Jump to content

Osb ( Orokin Starship Base )


Ice-Speed
 Share

Recommended Posts

Chciał bym wam przedstawić projekt OSB ( Orokin Starship Base )

Czym jest OSB : jest to rozbudowana wersja statku a raczej nasza prywatna baza wypadowa olbrzymi statek który zbudowali Orokiny …

Historia

Ordis otrzymuje strzępki sygnału nadanego przez orokin z księżyca rozszyfrowuje go i wysyła nas na księżyc tam odnajdujemy wejście do starożytnego kompleksu orokin okazuje się że konstruowali oni potężny okręt baza leż nie zdarzyli go ukończyć, wraz z Orgisem i Lotus dostajemy się do środka i startujemy OSB i w taki sposób odblokowujemy naszą prywatną bazę wypadową

 

OSB w ogóle po co to ? ja mam prawie wszystko na Warframe i nudzi mi się wiec nie gram czekając z utęsknieniem na nowe aktualizacje zdobędę to co wyjdzie w kilka dni i znowu czekam miesiąc albo dwa na coś nowego OSB dawał by nam możliwość rozbudowy przez kilka tygodni wiec gracze mieli by co robić

 

Rozbudowa OSB gdzie go zdobędziemy mamy tylko centrum dowodzenia i hangar na naszego Listen aby mieć więcej pomieszczeń i opcji trzeba zainwestować surki i kredyty

Lista pomieszczeń

 

1)Centrum dowodzenia

2)Hangar dla statków

3)Zbrojownia

4)Arsenał

5)Klatki

6)Hangar Dron

7)Handlarz

8)Sala Syndyków

9)Hol zadań i odznaczeń

10)Warsztat

 

1)Centrum dowodzenia jest od razu gdy zdobędziemy statek mamy tam mapę gwiezdna oraz wirtualny panel gdzie możemy jak w listen korzystać ze wszystkiego

 

2)Hangar dla statków by mieć naraz więcej statków którymi latamy na misje

Możemy go rozbudowywać by zyskać kolejne miejsca na statki ( które w przyszłości pewnie się pojawią w grze )

 

3)Zbrojownia tu trzymamy nasze warframery w specjalnych szklanymi witrynami (jak by to wyjaśnić oglądaliście Batmana jak trzymał w jaskini swoje zbroje to by coś w tym stylu było )

-Każdy kolejny poziompomieszczenia dawał by nam więcejslotów na witryny które byśmy potem odblokowywali surowcami

-funkcja tylko wizualna oraz zwiększyło by to chęć posiadania wszystkich warframów

 

4)Arsenał widzieliście Matrixa gdzie wjeżdżają półki z setkami broni. Właśnie w arsenale by to tak wyglądało że mamy pomszczenie z półkami na broń

-Każdy poziom pomieszczenia dawał by możliwość zbudowanie nowych regałów na kolejne bronie

-funkcja tylko wizualna zwiększenie chęci posiadania wszystkich broni

 

5)Klatki możliwość posiadania więcej niż jednego aktywnego psiaka (czy kociaka w przyszłości )

-poziom klatek wpływa na ilość możliwości zbudowania leża

-leże potrzebne do podsiania aktywnego zwierzaczka

-możliwość zbudowania automatu do leczenia zwierzaków o ile posiadasz odpowiednie przedmioty ( np. gdzie spójność genetyczka Kubro spadnie poniżej 70% leczy go automatyczne ) a gdzie nie masz już przedmiotów do leczenia to cię o tym powiadamia

-jeśli w klatkach posiadamy min 2 zwierzaki ich poziom lojalności spada wolniej o 10%

 

6)Hangar dronów  Ili z was używa destylatorów czy ex traktorów ?? ja się kiedyś bawiła ale to trzeba pilnować by się nie zepsuły i ilość posieczonego czasu do zysku jest mizerna a ilu z was gdy pojawi się nowy prime ma po kilka albo kilkadziesiąt kryształów argonowych ( ostatnio miałem ponad 40 ) pomysł jest taki by zautomatyzować ten system w taki sposób by umieszczenie kryształu argonowego w zasilani hangaru jeden kryształ daje nam np. 24h zbierania surowców przez drony czyli np. jak dropnołem ich 40 to przez 40 dni dronki latają mi po surki ( oczywiście drop surek musiał by być zmniejszony odpowiednio )

 

7)Handlarz i to jest to czego w grze brakuje. Handlarz daje nam możliwość wystawienia przedmiotów jak to działa. Lvl handlarza to ilość możliwych do wystawienia przedmiotów

Działa to tak mamy cenę nominalną jest nią 10 platyny dla rzeczy wypadających na T1 20p T2 30p T3 40p T4 czemu tak by nikt nie mógł ( pozostałe przedmioty 10p )

Wystawiający płacie kredyty dla handlarza przy wystawieniu przedmiotów a gdy sprzeda płaci 10% od sprzedaży czyli jak sprzedam coś za 10p to po odliczeniu działki handlarza dostane 9p

Na pewno rozwinęło by to handel

(osoby nie posiadające OSB mogły by tylko kupować przedmioty na przekaźnikach i handlaża )

 

8)Sala syndyków mieli byśmy tutaj sale z sześcioma pomostami każdy prowadził by do innego syndyku modli byśmy tu wymieniać „znaczki” oraz dostawać specjalne dodatkowe misje gdzie zdobywali byśmy specjalne nagrody np.

- zabij 200 000 plagi na Eris, zabij danego bosa 25 razy, zbogać 20 000 zestrzelać na archwing.

Misje te mają być długie i wymagające

-NAGRODY mikro kolory (czyli paletę kolorów specjalnych syndykowych składających się z 10 barw ) Skurki kolorki oraz zbroje na pieski czy kotki, ozdoby na OSB, itp.

 

9)Hol sławy jest to długi korytarz gdzie możemy podejść do ściany i odblokować odznaczenie coś jak achievement każde odznaczenie ma kilka lvl oraz daną ilość pkt sławy. Odblokowujemy za pkt. Sławy mikro bonusy do gry

Jak to działa

-zadanie oczyści wszystkie sektory na Zienie – 12 pkt sławy

-zabij 1000 taranów plagi -6 pkt. Sławy

Itp.

Wbijanie poziomów sławy daje nam np.

1 +1% do zdobywanie kredytów

2 +10 hp

3 +15 tarczy

4 + 5 pancerza

5 + 20 hp dla strażników-zwierzaków

Itp.

 

10)Warsztat pierwszy poziom daje nam takie sama właściwości co ten  na liset ale kolejne poziomy dają nam bonusy np. -10% czasu tworzenia -10% platyny do natychmiastowego zakończenia budowy, -1-5% ceny w surowcach, - 1-5% ceny w kredytach i nawet możliwość budowy dwóch tych samych rzeczy naraz

 

Dodatkowo by OSB nie był takim pustym strasznym statkiem mogli byśmy do danych pomieszczeń poprzez kolejne zadanie fabularne odblokowywać specjalistów np.

 

  1. Centrum dowodzenia ( nawigatorzy dawali by specjalne alarmy na surowce)
  2. Hangar dla statków (dodatkowe dwa sloty handlowe i możliwość posiadania oferty jak na przekaźnikach)
  3. Zbrojownia (kolega Ordisa który dawałby możliwość zmiany ustawień warframera podczas misji chodzi mi o ustawienia ABC )
  4. Arsenał  ( kolejny cefalon  koleżanka Ordisa dawała by nam możliwość wymiany podczas misji jednej broni )
  5. Klatki treser dawał by możliwość zwiększenia podstawowych statystyk zwierzakua.
  6. Hangar Dron Technik daje nam możliwość wysyłania dron na dane planety zwiększa to szanse na uzyskanie  surowców których potrzebujemy
  7. Handlarz żeby to pomieszczenie działało musi być jakiś handlarz
  8. Sala Syndyków  ( mam pomysł ale związany z Dojo wiec tutaj go nie będę umieszczał narzazie)
  9. Hol zadań i odznaczeń (zbierając specjalne fragmenty kody moglibyśmy odblokowywać tym pomieszczeniu wirtualne inteligencje orokin dawało by to nam wirtualnego opiekuna Holu który dawałby nam dodatkowe lvl odznaczeń  
  10. Warsztat oczywiście mechanik pomagał by w budowie i dawał możliwość zakolejkowania itemów do budowy

Mamy tu możliwość zaproszenie do trzech znajomych by podziwiali co osiągnęliśmy

 

Podsumowanie

  1. OSB był by strasznym pochłaniaczem czasu, surowców i kredytów
  2. Dawał by nam kilkaset godzin zabawy by rozbudować cały statek i uzyskać dostęp do coraz wyższych lvl pomieszczeń wraz z rozwojem gry
  3. Dawał by nam możliwość wzmocnienia poprzez Hol
  4. Kilka nowych fabularnych misji związanych z OSB
  5. Dał by zajęcie dla maniaków którzy by chcieli mieć wszystkie warframery jak i bronie w swoim OBS
  6. Na pewno zwiększył by wpływ gotówki dla twórców gry ( IS by nie czekali oni by kupowali od razu za platyne ) tym samym przyczyniło by się to do rozwoju gry bo wiadomo jak twórcy gry nie zarabiają na „darmowych grach” to zamykają je !

 

To tyle czekam na opinie co się podoba a co nie w szczególności czekam na opinie administracji może tu zaglądną, nie opisywałem wszystkiego dokładnie co do lvl cen itp. Bo i tak mi dużo wyszło :P

Jeśli będzie dużo pozytywnych opinie mam podobny projekt dotyczący Dojo bardzo rozbudowany

 

Wszystkie liczny i procenty SA umowne wiec nie kierujcie się nimi

 

POZDRO DLA TYCH CO PRZECZYTALI CAŁE MOJE WYPOCINY !!!

Edited by Ice-Speed
Link to comment
Share on other sites

Przeczytałem z grubsza i w sumie jestem za. Ciągłe życie w tym klaustrofobicznym lądowniku jest nieco dołujące. Ten OSB to w sumie takie połączenie relay'ów, dojo i Liseta. Skoro to ma być statek matka to wprowadziłbym też możliwość uzbrajania naszych lądowników. Walka w małych statkach byłaby wg mnie ciekawsza niż cały ten archwing.

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem że to alternatywa dla budzenia się w lisecie? Czy połączenie przekaźnika z dojo. No chyba że to takie wielkie tylko dla jednego tenno, w każdym razie kocham to bo większość z tego też chciałem napisać aby dodali dla dojo. Czekam na twoją pracę o Dojo.

tumblr_inline_nm3mumCGRk1rdych8.gif

Najbardziej chyba mi się podobał pomysł z zbrojownią, arsenałem, hangarem dla statków ;D

Edited by AstroLord
Link to comment
Share on other sites

Te nad takim czyms myślałem. Można by było jeszcze ludzi zatrudniać / ściągać z misji rescue do pracowania na naszym statku. Miało być to sens. Mogli by oni sprzątać, naprawiać. Ta misja miała by sens wtedy, a tak ratujemy typa a o znika i mamy tylko sceptery po nich ; (.

Aha i jeszcze clan vs clan na takich statkach. Wiecie jak piraci w filmach.

Link to comment
Share on other sites

Gold Initiate kolej solarna to element wojen klamów a nie prytawny statek ... ja nie widzie tu ani jednej podobizny, masz klan budowałeś ?? walczyłeś w wojnach klanów ?  wiec chyba troszke się mylisz

Edited by Ice-Speed
Link to comment
Share on other sites

Mam klan, budowałem :] walczyłem w wojnach klan vs klan

Kolej solarna jest czymś w rodzaju statku służącemu do podróży międzygalaktycznych, a nie tylko do wojen klanowych ;_)

To ,że póki co rola kolei solarnej ogranicza się tylko do mrocznych sektorów i wojen między klanami nie oznacza ,że taki stan pozostanie do końca.

 

Kwestia handlarza na tym całym "obs" mocno zajeżdża metinem... stawiasz koszyczek i masz wszystko w poważaniu.

 

dojo, kolej solarna, przekaźniki do tego jeszcze ten obs, po co się trudzić? może od razu własna planeta.

 

Ps: tak ciężko napisać mój nick ;p? ,że napisałeś gold intiate?

Edited by _Atavist_
Link to comment
Share on other sites

Hej,

 

Pomysł jest solidy, ale posiada wiele pożyczonych elementów z już istniejących budowli: dojo, kolej solarna, przekaźniki. Najbardziej szokująca jest skala projektu, myślę że niezbyt wielu graczy miałoby chęci wykonać tak wielki okręt, szczególnie jeśli większość opisanych funkcji można uaktywnić w statku desantowym.

 

Zdobycie masywnej ilości zasobów jest nawet teraz problematyczne dla niektórych klanów, a ta inicjatywa wchłonęłaby setki godzin - - setki godzin szukając i zbierając tylko zasoby...       

 

Jak każdy będzie posiadał taką orbitalną placówkę, to po co komu gdziekolwiek się ruszać?

 

Byłbyś tam trochę samotny.

 


Polecam Ci Eve Online >.< 


Link to comment
Share on other sites

 

Hej,
 
Pomysł jest solidy, ale posiada wiele pożyczonych elementów z już istniejących budowli: dojo, kolej solarna, przekaźniki. Najbardziej szokująca jest skala projektu, myślę że niezbyt wielu graczy miałoby chęci wykonać tak wielki okręt, szczególnie jeśli większość opisanych funkcji można uaktywnić w statku desantowym.
 
Zdobycie masywnej ilości zasobów jest nawet teraz problematyczne dla niektórych klanów, a ta inicjatywa wchłonęłaby setki godzin - - setki godzin szukając i zbierając tylko zasoby...       
 
Jak każdy będzie posiadał taką orbitalną placówkę, to po co komu gdziekolwiek się ruszać?
 
Byłbyś tam trochę samotny.
 

Polecam Ci Eve Online >.< 

 

Albo Elite: Dangerous, albo Star Citizen.

 

Tomku mój drogi, nie udawajmy że Warframe nie jest grą całkowicie opartą o bezmózgie powtarzanie pewnych mało zróżnicowanych sekcji gry (bo WYDAJNOŚĆ) w celu zdobycia pewnego rzadkiego przedmiotu lub ogromu pomniejszych, choć nierzadko równie trudnych do zdobycia surowców.

 

Dodatkowo DE już jakiś czas zwiastuje Orbiter Compartment który ma w założeniach spełniać przynajmniej niektóre z wymienionych tu funkcji.

 

Wracając do tematu, nie mogę się zgodzić z wymuszaniem cen przedmiotów w zależności od tieru, nie ma to żadnego sensu i zrujnowało by i tak średnią ekonomie Warframe. Szczególnie przy takim bałaganie jakim są tablice nagród, gdzie pożądany item (czy to z powodu osiągnięć czy tego że jest po prostu nowy) może być rozrzucony po T1 a jego cena mimo wszystko byłaby naturalnie wysoka a ekwipunek typu śmieć który można wymienić tylko na dukaty.

Link to comment
Share on other sites

Albo Elite: Dangerous, albo Star Citizen.

 

Tomku mój drogi, nie udawajmy że Warframe nie jest grą całkowicie opartą o bezmózgie powtarzanie pewnych mało zróżnicowanych sekcji gry (bo WYDAJNOŚĆ) w celu zdobycia pewnego rzadkiego przedmiotu lub ogromu pomniejszych, choć nierzadko równie trudnych do zdobycia surowców.

 

Nikt tu tego nie zaprzecza drogi graczu, ale zbiór zasobów/surowców, aby stworzyć takie monstrum byłby ciut ‘overkill’, dla jednej osoby.

Link to comment
Share on other sites

Nikt tu tego nie zaprzecza drogi graczu, ale zbiór zasobów/surowców, aby stworzyć takie monstrum byłby ciut ‘overkill’, dla jednej osoby.

Zależy o jakim graczu mówimy. Warframe jest okropnie zbalansowane w bardzo wielu miejscach, ja bym się nie obraził o opcje wyrzucenia milionów nano spore czy innych alloy plate na coś bardziej trwałego niż 10x LARGE TEAM RESTORE.

 

Z drugiej strony nowicjusze i tak mają pod górkę ze zdobywaniem zasobów.

Edited by Mofixil
Link to comment
Share on other sites

Pomysł fajny.   Liczyłem na początku, że nasz statek będzie właśnie czymś takim. Takie "prywatne mini dojo" które będziemy mogli rozbudowywać.

Ale, tak zawsze musi być jakieś ale obecnie coś takiego jest zupełnie zbędne. Mamy już Liseta, dojo, relaye myślę, że kolejna rzecz była by już zbędna szczegulnie, że pozostałe trzy posiadają już jej funkcje.

 

Zdobycie masywnej ilości zasobów jest nawet teraz problematyczne dla niektórych klanów, a ta inicjatywa wchłonęłaby setki godzin - - setki godzin szukając i zbierając tylko zasoby...       

Obarczył bym winą o to założycieli klanów o zbyt wybujałych ambicjach. Nazapraszają ile się da osób, po miesiącu okazuje się, że nikt nie gra a kilka aktywnych graczy zostaje w klanie burzy. Raczej większość z nas zna to z autopsji.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...