Jump to content
  • 0

Sporo pytań od "nowicjusza"


Hioziv
 Share

Question

Hej wszystkim,

Mam kilka pytań, które wciąż zaprzątają mi głowę i nie bardzo mogę znaleźć na nie odpowiedzi.

Z góry dziękuje za pomoc i wyjaśnienia. :)

1) Czy da się kupić "surowce", np. Nano-zarodniki, na Rynku lub bezpośrednio od graczy?

2) Czy w tej grze jest jakiś Przekaźnik główny lub taki który jest najbardziej popularny wśród graczy? Bo póki co odwiedziłem dwa i spotkałem z 5-6 osób.

3) Czy dobrze rozumiem - Konklawa to tryb PvP?

4) Czy Formę można zdobyć inaczej niż za prawdziwą kasę (platyny) z Rynku?

5) Czasami w trybie sortowania przedmiotów, np. w Ekwipunku, widzę filtr "Soczewka szlaku". O co w tym chodzi?

6) W trakcie misji, w prawym górnym rogu ekranu jest nazwa mojego Warframe i obok jego poziom. Ale jest tam też takie małe białe kółko z cyfrą 1 - co to znaczy?

7) Na Ziemi znajdowałem Kapliczki, które mogłem namaścić jakimś wywarem - o co w tym chodzi?

8) Jak sprzedam np. broń z max poziomem, to zniknie mi ona z Profilu postaci? Z tej sekcji Ukończonych? Czy jednak gra to zalicza i zapamiętuje nieważne czy dalej posiadam ten przedmiot?

9) Ile maksymalnie rund mają te misje typu "Obrona", gdzie bronimy np. pojemnika z Warframe? Albo misje typu "Przejęcie" z kontrolą nad 4 wieżami?

10) Czy kropki pod celownikiem Łuku coś oznaczają? :)

11) W jednej misji, takiej z portalem do Pustki?, znalazłem Skarbiec, do którego wymagany był Smoczy Klucz - Kulejący. Jak go zdobyć?

Pozdrawiam. :)

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

1) Na rynku możesz kupić plany do surowców lub same surowce za platynę i zdecydowanie ci się to nie opłaca. Nie ma możliwości handlu surowcami między graczami.
2) Tak mało osób widziałeś dlatego, że grasz na polskiej wersji, na polskich serwerach, a co za tym idzie - widzisz tylko polskich graczy na tych samych serwerach. Na anglojęzycznym serwerze jest zazwyczaj taki tłok, że możesz wybrać kilka instancji tego samego przekaźnika. Co do "przekaźnika głównego" - ze względu na brak wymagań, najpopularniejszy jest Larunda przy Merkurym.

3) Tak.

4) Tak, forma wypada z Reliktów, jednego testu i czasami jako nagroda z inwazji.

5) Jest to element mechaniki, którą odblokowujesz dopiero po przejściu zadania Drugi Sen, nie będę spoilerował.

6) Jest to numer gracza; w klawiszach skrótu jest też klawisz, który pozwala oznaczyć dowolny punkt na mapie; numeracja graczy pozwala na rozróżnienie, który gracz oznacza dane miejsce.

7) To z kolei element mechaniki z zadania Srebrny Gaj, który z kolei jest dostępny dopiero po ukończeniu Drugiego Snu.

8) W Profilu statystyka zostaje permanentnie, niezależnie od tego, czy broń nadal znajduje się w ekwipunku.

9) Te misje (oraz tryb Przetrwania) to tak zwany typ misji "endless" - jedyną granicą jest wytrzymałość i/lub cierpliwość graczy.

10) Te kropki znajdują się pod każdym celownikiem, każda z nich oznacza jedną umiejętność. Możesz sobie zbindować myszkę żeby móc nią wybierać umiejętność (kropka podświetla się na niebiesko) i jej użyć.

11) Obecnie Smocze Klucze robi się bodajże w Laboratorium Orokin w Dojo, musisz w tym celu należeć do Klanu i mieć klucz do Dojo i uprawnienia hostowania sesji Dojo (to ostatnie nie jest konieczne, ale zdecydowanie przydatne).

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
20 minutes ago, Hioziv said:

1) Czy da się kupić "surowce", np. Nano-zarodniki, na Rynku lub bezpośrednio od graczy?

2) Czy w tej grze jest jakiś Przekaźnik główny lub taki który jest najbardziej popularny wśród graczy? Bo póki co odwiedziłem dwa i spotkałem z 5-6 osób.

3) Czy dobrze rozumiem - Konklawa to tryb PvP?

4) Czy Formę można zdobyć inaczej niż za prawdziwą kasę (platyny) z Rynku?

5) Czasami w trybie sortowania przedmiotów, np. w Ekwipunku, widzę filtr "Soczewka szlaku". O co w tym chodzi?

6) W trakcie misji, w prawym górnym rogu ekranu jest nazwa mojego Warframe i obok jego poziom. Ale jest tam też takie małe białe kółko z cyfrą 1 - co to znaczy?

7) Na Ziemi znajdowałem Kapliczki, które mogłem namaścić jakimś wywarem - o co w tym chodzi?

8) Jak sprzedam np. broń z max poziomem, to zniknie mi ona z Profilu postaci? Z tej sekcji Ukończonych? Czy jednak gra to zalicza i zapamiętuje nieważne czy dalej posiadam ten przedmiot?

9) Ile maksymalnie rund mają te misje typu "Obrona", gdzie bronimy np. pojemnika z Warframe? Albo misje typu "Przejęcie" z kontrolą nad 4 wieżami?

10) Czy kropki pod celownikiem Łuku coś oznaczają? :)

11) W jednej misji, takiej z portalem do Pustki?, znalazłem Skarbiec, do którego wymagany był Smoczy Klucz - Kulejący. Jak go zdobyć?

Pozdrawiam. :)

 

1. Surowców nie można handlować między graczami. Większość (nie wszystkie) możesz nabyć na Rynku, ale nie jest to zbytnio opłacalne. Polecam porobić najpierw planety, później swobodnie pofarmić. :)

2. Przekaźniki są zaludnione w zależności od godziny i ewentualnej wizyty handlarza pustki. Nie jest mi znana zasada, gdzie ludzie częściej by się gromadzili.

3. Dokładnie.

4. Tak. Forma gotowa potrafi dropnąć z rzadkich skrzynek Orokin. Sam schemat na Formę możesz zdobyć jako żołd z inwazji, nagrodę z alarmów lub nagrodę z reliktów.

5. Soczewki to dodatek dla ludzi, którzy ukończyli zadanie Drugi Sen.

6. Jedynka oznacza, że jesteś hostem danej sesji. Pozostałe oznaczają klienta w kolejności w jakiej się podłączyłeś do sesji.

7. Prawdopodobnie to część dotycząca zadania Srebrny Gaj.

8. Zapamiętuje Ci, ponieważ postęp broni przekłada się na punkty mistrzowskie.

9. Obrona, przejęcie, przetrwanie i wydobycie są misjami typu endless. Oznacza to, że można je robić bez końca.

10. To kropki do umiejętności. Z tego co pamiętam scrollem można było je przełączać i skonfigurować wyzwalanie umiejętności. Takie szybkie użycie.

11. Schematy do kluczy obecne są w Dojo Klanowym w Laboratorium Orokin. Wymagają one po 10 łez pustki i są ich cztery rodzaje. Możesz w danej chwili posiadać tylko jeden. Każdy klucz ma swój debuff.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki wielkie Panowie. :)

Jeszcze bym chciał dopytać co nieco i zadać kilka innych, nowych pytań.

1) Okej, sprzedaje broń z max poziomem. Potem kupuje/znajduje dla tej samej broni schemat i tworze ją sobie ponownie. Ma poziom 0 czy 30?

2) Te misje typu "endless" - Skoro można je robić bez końca, to rozumiem że każda kolejna fala jest coraz silniejsza czy też poziom przeciwników w końcu przestaje rosnąć? No i co z nagrodami? Są coraz lepsze i lepsze czy też do pewnego poziomu ich "rzadkości"?

3) Da się jakoś przyspieszyć skanowanie? Teraz muszę klikać Q, potem myszką skan, potem znowu Q by dobyć broni. Ta ilość "akcji" mnie jakoś zniechęca do skanowania. Można to jakoś inaczej zbindować?

4) O co chodzi z tym naznaczeniem śmiercią przez Stalkera? Jeśli to jakiś quest, to proszę bez spojlerów. :)

5) Misja/tryb "Koszmar" to jakiś elitarny tryb misji?

6) Mam już Warframe, broń białą i broń główną na max poziomie. Właściwie wszystkie sloty modów (30) wypełnione. Powoli zauważam, że z każdą kolejną misją (obecnie Mars), w większej grupie wrogów dostaje coraz większe obrażenia - i po prostu robi się trudniej/ciężko przeżyć. Pytanie - da się jeszcze jakoś doładować postać i moje rzeczy, by mieć więcej obrony, życia, większy dmg, itp.?

7) Zakładając, że kupie sobie inny statek - to będzie on w pełni wyposażony jak ten standardowy? Będzie miał wszystkie zdobyte segmenty i inne takie?

8) Czasem za logowanie dostaje boosty, np. do zdobywania kredytów. Da się jakoś podejrzeć ich dokładny status - w sensie ile DOKŁADNIE mi zostało godzin/minut, czy jestem skazany na to co się wyświetla w rogu ekranu?

9) Zauważyłem, że misje "Szczeliny Pustki" (chyba tak?) mają takie oznaczenia jak np. T1. To jakiś wzór określający ich trudność?

10) Pytanie o Klan, a dokładnie o Dojo. Zauważyłem, że używając Polichromii mogę pomalować dane pomieszczenie. Niestety wszystkie kolory mają kłódkę i nie mogę ani ich kupić, ani odblokować. O co chodzi, jak to ugryźć?

11) Pytania związane z Przekaźnikiem: Są tam takie niebieskie eee szlaczki/znaki w powietrzu. Coś one dają czy dekoracja? Drugie pytanie - są tam takie okrągłe miejsca, gdzie można kleknąć. I tyle. To coś daje czy tylko służy do klękania? :D

12) Rynek - da się zdobyć platynę inaczej niż za prawdziwą kasę?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
13 minutes ago, Hioziv said:

Dzięki wielkie Panowie. :)

Jeszcze bym chciał dopytać co nieco i zadać kilka innych, nowych pytań.

1) Okej, sprzedaje broń z max poziomem. Potem kupuje/znajduje dla tej samej broni schemat i tworze ją sobie ponownie. Ma poziom 0 czy 30?

2) Te misje typu "endless" - Skoro można je robić bez końca, to rozumiem że każda kolejna fala jest coraz silniejsza czy też poziom przeciwników w końcu przestaje rosnąć? No i co z nagrodami? Są coraz lepsze i lepsze czy też do pewnego poziomu ich "rzadkości"?

3) Da się jakoś przyspieszyć skanowanie? Teraz muszę klikać Q, potem myszką skan, potem znowu Q by dobyć broni. Ta ilość "akcji" mnie jakoś zniechęca do skanowania. Można to jakoś inaczej zbindować?

4) O co chodzi z tym naznaczeniem śmiercią przez Stalkera? Jeśli to jakiś quest, to proszę bez spojlerów. :)

5) Misja/tryb "Koszmar" to jakiś elitarny tryb misji?

6) Mam już Warframe, broń białą i broń główną na max poziomie. Właściwie wszystkie sloty modów (30) wypełnione. Powoli zauważam, że z każdą kolejną misją (obecnie Mars), w większej grupie wrogów dostaje coraz większe obrażenia - i po prostu robi się trudniej/ciężko przeżyć. Pytanie - da się jeszcze jakoś doładować postać i moje rzeczy, by mieć więcej obrony, życia, większy dmg, itp.?

7) Zakładając, że kupie sobie inny statek - to będzie on w pełni wyposażony jak ten standardowy? Będzie miał wszystkie zdobyte segmenty i inne takie?

8) Czasem za logowanie dostaje boosty, np. do zdobywania kredytów. Da się jakoś podejrzeć ich dokładny status - w sensie ile DOKŁADNIE mi zostało godzin/minut, czy jestem skazany na to co się wyświetla w rogu ekranu?

9) Zauważyłem, że misje "Szczeliny Pustki" (chyba tak?) mają takie oznaczenia jak np. T1. To jakiś wzór określający ich trudność?

10) Pytanie o Klan, a dokładnie o Dojo. Zauważyłem, że używając Polichromii mogę pomalować dane pomieszczenie. Niestety wszystkie kolory mają kłódkę i nie mogę ani ich kupić, ani odblokować. O co chodzi, jak to ugryźć?

11) Pytania związane z Przekaźnikiem: Są tam takie niebieskie eee szlaczki/znaki w powietrzu. Coś one dają czy dekoracja? Drugie pytanie - są tam takie okrągłe miejsca, gdzie można kleknąć. I tyle. To coś daje czy tylko służy do klękania? :D

12) Rynek - da się zdobyć platynę inaczej niż za prawdziwą kasę?

 

1. Zerowy. I drugi raz punktów mistrzowskich za tą broń nie dostaniesz.

2. Poziom przeciwników rośnie, ale nagrody dalej są w rotacji A, A, B i C.

3. Tak. W ustawieniach kontroli możesz przypisać na kółku (Q) odpowiednie przyciski. Samo skanowanie można przyspieszyć używając dodatku do Skaneru Syntezy. Zapoznać się z Cefalonem Simarisem na przekaźnikach.

4. Masz 1,5% szansy, że na misji (z wykluczeniem kilku) przyjdzie Stalker i będzie próbował Cię zamordować. Bądź czujny, gdy zamruga światło.

5. Większe poziomy, dodatkowy modyfikator i gwarantowany drop specjalnych modów (jeden na misję, losowy z puli koszmaru).

6. Mody, mody, mody. Możesz rozszerzać pojemność na mody używając katalizatora / reaktora. Reszta do dobór coraz lepszego ekwipunku.

7. Zmiana statku to praktycznie zmiana skórki ORAZ dodatkowego wsparcia (do uzyskania z Dojo klanowego). Reszta się nie zmienia.

8. Tyle co w prawym górnym rogu ekranu.

9. Raz, że trudność, a dwa, że to też rodzaj Ery. Masz cztery Ery szczelin (i cztery Ery reliktów, obie strony muszą się zgadzać), z czego są to swego rodzaju tiery.

10. W Laboratorium Tenno można odblokowywać barwy.

11. Znaki są elementem fabularne. O ile dobrze rozumiem o których mówisz. A klęczniki są do klęczenia. Ot tyle.

12. Tak. Możesz sprzedawać części Prime, Arkany i inne podobnie limitowane rzeczy. Mówimy tu o handlu między graczami, gdzie przedmioty wymieniasz na platynę.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...