Jump to content
  • 0

Coś Co Niszczy Rozrywke ;x


AystoN
 Share

Question

Witajcie.

Jest problem który nie ukrywam niszczy troche ( bynajmniej mi rozrywkę )
Jestem dosyć częstym uczestnikiem na misji " Draco" ( Wiecie exp itp)
Z tego co zauważyłem im mniej obrażeń zadajemy, tym wiecej expa otrzymujemy ... Nie mam pojęcia czy jest to jakiś bug ,ale chodząc i robiąc gre otrzymywałem o wiele mniej expa od ludzi, którzy większość czasu spędzali na bieganiu niż na zabijaniu.

Dla przykładu ( mamy dodatkowego obecnie expa) Idac na 4 fale i mając najwięcej zadanych obrażeń otrzymywałem jakieś 100 tysi expa... zaś gdy siedziałem i nic nie robiłem otrzymywałem 200 tysi...

Z tego co zauważyłem większość chyba już to raczej to odkryła i idąc na misje możecie sobie wyobrazić co się dzieję ( Tak większość stoi i jak nic nie zrobisz to misja przegrana )

Nie ukrywam ,że jest to bardzo głupie ... Zasadniczo powinno być tak ,że im wiecej zabijemy, tym wiecej expa dostaniemy ( tak jest dosłownie w każdej grze i jest to moim zdaniem najbardziej sprawiedliwe ) W każdym razie zmieniając to ludzie zamiast stać w miejscu to zaczną robić misje i ubijać moby...

Czy moze ktoś się z czymś takim spotkał ?

Jak uważacie ,napisać to może na angielskiej społeczności ? Może ktoś to zauważy i coś zmieni ?.

Edited by AystoN
Link to comment
Share on other sites

14 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Tu chodzi o system dystrybucji expa. Otóż to działa w ten sposób:

 

- zabiłeś umiejętnością: 100% expa z moba idzie do warframe

- zabiłeś przy użyciu broni: 50% expa idzie do warframe, 50% do użytej broni

- ktoś zabił: exp z przedziwnika jest równo rozdysponowany między twój ekwipunek (tzn jesli masz np warframe, 1 broń, strażnika z bronią wówczas każdy element dostaje po 25% expa z zabitego przeciwnika)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tu chodzi o system dystrybucji expa. Otóż to działa w ten sposób:

 

- zabiłeś umiejętnością: 100% expa z moba idzie do warframe

- zabiłeś przy użyciu broni: 50% expa idzie do warframe, 50% do użytej broni

- ktoś zabił: exp z przedziwnika jest równo rozdysponowany między twój ekwipunek (tzn jesli masz np warframe, 1 broń, strażnika z bronią wówczas każdy element dostaje po 25% expa z zabitego przeciwnika)

Znaczy z pewnością dobrze piszesz ( troche w to gram i orientuje sie jak to wygląda)

Jak pisałem im mniej sie zabije tym wiecej expa sie dostanie.

Dla przykładu : Piszesz ,że exp jest równo rozdysponowany ( jak ktoś zabija) zatem dlaczego osobnik który stoi w miejscu otrzymuje wiecej expa od tego który zabija skoro powinni otrzymywać tyle samo :P ? ( Ba ...nawet osoba która wiecej robi, zasadniczo  powinna otrzymywać wiecej expa ,ponieważ  strzela i używa umiejętności )

Ps: mam nadzieje ,że pisze w miare zrozumiale , może to mój bład . Polecam osobiście sprawdzić to z członkami gildii . :P

Edited by AystoN
Link to comment
Share on other sites

  • 0

( bynajmniej mi rozrywkę )

 

http://sjp.pwn.pl/slowniki/bynajmniej.html

 

 

tak jest dosłownie w każdej grze i jest to moim zdaniem najbardziej sprawiedliwe

 

Ale Warframe to nie każda gra =)

 

W Warframe jest tak: jeśli zabijasz umiejętnością, to 100% affinity idzie na frame'a; jeśli zabijasz bronią, to 25% affinity idzie na frame'a, a pozostałe 75% dzieli się na 1-3 broni, które masz; jeśli ktoś w twoim zasięgu zabija, to nieważne czy umiejętnością czy bronią, 25% na frame'a a 75% dzielone na bronie.

 

To ma sens, bo jak nie uzywasz broni do zabijania, to twoja umiejętność uzywania jej nie powinna podskakiwać. Dlatego moim zdaniem to nie jest takie znowu niesprawiedliwe :P

 

Dlatego na rakowym Draco ludzie często poszukują graczy, którzy robiliby damage, bo sami potrzebują levelować rzeczy. A gracze, którzy idą robić damage na Draco, idą tylko po reputację.

 

 

 

Jeszcze pozwolę sobie dodać, że Draco to nie jest rozrywka, więc sam ją sobie psujesz c:

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Coś denerwuje frustruje graczy bo jest źle zrobione.. nic nowego;D

 

Żeby to było jakkolwiek sprawiedliwe to:

 

- Zabijesz melee - 100% exp do melee, analogicznie z main,2ndary i warframe

- Asysta tylko jeśli zadałeś wrogowi dmg/stuna/silence. wynosząca zależnie od zadanego dmg 25/50/75%.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Moja rada - 1 warframe 1 broń bez strażnika, bez reszty broni po 4 falach 15lvl warframe i max 30 broni. Oczywiście licząc od zera :P trochę nie rozumiem problemu ale wkurzają mnie ci co stali, często widziałem jak gineli i nic nie robiłem jako nauczke, mimo że czasem się ruszał to nic nie robił więc był obecny, ba nawet ten cham pisał frost kulka (expiłem frosta). Ale poco?

Edited by AstroLord
Link to comment
Share on other sites

  • 0

http://sjp.pwn.pl/slowniki/bynajmniej.html

 

 

 

Ale Warframe to nie każda gra =)

 

W Warframe jest tak: jeśli zabijasz umiejętnością, to 100% affinity idzie na frame'a; jeśli zabijasz bronią, to 25% affinity idzie na frame'a, a pozostałe 75% dzieli się na 1-3 broni, które masz; jeśli ktoś w twoim zasięgu zabija, to nieważne czy umiejętnością czy bronią, 25% na frame'a a 75% dzielone na bronie.

 

To ma sens, bo jak nie uzywasz broni do zabijania, to twoja umiejętność uzywania jej nie powinna podskakiwać. Dlatego moim zdaniem to nie jest takie znowu niesprawiedliwe :P

 

Dlatego na rakowym Draco ludzie często poszukują graczy, którzy robiliby damage, bo sami potrzebują levelować rzeczy. A gracze, którzy idą robić damage na Draco, idą tylko po reputację.

 

 

 

Jeszcze pozwolę sobie dodać, że Draco to nie jest rozrywka, więc sam ją sobie psujesz c:

Mam jeszcze jedno pytanie.

Piszesz ,że zabijając np z broni głownej otrzymujemy wiecej doświadczenia.( lub frame). Super, rozumiem im wiecej daną rzeczą ciśniemy tym zasadniczo wiecej expa otrzymujemy. Zatem dlaczego osoba która nic nie robi ,otrzymuje od tej osoby wiecej doświadczenia pomimo tego ,że nic nie robi. Jakoś nie moge tego pojąć ...

Ps : Dla przykładu masz ember i broń do expa . Używasz skilli ember i zabijasz moby, zatem exp jest dzielony pomiędzy postacią i bronią . I masz druga osobe która kompletnie nic nie robi. Dlaczego zatem ( skoro zabijasz wiecej mobów ) otrzymujesz mniej expa od osoby która nic nie robi. Moim zdaniem ten system jest bezsensu.

Edited by AystoN
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Gdyby dodatkowo zabijała tą bronią to xp byłby jeszcze większy... ale jak stoisz to xp jest i tak większy niż kiedy bijesz z skilli/innej broni niż chcesz wyexpić...

 

(Ja na początku myślałem że Astro zmienił nick na AystoN)

Chyba za dużo grałem w mmorpg...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Piszesz ,że zabijając np z broni głownej otrzymujemy wiecej doświadczenia.( lub frame). Super, rozumiem im wiecej daną rzeczą ciśniemy tym zasadniczo wiecej expa otrzymujemy.

 

Nie, jak za zabicie przeciwnika dostajesz 100 affinity, to dostajesz 100, kropka. Zastrzelisz go Fireballem Ember, 100 expa idzie do Ember. Zastrzelisz go kurde Harpakiem, 25 idzie do Ember a 75 dzieli się na twoje bronie. Czyli 25 na Harpak, 25 na Vasto, 25 na Skanę, jeżeli taki masz loadout. Jeśli masz tylko jedną broń, to 75 idzie na tą jedną broń.

 

 

Zatem dlaczego osoba która nic nie robi ,otrzymuje od tej osoby wiecej doświadczenia pomimo tego ,że nic nie robi. Jakoś nie moge tego pojąć ...

 

jeśli ktoś w twoim zasięgu zabija, to nieważne czy umiejętnością czy bronią, 25% na frame'a a 75% dzielone na bronie.

 

Ja zabijam skillem, 50 affinity leci do mojego frame, a darmowe 50 leci do ciebie podzielone 13 na frame i 37 na bronie.

 

 

Używasz skilli ember i zabijasz moby, zatem exp jest dzielony pomiędzy postacią i bronią .

 

Nie, kille z umiejętności nie dzielą się między postacią i bronią.

 

 

 

To nie jest wina gry, że ci, co stoją i nic nie robią dostają expa za nic, tylko wina "graczy" nadużywających Draco poprzez "granie" w ten sposób.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jak ember zabija skillami to 100% expa z tego co zabija idzie do tej warframe i jej bronie nic nie dostają. Jako że ember masz zapewne na maksie to exp się marnuje z tego, przynajmniej dla ciebie.

Za to jak ktoś stoi z boku jak Twoja ember zabija to exp dla niego jest równo rozkładany między jego ekwipunek.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Żeby to było jakkolwiek sprawiedliwe to:

 

- Zabijesz melee - 100% exp do melee, analogicznie z main,2ndary i warframe

- Asysta tylko jeśli zadałeś wrogowi dmg/stuna/silence. wynosząca zależnie od zadanego dmg 25/50/75%.

 

To wyobraź sobie teraz levelowanie mastery fodderów albo zformowanych broni. Musiałbyś zabijać zerowo-levelową bronią, żeby jej cokolwiek affinity weszło :v

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...