Jump to content
  • 2

Pomoc Z Kolorami.


Paszti
 Share

Question

Na wstępie chciałbym napisać, że popełniłem błąd nie sprawdzając wcześniej kolorów z palety Lotus do tych co mnie interesują i kupiłem tą paletę. Mój błąd ale 75 plat to tez nie majątek.

 

 

Okey teraz do sedna. Chciałem sobie dobrać kolory pod bronie i postacie takie jakie są zastosowane w itemkach DEX. Na pierwszy rzut oka pomyślałem, że są one właśnie z palety Lotus. Kupiłem tą paletę i zacząłem sprawdzać kolorki przy pomocy drobnego programiku ColorPix, myślałem, że po kodzie RGB dogram perfekcyjnie te kolorki z palety do tych, które są w itemkach DEX. Jak się okazało wyszła kupa bo żaden nie pasuje idealnie, różnią się lekko odcieniem. Przy kolorach Legacy też nie widać różnicy.

Czy ktoś byłby w stanie pomóc mi rozkminić perfekcyjnie te kolory? W jakiej palecie znajdę te same? Czy jest też możliwość, że właśnie tego odcienia nie ma nigdzie?

Chciałbym jeszcze dodać, że za pomoc na pewno się jakoś odwdzięczę w grze ;)
 

zAKidC.png

Edited by Paszti
Link to comment
Share on other sites

13 answers to this question

Recommended Posts

Wejdź na broń Dex i popatrz się na kolory. Prawym guzikiem przyciśnij na ten color rzeźby zmienić na ulubjony. Potem urzyj z tabli 'ulubjone colory'. Nie wiem jak to wszystko nazywa bo urzywam angielska wersje. Ale te colory prawne masz takje same, to nie myśl o tym, w grze wygłodniała tak samo.

Link to comment
Share on other sites

Obawiam się, że tych odcieni może po prostu nie być - goście od tekstur w DE pewnie malują tym, co akurat najbardziej im się podoba w ich palecie barw, a pewnie mają w swoich programach od groma suwaków i innych wajch od regulowania barwy, nasycenia i kto wie co jeszcze. Zapytam, czy może pojawi się jakaś paleta z takimi kolorami (w sumie od dawna nie było niczego nowego). Jak nie, to możesz próbować pisać do supportu, czy jest możliwość ew. zwrotu - może akurat się zgodzą.

 

Jasnoniebieski może dobierzesz z palety Brzask, ew. zerknij na paletę Eximus - tam też są fioletowe, choć chyba ciemniejsze.

Link to comment
Share on other sites

Hehe spoko ja używam głównie czarnego i czerwieni... a po patchu sprzed paru dni czarny kolor z 2 palet został usunięty.... i teraz się zastanawiam jakim prawem ludzie odpowiedzialni za to zmieniają lub edytują zakupione produkty... dla mnie to jakiś absurd... w moim przypadku kupiłem paczkę palet a teraz się okazuje że muszę koleją paletę kolorów kupić by móc używać moich ulubionych kolorów... absurd

Link to comment
Share on other sites

Nic się nie dzieje z tym, że wydałem tą platynę więc nawet nie będę się wygłupiał z tym supportem, wszystko jest okey ;)

Tak czy owak kolory w tej palecie są dobre więc z pewnością sobie coś dobiorę w miarę podobne do tych z dex ;p

Link to comment
Share on other sites

Hehe spoko ja używam głównie czarnego i czerwieni... a po patchu sprzed paru dni czarny kolor z 2 palet został usunięty.... i teraz się zastanawiam jakim prawem ludzie odpowiedzialni za to zmieniają lub edytują zakupione produkty... dla mnie to jakiś absurd... w moim przypadku kupiłem paczkę palet a teraz się okazuje że muszę koleją paletę kolorów kupić by móc używać moich ulubionych kolorów... absurd

 

Akurat nic w paletach nie zmieniali... czarny jest na kolorach dymu i ew. na burzowym jest coś, co może być czarnym, a może być bardzo ciemnym bordo... zresztą nawet wiki Warframe mówi, że jedyna paleta z "prawdziwym czarnym" to Smoke - http://warframe.wikia.com/wiki/Colour_Picker_Extension

 

Jedyne co zmieniali, to wprowadzenie Physically-Based Rendering na kolejne przedmioty (co robią stopniowo od U15), między innymi Excalibura, więc kolory mogą się różnić od tych, które były wcześniej. Ew. zobacz, czy nie masz w opcjach przełączonych kolorów Legacy

Link to comment
Share on other sites

Akurat nic w paletach nie zmieniali... czarny jest na kolorach dymu i ew. na burzowym jest coś, co może być czarnym, a może być bardzo ciemnym bordo... zresztą nawet wiki Warframe mówi, że jedyna paleta z "prawdziwym czarnym" to Smoke - http://warframe.wikia.com/wiki/Colour_Picker_Extension

 

Jedyne co zmieniali, to wprowadzenie Physically-Based Rendering na kolejne przedmioty (co robią stopniowo od U15), między innymi Excalibura, więc kolory mogą się różnić od tych, które były wcześniej. Ew. zobacz, czy nie masz w opcjach przełączonych kolorów Legacy

 

Zmieniło się gdyż kolor czarny był jeszcze parę dni temu w paletach kolorów burzowych i kolorów ognistych to są palety z których korzystałęm dlatego też cały mój warframe jest czarny nie licząc czerwonych detali itp nawet mogę to potwierdzić... lecz z dnia na dzień był jakiś nieduży patch i te kolory zostały lekko pozmieniane i okazało się że czarny jest już tylko w kolorach dymu... którego akurat w tym pakiecie nie było... ehhh

Link to comment
Share on other sites

Akurat nic w paletach nie zmieniali... czarny jest na kolorach dymu

 

Nie wiem czy nie zmieniają, bo dla mnie kolory wyglądają zupełnie inaczej. Musiałem kupić ostatnio kolory plagi, żeby mieć ciemno niebieski wyglądający jak ciemno niebieski. A wcześniej już był ten kolor w klasycznych nasyconych i jeszcze w jakimś innym. Dla mnie przynajmniej wygląd i odcienie kolorów we wszystkich paletach zmieniły się i to bardzo - na gorsze.

 

Zmieniło się gdyż kolor czarny był jeszcze parę dni temu w paletach kolorów burzowych i kolorów ognistych to są palety z których korzystałęm dlatego też cały mój warframe jest czarny nie licząc czerwonych detali itp nawet mogę to potwierdzić... lecz z dnia na dzień był jakiś nieduży patch i te kolory zostały lekko pozmieniane i okazało się że czarny jest już tylko w kolorach dymu... którego akurat w tym pakiecie nie było... ehhh

 

Nie rozumiem, ale piszesz zupełnie odwrotnie, niż jest w rzeczywistości. W kolorach burzowych i ognistych nie był czarny, ale ciemno bordowy i to zawsze, również przed patchem. Jedyny czarny, który na postaci wygląda jak czarny był i jest w kolorach dymu.

Link to comment
Share on other sites

 

Nie rozumiem, ale piszesz zupełnie odwrotnie, niż jest w rzeczywistości. W kolorach burzowych i ognistych nie był czarny, ale ciemno bordowy i to zawsze, również przed patchem. Jedyny czarny, który na postaci wygląda jak czarny był i jest w kolorach dymu.

 

 

Nie piszę niczego odwrotnie... piszę to co widziałem i z czego korzystałem... dodam kilka zrzutów ekranu żeby ci to wytłumaczyć..

 

94020083934237415046_thumb.jpg 92334353975556697126_thumb.jpg  51278217693715335190_thumb.jpg  99838667077618637611_thumb.jpg  69333447285059642150_thumb.jpg  68338682783176888771_thumb.jpg  88250098476736764590_thumb.jpg

 

Tak to u mnie wygląda na 5 zrzucie jest pokazane w którym dokładnie miejscu był kolor czarny... cały mój sprzęt warframe, broń, dodatki nawet carrier jest pomalowany za pomocą kolorów burzowych i ognistych i tutaj niczego sobie nie wymyśliłem.... na ostatnim zrzucie jest dowód na to że nie posiadam kolorów dymu jakby ktoś miał wątpliwości... więc teraz mi wyjaśnij dlaczego mogłem użyć czarnego koloru nie posiadając odpowiedniej palety... hmmm jakby nie było z tego co pamiętam klasyczna paleta też chyba miała czarny kolor w dolnym lewym rogu... tak więc tak to wygląda...

Link to comment
Share on other sites

Jak już wspomniałem:

Ew. zobacz, czy nie masz w opcjach przełączonych kolorów Legacy

 

 

Screen który zrobiłem przed chwilą:

 

84UEBY8.jpg

 

Wchodzę w Menu Esc -> Opcje -> Rozgrywka ->Palety kolorów Legacy i kolory wyglądają tak:

 

C8gdZJT.jpg

 

U kobalttczm to na bank to, U Dr_Someone możliwe, że to to. Nie wszystkie palety są zmieniane przez tą opcję, bo od momentu naprawienia buga z desaturacją kolorów, wszystkie nowe palety wyglądają tak samo na obydwu ustawieniach.

 

Przy okazji dowód, że prawdziwy 100% czarny jest tylko na palecie dymu. Cała reszta, to "Tak ciemne, że prawie" czarne.

Link to comment
Share on other sites

@SabreUr sprawdziłem to i teraz czuję się jak komplety kretyn i mąciwoda... <facepalm> nie wiedziałem o tej opcji w ustawieniach najwidoczniej coś musiało mi się zresetować i stąd moja niewiedza... przepraszam wszystkich za niepotrzebny wkład w rozmowę... następnym razem lepiej będzie gdy będę pytać o takie drobiazgi zamiast od razu marudzić <zażenowany>

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...