Jump to content

Naznaczony Śmiercią: Gdzie byliśmy i jakie zmiany nadchodzą


[DE]Mag

Recommended Posts

Wielu z was prawdopodobnie śledziło temat najbardziej intensywnie omawianej umiejętności Helmintha jaką stał się Naznaczony Śmiercią. Po wprowadzeniu Helmintha wiedzieliśmy, że będzie to system, który może drastycznie zmienić dotychczasową strategię w Warframe. Helminth jest systemem tworzonym w duchu tego, co jest najbardziej ekscytujące w grze takiej jak Warframe, co jest dla nas jako deweloperów niesamowicie ekscytujące i mamy nadzieję, że dla Was, Tenno, jako graczy także.

W przypadku systemu Helminth wiedzieliśmy, że umiejętności / system może wymagać zmian w tę i z powrotem, aby nikt nie miał wrażenia, jakby istniał tylko jeden „dobry sposób”wykorzystania systemu Helmintha. Wciąż poprawiamy koszty surowców! Kluczową częścią jest upewnienie się, by system Helmintha wpasował się do całego ekosystemu Warframe, a nie dyktował jak ten ekosystem ma wyglądać.

Naznaczony Śmiercią. Kiedy odkryliśmy kilka niezamierzonych efektów, które wystąpiły przy Naznaczonym Śmiercią, wiedzieliśmy, że musimy działać szybko, zanim więcej zasobów zostanie przeznaczonych przez Tenno, aby wyszlifować konfigurację pod tą umiejętność, i jak ta niezamierzona, niesamowicie potężna zdolność synergii może pasować do nowej niszowej meta konfiguracji. Naznaczony Śmiercią miał kilka problemów, które złożyły się na umiejętność, która miała duży zasięg obrażeń obszarowych, miała dwa nakładające się mody (ups!), co doprowadziło do nakładania milionów niezamierzonych obrażeń.

Natura Naznaczonego Śmiercią miała brać pod uwagę tylko efektywniejsze zadawanie obrażeń wybranemu wrogowi. Chodziło o to, aby po zdjęciu ciężkiej jednostki, wrogom z niższym poziomem zdrowia, znajdujących się w okolicy można było zadać wystarczająco duże obrażenia, aby ich zabić (lub być blisko, bardzo blisko). Zamiarem nie było używanie ciosów kończących, które niszczyły z łatwością jednostki z niższym poziomem życia, które miały wystarczającą moc Naznaczonego Śmiercią, aby zabić znacznie większych i cięższych wrogów wokół siebie.

Próba balansu z ostatniego czwartku.
 

Spoiler

Naprawiono Mody nakładające się dwukrotnie na część Obrażeń Naznaczonego Śmiercią, zadawaną w atakach obszarowych.

Naprawiono podstawowe Obrażenia z użyciem zadanych, ale nie ograniczonych Obrażeń Życia / Tarczy, do Życia + Tarczy, które cel miał wcześniej (np. przeciwnik mający 5 pkt. Życia zostaje trafiony 100 pkt. obrażeń, a 100 pkt. obrażeń jest dzielonych dalej w obrażeniach obszarowych. Powinno to być po prostu 5).

Obrażenia promieniowe nigdy nie miały przekraczać Życia celu i to nasza wina. Pożądaną strategią, której chcieliśmy, było to, że gracze priorytetowo traktują jednostki tankujące, takie jak CIĘŻKOZBROJNI, do czyszczenia obszarowego, ponieważ ciężkie jednostki mają więcej Życia niż normalnie, więc promieniowy obszar działania będzie prawdopodobnie zabójczy, a nie tylko zwykłe jednostki. Ten problem w połączeniu z licznymi błędami związanymi z układaniem modów oznaczał, że było to zbyt mocne. Kluczowym elementem przeglądu tych zmian będzie upewnienie się, że gracze rozumieją, że najlepszym scenariuszem, jaki przewidzieliśmy, jest celowanie we wrogów o wysokim Życiu, aby zadawać promieniowe obrażenia słabszym wrogom.

Usunięto szansę na trafienie krytyczne z promienia obrażeń obszarowych Naznaczonego Śmiercią.

Ograniczono statystykę mnożnika Obrażeń do 75% i znormalizowano mnożniki typów Obrażeń.

Oto przykład znormalizowanego typu Obrażeń: jeśli zadacie Obrażenia ma 0,5 Miażdżenia, 0,4 Cięcia, 0,3 od Ognia, które sumuje się do 1,2x, ale po normalizacji stają się 0,42 Miażdżenia, 0,33 Cięcia, 0,25 od Ognia.

Naprawiono Naznaczonego Śmiercią z wyposażanym Arkanum Oszustwa, powodującym niewidzialność prawie za każdym razem, ponieważ każdy wróg trafiony obszarowo ma własne 15% szansy na aktywację Arkanum Oszustwa.

Nasz zespół podjął decyzję o zmianie Naznaczony Śmiercią, ale w oparciu o zdanie społeczności oraz nasze własne testy, zmiany uderzyły zbyt mocno - (potęgowane przez główne poprawki). Scenariusz, w którym ponownie zbalansowaliśmy umiejętność Naznaczony Śmiercią, był zbyt rzadki, aby był użyteczny i satysfakcjonujący. Wiedzieliśmy, że debata o Naznaczonym Śmiercią jeszcze się nie skończyła i postanowiliśmy przyjrzeć się umiejętności ponownie, aby przywrócić jej równowagę. Po przedstawieniu tych faktów, oto, jak rozwinęły się obecnie prace nad balansem:

Zmieniamy Naznaczony Śmiercią, aby jego podstawowe obrażenia wynosiły 65%, które będą ograniczone do 150% w przypadku Modów.  Ze względu na "wchodzące obrażenia = wychodzące obrażenia", będzie się to dobrze skalowało z pewnymi typami obrażeń, w szczególności z obrażeniami w czasie jak planujemy.

Krótko mówiąc: Podnosimy obrażenia!

Prace deweloperów za kulisami zostały już zakończone, więc teraz zamierzamy wprowadzić zmiany w Poprawce i miejmy nadzieję, pojawią się w przyszłym tygodniu wraz ze zmianami Żółci Helmintha! 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...