Jump to content
  • 0

Pytania powracającego gracza


Linkee
 Share

Question

Witam wszystkich!

Dawno temu grałem sobie w Warframe, ale ostatecznie przestałem. Ostatnio jednak słyszałem, że trochę się pozmieniało i postanowiłem wrócić... no ale strasznie się gubię. Z tego tytułu mam też parę pytań, na które - mam nadzieję - ktoś mi odpowie:

1) Do czego są złącza międzyplanetarne? Z opisu wynika, że dają dostęp do nowych planet (w zależności od złącza), ale sęk w tym, że ja mam już większość planet odblokowanych, a złącza żadnego - kiedyś tego nie było. Opłaca się je odblokowywać?

2) Zauważyłem, że niektóre lokacje mają moby na relatywnie wysokim lvlu (mówiąc wysoki mam na myśli 40+) i moje warframe'y radzą sobie na nich raczej kiepsko w porównaniu do innych graczy. Przykładowo, na lokacji z poziomem 40-45, zabicie pojedynczego mobka zajmuje mi dobrych 8 sekund (jak nie więcej), podczas gdy inni zabijają je praktycznie na dotknięcie. Dodam tylko, że używałem wtedy warframe'a i ekwipunku na maksymalnym poziomie + ulepszenia jakie kiedyś udało mi się wydropić. Jak mogę zwiększyć swoją siłę, żeby radzić sobie lepiej?

3) Gry zaglądam do Kodeks>Zadania, mam ich bardzo dużo (choć 90% z nich jest poblokowane) Skończyłem grać chyba jak wychodził Limbo, czy coś takiego - takie zadania też mam. Jak mniemam, są to misje fabularne? Powinienem je wszystkie pokończyć i dopiero zająć się resztą?

I w ogóle jakby ktoś mógł mi dać jakieś mniejsze bądź większe wskazówki na czym powinienem skupić się w pierwszej kolejności. Na razie tyle, dzięki! 🙂

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

1. Z punktu widzenia fabularnego nie masz "odblokowanych planet" a tylko dostęp do misji na nich. Dodatkowo każde złącze daje dostęp do przedmiotów, schematów a nawet zadań (nagrody są wymienione w opisie złączy).

2. Zgaduje że wszedłeś na węzeł zwany Mrocznym sektorem lub na Arenę - to specjalne miejsca które wymagają od gracza "nieco więcej".
Obecnie odczuwalne trudności z walką z przeciwnikami rozpoczyna się dopiero na poziomie przeciwników z poziomami powyżej 100 (bez dodatkowych modyfikatorów).
Aby lepiej ocenić twoją sytuację dobrze by było abyś pokazał jak zmodowany jest twój sprzęt.

3. Czy chcesz się zająć zadaniami czy nie zależy od Ciebie - ale znaczna ich cześć jest powiązana z procesem poznawania świata.

Edited by Kracken
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Był to chyba jakiś alarm, na pewno z Pustki. O ile nie zginąłem, bo grałem Valkyr, tak pewnie grając czym innym nie miałbym tyle szczęścia.

Można jakoś zlinkować moją postać, czy muszę "fizycznie" wymieniać wszystko, co na niej posiadam? Mody mam naprawdę stare, w zasadzie tylko to, co dopiło mi z regularnych misji. Starałem się dać jak najwięcej w dmg, bo gram głównie Valkyr (jak na razie) i inwestuję wszystko w broń białą i histerię.

Poza tym przyszło mi do głowy kolejne pytanie:
1) Kiedyś istniało takie coś jak limit warframe'ów i broni, jakie można było posiadać i które można było powiększać za platynę. Ten limit dalej istnieje, czy już go zdjęli?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
30 minutes ago, Linkee said:

1) Kiedyś istniało takie coś jak limit warframe'ów i broni, jakie można było posiadać i które można było powiększać za platynę. Ten limit dalej istnieje, czy już go zdjęli?

Nigdy nie istniało - jedynym limitem jest ilość przez ciebie posiadanych gniazd sprzętu - które nadal kupuje się za platynę.

30 minutes ago, Linkee said:

BMożna jakoś zlinkować moją postać, czy muszę "fizycznie" wymieniać wszystko, co na niej posiadam? Mody mam naprawdę stare, w zasadzie tylko to, co dopiło mi z regularnych misji. Starałem się dać jak najwięcej w dmg, bo gram głównie Valkyr (jak na razie) i inwestuję wszystko w broń białą i histerię.

Jak pisałem - pokaż co masz a będziemy wiedzieć co zmienić

Edited by Kracken
Link to comment
Share on other sites

  • 0
il y a 3 minutes, Kracken a dit :

Nigdy nie istniało - jedynym limitem jest ilość przez ciebie posiadanych gniazd sprzętu - które nadal kupuje się za platynę.

O to właśnie pytałem... czyli mam rozumieć, że warframe nie zalicza się do sprzętu i nie muszę nic dokupować? 😛
 

Citation

Jak pisałem - pokaż co masz a będziemy wiedzieć co zmienić

No właśnie pytam w jaki sposób mam to "pokazać" 😛

Link to comment
Share on other sites

  • 0
28 minutes ago, Linkee said:

O to właśnie pytałem... czyli mam rozumieć, że warframe nie zalicza się do sprzętu i nie muszę nic dokupować? 😛
 

Masz gniazda Warframe, broni, pojazdów, towarzyszy, gniazda stazy... mam wymieniać dalej ?

 

28 minutes ago, Linkee said:

No właśnie pytam w jaki sposób mam to "pokazać" 😛

Najlepiej screenshoty

Link to comment
Share on other sites

  • 0
39 minutes ago, Linkee said:

O to właśnie pytałem... czyli mam rozumieć, że warframe nie zalicza się do sprzętu i nie muszę nic dokupować?

Warframes, tak jak bronie i strażnicy wymagają gniazd w ekwipunku, które kupuje się za platynę, lub dostaje razem z Warframe/Strażnikiem/Bronią kupioną za platynę, ale wyłącznie na rynku. Wszystkie te rzeczy kupione za platynę od innych graczy, wymagają posiadania wolnych slotów.

Edited by Dr_Someone
Link to comment
Share on other sites

  • 0

najpierw podnies poziomy modow wyzej niz ranga 0. Do tego przydałyby się mody z setów z plains of eidolon (kosztują na max randze tylko 7 polaryzacji a dodaje +24% zasiegu, siły, albo czasu trwania). te wysoko lvl alerty to pewnie misje arbutrażu (pomysł DE na endgame dla weteranów i tam bez dobrego zmodowania nie ma cos się zabierać, do tego patrz na dodatki w opisie, jak np moc Valkyr +300%). Gracze rozbijający wrogów na jeden hit zazwyczaj grają na buildach z corrupted modami (np narrowed minded), paroma formami. jezeli lubisz bron białą możesz powalczyć o drop Drifting contact i Blood rush (do tego drugiego potrzebujesz zrobić najpierw quest Second dream). Patrz dodatkowo na wlasciwości modów, bo jak widzę że dodajesz np obrazenia obuchowe do broni głównie tnącą. Jezeli masz broń z 100 obrażeń tnących i 10 miażdżących, to mod dodający +120% obrażeń miażdżących, to otrzymasz broń 100 tnących i 22 miażdżących (a mod +120% tnących da 220 obrażeń tnących i 10 miażdżących). Inaczej jest z żywiołami, bo one dodają np +90% od wszystkich podstawowych fizycznych obrażeń. Dodatkowo tipedo twoje ma tylko 2m zasięgu, na na modach do zasiegu może mieć prawie 5m. Tipedo teraz jest także bronią zwykłą, nie aż tak rozchwytywaną jak kiedyś. Kolejną rzeczą są riven mody. Są to mody które możesz odblokowywać po ukończeniu Wojny wewnętrznej  (War within). Mody te są takimi corrupted modami do broni na sterydach. Mogą dać np do łuku Daikyu dać +100% szansy krytyka, +120 obrażeń - 90% obrażeń względem Corpus. Dają one w dobrych rękach potężną pomoc do walki z wysokim poziomem wrogów.

Edited by JohhnyBravos
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...