprawiono niepoprawne wyświetlanie statystyk Zbrojenia Railjacka, gdy przeglądano pełne statystyki Railjacka.

Dodatki ogólne:

 • Dodano nowe instrukcje Moa walki wręcz:
  • Osłona
   • Zwiększa przeładowane tarcze do +3000. Skocz na przeciwnika w zasięgu 10m zadając 10 Obrażeń i przewracając go oraz innych przeciwników w promieniu 5m. Resetuje przeładowane tarcze.
  • Ciężka Bitwa
   • Atakuje wręcz przeciwników w zasięgu 10m, zadając 90 Obr. Miażdżących. Ataki wręcz są ulepszane przez Mody na broni Moa.
 • Dodano Glify Ochrony Gatunku do Darów Biznesa i Mistrza Teasonai. Odwiedź Fortunę i Cetus by je odebrać!
  • Glif Torbacza
  • Glif Pobbera Delikatnego
  • Glif Kondroka Pospolitego
 • Dodano mody Umbra do Darów Simarisa (dostępne po ukończeniu zadania Wyrzeczenie):
  • Mroczna Witalność
  • Mroczne Włókna
  • Mroczna Intensyfikacja
  • Przeklęty Nacisk
  • Przeklęta Stal
 • Dodano schematy nagród kamieni milowych logownaia (Zenistar, Azima, Zenith, Sigma&Octantis) do Darów Simarisa.
  • Schematy każdego pojawią się w Darach tylko wtedy, jeśli zostały już wybrane jako nagroda logowania.

Ogólne zmiany:

 • Zwiększono limit pojemności modów Riven z 120 do 150.
 • Efemera Ognistego Kroku została usunięta z nagród Elitarnej Rzezi Sanktuarium i została dodana do dwój miejsc:
  • Sklep Honorów Arbitrażu w Przekaźniku
  • Tabele nagród Dowódcy Railjacka (5%)
   • Spośród rosnącej listy Efemer, Ognisty Krok był trudniejszy do otrzymania ze względu na jej szansę wypadnięcia w tabeli Elitarnej Rzezi Sanktuarium. Przez usunięcie Ognistego Kroku z tabel Elitarnej Rzezi Sanktuarium, pozostałe nagrody zostaną znormalizowane, by zapełnić brakujące 1.01%. Masz teraz możliwość wykorzystania swojej Esencji Witus w Sklepie Honorów Arbitrażu, lub przez zabicie Dowódców w misjach Railjacka.
 • Zwiększono ilość zwracanej po zainwestowaniu waluty dla:
  • Rozłożenie ulepszonych Modów zwraca więcej włożonego Endo (75% jak Riveny).
  • Złomowanie ulepszonych Awionik zwraca więcej włożonego Diraku (75% jak Mody).
  • Sprzedaż ulepszonych Modów zwraca więcej włożonych Kredytów (75% jak Endo).
 • Złącze Ziemi do Marsa przyznaje teraz Postawę Żelazny Feniks, a Ziemia do Wenus przyznaje teraz Postawę Grzmiący Las.
  • Ma to na celu otworzenie przed nowymi graczami ścieżki do doświadczenia systemu Walki Wręcz we wczesnych etapach Mapy Gwiezdnej. Wszystkie osoby, które już ukończyły te Złącza otrzymają retroaktywnie stosowne Mody Postawy.
 • Bramkowanie Tarczy jest teraz wyłączone w Torze Przeszkód Dojo, gdy zostaniecie trafieni przez pułapki mające prowadzić do natychmiastowej porażki.
 • Zaktualizowano opisy następujących Modyfikacji, by zastąpić termin "Proc" ze "Status":
  • Odwet Wściekłości
  • Porażająca Prędkość
  • Oczyszczający Przypływ
  • Gwiazda Neutronowa
  • Poświęcona Erupcja
  • Przeszywający Ryk
 • Zaktualizowano Glif promocyjny Protokołu: Martwy Punkt by lepiej przedstawiał założyciela Corpus i mniej pokrywał się z ikonografią rzeczywistych ruchów.
 • Odnowa Statku Corpus wprowadza także nowy dom dla Razorbacka! Walcz z tym tworem Corpus w odnowionej Arenie. Rozgrywka pozostaje taka sama!
 • Zmniejszono efekty trafienia Cernosa Prime i Parisa Prime.
 • Opticor rozpocznie teraz ładowanie, gdy pociągniecie i przytrzymacie spust podczas przerwy między strzałami (zamiast ignorować je, aż nie odczekaliście całej sekundy).
 • Poprawiono niektórych walących młotami NPC w Fortunie tak, by byli ze sobą lepiej zsynchronizowani.
 • Sceny Fotobudki Statku Corpus jak "Załadunek" czy "Konserwacja" zostały zaktualizowane do odnowionych pomieszczeń i są teraz scenami "Baterii Artyleryjskiej" i "Magazynu".
 • Poprawiono i dostosowano animacje wystrzału Nagantaki, by zaradzić możliwym problemom z rozmyciem w ruchu.

Zmiany Brammy Kuvy:

Balans Brammy Kuvy został poddany zmianom ze względu na jej kompletną dominację na listach wykorzystywanych broni. Bramma Kuvy wciąż robi bum, a my czekamy na wasze opinie, gdy już ją wypróbujecie.

Wszystkie szczegóły można odnaleźć na forach.

 • Zmniejszono zapas amunicji (15 do 5) i otrzymuje mniej strzał po podniesieniu amunicji - ma to zachęcić graczy celowego strzelania w grupy przeciwników, zamiast bezmyślnego strzelania wszędzie
 • W momencie uderzenia powstaje mniej bomb kasetowych (zamiast 7 tylko 3) - ogranicza to przytłaczający potencjał obrażeń obszarowych i jednocześnie sprawia, że efekty wizualne Brammy wprowadzają mniej chaosu na ekranie. Gracze powiedzieli, że trudno jest patrzeć przez wiele, wiele eksplozji spowodowanych przez Brammę.
 • Zwiększono promień wybuchu ataku obszarowego z 2.7m do 3.5m
 • Zmniejszono opad obrażeń bomb kasetowych z 100% do 50% - Mniej wybuchowych fragmentów, ale pokrywają większy obszar i ogółem zadają większe obrażenia

Zmiany Szponów Garudy:

 • Zwiększono obrażenia z 180 do 248.
 • Zwiększono szansę statusu z 30 do 36%.
 • Zwiększono szansę trafienia krytycznego z 10 do 20%.

Optymalizacje:

 • Dokonano mikro-optymalizacji kilku paneli interfejsu.
 • Zoptymalizowano eksplozje Załogowców w misjach Railjacka, jako że miały znaczny wpływ na wydajność.
 • Dokonano mikro-optymalizacji tworzenia obiektów w czasie rzeczywistym.
 • Dokonano systemowych mikro-optymalizacji serializacji typów (ładowanie poziomów, tworzenia obiektów w czasie rzeczywistym, itp.).
 • Lekko zoptymalizowano ładowanie poziomów.
 • Naprawiono nagłe pojawianie się Railjacka znikąd za pierwszym razem, gdy znajdzie się w polu widzenia na Orbiterze.

Licze Kuvy Poprawki:

 • Naprawiono spadanie Liczy Kuvy poza poziom w trakcie animacji Parazonu, co czasami skutkowało ich śmiercią i popsuciem końcowego przerywnika z wyborem akcji.
 • Naprawiono przypadki niewzrastającego poziomu Liczy Kuva po nieudanej próbie modów Parazonu.
 • Naprawiono przypadek, w którym migracja Hosta w trakcie ładowania misji Licza Kuvy sprawiała, że nie pojawiali się żadni Słudzy Licza.
 • Naprawiono odtwarzanie motywu muzycznego pojawienia się Sługi Licza tylko dla Hosta.

Zmiany i poprawki Gwiezdnego Szlaku:

 • Po spadnięciu/zeskoczeniu z platformy w Strumieniu Danych, zostaniecie teleportowani z powrotem na główną platformę, zamiast zakończenia porażką.
 • Nieistniejące szybowanie w Strumieniu Danych było powodem wielu porażek, z tego powodu dodaliśmy teleportację. To wciąż gra Szklarza, więc mądrze wykorzystajcie swój czas!
 • Wymagana ilość Rezonansu Cefalitów by wejść do Strumienia Danych została zmniejszona o połowę. Wymaga teraz 5 zamiast 10.
 • Twoja ilość Rezonansu Cefalitów, tak jak i ilość wymagana by wejść do Strumienia Danych, jest teraz wyświetlana po wskazaniu wyboru epizodu w Miejscu Zbrodni Szklarza.
  • e8cf0e3f7fcb6abf3122d4a2c7a6df07.jpg&key
 • Naprawiono przyznawanie tylko 1000 zamiast 4500 Reputacji Szklarza przez tygodniowe Wyzwanie Gwiezdnego Szlaku "Bratobójczy Ogień".
  • Po zalogowaniu, zaległe 3500 Reputacji zostanie retroaktywnie przyznane tym, którzy ukończyli wyzwanie, gdy nie posiadało odpowiedniej nagrody reputacji.
 • Naprawiono przesadzone efekty zeszklonych przeciwników, jeśli zostali zabici Fulminem.
 • Naprawiono ucinanie w połowie fragmentów Interfejsu Modów, gdy dołączono do Przekaźnika/Osady, mając otwarty ekran Gwiezdnego Szlaku.

Poprawki:

 • Naprawiono przypadki nieśmiertelnych celów Obrony Mobilnej Corpus.
 • Naprawiono utykanie przedmiotów/przeciwników w przejściu pomieszczenia Stoczni Grineer, co mogło uniemożliwić postęp.
 • Naprawiono ignorowanie mechaniki Bramkowania Tarczy przez broń klientów, która wystrzeliwała wiele pocisków naraz. Prowadziło to do przeżywania niektórych przeciwników trafionych przez hosta, gdzie Bramkowanie Tarcz negowało większość obrażeń, a przeciwnicy trafieni przez klienta nie byli chronieni przez Bramkowanie Tarczy.
 • Naprawiono ignorowanie Kataklizmu Limbo przez Drona Transportera-Mutalista.
 • Naprawiono nieotrzymywanie Kredytów po ukończeniu pierwszych 2 Stref Rzezi Sanktuarium.
 • Naprawiono używanie przez kontrolery wyższej wartości martwej strefy niż zamierzona w przypadku sygnałów analogowych niezwiązanych z kontrolowaniem widoku. Nakładano globalnie 20% martwej strefy, zamiast korzystania ze specyficznych dla platformy wartości, które zwykle były niższe. Powinno to poprawić czas reakcji gałek analogowych.
 • Naprawiono wyzwanie Modu Riven "Zadaj śmiertelne uderzenie x Świadomym", które nie brało pod uwagę nowy Świadomych wrogów w Anomalii Świadomych.
 • Naprawiono wymóg 5 Rangi Mistrzostwa przez Schemat Segmentu Wyrzutni Archwing. Nie posiada teraz wymogu Rangi Mistrzostwa.
 • Naprawiono bardzo długie powalenia Niebiańskiego Bliźniaka Wukonga.
 • Naprawiono machających łapami Tarczowników, którzy byli pod wpływem Latarni Titani.
 • Naprawiono możliwość przyzwania Archguna w testach Rangi Mistrzostwa z ograniczeniem broni.
 • Naprawiono nieodtwarzanie pełnej animacji ciała podczas przyzywania Archguna przez Atlasa i Zephyr.
 • Naprawiono niemożność wymiany schematami Shade Prisma i Lasera Impulsowego Prisma.
 • Naprawiono przypadek nieprawidłowego zachowania okna Czatu, gdy zostało przypisane do klawisza Enter.
 • Naprawiono ładowanie do niebieskiej Pustki z zepsutą mapą podczas misji "Zmierz się z Umbrą" w zadaniu Wyrzeczenie.
 • Naprawiono nadmiernie zniekształcone efekty Operatora podczas misji "Zmierz się z Umbrą" w zadaniu Wyrzeczenie.
 • Naprawiono wcinanie się Syandany TennoCon 2020 w dolne części ciała Mirage i skórki Shroud Asha.
 • Naprawiono wcinanie się wielu Pancerzy Kubrowy w duże Kubrowy.
 • Naprawiono kilka kolejnych przypadków, w których interfejs zgłaszał inny przycisk, niż przypisany w rzeczywistości.
 • Naprawiono niepoprawne ustawianie dla Klientów niektórych wagoników na Asteroidzie Grineer.
 • Naprawiono pewne problemy ze zniekształconymi efektami Kitgunów i kwadratowymi cząsteczkami.
 • Naprawiono niewyświetlane poprawnie animacje przeładowania Corintha Prime, gdy założona była skórka.
 • Naprawiono dziwną animację przeładowania Corintha, po przeładowaniu i przewrocie w tym samym czasie.
 • Naprawiono wiele przypadków, w których umiejętności NPC pozwalające im na wykonywanie skoków/susów mogły sprawić, że lądowali poza planszą i utykali tam na dobre.
 • Naprawiono zaliczanie przerwanego hakowania Bursy jako udanego.
 • Naprawiono niedziałające podczas jazdy na K-Drive usuwanie znaczników przez przytrzymanie G.
 • Naprawiono kilka niewyśrodkowanych w swoich Dioramach Dekoracji z Dóbr z Drugiej Ręki Tickera.
 • Naprawiono nadpisywanie animacji deaktywacji Sztormu Egidy Hildryn przez animację deaktywacji jej Ognia Zniszczenia.
 • Naprawiono lokalne nieaktualizowanie ofert wymiany, gdy oferta nie doszła do skutku.
 • Naprawiono niepoprawne umieszczanie punktów nawigacyjnych w Pustce w trakcie zadania Archwing.
 • Naprawiono kwadratowe zniekształcenia mogące wystąpić, gdy Grineer rozkładał nadmuchiwaną osłonę.
 • Naprawione nagłe ładowanie się znikąd Ładunków Wsparcia Powietrznego Statku Desantowego, które czasami występowało u graczy wyposażonych w inny Statek Desantowy.
 • Naprawiono błędne dźwięki uderzenia, gdy używano skórki Tonf Maruta.
 • Naprawiono błędne położenie rąk na broni białej, jeśli założona była skórka miecza Insidia.
 • Naprawiono ikony pewnej broni Prime, wyświetlających podstawowe warianty zamiast odpowiednika Prime w Ekwipunku.
 • Naprawiono zacięcie gry, gdy Tenora przestawała strzelać. Naprawiono także zbędną animację kręcenia przy założeniu.
 • Naprawiono niepoprawne wyświetlanie bardzo długich nicków w ekranie Wskrzeszenia.
 • Naprawiono błąd skryptu mogący wystąpić po migracji hosta w trakcie zamykania Pęknięcia Termalnego.
 • Naprawiono błąd skryptu podczas próby zaaplikowania Łącza Wyglądu/Modów na broń, krotko po sprzedaniu broni założonej w tym gnieździe.
 • Naprawiono błąd skryptu podczas przeglądania Khory w Arsenale.
 • Naprawiono błąd skryptu podczas rzucania wielu umiejętności Warframe.
 • Like 1
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...