Jump to content

Ciagly Brak Odpowiedzi, Crashe Itp...


K4libeR
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkim.

Bardzo wciagnela mnie ta gra lecz ostatnio mam wielki problem - gdy laduje sie na jakas planete i gram troche to za kazdym razem crashuje mnie, wywala, musze wylaczac z powodu braku odpowiedzi itp. Wczesniej tez tak mialem ale wywalalo raz na 30/40min wiec jeszcze jakos dalo sie grac. Codziennie praktycznie sprawdzam poprawnosc plikow i za kazdym wyskakuje ze pliki sa uszkodzone i pobiera po 6gb. 

Chcialbym dodac ze gram 11 godzin i jestem nowym graczem. Posiadam system win7 32bit i gra chodzi mi plynnie.

Z gory dziekuje za pomoc i licze na jakies podpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

Zauwazylem rowniez teraz ze problem z calkowitym brakiem polaczenia sie do gry jest na 1 planecie. Jest to misja zwiazana z kompania. Nie mam pojecia jak ja przejsc skoro nawet nie moge zrobic 3 krokow :/

Link to comment
Share on other sites

Zacznij od wejścia do opcji programu startowego (małe kółko zębate w prawym, górnym rogu) i przełączenia gry na DirectX 9, wyłączenia trybu 64 bitowego (choć chyba powinien być wyłączony od kopa) a w grze wyłącz teselację. Daj znać, czy pomogło. Jak dalej będzie się wieszać, to pisz do pomocy technicznej - supportu - support.warframe.com

Link to comment
Share on other sites

http://screenshooter.net/101970795/pvufyer

Niestety nie ma opcji dirextX 9.

Po wylaczeniu teselacji rzeczywiscie ruszyla mi ta misja :)))

Dziekuje Ci bardzo za pomoc !

 

PS: moglbys mi wytlumaczyc co oznacza ta teselacja lub ogolnie ustawienia obrazu typu : lokalne refleksy, okluzja otoczenia itp ?

 

W zasadzie opcja DirectX 9 to wyłączenie opcji DirectX10 i DirectX 11, ale rzeczywiście, mogłem się wyrazić jaśniej :D. Polecam spróbować jeszcze z wyłączonymi DX10 i 11, gra powinna być stabilniejsza i szybsza - choć pewnie brzydsza.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ambient_occlusion <- Okluzja otoczenia

http://pl.wikipedia.org/wiki/Teselacja

http://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=1140 <- fajny art. Dr_Someone mnie "znindżował".

 

Zasadniczo wszystko to ma służyć, żeby gra wyglądała ładniej, ale część z tych rzeczy wymaga nowszych kart, 64 bitów, DirectX wyższego niż 9 itd. Teselację wprowadzono chyba od DX11.

 

00484d.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ogromny + dla Ciebie za ukazanie tych informacji.

Chcialbym dodac jeszcze ze chodzilo mi tak jak trzeba pare minut. Gdy wylaczylem i jeszcze raz chcialem wlaczyc ta misje po ponownym restarcie gry znow sie dzieje to samo, nawet z wylaczona teselacja :( Obraz sie zacina w pewnym momencie, czasem slychac dzwiek normalnie a czasem w ogole. Sprawdze jeszcze z DX 9 i dam znac.

Link to comment
Share on other sites

Wlaczylem DX9 wszystko spoko prawie pol misji zrobilem i znow crash :/ Mam nadzieje ze tylko na tej mapce bede mial. Bede probowal zrobic ja cala na tym DX9 i zmienie na DX10 i DX11 bo roznica w grafice i rozdzielczosciach jest ogromna, a na nowszych DX mi chodzi plynnie

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli pada po jakimś czasie gry, to może być problem z pamięcią. Wejdź w opcje graficzne i spróbuj na różnych ustawieniach opcji "pamięć tekstur". No i standardowo, powyłączaj/powłączaj detale.

 

Jeśli to nie pomoże, to pozostaje tylko kontakt tu: support.warframe.com . Jeśli po wywaleniu pojawia się program do wysyłania raportów, zapisz numer WAR, który Ci poda i podaj w zgłoszeniu błędu.

 

 

pBAJbHt.gif

Link to comment
Share on other sites

Udalo mi sie ukonczyc misje na DX9, niestety mimo to byly crashe. Wydaje mi sie ze przyczyna braku odpowiedzi i crashy jest system 32 bitowy. Zobaczymy jak bedzie dalej. 

Podsumowujac - podczas problemow bede odpalal DX9.

Dziekuje bardzo za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli pada po jakimś czasie gry, to może być problem z pamięcią. Wejdź w opcje graficzne i spróbuj na różnych ustawieniach opcji "pamięć tekstur". No i standardowo, powyłączaj/powłączaj detale.

 

Jeśli to nie pomoże, to pozostaje tylko kontakt tu: support.warframe.com . Jeśli po wywaleniu pojawia się program do wysyłania raportów, zapisz numer WAR, który Ci poda i podaj w zgłoszeniu błędu.

Za kazdym razem wyskakuje mi wlasnie to okienko

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mówiąc, to teraz już bazuje tylko na innych sytuacjach gdzie wiem, że coś pomogło - ale jeśli masz Nvidię, to rendering nie pomoże, bo to pomagało przy AMD. Głupie pytanie, ale masz odznaczoną opcję Tryb 64 bitowy w programie startowym?

 

No i jeśli sprawa jest związana z jedną mapą, to najlepiej zrobisz pisząc do supportu, bo być może jest tam coś, czego akurat w połączeniu z Twoją kartą/32 bitami/kto wie czym jeszcze Warframe nie lubi. Będą mogli to naprawić przy okazji któregoś patcha, bez konieczności obniżania detali i tym podobnych rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

Jesli chodzi o tryb 64 bitowy to - http://screenshooter.net/101970795/pvufyer . Po prostu jest wykluczony.

 

Jesli chodzi o ta mape to po paru sekundach odrazu byl brak odpowiedzi lub ewentualnie crash. Jesli natomiast chodzi chodzi o ogolna gra zdarzaja sie uciazliwe crashe ale da sie grac mimo to. Nie chce specjalnie zmieniac systemu by sprawdzic czy bedzie chodzilo wszystko ok bo szkoda mi danych na dysku.

 

Bede jeszcze kombinowal i jesli beda ciagle problemy no to po prostu juz bede ciagle gral na DX9. Bede musial przebolec ta troszke slabsza grafike :p Miejmy nadzieje ze wyjdzie jakis patch i bedzie mi juz wszystko dobrze smigac.

 

Na zakonczenie, czy temat ten zostanie usuniety i nie bedzie sie dalo odczytac z niego nic ? Bo duzo tu waznych informaji i po prostu zapisze strone w zakladkach.

Edited by K4libeR
Link to comment
Share on other sites

Nie, nic stąd nie zniknie, więc spoko. A co do crashy, to tak jak mówię - zgłoszenie się do pomocy technicznej może pomóc, jeśli nie namierzą sprawcy od razu, to powiedzą Ci jakich informacji potrzebują, żeby naprawić to w jakimś hotfixie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A ja proponuje odkrzuc kompa. Ostatnio zaczelo mi wywalac gre nawet po 5 min od uruchomienia, wiec oczyscilem troche dysk + samego kompa. Odkurzaczem delikatnie + przedmuchalem go na balkonie przy czym o malo sie nie udusilem od tego calego syfu co zaczal latac. Ale pomoglo, dluzej juz mi nie wywala gry nawet po calym dniu farmy, polecam.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...