Jump to content

Braton Vandal Oraz Lato Vandal/prime


markus230
 Share

Recommended Posts

Nie wiem czy pisanie tego na Polskim podforum ma jakiś sens, ale jako, że jest tu większa szansa na to, że ktoś z DE to przeczyta to zdecydowałem się jednak napisać.

 

Przechodząc to rzeczy. Ostatnie bronie Eventowe są porównywalne do Primów, albo po prostu są lepsze niż oryginał (Quanta Vandal) i nie mają żadnego sidegradu.

 

Latron Wraith to critowy odpowiednik Latrona Prime. Gorgon Prisma to crytowy odpowiednik Gorgona Wraith.

 

Natomiast starsze bronie... no cóż, są do niczego, leżą i się kurzą. Braton Vandal to po prostu gorsza wersja Bratona Prime, a Lato Vandal i Prime... są po prostu słabe i tyle.

 

Tak więc, Braton Vandal powinien dostać 10%-15% szans na krytyczne więcej i to by wystarczyło, byłby sens go używać. Lato Vandal i Prime potrzebują całkowitej przeróbki, mają niskie obrażenia, niske szansy na obrażenia krytyczne i status, nie nadają się do niczego i do tego musiałby ktoś usiąść i pomyśleć jak to zbalansować

Link to comment
Share on other sites

trzeba zauważyć ze nie mogą zrobić z każdej broni jakies "OP" przez ciągłe buffy musi być jakaś hierarchia broni niektóre słabsze inne lepsze starsze często gorsze np bratony  nowe znacznie lepiej przystosowane.

Dodatkowo to są bronie z eventow których nie można już dostać wiec myślę ze buffowanie takich broni nie powinno mieć miejsca. Bronie te powinny  posiadać statystyki z jakimi je wypuszczono.

Link to comment
Share on other sites

trzeba zauważyć ze nie mogą zrobić z każdej broni jakies "OP" przez ciągłe buffy musi być jakaś hierarchia broni niektóre słabsze inne lepsze starsze często gorsze np bratony  nowe znacznie lepiej przystosowane.

Dodatkowo to są bronie z eventow których nie można już dostać wiec myślę ze buffowanie takich broni nie powinno mieć miejsca. Bronie te powinny  posiadać statystyki z jakimi je wypuszczono.

Gdzie ja napisałem, że chce OP broń? Po prostu chce by ta broń był jedynie dobra, nie jakaś super, po prostu dobra. Tylko dlaczego hierarchia jest taka, że im starsze tym gorsze?

 

Skoro buffowanie nie powinno mieć miejsca, to dlaczego nerfienie ma miejsce? Lato Vandal było niezłą bronią, potem dodali Damage 2.0 i broń stała się bezużyteczna, no i na dobicie zmniejszyli jej jeszcze dmg o 10 punktów. Braton miał się lepiej bo gdy zbuffowali Bratona Prime (który miał niemal identyczne statystyki co Vandal), to zbuffowali też Vandala, ale i tak, broń jest dalej słaba

 

Broń eventowa, to broń eventowa, pierwsze dwa Vandale były dla ludzi bez których gra nie byłaby tak rozwinięta jak teraz jest. Founderzy wpłacali pieniądze niezbędne do tworzenia gry, a gracze z zamkniętej bety przyczynili się do rozrostu gry poprzez zapraszanie znajomych którzy polecali grę dalej

 

Braton Vandal jest z tego co się orientuje najrzadszą bronią w grze i myślę, że nikt by nie ucierpiał jakbym mógł to zabrać na T3 przetrwanie i pociągnąć przynajmniej 20 minut.

 

To samo tyczy się Lato Vandal i Lato Prime

 

Ja rozumiem, że to są "trofea", ale po co mi trofeum którego nie mogę pokazać? No chyba, że i tak nie mam zamiaru używać broni głównej/bocznej

Edited by markus230
Link to comment
Share on other sites

Problem z tym, że tych broni nie da się już zdobyć więc chyba możesz sobie wyobrazić reakcję graczy gdyby dostały one konkretnego kopa? Płacz i zgrzytanie zębów.

 

Poza tym Baton^^ Vandal dostał bufa jakiś czas temu razem z wersja prime. Nawet go nie tak dawno używałem.

Szkoda mi tylko Lato. Rzeczywiście przydał by mu się jakiś buf. Szczególnie, że pamiętam jak kiedyś się wymiatało tą bronią a teraz leży bezużyteczny w ekwipunku. 

 

Baton chyba wcale nie jest taki rzadki. Szczególnie, że z tego co pamiętam dali go do sklepu w okresie (tydzień) w którym gra było otwarta tymczasowo dla wszystkich graczy. Jeśli już to obstawiał bym, że rzadszy jest lato/skana prm.

 

 

czemu Nerf? Moja teoria:

     Gostek widzi jak ktoś wymiata jakąś bronią/etc. na surwie itp a, że sam niema tego sprzętu to żal mu d....o ściska. I zaczyna się płacz na forum "to jest za bardzo OP, nerf,..." i zawsze znajdzie się grupa oszołomów którzy mu zaczną przyklaskiwać.

Link to comment
Share on other sites

Problem z tym, że tych broni nie da się już zdobyć więc chyba możesz sobie wyobrazić reakcję graczy gdyby dostały one konkretnego kopa? Płacz i zgrzytanie zębów.

Nie muszę sobie wyobrażać, to nie mój pierwszy taki temat.

 

 

Poza tym Baton^^ Vandal dostał bufa jakiś czas temu razem z wersja prime

Dostał, ale problem w tym, że nie jest substytutem Prime'a tak jak np. Latron Wraith, jest po prostu gorszy. Ma mniej amunicji, mniejszy magazynek, wolniej strzela i ma 10% mniej szansy na status.

 

 

Baton chyba wcale nie jest taki rzadki. Szczególnie, że z tego co pamiętam dali go do sklepu w okresie (tydzień) w którym gra było otwarta tymczasowo dla wszystkich graczy. Jeśli już to obstawiał bym, że rzadszy jest lato/skana prm.

Skany Prime widziałem już nie raz, Lato Prime też. Bratona Vandal nie widziałem jeszcze nigdy, poza moim. Można go było zdobyć przez weekend, a nie przez tydzień, do tego dochodzi fakt, że od tamtego czasu 90% graczy którzy wtedy założyli konta już od dawna nie grają. Lato Prime było bardzo drogie, ale można je było zdobyć przez chyba pół roku

 

 

czemu Nerf? Moja teoria:

     Gostek widzi jak ktoś wymiata jakąś bronią/etc. na surwie itp a, że sam niema tego sprzętu to żal mu d....o ściska. I zaczyna się płacz na forum "to jest za bardzo OP, nerf,..." i zawsze znajdzie się grupa oszołomów którzy mu zaczną przyklaskiwać.

Najgorsze jest to, że taka osoba nie patrzy na to tak:

"On ma Bratona Vandal, ja mogę wziąć Prime'a który jest bronią statusową więc lepiej się skaluje, jest ok"

tylko

"Jak on śmie mieć coś czego ja nie mam! I jeszcze tego bezczelny używa!"

Edited by markus230
Link to comment
Share on other sites

Gdybym to ja robił, to bronie takie jak vandal czy wairth dostawałoby się za zasługi społeczności, bronie z eventu to marny pomysł, zawsze płacz "a ja tego nie mam" (zanim dostałem dex furis to tak gadałem o viperach wairth), które są na prawdę gorsze jak wyżej wspomniano. 

 

Ale popatrzmy w drugą stronę, kiedyś Brakk i Detron były eventowe... co powiedzieli gracze którzy je wtedy zdobyli, a potem te bronie można było normalnie wydropić?

 

Taki płacz jest w sumie przejawem czystej głupoty... bo co ktoś płacze o bratona, latrona, quante, gorgona etc? skoro soma prime/boltor prime lepsze?

Link to comment
Share on other sites

Dostał, ale problem w tym, że nie jest substytutem Prime'a tak jak np. Latron Wraith, jest po prostu gorszy. Ma mniej amunicji, mniejszy magazynek, wolniej strzela i ma 10% mniej szansy na status.

Porównałem oba(na wiki) dmg jest podobny z tym, że prm. jest slash/puncture a vandal slash/impact. Dodatkowo mimo, że vandal ma mniejszy magazynek rekompensuje sobie tą stratę szybszym przeładowaniem.

 

Skany Prime widziałem już nie raz, Lato Prime też. Bratona Vandal nie widziałem jeszcze nigdy, poza moim. Można go było zdobyć przez weekend, a nie przez tydzień, do tego dochodzi fakt, że od tamtego czasu 90% graczy którzy wtedy założyli konta już od dawna nie grają. Lato Prime było bardzo drogie, ale można je było zdobyć przez chyba pół roku

Może używają je dla szpanu? Skana chyba była by nawet teraz niezła (Dervish + Bright purity). Ale Lato? Aż taki dobry nie jest żeby go używać poza dodaniem sobie "+10 do szpanu".

 

Ale popatrzmy w drugą stronę, kiedyś Brakk i Detron były eventowe... co powiedzieli gracze którzy je wtedy zdobyli, a potem te bronie można było normalnie wydropić?

Ja nic nie powiedziałem :P. Może poza: "w końcu Detrona będzie można zdobyć". Mi to nie przeszkadzało, samo DE nigdy nie powiedziało, że przedmioty z eventu będą po jego zakończeniu nie do zdobycia. Tak samo było wcześniej z BP Frosta. Poza tym event było znacznie prościej zrobić niż dropić je potem z bosów. Więc wg mnie było to uczciwe w stosunku do graczy. Robiłeś event masz nagrodę, nie robiłeś/nie grałeś wtedy jeszcze ciągle możesz go zdobyć tylko musisz włożyć w to więcej wysiłku.

Link to comment
Share on other sites

Porównałem oba(na wiki) dmg jest podobny z tym, że prm. jest slash/puncture a vandal slash/impact. Dodatkowo mimo, że vandal ma mniejszy magazynek rekompensuje sobie tą stratę szybszym przeładowaniem.

Impact<Puncture. Może i jest bardziej ekonomiczny, ale i tak, to nie rekompensuje tak niskich szans na krytyczne czy status

Link to comment
Share on other sites

Wiem markus, że lubisz Bratona. :) Mnie by wystarczyło, żeby w Quancie Vandal można było zmieniać wygląd :) Osobiście - po ostatnim ewencie - nie widzę dla niej alternatywy.

 

A tak na poważnie: czy jest sens zawracać sobie głowę broniami, którymi i tak nikt (poza nielicznymi pasjonatami) nie gra? Jest cała masa innych rzeczy, które wymagają zmiany/naprawy/ulepszenia.

Link to comment
Share on other sites

A tak na poważnie: czy jest sens zawracać sobie głowę broniami, którymi i tak nikt (poza nielicznymi pasjonatami) nie gra? Jest cała masa innych rzeczy, które wymagają zmiany/naprawy/ulepszenia.

Tylko, że z każdym nowym graczem, jest coraz mniejsza szansa, że DE zbuffuje te stare eventowe bronie bo coraz mniejszy odsetek ludzi je ma. Jeśli chce grać Bratonem Vandal, to powinienem mieć możliwość, zrobić z niego dobrą broń. Każda broń powinna być użyteczna jeśli włoży się w nią dużo pracy, a tak niestety nie jest. Lubię Mutalist Quante, włożyłem w nią kilka form i dalej jest taka sobie co najwyżej. Bronie powinny być tak jak Warframy, jak umiesz daną bronią grać/włożysz w nią trochę pracy to każda jest równie dobra.

 

Quanta Vandal jest jedyna w swoim rodzaju, nie ma dla niej zastępstwa, dlaczego ludzie to tolerują? Bo większość z nich ją ma

 

Jeśli trzeba to niech wypuszczą Mara/Prisma Bratona który byłby Primem tyle, że pod krytyczne, a potem zbuffują Vandala do identycznych statystyk

Edited by markus230
Link to comment
Share on other sites

Mutalist Quanta nie jest tu dobrym przykładem. Jeżeli lubisz tę broń, to masz jej dwie, dużo lepsze wersje, których mechanika jest dokładnie taka sama.

Taka sama? Normalna Quanta strzela hit-scanową wiązką, a Mutalist pociskami które nie są hit-scanowe. To tego jej kostki działają całkiem inaczej, nie można ich detonować, za to, można przez nie strzelać dostając olbrzymi buff do szansy na obrażenia krytyczne (nawet bronie które mają 0% na krytyczne, po strzale przez taką kostkę mogą je zadawać)

Link to comment
Share on other sites

Quanta Vandal jest jedyna w swoim rodzaju, nie ma dla niej zastępstwa, dlaczego ludzie to tolerują? Bo większość z nich ją ma

 

Mi się nie podoba. Tak samo jak reszta broni w stylu "kijka Pogo". Fakt zadymę można nią zrobić konkretną szczegulnie jeśli gra się Mirage ale jako, że nie da się nią "przycerować" nigdy nie będzie dla mnie numerem jeden.

Link to comment
Share on other sites

Tak w ogóle, to dlaczego Mutalist Quanta i Paracyst są gorsze od zwykłej Quanty? Mutalist jest ulepszeniem więc broń powinna być co najmniej sidegradem, a Paracyst jest tą "najlepszą" wersją podczas gdy jest chyba najgorszy z całej trójki

Link to comment
Share on other sites

Po sprawdzeniu wiki:

 

Quanta ma 10x mniejszy fire rate od Mutalist Quanty.

 

Quanta (fire rate 1.0/s)*220 dmg (elektryczny) = 220 DPS

Mutalist Quanta (fire rate 10/s)*25(Physical Dmg) = 250DPS

 

Według wiki to Quanta, używając swojego "granatu" nie ma szansy na status, kiedy każdy granat który trafi wroga ma 100% na status i 15% przy eksplozji granatu w Mutalist Quancie.

 

No niestety Quanta ma większy % i dmg krytyczny.

 

A Parcatyst.... to jest zagadka.... Co go Quanty to preferencje osobiste.

 

Nie sądzę żeby DE zboostowało starsze bronie, a bratona vandal to w ogóle, za mało osób by tego chciało, za dużo by się wypłakało na forum "My nie mamy, oni dostali boosta, my nic", pomimo tego że sam nie mam bratona vandal... i w ogóle mało eventowych broni mam, to czekam na cokolwiek w tej sprawie.

Link to comment
Share on other sites

Chyba nie ma nic więcej do dodania tak więc, [DE]Tomasz mógłby na to zerknąć i powiedzieć czy są jakieś szanse?

 

Broń Braton i Lato wersji Vandal była dostępna dla graczy uczestniczących w Open Beta. Lato Vandal był podarunkiem dla testerów a Braton Vantal był dostępny na rynku przez trzy dni.

 

Ta broń specjalnej edycji była raczej stworzona dla kolekcjonerów, jako odznaka za ich wkład do gry, a nie do poważnego zwarcia. Upgrade tych splówek na pewno zdenerwowałby większość graczy, którzy ich nie posiadają. Zerkając od czasu do czasu w logi graczy zauważyłem, że większość wiary usuwa tą podstawową broń aby zrobić miejsce na nowe pukawki.

 

Może deweloperzy stworzą kiedyś zainfekowane wersje…  Plaga dorwie tam jakiegoś niesprawnego Tenno i przekształci jego broń w Mutalist-Vandal-Zainfekowane-Działko-Armatnie…

 

1025 Platyn!

Link to comment
Share on other sites

Może deweloperzy kiedyś stworzą zainfekowane wersje…  Plaga dorwie tam jakiegoś niesprawnego Tenno i przekształci ich broń w Mutalist-Vandal-Zainfekowane-Działko-Armatnie…

 

1025 Platyn!

Take my money! (czy ty nam coś teasujesz? jeśli tak to hype!)

 

Czyli nie ma na co liczyć? Przynajmniej wiem już na czym stoję, tak więc dziękuję za odpowiedź. Przynajmniej Bratonem można w miarę dobrze sobie radzić

 

Może kiedyś Baro znajdzie jakieś Prisma/Mara Bratony/Lato, to wtedy community nie będzie tak niechętne. Trochę tak jak buffa już raz dostał Braton Vandal, razem z buffem Prime'a

Edited by markus230
Link to comment
Share on other sites

W tym celu zachęcam do przeszukania plików gry, bo jak mamy dostawać gorgony i detrony... To czarno to widzę, przedmioty Baro to raczej błyskotki 4fun (z wyjątkiem 4 modów), nie dostaniemy raczej nic użytecznego jak chodzi o bronie.

Link to comment
Share on other sites

Gorgon Prisma to bardzo dobra broń, a Mara Detron jest lepszy statystyki mocno się nie różnią, ale to duży boost. I jeśli statystyki Skany i Grakaty Prisma były prawdziwe gdy ukazały się w kodeksie to dostaniemy na prawdę porządne bronie

Link to comment
Share on other sites

Pomijając fakt że nawet mara detron jest słaby, Gorgon... do zniesienia, wkurza mnie w nim fakt "rozgrzania się" przed pełną prędkością, ale lubię skanę, Grakata była moją pierwszą bronią główną, którą stworzyłem, czekam na takie bronie w wersji od tradera.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...