Jump to content

Aktualizacja 35: Szepty w Ścianach


[DE]Grzegorz
 Share

Recommended Posts

71619183f29041bae5d62979ec39f2ee.jpg

AKTUALIZACJA 35: SZEPTY W ŚCIANACH

Tajemnice pozostawione przez genialnego Albrechta Entratiego i niepoznawalnego Pana ze Ściany zaczynają się wyjaśniać. Witamy w Szeptach w Ścianach: kolejnym ważnym rozdziale obszernej fabularnej historii Warframe!

Nowy lub powracający? Witamy wszystkich!


Jeśli jesteś NOWY w Warframe, dołączyłeś w ekscytującym momencie fabuły i rozwoju gry! Aby przygotować się na podróż, która Cię czeka i dotarcie do zawartości Szeptów w Ścianach, przeczytaj nasz Przewodnik Nowego Gracza.

Jeśli wracasz do Warframe po przerwie, witaj ponownie! Bądź na bieżąco z najnowszą zawartością dzięki naszemu Przewodnikowi Powracającego Gracza.

OSTRZEŻENIE O SPOJLERACH: Jeśli potrzebujesz odświeżenia dotychczasowej fabuły Warframe, możesz rzucić okiem na [REDACTED] pliki znalezione na pewnej maszynie w nowym centrum Sanctum Anatomica na Deimosie po ukończeniu zadania Szepty w Ścianach.

Szepty w Ścianach to główna aktualizacja!
Oznacza to, że wszystko, nad czym pracował nasz zespół od wprowadzenia Otchłani Dagath, zostanie wydane w tej Aktualizacji (z oczywistym wyjątkiem zawartości, która nie jest gotowa). Jest bardzo prawdopodobne, jak wraz z każdą główną Aktualizacją, że mogły prześlizgnąć się rzeczy, które nie miały do niej trafić, więc będziemy obserwować zgłoszenia błędów i opinie na dedykowanych subforach Szeptów w Ścianach, aby zająć się nimi w kolejnych Poprawkach.

Jeśli którykolwiek z powyższych terminów jest dla Was nowy, odwiedźcie Leksykon Warframe dla Aktualizacji, aby dowiedzieć się więcej o cyklu rozwoju Warframe.

Rozmiary aktualizacji: 

 • DirectX 11: 2,82 GB
 • DirectX 12: 4,18 GB
  • Zwiększony rozmiar jest rezultatem nowych, zoptymalizowanych shaderów DirectX 12.

8c90c6394040e50bf4fba23c5d44cabe.jpg

OGRANICZONE CZASOWO ALARMY W GRZE: ZDOBĄDŹCIE SEVAGOTHA I EPITAPH!

Zalogujcie się od 13 grudnia od 21:00 czasu polskiego do 20 grudnia do 21:00 czasu polskiego, aby zagrać w poniższe Alarmy i zdobyć Schematy i Komponenty dla Warframe'a Sevagotha, a także jego charakterystyczną Broń boczną Epitaph i Glif.

 • Alarm 1: Schemat: Sevagoth i Schemat: Epitaph
 • Alarm 2: Systemy: Sevagoth i Epitaph: Korpus
 • Alarm 3: Powłoka: Sevagoth i Epitaph: Lufa
 • Alarm 4: Sevagoth: Neurooptyka i Glif: Sevagoth w Akcji

9599b12bc88dafb2a9ca29d4201dc25f.jpeg

WPROWADZENIE ZAPISU MIĘDZYPLATFORMOWEGO (POCZĄTEK 14 GRUDNIA)

POCZĄWSZY OD 14 GRUDNIA, zaczynamy wprowadzać Zapis międzyplatformowy na wszystkich obsługiwanych platformach!

Zapis międzyplatformowy jest opcjonalną funkcją, która pozwoli Wam na Scalenie lub Połączenie kont, aby ujednolicić Wasz postęp Warframe na wszystkich platformach.
Pozwoli Wam to na użycie pojedynczego konta Warframe na wszystkich Połączonych lub Scalonych platformach (z pewnymi ograniczeniami).

Aby zapewnić sprawność i stabilność podczas premiery tej wysoce pożądanej funkcji, Zapis międzyplatformowy zostanie wprowadzony stopniowo.

Możecie sprawdzić, czy Wasze konto uzyskało dostęp do najnowszej fali i jest gotowe na Zapis międzyplatformowy na stronie Zarządzania Kontem na www.warframe.com.

Jeśli nie dostaliście się do aktywnej fazy, prosimy zaczekać na ogłoszenie rozpoczęcia kolejnej fazy przed podjęciem kolejnej próby.
Dziękujemy za Waszą cierpliwość podczas wprowadzenia tej funkcjonalności do gry — naszym celem jest udostępnienie Zapisu międzyplatformowego wszystkim graczom w 2023 roku.

Cieszymy się z osiągnięcia tego kamienia milowego w Warframe oraz wprowadzenia Zapisu międzyplatformowego, który umożliwi Tenno kontynuowanie swojej przygody niezależnie od platformy. Rzecz jasna będziemy monitorować i reagować na wszelkie problemy, które mogą wystąpić podczas wprowadzania tej funkcji. Jeśli chcesz zgłosić problem lub podzielić się opinią, skorzystaj z naszego dedykowanego subforum Zapisu międzyplatformowego.

W przypadku napotkania problemów podczas tworzenia Konta międzyplatformowego prosimy skontaktować się ze Wsparciem Warframe: www.support.warframe.com

Dziękujemy za współpracę i opinie podczas naszych prac nad udostępnieniem tej kluczowej funkcji wszystkim Tenno!

Wszystkie szczegóły dotyczące wdrożenia Zapisu międzyplatformowego, w tym rozszerzone P/O (Pytania i Odpowiedzi, czyli FAQ):

https://www.warframe.com/news/cross-platform-save

HANDEL I PREZENTY ZAPISU MIĘDZYPLATFORMOWEGO
Tenno możecie teraz handlować z graczami na różnych platformach (w zależności od ustawień Zapisu międzyplatformowego graczy).
Handel będzie działał tak samo jak prezenty z pewnymi wyjątkami na niektórych platformach.

Aby handlować ze znajomymi lub innymi Tenno na różnych platformach, upewnijcie się, że korzystacie z konta Zapisu międzyplatformowego (lub konta PC*) i macie włączoną opcję Rozgrywki międzyplatformowej w ustawieniach gry. TennoGuard 2FA jest wymagane do handlu przedmiotami w grze z innymi Tenno w Warframe. Można go włączyć na stronie Zarządzania Kontem.

Wszystkie szczegóły dotyczące wdrożenia Zapisu międzyplatformowego, Handlowania i Prezentów można znaleźć na stronie https://forums.warframe.com/topic/1374265-cross-platform-save-rollout-information/

9be159390240c60f8751b4466cab06f_1600x900

NOWE ZADANIE FABULARNE: SZEPTY W ŚCIANACH
Głęboko w Nekralisku aktywowano uśpioną instrukcję znaną jako Sekwencja Kalimosy. Musisz wrócić na Deimos i zbadać ukryte, podziemne Laboratoria Albrechta w poszukiwaniu wskazówek, które mógł zostawić.

Niezależnie od tego, nad czym pracował, szybko odkryjecie, że jego Laboratoria są źródłem pochodzenia wielu niewiadomych...

Zadanie "Szepty w Ścianach" posłuży jako wprowadzenie do kolejnego rozdziału opowieści Warframe. Podobnie jak w przypadku wielu badań, odkrycia prowadzą do kolejnych pytań…

Informacja dla Twórców treści: Twórcy treści mogą nadawać i/lub publikować VOD ze swoich doświadczeń Zadania Szepty w Ścianach bez obaw związanych z ustawą DMCA. Nie obejmuje to treści wideo edytowanych poza kontekstem transmisji rozgrywki, w tym licencjonowanej muzyki z Zadania.

WYMAGANIA ZADANIA
Aby uzyskać dostęp do Zadania Szeptów w Ścianach, musisz ukończyć następujące Zadania:

 • Serce Deimosa
 • Nowa Wojna

Uwaga: Usunęliśmy wymagania dotyczące Rangi Mistrzostwa ze wszystkich głównych zadań fabularnych (w tym wymienionych powyżej), aby umożliwić graczom korzystanie z treści fabularnych bez opóźnień spowodowanych zdobywaniem Rangi Mistrzostwa i jej testami (więcej informacji na ten temat znajdziesz poniżej w sekcji Poprawki doświadczeń nowych graczy poniżej).

NAGRODY ZADANIA:

 • Schemat nowego Warframe'a: Qorvexa
 • Nowa Broń Boczna: Grymuar
  • Z Maks. Rangą i zawierający swoje własne Gniazdo na Broń z zainstalowanym Katalizatorem Orokin.
 • Segment Ulepszający Broń białą (dodatkowe informacje znajdują się w sekcji Nowy System Ciężkiego Ataku: Tennokai)
 • Mod Dziedzictwo Mentora (dodatkowe informacje znajdują się w sekcji Nowy System Ciężkiego Ataku: Tennokai)
 • Adapter Arkanum Broni białej (dodatkowe informacje znajdują się w sekcji Nowy System Ciężkiego Ataku: Tennokai)
 • Dostęp do Syndykatu Cavia w nowym Sanctum Anatomica na Deimosie
 • Dostęp do nowych węzłów Deimosa i nowych typów misji

f96480ca662ba0e941cf4590b447cb21.jpg

JUŻ WKRÓTCE — OPERACJA: KRZYK GARGULCA (ZACZYNIE SIĘ 18 GRUDNIA!)

Szept wdziera się do naszych systemów, Tenno. Szepty za Ścianą stanowią nowe zagrożenie; musimy dopilnować, żeby pozostały zamknięte w Laboratoriach Albrechta.

Operacja: Krzyk Gargulca to wydarzenie ograniczone czasowo, które rozpocznie się 18 grudnia od 17:00 czasu polskiego na wszystkich platformach!

WYMAGANIA I JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ:

1. Ukończ Zadanie: Szepty w Ścianach
Jeśli jesteście nowi w Warframe i nie ukończyliście Zadania: Serce Deimosa oraz Nowa Wojny, w tej aktualizacji znacznie ułatwiliśmy nadrabianie zaległości, abyście szybciej mogli rozegrać Szepty w Ścianach!
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w sekcji Poprawki doświadczeń nowych graczy poniżej.

2. Bądź częścią Klanu i posiadaj Klucz Klanu

Jeśli nie jesteś jeszcze w Klanie, możesz do niego dołączyć lub go utworzyć!

Jak dołączyć do Klanu:

 • Możecie poszukać Klanu na własną rękę lub otrzymać zaproszenie od znajomych, aby do nich dołączyć. Aby zacząć poszukiwania Klanu należy wykonać poniższe kroki:
 • Menu pauzy > Komunikacja > Klan > Wybierz opcję "Szukaj Klanu".
 • Stamtąd możesz wybierać spośród dostępnych opcji (poziom, język, poziom aktywności itp.), aby wybrać swój idealny Klan.
 • Wybierz Klan, który najbardziej Ci odpowiada i wyślij prośbę o dołączenie. Klan będzie mógł zaakceptować Twoją prośbę, jeśli również spełnisz jego wymagania.

Jak założyć Klan:

 • Menu pauzy > Komunikacja > Klan > Wybierz opcję "Stwórz Klan".
 • Wpisz nazwę swojego Klanu
 • Gratulacje, jesteś teraz Założycielem swojego własnego Klanu!

W obu scenariuszach do Operacji wymagany jest Klucz Klanu, ponieważ będziesz potrzebować dostępu do Dojo swojego Klanu.
Po dołączeniu/utworzeniu Klanu schemat zostanie dodany do Twojego Warsztatu, abyś mógł go wytworzyć.

3. Upewnić się, że członek Klanu posiada Rolę Architekta lub Rolę Dekoratora Dojo

Ustawić specjalną Dekorację w Klanowym Dojo, aby wziąć udział w Operacji. Aby to zrobić, potrzebujecie aktywnego członka Klanu z Rolą Architekta lub Dekoratora Dojo! Założyciel Klanu, Wódz, Generał, Oficer i Mędrzec mają tą Rolę nadaną jako domyślną.

e0210311aee21adb3777b727e6986244.jpg

NOWA LOKACJA: LABORATORIA ALBRECHTA

Choć mogą się wydawać imponujące, Laboratoria nie są pozbawione niebezpieczeństw. Znajdziesz tu pozłacane pomieszczenia patrolowane przez porzucone Nekramechy wiernie broniące tajnych badań swojego zmarłego mistrza.

Te majestatyczne sale stanowią zupełnie nowy zestaw pomieszczeń w Warframe, rozciągający się na zewnątrz bezpośrednio z tuneli pod Nekraliskiem. Pozłacane pokoje wypełnione instrumentami to nie wszystko, co można znaleźć poniżej... W labiryncie jest wyczuwalny również niepokojący, ale znajomy byt. W miejscu badań Albrechta wplecione są rozległe, ponure przestrzenie, w których szaleje niekończąca się burza, co stanowi wyraźną demonstrację wpływu Pana ze Ściany.

64182be6d3d2d4976a4b5bfdc20b375d.jpg

NOWA WROGA FRAKCJA: SZEPT
Znany pod wieloma imionami, Szept to ręce (i stopy, i oczy, i... chyba nadążacie), stanowiące część Obojętności. Próbuje przedostać się przez Laboratoria Albrechta do Systemu Origin – coś, do czego Tenno będzie nie może dopuścić za wszelką cenę.

3094143fc5b93b111a3e4288c01e52c5.jpg
*Powyższy obrazek przedstawia Anatomizer na pierwszym planie i Pustą Żyłę w tle.

Kulas
W rzadkich przypadkach Fragmenty Szeptu połączą się w całość, tworząc przy tym potworną i potężną istotę. Mogą przybrać one trzy różne formy: Suzeren, Fanatyk, Eremita wraz z czwartą formą o nazwie "Kulas", który jest najpotężniejszym ze wszystkich. Razem, heroldzi Obojętności, pętają Nici Khry, dzięki którym ich przedziwny Pan może się przemieszczać. Aby dowiedzieć się więcej o tym, gdzie i jak spotkać Kulasa, zapoznajcie się z sekcją Zabójstwo: Kulas.

Ucięty Strażnik
Brutalnie odcięte od Obojętności, aby ochronić resztę jej bytu, te trzy ręce darzą swoich sojuszników niezrozumiałymi błogosławieństwami Pustki — póki pozostają one przytwierdzone.

Anatomizer
Wir klinicznej destrukcji, miotający ładunki wybuchowe, mający na celu rozczłonkowanie przeciwników tak, jak on sam został rozczłonkowany.

Pusta Żyła
Albrecht Entrati nie był pewien, czy ta nietypowa kompozycja była rezultatem niezrozumienia ludzkiej anatomii przez Obojętność, czy jej próbą kreatywnej modyfikacji.

Kulas Pełzacz
Wśród swojego skostniałego chaosu, Obojętność jest oddzielona nawet od siebie samej.

Kulas Obibok
Te oddzielone kończyny tylko częściowo się połączyły.
Rezultatem tej fuzji jest ociężały, bezmyślny potwór.

Kulas Miotacz
Przyczepia się do klifów i ścian, ciskając kamieniami we wszystko, co niefortunnie znajdzie się poniżej.

Kulas Rozrywacz
Ten ociężały fragment, wolny od instynktu samozachowawczego, ma tendencję do wybuchania w pobliżu swojego celu.

2ca8b5de83c3042a223325f30490b4fb.jpg
iPowyższy obrazek przedstawia Dzikiego Arkokanida.

DZIKIE NEKRAMECHY
Pierwotnie zaprojektowane, aby bronić Laboratoriów Albrechta przed obcymi, te Nekramechy zdziczały i będą próbowały zniszczyć każdego, kto stanie na ich drodze.

Dziki Kulwerin
Eksperymentalny Nekramech przystosowany do walki dystansowej, zbudowany dla Albrechta Entratiego przez jego zięcia.
Obecnie walczy u boku Szeptu, tych samych wrogów, których miał odpierać.

Dziki Arkokanid
Eksperymentalny Nekramech do walki wręcz, wariant klasy Tombjockey, zbudowany dla Albrechta Entratiego przez jego zięcia.
Obecnie walczy u boku Szeptu, tych samych wrogów, których miał odpierać.

Dziki Voidrig
Solidna, choć prymitywna maszyna wojenna, pierwotnie opracowana przez zięcia Albrechta Entratiego do walki w Starej Wojnie, a teraz przekształcona w strażnika laboratoryjnego. Zdezorientowany co do tożsamości swojego prawdziwego pana, teraz stoi po stronie Szeptu, zaprzeczając swoim pierwotnym instrukcjom.

ROZGRYWANIE POZIOMÓW
Laboratoria są pełne instrumentów i technologii badawczych, które może zostać wykorzystana na swoją korzyść!

Przyzwij osobistego Nekramecha
Zakurzone antyki są rozrzucone po Laboratoriach i zawierają przestarzałą technologię do hakowania. Dobierzcie odpowiednie ikony w sekwencji i przekonajcie system, aby Was wpuścił.

9c5361bfde08d8e0b9ca2b5f37797489.jpg

Wprowadzenie niewłaściwej kombinacji (czerwone ikony) zwiększy poziom skażenia, który może doprowadzić do nieudanej próby włamania do systemu. Poprawnie wprowadzenie sekwencji wynagrodzi gracza i jego zespół w postaci osobistych Nekramechów w najbliższych dystrybutorach. Kiedy Terminal został użyty, zostanie on wyłączony do końca misji, a przyzwanie Nekramecha będzie możliwe dopiero po upłynięciu czasu odnowy. Wyszukajcie nowych terminali, kiedy ten czas upłynie, aby przyzwać swojego Nekramecha!

Fiolki z Witriolem
Jak można się spodziewać, Laboratoria skrywają wiele zagrożeń dla zdrowia i życia, które nie ograniczają się do wrogów patrolujących ich korytarze. Najważniejszym z takich zagrożeń są Fiolki z Witriolem — zniszczenie ich rozpryskuje Żrącą zawartość, która może pomóc w walce, więc patrzcie pod nogi! Witriol nie rozróżnia sojusznika od wroga.

Szczeliny Lohk
Szczeliny Lohk są nieuniknionym przypomnieniem tego, że Pustka wdarła się już do Laboratoriów… Skorzystajcie z nich, aby wzmocnić siebie i swoją drużynę. Miejcie jednak na uwadze, że przyzwie ona przeciwnika!

PRZEDMIOTY KOLEKCJONERSKIE W POMIESZCZENIACH
Laboratoria skrywają wiele tajemnic. Jeśli nie brak Wam odwagi, przeszukiwanie ich długich i krętych korytarzy okaże się wynagradzające.

Fragmenty Kodeksu: Notatki Albrechta
Wiele wydarzyło się w Laboratoriach Albrechta, dlatego też Albrecht zadbał o szczegółowe dokumentację swoich badań. Te notatki są skryte w jego Grymuarze, który może pojawić się w Laboratoriach, ale miejcie się na baczności… odzyskanie ich i zajrzenie w zaginione Notatki Albrechta przywoła coś, czego nie da się tak łatwo pozbyć. Jeśli uda się Wam to pokonać, pozostać może po nim strona z Grymuaru Albrechta.

VOCA
Fizyczne manifestacje płaczu, krzyków i szeptów w języku Pustki. Istnieją trzy rodzaje Voca: Przenikliwa Voca, Rycząca Voca i Echo Voca.

2569fac24cc5db809da4b0bfb0387055.jpg

Są one pożądane przez Cavię i mogą zostać wykorzystane w następujące sposoby:

 • Wymiana na Reputację Cavii odbywa się w centrum Sanctum Anatomica na Deimosie
 • Wymiana na Towary w Sanctum Anatomica na Deimosie
 • Użyte do zbudowania Qorvexa, Ekhein i wielu innych przedmiotów

Voca mogą także zostać zdobyte jako nagrody za ukończenie Zleceń Cavii lub podniesione w różnych zakamarkach Laboratoriów Albrechta, podobnie jak Medaliony Syndykatów (podniesienie ich przyznaje je całej drużynie!). W każdej misji pojawi się 8 Voca do znalezienia. Wydają one wyraźny dźwięk, gdy znajdujesz się w ich pobliżu, więc miejcie otwarte oczy i nadstawcie uszu podczas eksploracji każdego zakamarka.

Nowe Surowce
Następujące surowce można odnaleźć w Laboratoriach Albrechta, uzyskać z pokonanych przeciwników i otrzymać jako nagrody nowych misji na Deimosie.

Obole Entrati
W erze Orokin obole te były powszechnie rozpoznawanym znakiem rodziny Entrati. Niektórzy Archimedianie używali ich nawet jako talizmanów szczęścia.

Nekrazwój
Ten eksperymentalny układ przekształca energię Pustki w wysokie napięcia o niskim natężeniu.

Stela
Ten dotknięty Pustką kamień zawiera niepokojącą esencję. Stela jest specjalnie używana w Transmutacji - przeczytaj sekcję Nowy Segment Okruchów Archona, aby dowiedzieć się więcej!

Wypatrujcie unikalnych magazynów zasobów i zniszczcie je, aby wyrwać Stelę z ich uścisku. Stela może zostać także zdobyta przez zebranie Glifów Wosfenu podczas misji Lustrzanej Obrony na węźle Munio na Deimosie, wykonywanie Zleceń Sanctum Anatomica i pokonywanie Kulasów.

ROZSZERZENIE DEIMOSA: NOWE WĘZŁY I TYPY MISJI
Ukończenie zadania Szepty w Ścianach odsłoni pięć nowych węzłów na Deimosie, co umożliwi dalsze odkrywanie Laboratoriów Albrechta.
Jeden z tych nowych węzłów oferuje zupełnie nowy tryby gry o nazwie Próba Alchemiczna, a pozostałe cztery już istniejące (Zabójstwo, Lustrzana Obrona, Przetrwanie i Eksterminacja), ale w stylu Entrati. Wszystkie wspomniane węzły są również dostępne na Ścieżce Stali!

Istnieje również specjalny tygodniowy typ misji o nazwie Netracela, który jest dostępny tylko w Sanctum Anatomica na Deimosie.
Czytajcie dalej, aby dowiedzieć się więcej!

NETRACELA (MISJA TYGODNIOWA)

Netracele są zabezpieczone Brzemionami, które znaleźć można wyłącznie w Celi Eremity. Zawierają one wartościowe nagrody i mogą zostać otwarte tylko przez użycie właściwego Glifu. Brzemiona zostały zaprojektowane przez Albrechta Entratiego, aby mogły otworzyć jego sekretne Netracele. Każde z nich odciska wyniszczające znamię na noszącym. Dodatkowy środek bezpieczeństwa zapewniający przewagę systemom obronnym Laboratorium, gdyby Brzemię wpadło w nieznane ręce.

67ad7395ecc7639d364b9a7b6781cd4a.jpg

Uwaga dotycząca poziomu trudności:

Ten tryb gry ma być bardzo wymagający i dostosowany specjalnie do pełnych drużyn. Przygotujcie się odpowiednio! Następujące ograniczenia są aktywne we wszystkich misjach Netraceli:

 

 • Potężniejsi Wrogowie: Życie i Tarcze wrogów są zwiększone o 100% i dodatkowe 50% za każdego członka zespołu, do maksymalnie 300%. Tryb posiada również zwiększoną szansę występowania jednostek Eximus.
 • Odradzanie: Brak Wskrzeszeń, kara Ostatniego Tchnienia (aktywacja umiejętności skraca czas o 2 sekundy), czas wykrwawiania jest skracany za każdym razem, kiedy wejdziesz w ten stan (do minimum 5 sekund).
 • Przedmioty Użytkowe: Przyzwanie jest wyłączone przez całą misję i każde użycie Przedmiotu Użytkowego (wszystkie rodzaje) posiada 3-minutowy Czas odnowienia.

Jak uzyskać dostęp:
Pewien członek Syndykatu Cavii w Sanctum Anatomica wie, jak wejść do Celi Eremity. Odwiedźcie tego przedstawiciela Syndykatu i wybierzcie opcję "Wejdź do Celi Eremity", aby rozpocząć poszukiwania Netraceli.

W każdym tygodniu otworzonych może zostać do 5 Netraceli (reset ma miejsce w poniedziałek o 0:00 UTC). Po ukończeniu tygodniowego limitu nadal można wykonywać misje, jednak nie zostaną przyznane żadne nagrody aż do czasu następnego tygodniowego resetu.

Jak grać:
Po wejściu do Celi Eremity przed Waszą drużyną stanie zadanie odnalezienia i doniesienia czterech wskazanych Brzemion. Każdy z nich nakłada na nosiciela swoje własne, wyniszczające znamię.

644916011130e383419c9060b7fc77e4.jpg

Nie ma limitu ilości Brzemion, które jedna osoba może wziąć na swoje barki — przed rozpoczęciem poszukiwań należy uzgodnić z drużyną, kto będzie nosił dany typ (i ile).

Opuśćcie Celę Eremity przez zhakowanie terminala u dołu schodów i zacznijcie poszukiwania Netraceli. Terminale są zlokalizowane i oznaczone na mapie, aby pomóc zawęzić promień poszukiwań, jeśli będziecie potrzebować pomocy. Po znalezieniu Netraceli należy zapewnić bezpieczeństwo poprzez wyeliminowanie zagrożenia, zanim uzyskamy do niego dostęp. Po pozbyciu się zagrożenia gracz z odpowiednim Brzemieniem musi otworzyć drzwi poprzez interakcję z konsolą.

Zbierzcie swoje zasłużone nagrody w Netraceli i udajcie się do Punktu Ewakuacji.

Nagrody
Nagrody warte uwagi za otwarcie Netraceli obejmują:

 • Arkanum Broni Białej (dodatkowe informacje znajdują się w sekcji "Arkana Broni Białej")
 • Adapter Arkanum Broni białej (dodatkowe informacje znajdują się w sekcji "Segment Ulepszający Broń białą")
 • Okruchy Archona (zwykłe i Tau)
  • Uwaga: Tylko Karmazynowe, Lazurowe i Bursztynowe Odłamki Archonów są dostępne w Netracelach. Nowe typy Okruchów Archona (Fioletowy, Topazowy i Szmaragdowy) utworzone w wyniku Transmutacji można uzyskać wyłącznie w procesie Fuzji w Helmintha (więcej informacji w sekcji Nowe Rozszerzenie Okruchów Archona: Transmutacja)
 • Gwarantowana: Latarnia Entrati

Pełną listę nagród możecie znaleźć tutaj.

ALCHEMIA (NIEKOŃCZĄCA)

Przyrządy Alchemiczne w Laboratoriach Albrechta znane są jako Tygle, które umożliwiają zapanowanie nad żywiołami i łączenie ich.
Cavia prosi o Waszą pomocy, aby zapewnić kontynuację tego procesu dla większego dobra.

23d8449b95b46daed0ba17d7896288e7.jpg

Jak uzyskać dostęp:
Wybierzcie węzeł Cambire (normalny lub Ścieżkę Stali*) na Deimosie przez Mapę Gwiezdną lub poprzez Nawigację Laboratorium w Sanctum Anatomica.

Jak grać:
Tygle w Laboratoriach są w stanie mieszać złożone elementy, pod warunkiem, że dostarczy się wymagane składniki żywiołów. Zabici wrogowie mogą upuścić Amfory pełne energii Ognia, Zimna, Toksyny lub Elektryczności. Wrzućcie te Amfory do Tygla, aby stworzyć wskazany złożony żywioł i mieszajcie, póki wskaźnik nie osiągnie 100%. Amfory można również rzucać we wrogów jako skoncentrowany granat żywiołów!

Po napełnieniu go wymaganą ilością elementów Tygiel rozpocznie proces mieszania, a Wasza drużyna otrzyma losowe wzmocnienie Przepełnienia Tygla na czas mieszania. Zapewnijcie stabilność i ciągłość tego procesu przez niszczenie przetartych rur, aby obniżyć ciśnienie, kiedy będzie za wysokie.

Nagrody
Nagrody warte uwagi za pomyślne ukończenie Tygla obejmują:

 • Nowe Mody Tennokai (dodatkowe informacje znajdują się w sekcji Nowy System Ciężkiego Ataku: Tennokai)
 • Komponenty Mandonel

Pełną listę nagród możecie znaleźć tutaj.

ZABÓJSTWO: KULAS

Gotowi zmierzyć się z czymś, co prawie na pewno ma o wiele więcej palców od was? Odszukaj i zniszcz Kulasa, koszmarny zbiór Kulasów Szeptu.

cd7a6e75ad1b2768c76fd423051d4a22.jpg

Jak uzyskać dostęp:
Wybierzcie węzeł Effervo (normalny lub Ścieżkę Stali*) na Deimosie przez Mapę Gwiezdną lub poprzez Nawigację Laboratorium w Sanctum Anatomica.

Jak grać:
Zacznijcie od odnalezienia Próbki Atropu i wstrzyknięcia tego serum w Vitreum, aby rozpocząć skanowanie. Brońcie Vitreum, gdy ono będzie poszukiwać Oczu Szeptu. Powstrzymajcie wrogów w obszarze Vitreum, aby nie dopuścić do przerwania skanowania. Kiedy Oczy Szeptu zostaną odnalezione, przez krótki czas staną się widoczne i dla Was. Zbierzcie je, zanim znikną.

Próbki Atropu zasilą Vitreum przez ograniczony czas. Gdy ten czas minie, musicie znaleźć nowe Próbki i Vitreum, aby kontynuować proces.
Zebranie wymaganej liczby Oczu Szeptu zaprowadzi graczy do Kulasa. Będziecie mieli okazję zmierzyć się z jednym z trzech wariantów (Suzeren, Fanatyk i Eremita). Rozprawienie się z nim sowicie Was nagrodzi!

Nagrody
Nagrody warte uwagi za pokonaniu Kulasa obejmują:

 • Nowe Mody (więcej informacji w sekcji Nowe Mody poniżej):
  • Przygotowana Stal
  • Przeziębienie
  • Skupiona Intensyfikacja
  • Węzeł Energetyczny
 • Arkana Broni białej (dodatkowe informacje znajdują się w sekcji "Arkana Broni białej" poniżej):
  • Umacniający Cios
  • Przeładowany Cios
  • Odsłaniający Cios
  • Wrogość Broni białej
  • Zaraźliwy Cios
  • Wir Broni białej
 • Gwarantowane: Stela

Pełną listę nagród możecie znaleźć tutaj.

LUSTRZANA OBRONA (NIEKOŃCZĄCA)

Szept szykuje się do ataku na Laboratoria Albrechta! Ich atak skupia się na dwóch kluczowych Laboratoriach, a Waszym zadaniem jest ich obrona przed tą rzezią.

Jak uzyskać dostęp:
Wybierzcie węzeł Munio (normalny lub Ścieżkę Stali*) na Deimosie przez Mapę Gwiezdną lub poprzez Nawigację Laboratorium w Sanctum Anatomica.

Jak grać:
Chrońcie Vitreum i Auricle, podczas gdy wrogowie będą zmieniać cel ataku pomiędzy tymi dwoma. Rotacja jest ukończona po obronie dwóch punktów.

Glify Wosfenu są kluczem włączenia automatycznego systemu obrony Laboratoriów. Zebranie wymaganej ilości wzmocni aktywne cele i otoczy je ofensywnymi wieżyczkami. Przyzna to także 3x Stela (5x na Ścieżce Stali).

Nagrody:

 • Nagrody warte uwagi za ukończoną rundę Lustrzanej Obrony obejmują: Nowe Mody Księgi (dodatkowe informacje znajdują się w sekcji "Nowa Broń boczna: Grymuar")
 • Komponenty Mandonel

Pełną listę nagród możecie znaleźć tutaj.

PRZETRWANIE (NIEKOŃCZĄCE)

Szept nie odpuszcza, więc czas przerzedzić jego szyki.

Jak uzyskać dostęp:
Wybierzcie węzeł Persto (normalny lub Ścieżkę Stali*) na Deimosie przez Mapę Gwiezdną lub poprzez Nawigację Laboratorium w Sanctum Anatomica.

Jak grać:
Wasza klasyczna misja Przetrwania!
Udajcie się do Laboratoriów Albrechta i przekonajcie się, jak długo uda się Wam przetrwać ataki ze stron Szeptu i Dzikich Nekramechów czekających w środku.

Nagrody:

 • Nagrody warte uwagi za ukończoną rundę Przetrwania obejmują:
 • Komponenty Mandonel

Pełną listę nagród możecie znaleźć tutaj.

EKSTERMINACJA

Sekcja Laboratoriów Albrechta musi zostać oczyszczona.

Jak uzyskać dostęp:
Wybierzcie węzeł Nex (normalny lub Ścieżkę Stali*) na Deimosie przez Mapę Gwiezdną lub poprzez Nawigację Laboratorium w Sanctum Anatomica.

Jak grać:
Klasyczna misja Eksterminacji! Wyeliminujcie wszystkie wrogie siły Szeptu i Entrati, aby obniżyć poziom zagrożenia w strefie.

Nagrody:
Wybijcie wszystkich wymaganych wrogów, aby móc zakończyć misję i otrzymać nagrodę.

NOWY SYNDYKAT: CAVIA
Po ukończeniu zadania Szepty w Ścianach uzyskacie dostęp do nowego Syndykatu zwanego Cavia, znajdującego się w Sanctum Anatomica na Deimosie.

7e9ec20adb86b3e63bdb9aa6ed71c23a.jpg

Buduj relacje z członkami Cavii i pnij się w górę, zaczynając od Rangi Asystenta.

Aby uniknąć spoilerów w Zadania Szepty w Ścianach, imiona Cavi zostały zakryte w sekcji poniżej.

Sprzedawca Sprzętu i Błyskotek:
Nietypowy Sprzedawca znajdujący się na szczycie platformy w nowym centrum umożliwiający zakup następujących przedmiotów za Reputację:

 • Schemat główny oraz schematy komponentów Qorvexa
 • Schemat Ekhein
 • Schemat Grymuaru
 • Schemat Segmentu Transmutacji Helminth
 • Adapter Arkanum Broni białej (dodatkowe informacje znajdują się w sekcji "Arkana Broni białej")
 • Arkana Broni białej (dodatkowe informacje znajdują się w sekcji "Arkana Broni białej")
  • Przeładowany Cios
  • Odsłaniający Cios
  • Wrogość Broni białej
  • Umacniający Cios
  • Wir Broni białej
 • 5 x Znak Syndykatu Cavii
 • 5 Scen Laboratoriów Albrechta
  • Scena: Archiwa Albrechta
  • Scena: Biuro Albrechta
  • Scena: Kotliny Kulasa
  • Scena: Fabrica Anatomica
  • Scena: Sanctum Anatomica
 • Mody Nekramecha - Wszystkie Mody Nekramecha są podzielone między Nekraloidem i nowym sprzedawcą!
  • Nekramechowe Przekierowanie
  • Nekramechowe Stalowe Włókna
  • Nekramechowy Odrzut
  • Nekramechowa Ciągłość
  • Nekramechowy Ślizg
  • Nekramechowy Zasięg
  • Nekramechowy Cios
  • Nekramechowa Fala Sejsmiczna
  • Nekramechowy Zmniejszony Opór
  • Nekramechowe Rozciągnięcie
  • Nekramechowa Furia
  • Nekramechowa Hydraulika
  • Nekramechowy Wróżbita
  • Nekramechowe Wyczucie Wroga
  • Nekramechowy Szał
  • Nekramechowa Naprawa
  • Nekramechowy Awiator
  • Nekramechowe Odbicie

Ten Sprzedawca lubuje się także we wszelkiego rodzaju błyskotkach, które mogą zostać wymienione na surowce. Udekoruj swój Orbiter splendorem Entrati — obiecujemy, że te wersje są mniej podatne na zniszczenie niż te znalezione podczas misji.

Sprzedawca Voca i Rozłożenie Arkanów:
Położony w pobliżu terminali w Sanctum Anatomica, kluczowy członek Cavii służy jako most do Rozłożenia Arkanów (dedykowana sekcja "Rozłożenie Arkanów" jest dostępna poniżej), wymianę Voca na Reputację, oraz wymianę surowców na Voca.

Zleceniodawca:
Ten przemoczony, uwięzony w szklanym więzieniu napuszony członek Cavii rozdaje Zlecenia i będzie Waszym kontaktem w podnoszeniu Rangi Cavii.

Poradnik Netraceli:
Tylko ten członek Cavii wie, jak wejść do Celi Eremity i odnaleźć Netracele ukryte w Laboratoriach Albrechta. Dowiedzcie się więcej o trybie gry "Netracele" w rozszerzeniu Deimosa w sekcji "Nowe Węzły i Typy Misji" powyżej.

ZLECENIA W LABORATORIACH ALBRECHTA
Wszystkie nowe węzły i typy misji Deimosa są dostępne jako Zlecenia! Dostępne u zleceniodawcy w Sanctum Anatomica na Deimosie. Te Zlecenia oferują różne poziomy wyzwania, które pozwolą poddać próbie Waszą zdolność radzenia sobie w Laboratoriach.

Oprócz standardowego celu misji, konieczne jest także ukończenie zadania dodatkowego (np. Pokonaj 2 Zdziczałe Voidrigi), aby móc zakończyć Zlecenie i opuścić misję.

Pomyślne zakończenie Zlecenia przyzna Reputację nowego Syndykatu Cavia, oraz inne nagrody:

 • Schematy Qorvexa (Nowy Warframe)
 • Schemat Mandonela (Nowy Archgun)
 • Voca (Wszystkie warianty: Przenikliwa, Rycząca i Echo)
 • Nowe Surowce
  • Nekrazwój
  • Stela
  • Obole Entrati
 • Kredyty, Endo, Soczewki Fokusu, Aya i Bursztynowe Gwiazdy Ayatan.

918370ecdabf4f6077112e96e822a71c.jpg

NOWY WARFRAME: QORVEX

Albrecht Entrati zaprojektował Qorvexa, aby chronić Wybranego Operatora przed jedynymi w swoim rodzaju zagrożeniami w jego laboratorium.
Rdzeń Tygla zapewnia Qorvexowi wysoką wytrzymałość, kiedy on panuje nad wrogami.

Jak zdobyć Qorvexa:
Zdobądź schemat Qorvexa i schematy komponentów ze Zleceń Cavii. Można je również kupić u Sprzedawcy Sprzętu i Błyskotek w Sanctum Anatomica za Reputację. Kolekcja Qorvexa jest również dostępna do kupienia z poziomu Rynku w grze za Platynę.

Umiejętność Pasywna: Jonizacja
Broń używana przez Qorvexa otrzymuje premię +3 Przebicia na Wylot.

Pręt Chyrinki*
Przyzwij Pręt Chyrinki, który spowalnia wrogów. Pręt emanuje falami Obr. Radiacyjnymi, które nakładają też Efekt Statusu. *To jest umiejętność Qorvexa dla Helmintha i Railjacka.

Kanał Izolujący
Powstrzymaj zagrożenie. Qorvex przyzywa ściany, które następnie zderzają się i zadają obrażenia wszystkim wrogom na ich drodze, nakładając także Efekt Statusu Obr. Radiacyjnych.

Osłona Dizometryczna
Chroni siebie i pobliskich sojuszników przed Efektami Statusu. Za każdym razem, gdy Qorvex zabija lub pomaga zabić wroga dotkniętego Efektami Statusu Obr. Radiacyjnych, liczba Efektów Statusu, którym może zapobiec Osłona Dizometryczna, wzrasta.

Odsłonięcie Rdzenia
Skup promień z Rdzenia Tygla Qorvexa. Każdy trafiony przeciwnik otrzymuje Obr. Radiacyjne i gwarantowany Efekt Statusu. Przeciwnicy pod wpływem Efektu Statusu Obr. Radiacyjnych wybuchają, zaczynając reakcję łańcuchową.

Zwiększenie liczby Gniazd Wyposażenia:
Wraz z premierą Qorvexa i Zestawu Mocy Początkującego (ponieważ zawiera w pełni zbudowane Warframe'y), maksymalna liczba możliwych do zakupienia Gniazd Wyposażenia została zwiększona z 22 do 24.

ce69e3d64c08b90c6421e4c43ac83475.jpg

NOWY ARCHGUN: MANDONEL
Mandonel wystrzeliwuje pociski zadające Obr. Radiacyjne. Częściowo naładowane wystrzały uwalniają rozproszone promieniowanie, a naładowane skupiają je w promień, który kończy się polem promieniowania. Pociski, które przelecą przez to pole, zostają wzmocnione.

Promienie broni Mandonel ładują Pręty Chyrinki. W pełni naładowane strzały tworzą obszar objęty promieniowaniem. Pociski, które przez niego przelecą, otrzymują premię 2x Obrażeń, 2x Szansy Statusu, +10% Szansy i +50% Mnożnika Obr. Krytycznych, +2 Odbicia, +1 m Przeb. na Wylot i zwiększoną prędkość lotu.

Jak zdobyć Mandonel:
Schemat może zostać zdobyty przez Zlecenia Cavia, a jego Komponenty znajdują się w tabeli nagród nowych Nieskończonych misji na Deimosie (Persto, Munio i Cambire). W pełni zbudowany przedmiot może zostać także zakupiony na Rynku w grze za Platynę (jest również fabrycznie wyposażony w Gravimag!).

a4d8252eb62b7593575241de6ab61618.png

KOLEKCJA QORVEXA
Przyzwij strażnika o sile zdolnej zmierzyć się Laboratoriami Albrechta. Ta kolekcja zawiera Warframe'a Qorvex, Hełm Raxpart Qorvexa, Syandanę Portcull i Archgun Mandonel (wyposażony w Gravimag).

Qorvex: Hełm Raxpart
Oprzyj się oblężeniu.

Jak zdobyć hełm Raxpart Qorveksa:
Ten przedmiot dostępny jest na Rynku w grze. Podobnie jak w przypadku wszystkich nowych Alternatywnych Hełmów, jego Schemat zostanie dodany do Oferty Gwiezdnego Szlaku w przyszłości.

Syandana Portcull
Charakterystyczna Syandana Qorvexa wygląda jak kamień, choć pozostaje równie lekka co stylowa.

Dostępna do kupienia na Rynku w grze!

NOWA BROŃ BIAŁA: EKHEIN
Zawładnij nieskończoną moc tego potężnego młota. Ciężkie Ataki z użyciem Ekhein tymczasowo zwiększają jego Obrażenia i Prędkość Ataku (Nazwa cechy: Ciężki Wgląd).

Jak zdobyć Ekhein:
Schemat broni Ekhein można zdobyć od Sprzedawcy Sprzętu i Błyskotek w Sanctum Anatomica.

0bec839fc0209f9e2f56e0cde0de1f4e.jpg

NOWA BROŃ BOCZNA: KSIĘGA

Grymuar jest pierwszą bronią nowego typu!

Wykorzystaj moc wiedzy Albrechta Entratiego. Jego alternatywny atak uwalnia kulę galwaniczną z gwarantowanym Statusem Elektryczności.

Jak zdobyć Grymuar:
Ukończ Zadanie: Szepty w Ścianach. Schemat można również kupić u Sprzedawcy Sprzętu i Błyskotek w Sanctum Anatomica.

SKÓRKI KSIĄG
Oceńcie książkę po okładce, Tenno. Następujące skórki Ksiąg są dostępne do zakupienia na Rynku w grze!

4c7c2d1a2eaf3cd48cdd333d4447b624.jpg

Księga: Skórka Vitreum
Skieruj bystre oczy na pole bitwy.

b13071144be990dc495653bf19221710.jpg

Księga: Skórka Nekratech
Nadaj swojej Księdze zaawansowany technicznie styl.

MODY KSIĄG:
Wzmocnij Grymuar Modami Księgi, by zwiększyć Umiejętności Warframe'a i nagrodzić strategiczną walkę.

Istnieją dwa rodzaje Modów Księgi: Kantyku i Inwokacji. Na Księgę można założyć tylko 1 sztukę każdego typu. Mody Kantyku Księgi kwalifikują się do Gniazda Exilus.

7f43d48d47a60c8ae7ec13c02b2aac19.jpg

Inwokacja Ris
Alternatywny Strzał zwiększa Czas Trwania Umiejętności o 4% na 20 s za każde trafienie przeciwnika. Kumuluje się do 15 razy.

Inwokacja Xata
Alternatywny Strzał zwiększa Regenerację Energii o 1/s na 20 sekund za każde trafienie przeciwnika. Kumuluje się do 15 razy.

Inwokacja Vome
Alternatywny Strzał zwiększa Siłę Umiejętności o 4% na 20 s za każde trafienie przeciwnika. Kumuluje się do 15 razy.

Inwokacja Netra
Alternatywny Strzał zwiększa Wydajność Umiejętności o 4% na 20 s za każde trafienie przeciwnika. Kumuluje się do 15 razy.

Kantyk Fass
Zabijanie przeciwników zapewnia Sojusznikom w Zasięgu Biegłości 40% Szybkości Odnawiania Tarcz i -28% Opóźnienia Regeneracji Tarcz na 15 s.

Kantyk Khra
Przeciwnicy mają 12% szansy na upuszczenie po śmierci Uniwersalnej Kuli.

Kantyk Jahu
Zabijanie wróg zmniejsza Pancerz i Tarcze pozostałych wrogów w Zasięgu Biegłości o 5%.

Kantyk Lohk
Zabijanie przeciwników zapewnia Sojusznikom w Zasięgu Biegłości +30% Szybkostrzelności na 15 s.

Jak zdobyć Mody Księgi:
Mody Księgi są dostępne do zdobycia poprzez Rotację C węzła Lustrzanej Obrony na Deimos (Munio).

Zestaw Niezbędnych Modów Księgi, który zawiera wszystkie powyższe Mody Księgi, jest również dostępny do kupienia na Rynku w grze (po ukończeniu zadania Szepty w Ścianach).

NOWE MODY

Nowe źródło mocy trafiło do Waszego Arsenału w postaci 12 nowych Modów! Zdobądźcie je wszystkie, pokonując nowych przeciwników w Laboratoriach Albrechta. Pełną listę nagród możnecie znaleźć tutaj.

Poniższe statystyki są pokazane dla Maksymalnej Rangi Modów!

Węzeł Energetyczny (Warframe)
Warframe otrzymuje +3 Energii/s.

Skupiona Intensyfikacja (Warframe)
+90% Siły umiejętności dla 4. Umiejętności

Przygotowana Stal (Aura)
Drużyna zaczyna misję z +24 Początkowej Wartości Kombo.

Przeziębienie (Broń Główna)
Przeciwnicy pod wpływem Efektu Statusu Obr. od Zimna mają 30% szansy rozprzestrzenić go na innych przeciwników w zasięgu 6 metrów.

Napromieniowane Przeładowanie (Karabin)
+60% Obrażeń Radiacyjnych
+40% Prędkość Przeładowania

Promienny Grad (Strzelba)
+60% Obrażeń Radiacyjnych
+60% Pojemności Magazynka

Przyspieszony Izotop (Broń Boczna)
+60% Obrażeń Radiacyjnych
+40% Szybkostrzelności

Skupiony Radon (Broń Biała)
+60% Obrażeń Radiacyjnych
+40% Wydajności Ciężkiego Ataku

Przełamanie Zabezpieczeń (Archgun)
+60% Obrażeń Radiacyjnych
+30% Wielostrzału

Krytyczne Stopienie (Archmelee)
+60 Obrażeń Radiacyjnych
+60% Szansy Obrażeń Krytycznych

Zguba Szeptu (Karabin)
x1,3 Obrażeń zadawanych Szeptowi

Czysta Szeptu (Strzelba)
x1,3 Obrażeń zadawanych Szeptowi

Zagłada Szeptu (Broń Boczna)
x1,3 Obrażeń zadawanych Szeptowi

Rozpruwacz Szeptu (Broń Biała)
x1,3 Obrażeń zadawanych Szeptowi.

6b34087767ee2de7c7accff2eaec4528.png

NOWA KOLEKCJA DELUXE: SEVAGOTH GLAUKUS
Agenci Kolei opowiadali o legendarnej bitwie między Sevagothem Glaukus i Hydroidem Rakkam. Agenci patrzyli także, jak ta dwójka znika w otchłaniach Pustki, pogrążona w walce. Nikt nie wie, czy opowieść starych kolejarzy zawiera w sobie choć ziarno prawdy.

Ta skórka zawiera niestandardowy Nagrobek i utwór Kołysanki Sevagotha, która jest odtwarzana w formie Cienia Sevagotha. Zawiera także Dodatek Fał Glaukusa, charakterystyczną ozdobę Sevagotha Glaukus.

Posłuchaj utworu "Kołysanka Sevagotha":

Naramienniki: Gillychap
Bosman Gillychap, ukochany i bohaterski członek załogi Sevagotha Glaucusa. Zawsze gotowy, by podążyć za swoim kapitanem w samo serce Burzy Pustki. Ciesz się jego towarzystwem podczas podróży po tej rafie.

Epitaph: Skórka Cirriped
Broń wykuta w głębinach.

Kolekcja Sevagotha Glaukus może zostać zakupiona na Rynku w grze i zawiera wszystkie wymienione wyżej przedmioty oraz nowy utwór Somakordu "Kołysanka Sevagotha", niestandardowy utwór, który może zostać odtworzony przez Somakord na Orbiterze!

 

NOWE ROZSZERZENIE OKRUCHÓW ARCHONA: TRANSMUTACJA
Technologia Okruch Archona była intensywnie badana w Laboratoriach Entrati i doprowadziła do rozwoju ich możliwości! Proces Transmutacji pozwala na połączenie dwóch Okruchów Archona w jeden potężniejszy Okruch, który oferuje zestaw nowych premii.

Wymagania Transmutacji:

 • Segment Helmintha Okruchów Archona: Schemat jest zdobywany za ukończenie zadania Veilbreaker.
 • Okruchy Archona: Więcej niż jeden z różnych typów (podstawowy lub Okruch z Tau).
 • Nowy Segment Transmutacji Helminth: Schemat tego Segmentu można zdobyć u Sprzedawcy Sprzętu i Błyskotek w Sanctum Anatomica.
 • Stela: Nowy zasób uzyskany z Laboratoriów Albrechta.

Jak odblokować Transmutację:
Segment Transmutacji Helminth: Schemat tego Segmentu można zdobyć u Sprzedawcy Sprzętu i Błyskotek w Sanctum Anatomica na Deimosie po osiągnięciu rangi Badacza w Syndykacie Cavia.
Kiedy już jest zbudowany i odebrany z Warsztatu, można udać się do Pokoju Helmintha na Orbiterze, by go zainstalować.

Jak korzystać z Transmutacji:

Krok 1. Po zainstalowaniu Segmentu należy wejść w interakcję ze stanowiskiem Helmintha i wybrać przycisk "Okruchy Archona.

Krok 2. Wybierz nową ikonę Transmutacji, znajdującą się po prawej stronie interfejsu.

b6194c9769d8f1aac765fc169fa5550d.jpg

Krok 3. Najedź kursorem na jedno z dwóch miejsc na ekranie, aby wybrać typy Okruchów Archona, które chcesz połączyć.
Gdy oba miejsca zostaną zapełnione, na środku pojawi się nowy Okruch, który powstanie, jeśli obecny wybór zostanie potwierdzony i Okruchy zostaną połączone. Najedź kursorem na ten Okruch, aby wyświetlić podgląd statystyk i premii, jakie oferuje.

 • Okruchy Archona mogą być łączone tylko z innymi podstawowymi Okruchami. To samo dotyczy Okruchów z Tau, które mogą łączyć się tylko z Okruchami z Tau, aby stworzyć inny wariant z Tau.
 • Aby usunąć Okruch Archona, wystarczy wybrać go ponownie.

1f079613f38f0fc98e7d78725841d9b7.jpg

Krok 4. Wybierz przycisk "Fuzja", aby zakończyć proces.

 • Wymagania Fuzji: 50 Stela na każdą Fuzję.

Udało się teraz stworzyć nowy Okruch Archona, który może zostać osadzony w Warframe'ach!

Rodzaje Połączonych Okruchów Archona:

Dostępne są trzy możliwe kombinacje Okruchów Archona: Fioletowy, Topazowy i Szmaragdowy. Każdy z połączonych Okruchów ma własny zestaw dostępnych statystyk:

Fioletowy Okruch Archona (Karmazynowy + Lazurowy)

 • Premia +10% (+15% dla Okruchu z Tau) Obrażeń Umiejętności przeciwko przeciwnikom pod wpływem Efektu Statusu Obr. Elektrycznych.
 • Premia +30% (+45% dla Okruchu z Tau) Podstawowych Obrażeń Elektrycznych.
 • Premia+10% (+15% dla Okruchu z Tau) wyposażonych Karmazynowych, Lazurowych Fioletowych Okruchów Archona.
 • Premia +25% (+37% dla Okruchu z Tau) Obrażeń Krytycznych Broni białej. Premia jest podwojona, kiedy maks. Energii przekracza 500.
 • Podnoszone Życia daje +20% (+30% dla Okruchu z Tau) Energii. Podnoszona Energia daje +20% (+30% dla Okruchu z Tau) Życia.

Topazowy Okruch Archona (Karmazynowy + Bursztynowy)

 • Odzyskaj 1 (+2 dla Okruchu z Tau) Życie za każdego wroga zabitego przez Obr. Wybuchowe. Maks. 300 (450 dla Okruchu z Tau) Życia.
 • Odzyskaj +5 (+7,5 dla Okruchu z Tau) Tarczy przy nałożeniu Efektu Statusu Obr. Wybuchowych na wroga.
 • Zabicie przeciwnika pod wpływem Obr. od Ognia przyznaje premię 1% (+1,5 dla Okruchu z Tau) Szansy Obr. Krytycznych Broni boczne. Maks. 50% (75% dla Okruchu z Tau).
 • Premia +10% (+15% dla Okruchu z Tau) Obrażeń Umiejętności przeciwko przeciwnikom pod wpływem Efektu Statusu Obr. Radiacyjnych.

Szmaragdowy Okruch Archona (Bursztynowy + Lazurowy)

 • Efekt Statusu Obr. Toksycznych zadaje +30% (+45% dla Okruchu z Tau) więcej obrażeń.
 • Premia +2 (+3 dla Okruchu z Tau) Życia za każdym razem, kiedy przeciwnik otrzymuje obrażenia od Efektu Statusu Obr. Toksycznych.
 • Premia +10% (+15% dla Okruchu z Tau) Obrażeń Umiejętności przeciwko przeciwnikom pod wpływem Efektu Statusu Obr. Żrących.
 • +2 (+3 dla Okruchu z Tau) do maks. instancji Efektu Statusu Obr. Żrących na wrogu.

Informacja dla fanów mody — te nowe Okruchy Archona będą wyświetlane przez Efemery Okruchu Hex i Zguba!

Ogólne zmiany Okruchów Archona:

 • Każdy Okruch Archona otrzymał własną ikonę, aby ułatwić rozróżnienie ich podczas dokonywania wyboru (w szczególności przez naszych daltonistycznych Tenno!).

67364e86034773eab2818d033bcf1bf8.jpg

 • Zmniejszono ilość Żółci wymaganej do usunięcia Okruchu Archona z 50% do 30%.
 • Zaktualizowano powiadomienie podczas usuwania Okruchu Archona, aby dokładnie przedstawiało warunki usunięcia:
  • Wcześniej: "Czy na pewno chcesz usunąć Osadzony Okruch Archona z tego gniazda? Okruch zostanie zwrócony i zasoby Helmintha zużyte."
  • Teraz: "Czy na pewno chcesz usunąć Osadzony Okruch Archona z tego gniazda? (Nazwa Okrucha) zostanie zwrócony i zużyje to 30% Żółci Helmintha."
 • Wskazanie Okruchu Archona w gnieździe u Helmintha pokaże teraz jego premię!

487838859371b4f5d1b9c8a7119b2248.jpg

ROZŁOŻENIE ARKANÓW
Laboratorium Albrechta jest wyposażone w sprzęt, który umożliwia starcie Arkanów w proch zwany Wosforem, potężny odczynnik używany w procesach alchemicznych. Może on zostać wymieniony na pakiety Arkanów u sprzedawcy w Sanctum Anatomica!

Celem systemu Rozłożenia Arkanów jest umożliwienie graczom zdobycia różnych Arkanów dostępnych w Warframe.

0a139285c9206c6abe7cebdcdba02858.jpg
Jak wykonać Rozłożenie Arkanów:

Krok 1: Porozmawiaj ze sprzedawcą w Sanctum Anatomica i wybierz opcję dialogową "Rozłożenie Arkanów".
Krok 2: Naciśnij przycisk "Rozłóż Arkana"
Krop 3: Wybierz Arkana, które chcesz rozłożyć.

 • Ilość Wosforu uzyskiwanego za Arkanum zależy od wielu czynników, w tym jego rzadkości i rangi.
 • Informacja: Lista zawiera także wyposażone Arkana — w przypadku wybrania takiego Arkanum zostanie wyświetlone odpowiednie powiadomienie.

Krok 4: Kiedy Arkana zostaną wybrane, możesz wybrać opcję "Rozłóż".
Krok 5: Powróć do menu Rozłożenia Arkanów, aby wymienić zdobyty Wosfor na pakiety Arkanów.

Pakiety Arkanów:
Następujące Pakiety Arkanów mogą zostać zakupione od sprzedawcy w Sanctum Anatomica za Wosfor. Wszystkie Pakiety zawierają spójne tematycznie Arkana.

Zakupienie pakietu przyzna 3 losowe Arkana na zerowej randze. Szansa otrzymania wybranego Arkanum jest zależna od jego rzadkości i szansy zdobycia przez typową rozgrywkę. Chcemy zachować spójność z oryginalnymi metodami zdobycia ich i jednocześnie zaoferować alternatywną drogę.

Kolekcja Arkanów Ostronów
 

Spoiler
 • Magus Skorupy
 • Magus Wigoru
 • Wirtuoz Zera
 • Wirtuoz Tempa
 • Eksodia Triumfu
 • Eksodia Chwały
 • Magus Rytmu
 • Magus Chmury
 • Magus Odnowy
 • Wirtuoz Furii
 • Wirtuoz Uderzenia
 • Eksodia Odwagi
 • Eksodia Mocy
 • Eksodia Polowania
 • Eksodia Potęgi
 • Magus Wzniosłości
 • Magus Wzrostu
 • Wirtuoz Ducha
 • Wirtuoz Cienia

 

Kolekcja Arkanów Stali (Arbitraż)

Spoiler
 • Arkanum Synergii Ostrzy
 • Arkanum Obrońcy
 • Arkanum Rewolwerowca
 • Arkanum Synergii B. głównej
 • Arkanum Ciężkozbrojne
 • Ogławianie Broni Głównej
 • Zwinność Broni Głównej
 • Bezwzględność Broni Głównej
 • Ogławianie Broni Bocznej
 • Zwinność Broni Bocznej
 • Bezwzględność Broni Bocznej

Kolekcja Arkanów Nekraliska

Spoiler
 • Arkanum Nietykalnego Akrobaty
 • Arkanum Zwinnych Rąk
 • Twierdzenie Zakażenia
 • Twierdzenie Łagodności
 • Twierdzenie Infekcji
 • Arkanum Złowrogich Intencji
 • Arkanum Hazardzisty
 • Pokrewieństwo Broni Bocznej
 • Pozostający Czyrak
 • Pozostający Odór
 • Pozostające Porażenie
 • Pozostająca Wiremia

Kolekcja Arkanów Eidolonów

Spoiler
 • Arkanum Konsekwencji
 • Arkanum Lodu
 • Arkanum Rozpędu
 • Arkanum Anulacji
 • Arkanum Tempo
 • Arkanum Ciepła
 • Arkanum Przyspieszenia
 • Arkanum Zręczności
 • Arkanum Przebudzenia
 • Arkanum Odbicia
 • Arkanum Erupcji
 • Arkanum Strażnika
 • Arkanum Uzdrowienia
 • Arkanum Przywidzenia
 • Arkanum Oporu
 • Arkanum Ciosu
 • Arkanum Oszustwa
 • Arkanum Szybkości
 • Arkanum Zwycięstwa
 • Arkanum Egidy
 • Arkanum Arachne
 • Arkanum Mściciela
 • Arkanum Furii
 • Arkanum Precyzji
 • Arkanum Impulsu
 • Arkanum Gniewu
 • Arkanum Ultimatum
 • Arkanum Bariery
 • Arkanum Pobudzenia
 • Arkanum Łaski

Kolekcja Arkanów Solaris

Spoiler
 • Magus Przyspieszacza
 • Magus Anomalii
 • Magus Napędu
 • Magus Zapory
 • Magus Przeciążenia
 • Wirtuoz Kolca
 • Wirtuoz Przypływu
 • Magus Usterki
 • Magus Naprawy
 • Wirtuoz Kuźni
 • Wirtuoz Trojana
 • Paks Sworzni
 • Paks Baterii
 • Paks Tropienia
 • Paks Szybowania
 • Magus Zniszczenia
 • Magus Blokady
 • Magus Stopienia
 • Magus Powrotu

Kolekcja Arkanów Duviri

Spoiler
 • Arkanum Intencji
 • Magus Agresji
 • Arkanum Wzrostu Mocy
 • Zaraza Broni Głównej
 • Główne Uradowanie
 • Główna Przeszkoda
 • Wendeta Strzelby
 • Strzał Ślizgowy Akimbo
 • Wtórny Wybuch
 • Arkanum Żniwiarza
 • Celny strzał Długiego łuku
 • Boczny Dreszcz

Kolekcja Arkanów Zatrzymanych

Spoiler
 • Arkanum Błogosławieństwa
 • Arkanum Wzniesienia
 • Wzrost Potęgi
 • Wzrost Wydajności
 • Wzrost Odnowienia
 • Wzrost Wigoru
 • Fraktalizowany Reset
 • Główne Odmrożenie
 • Kaskadia Celności
 • Kaskadia Wzmocnienia
 • Kaskadia Rozbłysku
 • Kaskadia Przeładowania
 • Napięcie Koniunkcji
 • Emergencja Ładunku
 • Emergencja Uzupełnienia
 • Emergencja Zbawienia
 • Wieczna Eradykacja
 • Wieczna Logistyka
 • Wieczna Rzeź

NOWY SYSTEM CIĘŻKIEGO ATAKU: TENNOKAI
Wraz z premierą Automatycznej Walki Wręcz w aktualizacji Otchłań Dagath wspomnieliśmy, że pracujemy nad systemem "Perfekcyjnego Ciężkiego Ataku" i przybywa on wraz z Szeptami w Ścianach!

Przyzwijcie moc starożytnej sztuki Tennokai dzięki nowym Modom Tennokai dla Broni białej. Tennokai jest zaginioną sztuką walki, która pozwala Tenno w pełni wykorzystać potencjał Ciężkich Ataków. Po odblokowaniu potencjału Tennokai na Broni białej, każdy atak wręcz ma 15% szansy na wyświetlenie specjalnej ikony. Wykonanie Ciężkiego Ataku, kiedy ikona jest widoczna, pozwoli na wykonanie Ciężkiego Ataku Tennokai, który jest wykonywany szybciej i nie zużywa Kombo.

Wraz z tym nowym systemem Tennokai zostaną wprowadzone także Mody, które pozwolą Wam dostosować sposób aktywacji i efekty ataków Tennokai.

Jak włączyć Tennokai
Tennokai można aktywować dla swojej Broni białej, wyposażając ją w dowolny z nowych Modów Tennokai. Mody Tennokai mogą zostać wyposażone w zwykłych gniazdach lub w nowym Gnieździe Exilus Broni białej, który może zostać odblokowany przez odpowiedni Segment odblokowywany po ukończeniu zadania Szepty w Ścianach.

MODY TENNOKAI
Mody te można zdobyć w Rotacji C nowego trybu gry Próba Alchemiczna (Cambire, Deimos) lub zakupić na Rynku w Paczce Niezbędnych Modów Tennokai*.

*Zakup tego pakietu na Rynku w grze będzie możliwy dopiero po zainstalowaniu Segmentu Ulepszającego Broń Białą (ten segment jest nagrodą zadania Szepty w Ścianach).

Poniższe statystyki są pokazane dla Maksymalnej Rangi Modów.

Zasługi Dyscypliny
Umożliwia Tennokai. Ataki Tennokai są wykonywane co 4 trafienia Bronią białą, zamiast losowo.

Gniew Bezsennego
Umożliwia Tennokai. Zwiększa szansę na okazję o 50% i Obr. kryt. od Ciężkiego Ataku o 32%.

Ostrze Mistrza
Umożliwia Tennokai. Zwiększa Obrażenia Tennokai o 60%.

Stan Idealny
Umożliwia Tennokai. Zwiększa Szansę Statusu o 100% przy atakach Tennokai.

Zasięg Możliwości
Umożliwia Tennokai. Wydłuża okno możliwości o 4 s i zwiększa zasięg o 3 m dla ataków Tennokai.

Tenno otrzymają podstawowy Mod Tennokai jako wiadomość po ukończeniu zadania Szepty w Ścianach:

Dziedzictwo Mentora
Umożliwia Tennokai. *Ten Mod nie może zostać sprzedany drogą Handlu z innym graczem, ponieważ jest on nagrodą zadania!

SEGMENT ULEPSZAJĄCY BROŃ BIAŁĄ
Po ukończeniu zadania Szepty w Ścianach do Skrzynek Odbiorczych graczy dostarczony zostanie nowy Segment Ulepszający Broń białą. Zainstalowanie tego Segmentu umożliwi zainstalowanie następujących ulepszeń Broni białej:

Gniazdu Exilus Broni białej
Zainstalujcie Adapter Exilus w swojej Broni białej, aby odblokować nowe Gniazdo Exilus. To gniazdo umożliwi graczom instalację nowych Modów Tennokai oraz następujących Modów, które są teraz kompatybilne z Gniazdem Exilus:

 • Zasłona
 • Wyższy Bieg
 • Skupiona Obrona
 • Drwina Obrońcy
 • Osłona EM
 • Tornado

Gniazdo Arkanum Broni białej
Nowe Gniazda Arkanum pozwolą na instalację Arkanów Broni białej, które zostały wprowadzone w tej aktualizacji. Gracze mogą zdobywać Adaptery Arkanum Broni białej poprzez Sprzedawcę Sprzętu i Błyskotek w Syndykacie Cavii lub kupując je na Rynku w grze za Platynę*.

*Zakup Arkanów na Rynku w grze będzie możliwy dopiero po ukończeniu zadania Szepty w Ścianach.

Arkana Zawów i Broni białej
Podobnie jak w przypadku Kitgunów, Zawy będą mogły wyposażyć zarówno Arkana Zawów jak i Arkana Broni białej jednocześnie (kiedy te drugie zostaną odblokowane). Arkana Zawów nie mogą zostać zainstalowane w gnieździe Arkanów Broni białej ani odwrotnie.

NOWE ARKANA BRONI BIAŁEJ
Nowy Segment Ulepszający Broń Białą umożliwi graczom instalację Arkanów w Broni białej. W tym rozszerzeniu Arsenału dodaliśmy wiele nowych Arkanów do Sprzedawcy Sprzętu i Błyskotek w Syndykacie Cavia. Arkana te można również zdobyć za pokonanie Triady Kulasów (Effervo, Deimos), pokonanie istoty zrodzonej z Pustki zawartej w Grymuarze Albrechta lub ukończenie misji Netraceli. Oba Legendarne Arkana (Zaraźliwy Cios i Crescendo Broni białej) dostępne są wyłącznie przez Netracele.

Te statystyki są pokazane dla Maksymalnej Rangi Modów.

Wrogość Broni białej
Przy uderzeniu bronią białą: Zyskaj 42% Szansy Obr. Krytycznych dla następnego Ciężkiego Ataku. Kumuluje się do 420%.

Podwojony Cios (Legendarny)
Przy podstawowym Trafieniu Krytycznym: 100% szansy na dwukrotne uderzenie.
*Przy podstawowym Trafieniu Krytycznym (domyślnie żółte) to wszystkie trafienia krytyczne, które nie są "duże" (domyślnie pomarańczowe) oraz "super" (domyślnie czerwone).

Przeładowany Cios
Zyskaj 30% Obr. Broni białej za każde 200 posiadanych Tarcz. Kumuluje się do 420%. Premia jest zmniejszona o połowę dla Przeładowanej Tarczy.

Odsłaniający Cios
Po użyciu Umiejętności: Zyskujesz 60% Obrażeń Żrących przy trafieniach Bronią białą na 25 s. Kumuluje się do 240%.

Zaraźliwy Cios
Przy nałożeniu Efektu Statusu Obr. Elektrycznych przez Broń białą: 20% szansy na rozprzestrzenienie Efektów Statusu Broni białej na cele w zasięgu 20 m przez 18 s. Efekt nie może zostać odświeżony ponownie, kiedy już trwa.

Umacniający Cios
Po zabiciu Bronią białą: +210 Pancerza na 10 s.

Crescendo Broni białej (Legendarny)
Przy Zabójstwie Dobiciem: Zyskaj 6 Początkowej wartości Kombo do końca swojej misji.

Wir Broni białej
Zabij wroga dotkniętego Efektami Statusu Obr. Magnetycznych, aby uzyskać 45% szansy na przyciągnięcie wrogów w promieniu 18 m.

POPRAWKI DOŚWIADCZEŃ NOWYCH GRACZY
Zajmowaliśmy się Poprawkami doświadczeń nowych graczy pod różnymi kątami i omówimy te zmiany punkt po punkcie:
Restrukturyzacja ścieżki głównych Zadań
Zmiany w zadaniach Złączy
Poprawki zadania Wzbierający Przypływ
Wymagania Mistrzowskiej Rangi

ZMIANY PRZEBIEGU GŁÓWNEGO WĄTKU
Historia, która prowadziła graczy przez całą ich podróż w Warframe, ewoluowała przez lata – delikatnie rzecz ujmując. Zadania prowadzą graczy do fantastycznej gamy postaci rozsianych po całym Systemie Origin, ale także wprowadzają ich w różne mechaniki, które poprawiają i pogłębiają ich wrażenia z rozgrywki. Mając to na uwadze, zrestrukturyzowaliśmy naszą ścieżkę Zadań, aby zapewnić graczom spotkanie z niezbędnymi postaciami i przygotowanie ich do zwycięstwa w Nowej Wojnie.

Zadania usunięte z głównej ścieżki zadań

 • Skradzione Marzenia
 • Nowy, Obcy

Ponieważ te Zadania nie są już uważane za Zadania główne, odpowiednie Węzły zostały zaktualizowane tak, aby nie wymagały już ich ukończenia — więcej szczegółów można znaleźć w sekcji Zmiany wymagań Złączy.

Zadania dodane do głównej ścieżki zadań

 • Serce Deimosa
 • Wzbierający Przypływ

Czuwająca Saya została dodana jako Zadanie główne w Otchłani Dagath w październiku 2023 r., a Vox Solaris zamierzamy potraktować w ten sam sposób w 2024 r. Zanim to zrobimy, ponownie sprawdzimy poziom trudności tej Misji, aby upewnić się, że jest ona przyjazna dla nowych graczy.

Oto zaktualizowana ścieżka głównych Zadań na grudzień 2023:

 1. Przebudzenie
 2. Nagroda Vora
 3. Czuwająca Saya
 4. Po Przebudzeniu
 5. Serce Deimosa
 6. Archwing
 7. Natah
 8. Drugi Sen
 9. Wzbierający Przypływ
 10. Wewnętrzna Wojna
 11. Okowy Harrowa
 12. Apostazja Prolog
 13. Wyrzeczenie
 14. Wstęp do Wojny
 15. Nowa Wojna
 16. Szepty w Ścianach

W związku z tymi zmianami zaktualizowaliśmy także Przewodnik Tenno w grze, aby priorytetowo traktował Zagania Główne podczas kierowania gracza do następnego celu. Naszym celem jest ułatwienie graczom odnalezienie się na ścieżce rozwoju — zepchnięcie zadań pobocznych na dalszy powinno sprawić, że gracze nie podejmą się zadań, które mogą okazać się zbyt trudne lub odwracać ich uwagę od ważniejszych zadań.

Tenno, którzy zechcą poświęcić czas na ukończenie zadań pobocznych, będą mogli je wybrać w Kodeksie! Kiedy wszystkie zadania głównego wątku fabularnego (w tej chwili do Szeptów w Ścianach) zostaną ukończone, Przewodnik Tenno zacznie sugerować nieukończone zadania poboczne.

ZMIANY ZADAŃ ZŁĄCZY
Złącza są świetnym sposobem dla graczy na poznanie nowych systemów w Warframe i oferują ścieżkę z przewodnikiem w całym Systemie Origin, ale mogą być również punktem frustracji, jeśli zadania są zbyt trudne lub niejasne. Mając to na uwadze, wprowadziliśmy następujące zmiany w naszych Złączach:

Złącze Wenus:
Dodano Reaktor Orokin do nagród za Złącza

 • Chociaż gracze mają dostęp do Reaktorów Orokin za pośrednictwem Gwiezdnego Szlaku, chcemy wprowadzić gwarantowany sposób, aby nowi gracze otrzymali to ulepszenie, jednocześnie kontynuując wzmacnianie swój Arsenał.

Złącze Merkurego:
Usunięto zadanie "Pokonaj 5 jednostek Eximus".

Złącze Marsa:
Usunięte Wyzwania:

 • Zabij 150 Grineer Pogranicza na planecie Ziemia.
 • Ukończ misję Suisei na Merkurym
  • We wcześniejszych dniach Warframe, Złącze zachęcało graczy do ukończenia wszystkich misji na planecie, zanim przeszli do kolejnej. Zadania, które wymagają od gracza pokonania konkretnego wroga lub ukończenia misji, która daleko odbiega od ścieżki do samego Złącza, odzwierciedlają ten cel. W tej chwili chcemy zachęcić graczy do skupienia się na ścieżce głównego wątku i ukończenia węzłów, kiedy zdecydują się wkroczyć na Ścieżkę Stali.

Zmieniono ilość Rubedo wymaganą do ukończenia zadania "Zdobądź 250 Rubedo w trakcie misji".

 • Zadanie oryginalnie wymagało zebrania 500 Rubedo.
 • Rubedo jest niepospolitym materiałem na Ziemi. To zadanie Złącza miało na celu zachęcenie graczy do ukończenia wszystkich misji na Ziemi, zanim przejdą na Marsa. Teraz mogą przejść dalej wcześniej i nadal zostać zapoznani z systemem Surowców.

Złącze Fobos:
Usunięte Wyzwania:

 • W trakcie 1 misji pokonaj 150 wrogów na Marsie
  • W grze dostępna jest wystarczająca ilość testów siły graczy, od Reliktów na Marsie po zadanie Serce Deimosa. Zdecydowaliśmy, że to zadanie nie było już konieczne.
 • Zeskanuj 1 Fragment Cefalona na Marsie
  • To zadanie Złącza miało służyć jako wprowadzenie do systemu Skanerów Kodeksu - w tej chwili zadanie Czuwająca Saya spełnia tą funkcję i zdecydowaliśmy, że zadanie Złącza nie jest już konieczne.

Zadanie "Destyluj Relikt Pustki konsolą na Orbiterze" zostało przeniesione na Złącze Fobosa.

 • To zadanie należało oryginalnie do Złącza Ceresa, ale zdecydowaliśmy się przenieść je na Złącze Fobosa, aby wszystkie zadania związane z Reliktami były dostępne w jednym miejscu.

Dodano Katalizator Orokin do nagród za Złącza.

 • Podobnie jak w przypadku Reaktora, zapewnia on graczom możliwość użycia tego kluczowego ulepszenia w Arsenale.

Złącze Ceres:
Usunięte Wyzwania:

 • Pokonaj Lecha Krila na węźle War na Marsie
  • We wcześniejszych dniach Warframe, bossowie jak Lech Kril były kluczowym elementem doświadczenia Warframe i obawialiśmy się, że gracze mogliby się zagubić, gdyby nie spotkali ich na drodze do Drugiego Snu. Jednakże dzisiaj w grze znajduje się masa nowej zawartości, która powinna zostać doświadczona przez graczy, w związku z czym nie uważamy, że walka z Lechem Krilem jest konieczna na tym etapie.
 • Zabij 300 Pustynnych Grineer na Marsie
  • Jak wspomniano wcześniej, to zadanie miało zachęcić graczy do ukończenia wszystkich węzłów przed przejściem na kolejną planetę - nie jest to teraz cel ścieżki Złączy.
 • Destyluj Relikt Pustki w konsoli na Orbiterze.
  • (Zadanie zostało przeniesione na Złącze Fobosa)

Dodano zadanie "Ukończ zadanie: Serce Deimosa".

 • Pozwala to graczom na zapoznanie się z Entrati i rozpoczęcie przygody z Nekramechem przed zadaniem Nowa Wojna.

Złącze Europy:

 • Usunięto zadanie "Ukończ zadanie: Skradzione Marzenia".
  • Skradzione Marzenia są teraz zadaniem pobocznym!

Złącze Saturna:

 • Usunięto zadanie "Ukończ zadanie: Nowy, Obcy".
  • Nowy, Obcy, jest teraz zadaniem pobocznym!

Złącze Urana:

 • Usunięto zadanie "Stwórz broń wymagającą 1 Mistrzowskiej Rangi lub wyższej".
  • Głównym celem tych zmian jest oddzielenie Mistrzowskiej Rangi od postępu głównego wątku fabularnego. W ten sposób gracze będą mogli stanąć u progu Szeptów w Ścianach bez konieczności przejmowania się 24-godzinną przerwą pomiędzy testami Mistrzowskiej Rangi. W tym celu wszystkie zadania Złączy związane z Mistrzowską Rangą zostały usunięte.

Złącze Neptuna:

 • Usunięto zadanie "Otwórz Skrytkę podczas dowolnej misji Sabotażu na Uranie".
  • Poszukiwanie Skrytek podczas Sabotażu jest częścią wyzwań Gwiezdnego Szlaku.
 • Zmieniono zadanie "Ukończ misję na Uranie mając wyposażoną tylko Broń białą".
  • Wcześniej to zadanie wymagało ukończenia tak 5 misji - teraz wystarczy jedna!

Złącze Plutona:
Usunięte Wyzwania:

 • Pokonaj Sforę Hien na Psamathe na Neptunie
  • Podobnie jak w przypadku Lecha Krila wspomnianego wcześniej - uważamy, że starcie ze Sforą Hien nie jest już konieczne na tym etapie rozgrywki.
 • Ukończ misję Infiltracji Corpus i zdobądź wszystkie 3 banki danych na Neptunie
  • Nie uważamy, że gracze muszą w pełni opanować misje Infiltracji, aby móc poradzić sobie z głównym wątkiem fabularnym. Gracze mogą teraz rozwijać swoje umiejętności Infiltracji poprzez Wyzwania Gwiezdnego Szlaku, Ścieżkę Stali i poszukiwania Schematów Ivary!

Złącze Sedny:
Usunięte Wyzwania:

 • Pokonaj Vay Heka na Oro na Ziemi
  • Podobnie jak w przypadku Lecha Krila i Sfory Hien wspomnianych wcześniej - uważamy, że starcie z Vay Hekiem nie jest już konieczne na tym etapie rozgrywki.
 • Zbierz 1 Mod Exilus z pokojów wyzwań Reguł Orokin na misjach Lua
  • Wyzwanie "Ceremonialny" Gwiezdnego Szlaku uczy gracza, jak działają te łamigłówki na Lua, dlatego to zadanie zostało usunięte ze Złącza.
 • Stworzył broń wymagającą Rangi Mistrzowskiej 5. lub wyższej
  • Głównym celem tych zmian jest oddzielenie Mistrzowskiej Rangi od postępu głównego wątku fabularnego. W ten sposób gracze będą mogli stanąć u progu Szeptów w Ścianach bez konieczności przejmowania się 24-godzinną przerwą pomiędzy testami Mistrzowskiej Rangi. W tym celu wszystkie zadania Złączy związane z Mistrzowską Rangą zostały usunięte.

Zmieniono zadanie "Pokonaj 2 Świadomych na Lua".

 • Wcześniej wymagało zabicia 5 Świadomych. W misjach na Lua pojawić może się tylko 2 Świadomych, co niepotrzebnie wydłużało to zadanie.

Dodano zadanie "Ukończ zadanie Wzbierający Przypływ".

 • Usunięcie innych zadań pozwoli graczom skupić się na wymaganiach Zadania, które wyposaży ich w Railjacka wymaganego przez Nową Wojnę.

POPRAWKI ZADANIA WZBIERAJĄCY PRZYPŁYW
Choć Wzbierający Przypływ doczekał się w przeszłości poprawek, które miały na celu redukcję ogólnych wymagań, wciąż spotykamy się z zastrzeżeniami społeczności na temat poziomu trudności dla mniej doświadczonych graczy. Ponieważ to zadanie jest obowiązkowym elementem głównego wątku fabularnego, dokonaliśmy poprawek, aby zapewnić, że wymagania zadania odpowiadają postępom graczy pomiędzy zadaniami Drugi Sen i Wewnętrzna Wojna.

Rozpoczęcie zadania
Gracze nie muszą już kupować Schematu Cefalona Railjacka na Rynku, aby rozpocząć zadanie. Teraz, kiedy zadanie Drugi Sen zostanie ukończone, gracze będą mogli rozpocząć Wzbierający Przypływ bezpośrednio przez Kodeks.
Po rozpoczęciu zadania w Kodeksie, gracze otrzymają Wiadomość zawierającą Schemat Cefalona Railjacka.

Zmiany przebiegu zadania:
Te zmiany dotyczą wszystkich misji odzysku podczas zadania Wzbierający Przypływ i mają na celu zmniejszenie ogólnego poziomu trudności.

 • Misje mogą zostać rozegrane grupach, aby umożliwić Tenno zabranie ze sobą przyjaciół lub dołączenie do sesji innych graczy.
 • Zmniejszono częstotliwość odradzania wrogów o połowę i dodano losowe opóźnienie do ich odrodzenia, aby zapobiec występowaniu wielkich fal wrogów.
 • Zmniejszono zasięg celu misji podczas skanowania, aby ułatwić obronę skanera.
 • Przeciwnicy w zasięgu Skanera będą teraz oznaczani czerwoną ikoną, aby ułatwić graczom odnalezienie zagrożenia.
 • Zmniejszono częstotliwość odtwarzania transmisji Cefalona Cy, kiedy wrogowie znaleźli się w zasięgu skanera.

ZMIANY WYMAGAŃ MISTRZOWSKIEJ RANGI PRZEZ ZADANIA
W tej chwili, opóźnienia pomiędzy testami Mistrzowskiej Rangi uniemożliwiają graczom podjęcia się Wewnętrznej Wojny, dopóki nie odczekali przynajmniej 120 rzeczywistych godzin. Naszym celem jest zapewnić graczom możliwość nadgonienia pozostałych Tenno w przeciągu weekendu. W tym celu usunęliśmy wymagania Mistrzowskiej Rangi z zadań głównego wątku oraz ze Złączy.

Wymagania Mistrzowskiej Rangi pozostały niezmienione dla zadań pobocznych jak Protokół: Martwy Punkt i bardziej zaawansowanych systemów rozgrywki jak Mody Riven i Handel.

Bystrzejsi z Tenno mogą zauważyć, że zadanie Wewnętrzna Wojna uniemożliwiało dostęp do zawartości gry za 5. Mistrzowską Rangą, ponieważ odblokowanie tego zadania wymaga ukończenia Złącza Sedny, które wymaga 5. Mistrzowskiej Rangi.
Nadal chcemy uniemożliwić graczom zbyt szybki dostęp do zawartości, która jest dostępna na późniejszym etapie gry, ale wraz ze zmianami wymagań Mistrzowskiej Rangi przez Wewnętrzną Wojnę, dlatego niektóre z systemów gry otrzymały teraz wymóg 5. Mistrzowskiej Rangi:

 • Licze Kuvy i Siostry Parvosa wymagają teraz ukończenia zadania Wewnętrzna Wojna i osiągnięcia 5. Mistrzowskiej Rangi.
 • Misje Syfonu Kuvy wymagają teraz ukończenia zadania Wewnętrzna Wojna i osiągnięcia 5. Mistrzowskiej Rangi.
 • Misje Mobilizacji wymagają teraz ukończenia zadania Wewnętrzna Wojna i osiągnięcia 5. Mistrzowskiej Rangi.

Usunęliśmy wymóg 2. Mistrzowskiej Rangi zadania Natah.

 • Ten wymóg został usunięty ze skanowania, które było potrzebne do rozpoczęcia tego zadania - teraz wymagania Mistrzowskiej Rangi zostały usunięte całkowicie.

Dodano wymóg 3. Mistrzowskiej Rangi dla Surferki.

 • Ma to na celu nie odwracanie uwagi nowych graczy od ich głównej ścieżki Zadań, ponieważ pierwotnie ta misja stała się dla nich dostępna po ukończeniu Zadania Vox Solaris.

Pomniejsze zmiany w zadaniach:

 • Wiadomość o przybyciu Baro Ki'Teera nie będzie już wyświetlana w trakcie zadania Nagroda Vora. Skrócono czas budowy segmentu Pomieszczenia Mieszkalnego z 12 godzin do 1 godziny.
  • Ten segment jest wymagany, aby uzyskać dostęp do Zadania Apostazji, więc skrócenie czasu oczekiwania jest zgodne z naszym celem, jakim jest zmniejszenie ogólnych problemów z ukończeniem Głównej Ścieżki Zadań.
 • Dodano nowy wyskakujący komunikat polecający graczom wyposażenie się w Kinetyczne Pułapki Syfonowe podczas próby rozpoczęcia misji "Schwytania Projekcji" w zadaniu Okowy Harrowa.
  • "Aby wziąć udział w tej misji, musisz wyposażyć Koło Sprzętu w Kinetyczne Pułapki Syfonowe. Aby je kupić, odwiedź Cefalona Simarisa na dowolnym Przekaźniku i zapoznaj się z jego Ofertą na konsoli, znajdującej się za nim po jego prawej stronie."
  • Ordis pierwotnie oferował graczom delikatne wskazówki, jak je zdobyć, ale uznaliśmy, że bardziej szczegółowe instrukcje będą pomocne dla tych, którzy próbują wyruszyć dalej bez dodatkowej zwłoki.

AKTYWATOR ARCHGUN: ZMIANY CIĘŻKIEJ BRONI
Wraz z różnymi wzmocnieniami i poprawkami, które wprowadziliśmy do broni Warframe na przestrzeni lat, częstym pytaniem, z którym się spotykamy, jest "ale co z Archgunami?". Broń Ciężka ma w założeniu oferować zwiększoną siłę ognia, choć w rzeczywistości nie mogła równać się z Bronią główną i boczną w Arsenałach graczy. W celu poprawienia tego stanu rzeczy dokonaliśmy następujących zmian:

GARDA PRZY DOBYCIU BRONI CIĘŻKIEJ
Po użyciu Wyrzutni Archwing, gracze otrzymają teraz 2000 Gardy.

 • Efekt ma 60-sekundowy czas odnowy.
 • Maksymalna wartość Gardy jest ograniczona do 2000, więc ponowne przyzwanie Archguna po upłynięciu czasu odnowy przywróci tylko brakującą Gardę.

PREMIE CIĘŻKIEJ BRONI
Ogólnie rzecz biorąc obrażenia większości Broni ciężkiej (to jest Archgunów przyzwanych za pomocą Wyrzutni Archgun) została podwojona.
Niektóre z Archgunów zostały także wzmocnione w trybie Archwing, co zostało opisane poniżej.

Redukcja obrażeń Archgunów
Zanim przejdziemy do statystyk — Zyskobiorczyni otrzymała 50% odporności na obrażenia Archgunów. Ponieważ obrażenia tych broni zostały zwiększone, ta odporność na obrażenia pozwala na zachowanie poziomu trudności walki z nimi.

 • Wyjątki: Grattler, Mausolon, Grattler Kuvy i Ayanga Kuvy korzystają z własnych wartości Redukcji Obrażeń podczas walki z Zyskobiorczynią. Te Archguny zostały dostosowane, aby zachować ich obrażenia na tym samym poziomie — obrażenia tych broni nie zostały podwojone, więc dotyczy ich inna wartość Redukcji Obrażeń.
 • Statystyki broni Corvas Prime zostały niezmienione, ponieważ nie podlegała ona Redukcji Obrażeń.
 • W związku z tymi zmianami Orożmij także otrzymał premię 50% Odporności na Obrażenia w przypadku Imperatora.

Zmiany statystyk Ciężkiej Broni
Uwaga: dotyczą one wersji broni z Aktywatorem Archgun, chyba że określono inaczej.

CORTEGE

 • Trzymany: Zwiększono Obr. od Ognia z 90 do 180
 • Obrażenia/Pociski: Zwiększono Obr. Miażdżące z 10 do 20
 • Atak obszarowy: Zwiększono całkowite obrażenia z 3000 do 6000
 • Zwiększono Obr. Wybuchowe z 1000 do 2000 (na pocisk, których jest 3)

CYNGAS:

 • Zwiększono całkowite obrażenia z 120 do 240
  • Zwiększono Obr. Miażdzące z 39,6 do 80
  • Zwiększono Obr. Przebijające z 39,6 do 80
  • Zwiększono Obr. Tnące z 39,6 do 80
 • Zwiększono Przebicie na wylot z 0,0 m do 1,5 m
 • Zwiększony rozmiar Pocisku

DECURION PODWÓJNY

Zmiany te dotyczą zarówno Ciężkiej broni, jak i jej wariantów Archwing, chyba że określono inaczej.

 • Zwiększono ogólne obrażenia z 110 do 190 (Tylko jako Broń ciężka)
  • Zwiększono Obr. Miażdżące z 49.5 do 85.5 (Tylko jako Broń ciężka)
  • Zwiększono Obr. Przebijające z 30.2 do 52.2 (Tylko jako Broń ciężka)
  • Zwiększono Obr. Tnące z 30.2 do 52.2 (Tylko jako Broń ciężka)
 • Zwiększono Przebicie na wylot z 0,0 m do 1,2 m
 • Zwiększono Szybkostrzelność z 8,33 do 10,42
 • Zwiększono Magazynek z 32 do 64
 • Maks. Amunicji zwiększone z 400 do 512 (tylko dla Ciężkiej Broni)
 • Zwiększenie dystans trafienia pociskiem (tylko dla Ciężkiej broni)
 • Zmniejszono odrzut o około połowę

DECURION PODWÓJNY PRISMA

Zmiany te dotyczą zarówno Ciężkiej broni, jak i jej wariantów Archwing, chyba że określono inaczej.

 • Zwiększono ogólne obrażenia z 110 do 220 (Tylko jako Broń ciężka)
  • Zwiększono Obr. Miażdżące z 49.5 do 99 (Tylko jako Broń ciężka)
  • Zwiększono Obr. Przebijające z 30.2 do 60.5 (Tylko jako Broń ciężka)
  • Zwiększono Obr. Tnące z 30.2 do 60.5 (Tylko jako Broń ciężka)
 • Zwiększono Przebicie na wylot z 0,0 m do 1,2 m
 • Zwiększono Szybkostrzelność z 10 to 12,5
 • Zwiększono Magazynek z 32 do 64
 • Maks. Amunicji zwiększone z 400 do 512 (tylko dla Ciężkiej Broni)
 • Zwiększenie dystans trafienia pociskiem (tylko dla Ciężkiej broni)
 • Zmniejszono odrzut o około połowę

CORVAS

 • Szybki Strzał: Zwiększono całkowite obrażenia z 440 do 880
  • Zwiększono Obr. Miażdzące z 32 do 64
  • Zwiększono Obr. Przebijające z 4 do 8
  • Zwiększono Obr. Tnące z 4 do 8
 • Naładowany Strzał: Zwiększono całkowite obrażenia z 880 do 1760
  • Zwiększono Obr. Miażdzące z 64 do 128
  • Zwiększono Obr. Przebijające z 8 do 16
  • Zwiększono Obr. Tnące z 8 do 16
 • Zwiększono Przebicie na wylot z 0,0 m do 2,4 m

CORVAS PRIME:

 • Zwiększono Przebicie na wylot z 0,0 m do 1,4 m

FLUCTUS

 • Zwiększono całkowite obrażenia z 250 do 500
  • Zwiększono Obr. Miażdzące z 50 do 100
  • Zwiększono Obr. Przebijające z 25 do 50
  • Zwiększono Obr. Tnące z 175 do 350

GRATTLER

 • Główny: Zwiększono całkowite obrażenia z 150 do 225
  • Zwiększono Obr. Miażdzące z 15 do 22,5
  • Zwiększono Obr. Przebijające z 120 do 180
  • Zwiększono Obr. Tnące z 15 do 22,5
 • Atak obszarowy: Zwiększono Obr. Wybuchowe z 205 do 310

GRATTLER KUVY

 • Główny: Zwiększono całkowite obrażenia z 94 do 140
  • Zwiększono Obr. Miażdzące z 9,4 do 14
  • Zwiększono Obr. Przebijające z 75,2 do 112
  • Zwiększono Obr. Tnące z 9,4 do 14
 • Atak obszarowy: Zwiększono Obr. Wybuchowe z 155 do 235

IMPERATOR

 • Zwiększono całkowite obrażenia z 50 do 100
 • Zwiększono Obr. Miażdzące z 20 do 40
 • Zwiększono Obr. Przebijające z 17,5 do 35
 • Zwiększono Obr. Tnące z 12,5 do 25
 • Zwiększono Przebicie na wylot z 0,0 m do 1,2 m
 • Zwiększenie dystans trafienia pociskiem

IMPERATOR VANDAL

 • Zwiększono całkowite obrażenia z 50 do 100
  • Zwiększono Obr. Miażdzące z 20 do 40
  • Zwiększono Obr. Przebijające z 17,5 do 35
  • Zwiększono Obr. Tnące z 12,5 do 25
 • Zwiększono Przebicie na wylot z 0,0 m do 1,2 m
 • Zwiększenie dystans trafienia pociskiem

AYANGA KUVY

 • Główny: Zwiększono Obr. Miażdzące z 87 do 130
 • Atak obszarowy: Zwiększono Obr. Wybuchowe z 187 do 280

LARKSPUR

 • Trzymany: Zwiększono całkowite obrażenia z 90 do 180
  • Zwiększono Obr. Miażdzące z 10 do 20
  • Zwiększono Obr. Radiacyjne z 80 do 160
 • Naładowany: Zwiększono całkowite obrażenia z 420 do 840
  • Zwiększono Obr. Miażdzące z 140 do 280
  • Zwiększono Obr. Wybuchowe z 180 do 360
  • Zwiększono Obr. Radiacyjne z 100 do 200
 • Naładowany — Atak obszarowy: Zwiększono całkowite obrażenia z 800 do 1600
  • Zwiększono Obr. Wybuchowe z 400 do 800
  • Zwiększono Obr. Radiacyjne z 400 do 800

LARKSPUR PRIME

 • Trzymany: Zwiększono całkowite obrażenia z 90 do 180
  • Zwiększono Obr. Miażdzące z 10 do 20
  • Zwiększono Obr. Radiacyjne z 80 do 160
 • Naładowany: Zwiększono całkowite obrażenia z 420 do 840
  • Zwiększono Obr. Miażdzące z 140 do 280
  • Zwiększono Obr. Wybuchowe z 180 do 360
  • Zwiększono Obr. Radiacyjne z 100 do 200
 • Naładowany — Atak obszarowy: Zwiększono całkowite obrażenia z 800 do 1600
  • Zwiększono Obr. Wybuchowe z 400 do 800
  • Zwiększono Obr. Radiacyjne z 400 do 800

MAUSOLON

 • Auto: Zwiększono całkowite obrażenia z 120 do 180
  • Zwiększono Obr. Miażdzące z 24 do 35
  • Zwiększono Obr. Przebijające z 48 do 70
  • Zwiększono Obr. od Ognia z 46 do 75
 • Auto — Atak obszarowy: Zwiększono Obr. od Ognia z 48 do 72
 • Naładowany: Zwiększono całkowite obrażenia z 1000 do 1500
  • Zwiększono Obr. Miażdzące z 100 do 150
  • Zwiększono Obr. Przebijające z 400 do 600
  • Zwiększono Obr. od Ognia z 500 do 750
 • Naładowany — Atak obszarowy: Zwiększono Obr. od Ognia z 3000 do 4500

MORGHA

 • Auto Seria:
  • Zwiększono Obr. Miażdzące z 32 do 64
 • Auto Seria — Atak obszarowy: Zwiększono Obr. Wybuchowe z 164 do 328
  • Zwiększony zasięg eksplozji z 3 m do 20 m
 • Naładowany strzał: Zwiększono Obrażenia bezpośredniego trafienia z 100 do 200
 • Naładowany strzał — Atak obszarowy: Zwiększono całkowite obrażenia z 3600 do 7200
  • Zwiększono Obr. Miażdzące z 600 do 1200
  • Zwiększono Obr. Przebijające z 800 do 1600
  • Zwiększono Obr. Tnące z 1000 do 200
  • Zwiększono Obr. Wybuchowe z 1200 do 2400

PHAEDRA

 • Zwiększono całkowite obrażenia z 56 do 116
  • Zwiększono Obr. Miażdzące z 14 do 29
  • Zwiększono Obr. Przebijające z 36,4 do 75,4
  • Zwiększono Obr. Tnące z 5,6 do 11,6
 • Zwiększono Przebicie na wylot z 0,0 m do 1,2 m
 • Zwiększony rozmiar Pocisku

VELOCITUS

 • Szybki Strzał: Zwiększono całkowite obrażenia z 600 do 1200
  • Zwiększono Obr. Miażdzące z 150 do 300
  • Zwiększono Obr. Przebijające z 150 do 300
  • Zwiększono Obr. Tnące z 150 do 300
  • Zwiększono Obr. Magnetyczne z 150 do 300
 • Naładowany Strzał: Zwiększono całkowite obrażenia z 1600 do 3200
  • Zwiększono Obr. Miażdzące z 400 do 800
  • Zwiększono Obr. Przebijające z 400 do 800
  • Zwiększono Obr. Tnące z 400 do 800
  • Zwiększono Obr. Magnetyczne z 400 do 800
 • Zwiększony rozmiar Pocisku
 • Zwiększono Przebicie na wylot z 0,0 m do 5 m

NOWE PRZEDMIOTY I ZESTAWY NA RYNKU

PAKIET WSPARCIA SANCTUM
Pozłacana kolekcja godna rodziny Entrati.

Zawiera:

 • Młot Ekhein
 • Maskowanie genetyczne: Kavat Kalimosa
  • Wzór Futra: Kalimos
  • Kolor Futra: Brąz Vitreum
  • Kolor Futra: Uszna Zieleń
  • Kolor Futra: Czerwień Sanctum
  • Kolor Futra: Czerń Alchemii
 • Signa Envine
 • Robot Nekramit
 • Wyświetlacz Albrechta 1999
 • Wyświetlacz Jahu Albrechta
 • Dekoracja Ołarza Grymuaru
 • Kavat Vasca i Mody Instrukcji
  • Instrukcja Krwiste Ugryzienie
  • Instrukcja Transfuzja
 • Glif Skarby Albrechta*
 • Paleta Kolorów Sanctum*
 • Gest Za późno*
 • 350 Platyny

Ten pakiet może zostać zakupiony tylko raz na danym koncie. Przedmioty oznaczone gwiazdką (*) są dostępne tylko w pakiecie, a pozostałe mogą zostać zakupione na Rynku w grze za Platynę!

PAKIET DEKORACYJNY DONNISH
Nadaj swoim pomieszczeniom atmosferę naukowego wyrafinowania. Zawiera:

 • Robot Nekramit
 • Wyświetlacz Albrechta 1999
 • Dekoracja Ołarza Grymuaru

3a64d0cdac1d6b2dc032cec3bdb4fd9e.jpg

ZESTAW GLIFÓW SPOŁECZNOŚCI: SZEPTY W ŚCIANACH
Zestaw zawierający tematyczne glify od Artystów Społeczności SirEnarion i death_ma666ots.

 • Glif Społeczności Czapki Albrechta
 • Glif Społeczności Pana ze Ściany

Glify te można także zdobyć w naszej kampanii Dropów Twitch dla "Szeptów w Ścianach".
Więcej informacji możecie znaleźć tutaj:

 

ULEPSZONY SILNIK GRAFICZNY NA PC
Warframe na PC korzysta teraz wyłącznie z Ulepszonego Silnika Graficznego! Oznacza to, że Klasyczny Silnik Graficzny został oficjalnie wycofany na wszystkich platformach.

Wycofanie Klasycznego Silnika Graficznego na wszystkich platformach było celem od 2020 roku, ponieważ zespół musiał utrzymywać oba silniki, co oznaczało podwojony nakład pracy dla programistów, testerów i co najważniejsze — artystów, którzy musieli pracować z ograniczeniami Klasycznego silnika.

Z biegiem czasu powoli przenosiliśmy wszystkie platformy do Ulepszonego Silnika Graficznego i wycofywaliśmy Klasyczny dla każdej z nich:

Szepty w Ścianach zostały zaprojektowane z wykorzystaniem wszystkich technologii i systemów oferowanych przez Ulepszony Silnik Graficzny, aby zaoferować niespotkane wcześniej doznania.

Nasz Ulepszony Silnik Graficzny obsługuje następujące systemy i funkcje:

 • Nowy system Mgły: Ta aktualizacja Warframe wprowadza zaktualizowany system mgły. Poprzedni system polegał na procesie raymarch, który opierał się na słońcu i innym statycznym oświetleniu - nowy system mgły jest oświetlany dynamicznie. Znaczy to, że wygląd mgły jest teraz bardziej realistyczny i lepiej odzwierciedla otoczenie, w której się znajduje.
  • Dodano opcję "Jakość Mgły Wolumetrycznej" do Zaawansowanych ustawień Grafiki. Na PC dostępne są cztery ustawienia, pozwalające wybrać Wam między poziomami jakości i wydajności: Wyłączona, Niska, Średnia i Wysoka. Opcja "Wyłączona" pozwoli na powrót do starej mgły opartej o system raymarch.
 • Poprawki Shadera Skóry: Ta aktualizacja zmienia sposób kodowania i teksturowania skóry, aby poprawić wygląd ciemniejszych odcieni skóry na Włóczędze.
 • 649aa58666f670b955b9eeae2bb4b525.jpg
 • Obszary Globalnego Oświetlenia: Realistyczniejsze i dokładniejsze oświetlenie postaci zależne od otoczenia. Odbicia są dokładniejsze i lepiej odzwierciedlają otoczenie.
 • System tekstur detali, tatuaży, owłosienia twarzy i innych funkcji, które pomogą podnieść jakość Warframe!

Następujące opcje graficzne na PC zostały usunięte wraz z wycofaniem Klasycznego Silnika Graficznego:

 • Tryb Skalowania Okna (np. opcja pozwalająca na wybór między "Skalowany" i "Natywny")
  • Informacja dla graczy, którzy korzystają ze skalowania DPI i graczy na słabszych komputerach: jeśli graliście w Warframe używając tej opcji w trybie Okienkowym lub Bez Ramki, nie zapomnijcie dostosować opcji Skalowania w ustawieniach Grafiki, aby osiągnąć pożądaną wydajność i jakość obrazu.
 • Opcja Rozmycia Refleksów
  • System odbić w Ulepszonym Silniku Graficznym nie wymaga tej opcji

DODATKI:

 • Ponad 150 nowych dekoracji Dojo w motywie Duviri.
 • Dodano Dekoracje wszystkich rodzajów Wosfenu do Dojo (Fass, Jahu, Khra, Lohk, Netra, Ris, Vome i Xata).
 • Test na rangę Legendarny 4 jest teraz dostępny dla kwalifikujących się Tenno!
  • Pomieszczenie Cefalona Simarisa w Przekaźniku zostało także rozbudowane o nowe kapsuły rang Legendarnych!
 • Dodano pozostałe opisy wzmocnień Umiejętności Warframe'ów, Fokusu, Archwingów, Modyfikacji, Instrukcji Towarzyszy, Modów Adaptacji (zestaw Galwanizowany, Więzi Podniebnej i Skrytej, Przegrzanie, Adaptacji), Arkanów (Arkana Ścieżki Stali, Wirtuoz Cienia), Smoczych Kluczy, Umiejętności Nekramechów i wszystkich Efektów Statusu (kiedy nałożone zostały na gracza).
  • W ramach przypomnienia, w aktualizacji Otchłań Dagath dodana została możliwość wyświetlenia opisu aktywnych wzmocnień po wskazaniu ich kursorem. Ponieważ w Warframe dostępna jest ogromna ilość efektów, potrzebowaliśmy trochę czasu na uwzględnienie opisów wszystkich wzmocnień - ale ostatecznie udało się nam!
 • Gracze mogą teraz "Aktywować" Nieznane Mody Riven używając ich "???", aby zmienić je w Ukryte i ujawnić ich wyzwanie w Segmencie Modów. Wykonanie tej akcji odkryje wyzwanie Modu Riven oraz sprawi, że będzie on zajmować jedno Gniazdo.
 • 0cf7fa8f70f9113ed70b883ee2fe0e80.jpg
 • 3dc0adcc16a3e0bf700f9e4379ea64a1.jpg
 • Dodano opcję sortowania "Najnowsze" (ostatnio zakupionych lub zdobytych) do menu Dekoracji Statku Desantowego oraz Dekorowania Dojo (dotyczy tylko Osobistych Dekoracji).
  • Prosimy mieć na uwadze, że Rzeźby Ayatan zawsze będą wyświetlane na szczycie listy, a po nich przedmioty będą sortowane według daty zdobycia.
 • Dodano opcję "Podgląd intensywności efektów wizualnych" do menu Dostępności, który pozwala na włączenie/wyłączenie podglądu wyświetlanego przy zmianie ustawienia "Intensywność efektów wizualnych".
  • Ta opcja jest domyślnie wyłączona i musi zostać włączona za każdym razem, kiedy chcecie zobaczyć podgląd zmian.
 • Dodano opcję "Włącz Transmisje Ordisa w Orbiterze" do ustawień dźwięku.
  • Transmisje Ordisa zostały włączone do ustawienia "Włącz transmisje porad" w Poprawce 34.0.4, zdecydowaliśmy jednak, że powinna być to osobne ustawienie. Zachęcamy do sprawdzenia dostępnych ustawień Dźwięku i dostosowania ich wedle uznania!

ZMIANY

Zmiany wrogich Nekramechów Voidrig Pustki:
Te maszyny wojenne Entrati udowodniły swoją wartość bojową, a walka z nimi mogła stanowić wyzwanie — wyzwanie, które bywało zbyt duże dla mniej doświadczonych graczy.

Ponieważ ci wrogowie są kluczowym etapem na drodze do zdobycia własnego Nekramecha, dokonaliśmy następujących zmian Voidrigów (zarówno w Laboratoriach Albrechta jak i Skarbcach Izolacyjnych) aby poprawić doświadczenia walki z nimi!

 • Voidrigi mogą otrzymać teraz obrażenia od wszelkich trafień (z atenuacją obrażeń). Wcześniej obrażenia były ograniczone do ich słabych punktów. Trafienie w słaby punkt przyznaje teraz premię obrażeń!
  • Ta zmiana została wprowadzona wcześniej wraz z aktualizacją Otchłań Dagath. Celem tej zmiany było uczynienie tej walki znacznie mniej wymagającą, jednocześnie zapewniając korzyści z trafiania ich słabych punktów. Ponieważ całość Nekramecha jest teraz podatna na obrażenia, wprowadzona została atenuacja obrażeń (maksymalna ilość obrażeń na instancję oraz na sekundę), aby zachować ich zamierzony poziom trudności i zapobiec przypadkom natychmiastowej śmierci. Te zmiany dotkną także Bonewidow w przyszłej aktualizacji.
 • Zaktualizowano wygląd słabych punktów, aby uczynić je bardziej widocznymi — przyjmą one teraz formę fiolek z cieczą, które mogą zostać zniszczone.
 • Usunięto Tarcze i nieznacznie zwiększono pulę Życia.
 • Zmiany Umiejętności Voidriga:
  • Burzowy Całun zadaje teraz Obr. Elektryczne i nakłada odpowiedni Efekt Statusu w pobliżu.
  • Użycie umiejętności odtwarza teraz efekt dźwiękowy, aby dać Wam znać o nadchodzącym zagrożeniu.
  • Zmniejszono dystans, na który wyrzucone mogą zostać Grobowe Miny Voidriga.
  • Poprawiono ogólną czytelność umiejętności wrogich Nekramechów, aby lepiej komunikowały nadchodzące ataki:
  • Dodano efekt wizualny na przedzie Voidriga w trakcie ślizgu, aby lepiej przedstawiał zasięg obrażeń.
  • Dodano efekt wizualny do wybuchów Grobowych Min, aby poprawić widoczność granatów i zasięg ich rzutu.
  • Poprawiono czytelność efektów wizualnych kanistra Nekrasieci, kiedy wybuchnął po wyrzuceniu. Poprawiono także widoczność eksplozji i zasięgu, w którym gracze zostaliby spowolnieni.
 • Poprawiono zachowanie Voidrigów podczas celowania w graczy — innymi słowy, teraz lepiej celują.
 • Dokonano kilku poprawek ich efektów dźwiękowych.

Zmiany Helmintha:

 • Następujące zasoby mogą zostać teraz użyte do uzupełnienia Żółci Helmintha:
  • Hemocyt Cystolit
  • Gyrum Łamigłówki
  • Sztylet Kullervo
  • Łuska Ariette
  • Szpik Runiczny
  • Kamień Aggri
  • Cierń Zdrady
 • Następujące zasoby mogą zostać teraz użyte do uzupełnienia Biotyki Helmintha:
  • Kiełek Konnla
  • Eewani
  • Kownik
  • Korzeń Draka
  • Ueymag
  • Krzew Yao
  • Silfsela
  • Ekstrakt z Tasomy
 • Następujące zasoby mogą zostać teraz użyte do uzupełnienia wymienionych wydzielin Helmintha.
  • Perła Saggen (Syntetyki)
  • Lamentus (Feromony)
  • Kieł Czerwia (Oksydy)
  • Kamyk perłowy (Wapno)

Zmiany Gwiezdnego Szlaku:
Gwiezdny Szlak pozwoli teraz na odzyskanie Stałych Wyzwań Tygodniowych, które nie zostały jeszcze ukończone, co umożliwi Wam odrobienie utraconej Reputacji przed następną rotacją.

Dodatkowo, Stałe Wyzwania Tygodniowe są teraz ponumerowane. Pozwoli to graczom na odróżnienie nowych wyzwań od przegapionych.

c10880900f8e88be968f2c63aeec4656.jpg

Na przykład, jeśli wyzwanie "To nie jest Strzał Ostrzegawczy" zostało przegapione w dwóch tygodniach, to trzeci tydzień Gwiezdnego Szlaku będzie zawierał wyzwanie "To nie jest Strzał Ostrzegawczy III" i umożliwi odzyskanie wyzwań "To nie jest Strzał Ostrzegawczy I" i "To nie jest Strzał Ostrzegawczy II". Ta zmiana wchodzi w życie w następnym tygodniu, do tego czasu Wyzwania zachowają pierwotne nazwy.

Ogólne zmiany Gwiezdnego Szlaku:

 • Zaktualizowano opis wyzwania "Czas zacząć polowanie", aby lepiej wyjaśniało jego działanie:
  • Wcześniej: Znajdź Medaliony Syndykatu podczas gry z drużyną: X.
  • Teraz: Znajdź Medaliony Syndykatu podczas gry w pojedynkę lub wieloosobowej: X.

Zmiany umiejętności Zaćmienia Mirage:
Tenno obeznani z Mirage mogą wiedzieć, jak humorzasta potrafi być umiejętność Zaćmienia. Obszary, które wyglądają na jasne, mogą zostać rozpoznane jako ciemne i odwrotnie, co znacznie utrudniało oszacowanie, jaki będzie efekt tej umiejętności.

W celu rozwiązania tego problemu, ikona umiejętności w interfejsie będzie regularnie aktualizować się, aby przedstawić obecny stan umiejętności, zamiast pokazywać maksymalną wartość premii w świetle lub w cieniu. Dodaliśmy także nazwę do ikony w Interfejsie, aby ułatwić odróżnienie aktywnych efektów:

 • Ciemne otoczenie = Zaćmienie Księżyca
 • Jasne otoczenie = Zaćmienie Słońca

Pozwoli to Wam (oraz nam) lepiej zrozumieć, jak działa Zaćmienie.

73626697aba05dc7a785c649ea0c2260.jpg

Wraz z tą aktualizacją przyjrzeliśmy się temu, jak niespójna i frustrująca ta umiejętność mogła być, i dostrzegliśmy multum problemów: nie działała poprawnie na Równinach Eidolon, oraz - co jest kluczowe dla tej aktualizacji - nie działała poprawnie z technologią oświetlenia w Laboratoriach Albrechta!

Nadal aktywnie rozważamy kolejne zmiany, które mogą być konieczne dla tej umiejętności.

Ogólne:

 • Wycelowanie w wybuchające beczki pokaże teraz zasięg ich wybuchu!
 • Zlecenia Narmer są teraz zawsze dostępne zarówno na Wenus, jak i na Ziemi, niezależnie od pory dnia na Równinach Eidolon!
  • Przed tą zmianą Zlecenia Narmera na Równinach Eidolon pojawiały się tylko w cyklu dziennym, a w Orb Vallis w cyklu nocnym. Zamiast czekać 150 minut na przełączenie cyklu i uzyskanie dostępu do ekskluzywnych nagród, można teraz zagrać w nie w dowolnym momencie!
 • Skalowanie Dziennego Trybutu zostanie ograniczone do 3000 dni.
  • Jest to środek zapobiegawczy! 3000 dzień będzie mógł zostać osiągnięty po raz pierwszy w marcu 2024. System Dziennego Trybutu został wprowadzony do gry wraz z Aktualizacją 18.0 (2015-12-03) i był z nami przez wystarczająco długo, aby umożliwić osiągnięcie 3000 logowań — dziękujemy za regularną grę! Chcemy jednak zapewnić trwałość tego systemu przez wcześniejsze ograniczenie możliwości pojawienia się niezrównoważonych nagród, które byłyby rezultatem nieskończonego skalowania.
  • Gracze nadal będą otrzymywać nagrody kamieni milowych (a licznik w interfejsie wciąż będzie rosnąć), ale ilości pewnych nagród (wymienionych poniżej) będą rosnąć tylko do 3000 dnia.
   • Kredyty
   • Endo
   • Wzmacniacz Biegłości
   • Wzmacniacz Kredytów
   • Wzmacniacz Surowców
   • Wzmacniacz Szansy na Łup Surowców
   • Dział Zasobów
   • Schemat Formy
 • Zmniejszono czas trwania Efektu Statusu Obr. Magnetycznego na graczach z 6 do 3 sekund i zmniejszono całkowite zużycie energii z 120 do 90.
  • Oprócz ogólnych opinii na temat zbyt negatywnych efektów Statusu tego typu Obrażeń, wiele z nowych pomieszczeń zawiera źródła Obr. Magnetycznych, a następujące zmiany mają zapewnić, że nadal będzie miał on znaczenie podczas rozgrywki, ale możliwe do opanowania.
 • Maksymalna liczba instancji Efektu Statusu, która może zostać rozniesiona przez Więź Zaraźliwa, została ograniczona do 100x, w celu zapobiegnięcia problemom z wydajnością.
  • Przeciwnicy mogą otrzymać dodatkowe Efekty Statusu nawet, kiedy osiągnęli ten limit.
  • Innymi słowy, nawet jeśli Więź Zaraźliwa rozniosła 100 instancji Efektu Statusu na wroga, wróg nadal może otrzymać Efekty Statusu z innego źródła.
 • Następujące przedmioty mogą teraz zostać zakupione na Rynku w grze za Platynę:
  • Dekoder Ukrytego Modu Riven
  • Adapter Arkanum Broni Głównej
  • Adapter Arkanum Broni Bocznej
  • Adapter Arkanum Broni białej
 • Wskazanie koloru w Arsenale podświetli teraz powiązane obszary na Warframe!
 • Dodano komunikat na ekranie zakończenia misji, gdy misja wymagająca klucza (np. Strefa Otchłani) zakończy się niepowodzeniem z powodu opuszczenia lub rozłączenia się właściciela klucza: "Posiadacz klucza misji opuścił drużynę."
 • Zwiększono Początkową Energię Warframe'ów Prime, których pula Energii jest większa, niż podstawowego wariantu:
  • Grendel Prime z 100 na 115
  • Inaros Prime z 50 na 75
  • Ivara Prime z 75 na 100
  • Khora Prime z 75 na 100
  • Limbo Prime z 100 na 125
  • Nidus Prime z 50 na 75
  • Titania Prime z 100 na 125
 • Zaktualizowano wiadomość o zakupie Specjału Dnia u Golenia, aby wskazywała, że Moa używają broń Strażnika.
 • Będzie teraz wskazywać, czy gracz nie posiada Broni Strażnik, której mógłby używać z nowym Moa.
  • "Nie posiadasz żadnej broni kompatybilnej z tym Moa. Broń jest współdzielona między Moa oraz Strażnikami i jest przyznawana wraz z zakupem Strażnika lub przy odebraniu go z Warsztatu. Czy na pewno chcesz zakupić tego Moa?"
 • Usunięto Strażnika Grobowca z listy wrogów pojawiających się w Symulakrze.
  • Ponieważ wrogowie ci dzielili się na mniejsze wersje po pokonaniu, mogli powodować dużą liczbę wrogów pojawiających się w Symulakrum, co prowadziło do problemów z wydajnością lub do awarii.
 • Zaktualizowano opis Modyfikacji Prędkość Ucieczki Novy, aby wspominał o "Prędkości Poruszania" zamiast samej "Prędkości".
  • Nowy opis: "Premia Prędkość Poruszania po przejściu przez Tunel Czasoprzestrzenny."
 • Koło Sprzętu wyświetla teraz przypisany skrót klawiszowy obok przedmiotu, zamiast w opisie po otworzeniu Sprzętu.
 • Naciśnięcie klawisza "P" podczas meczu spowoduje teraz bezpośrednie otwarcie ekranu Rezultatu misji, zamiast wymuszać otwarcie menu pauzy i wychylenie kamery.
 • Dodano podpowiedzi po wskazaniu Modów ze specjalnymi efektami. Specjalne mechaniki Modów będą teraz pogrubione w opisie, aby wskazać, że najechanie na nie kursorem wyświetli dodatkowe informacje. Dotyczy to m.in. następujących Modów (nie jest to pełna lista):
  • Mody Syndykatów (Sprawiedliwość, Prawda, Entropia, Zaraza, Czystość, Porządek)
  • Nowe Mody Tennokai
  • Mody przyznające Gardę
  • 0b5de4d904a9f00e96eb951ff630562d.jpg
 • Zredukowano czas opóźnienia, które mogło wystąpić pomiędzy użyciem Dekodera Moda Riven i wyświetleniem efektów wizualnych odkrycia.
 • Opisy Arkanów Broni głównej i bocznej wskazują teraz, że ich instalacja wymaga Adaptera Arkanum Broni głównej i bocznej.
 • Zaktualizowano opis Dekodera Modów Riven, aby lepiej wyjaśniał jego działanie:
  • Wcześniej: Odkryj mod Riven.
  • Teraz: Użyj dekodera, aby natychmiast ukończyć jedno wybrane Wyzwanie Ukrytego Moda Riven.
 • Zmieniono opis akcji "Ogień Drugorzędny" na "Ogień Alternatywny", aby ujednolicić nazwę tej funkcji w ustawieniach gry i opisach Modów.
 • Opcja "Podświetlenie własnej postaci" wpływa teraz także na własnego Strażnika.
  • Wcześniej Strażnik podlegał ustawieniu Podświetlenia Sojuszników niezależnie od ustawienia Podświetlenia własnej postaci. Ponieważ Strażnicy unoszą się ponad ramieniem Warframe'ów, uznawane są one za część "własnej postaci" w kontekście systemu podświetlania postaci.
 • Wyzwania podczas zadania Surferka mogą teraz zostać ukończone w dowolnej misji, a nie tylko w Otwartych Światach, jeśli posiadacie Yareli i używacie Meruliny
 • Pasywna interakcja broni Cobra i Crane z Baruukiem (pierwszy atak usypia wrogów) uwzględnia teraz odporność wroga na efekty kontroli tłumów (Eximus, Boss, Garda itp.)
 • Zwiększono wartość pancerza Garva podczas Zleceń Dryfu Kambionu, aby podnieść jego przeżywalność.
 • Kryształowe fraktale utworzone przez Krystalizację Citrine znikają teraz szybciej, aby poprawić widoczność podczas gry.
 • Nie wpływ tao na czas trwania krystalicznych narośli na wrogach — zmieniony został efekt wyszukiwania wrogów przez umiejętność.
 • Dodano efekty dźwiękowe otwierania Segmentu Arkanów na Orbiterze i wyposażenia Arkanów.

OPTYMALIZACJE

 • Dokonano systemowych optymalizacji systemu linkowania do czatu.
 • Dodano systemowych optymalizacji zużycia pamięci na wszystkich platformach.
 • Dokonano systemowych mikrooptymalizacji renderowania dla wszystkich platform.
 • Dokonano kilku optymalizacji zużycia pamięci i renderowania DirectX 12.
 • Dokonano mikrooptymalizacji zużycia pamięci na wszystkich platformach.
 • Dokonano systemowych mikrooptymalizacji wykonywania skryptów.
 • Dokonano mikrooptymalizacji ładowania Ekwipunku dla dużych kont.
 • Dokonano poprawek obsługi przypadków odłączenia urządzeń Razer Chroma podczas gry w Warframe.

NAJWAŻNIEJSZE POPRAWKI

 • Naprawiono utratę funkcjonalności po użyciu Wściekłego Wstępu Kullervo, kiedy trzymano Archgun.
 • Naprawiono niewrażliwość na obrażenia i możliwość użycia Broni głównej lub bocznej, kiedy wykonano przewrót natychmiast po użyciu Wściekłego Wstępu Kullervo.
 • Naprawiono umiejętność Inferno Ember, która nie przyznawała Tarcz za zużytą Energię, kiedy używano Modów Wróżbiarskich lub Aury Krótkie Wytchnienie.
 • Naprawiono brak wpływu redukcji obrony Kawalerii Rakhali na wrogów pod wpływem Zagłady, jeśli ci byli zragdollowani.
 • Naprawiono możliwość wielokrotnego użycia umiejętności Wewnętrzna Potęga, jeśli umiejętność została użyta przez Menu Taktyczne Railjacka.
 • Teraz poprawnie wymaga upłynięcia czasu odnowy, zanim ponowne użycie tej umiejętności będzie możliwe.
 • Naprawiono detonowanie broni Glaive w trybie dwuręcznym przy użyciu Ognia alternatywnego zamiast zamierzonego Ciężkiego Ataku Bronią białą.
 • Naprawiono niezużywanie ładunków Wewnętrzna Potęga ani Więź Mistyczna przez umiejętności Zagubiony i Rozległy Nie-czas Xaku, co pozwalało na ciągłe używanie tych umiejętności za darmo.
 • Naprawiono możliwość wejścia Excalibura Umbra w polę anty-Warframe stworzone przez Trokara Kuvy, kiedy użyto Transferencji (lub po zostaniu wyrzuconym z Warframe'a).
 • Teraz zostanie zatrzymany poza bańką, jak wszystkie inne Warframe'y.
 • Naprawiono cele obrony (personel, terminale itp.) które otrzymywały pełne obrażenia od wybuchających beczek. Według zgłoszenia: https://old.reddit.com/r/Warframe/comments/17b8u7b/why_did_this_barrel_oneshot_the_objective/
 • Naprawiono zadawanie pełnych obrażeń sojusznikom i Towarzyszom przez wybuchowe beczki.
 • Będą oni teraz otrzymywać te same 30% obrażeń, podobnie do graczy.
 • Naprawiono utratę premii Arkanum Wzrostu Mocy po użyciu Transferencji.
 • Naprawiono zawieszenie się Automatycznej Walki Wręcz w stanie aktywnym, kiedy pierwszym atakiem wręcz podczas misji była umiejętność Warframe (Wściekły Wstęp Kullervo itp.)
 • Naprawiono przypadki niepowodzenia misji po migracji hosta, kiedy jeden z klientów był martwy.
 • Naprawiono utknięcie w automatycznym ataku bronią białą, kiedy rozpoczęto przerywnik filmowy podczas używania Automatycznej Walki Wręcz.
 • Naprawiono problemy z wyświetlaniem rotacji Warframe'ów klientów u hosta, kiedy wykonał on Transferencję.
 • Naprawiono bańkę Kaskady Pustki w Zarimanie, która nie odpychała Warframe'ów klientów.
 • Naprawiono utratę funkcjonalności u klientów w przypadku wystąpienia migracji hosta, kiedy klienci znajdują się w bańce Egzolizera podczas misji Kaskady Pustki na Zarimanie.
 • Naprawiono przypadki ignorowania klientów przed wrogów po wystąpieniu migracji hosta.
 • Naprawiono przypadki zaniknięcia samodzielności Excalibura Umbra, kiedy klient przebywał w formie Operatora i miała miejsce migracja hosta.
 • Naprawiono podpowiedź akcji nurkowania Orożmija podczas 9 etapu zadania Paradoks Duviri, która wyświetlała wartość "NIEPRZYPISANE".
 • Naprawiono ataki kombo z blokiem, które nie działały poprawnie z systemem automatycznej walki wręcz.
 • Według zgłoszenia https://forums.warframe.com/topic/1368715-auto-melee-block-combos-cannot-be-used-without-releasing-the-melee-button?ct=1700235007

Zmiany i poprawki rozgrywki międzyplatformowej:

 

 • Nowo utworzone Klany i Sojusze będą teraz domyślnie działać w systemie Międzyplatformowym.
  • Stworzenie Klanu lub Sojuszu wyświetli teraz powiadomienie z instrukcją, jak wyłączyć to ustawienie, aby zapewnić, że gracze są świadomi tej opcji.
 • Naprawiono przypadek niemożności dodania gracza PC do przyjaciół przez gracza na konsoli, jeśli miał on taką samą nazwę.
 • Naprawiono wyświetlanie błędnego powiadomienia "Nie można było zsynchronizować bazy danych Warframe z powodu braku połączenia z internetem.", kiedy spróbowano wysłać zaproszenie do gracza o tej samej nazwie, co gracz oczekujący na zaakceptowanie zaproszenia do przyjaciół.
  • Poprawki związane z niejasnymi powiadomieniami błędu przy zaproszeniu gracza, kiedy Rozgrywka Międzyplatformowa była wyłączona.
 • Powiadomienie będzie teraz jaśniej informować o problemie wynikającym z różnicy ustawień Rozgrywki Międzyplatformowej między nadawcą i odbiorcą.

OGÓLNE POPRAWKI

 • Naprawiono przypadek zbyt częstego odtwarzania animacji obrotu Zyloka i Zyloka Prime po strzale, kiedy klient był obserwowany przez hosta.
 • Naprawiono położenie wielu elementów pancerza wyposażonych na Grendelu Prime, kiedy używał Skórki Voidshell.
 • Naprawiono niewpisywanie pierwszej litery wiadomości, kiedy okno czatu zostało wybrane przez kontroler, ale tekst wpisano z użyciem klawiatury.
 • Naprawiono Syandany wyposażone przez Dagath, które były mniejsze w porównaniu do innych Warframe'ów.
 • Naprawiono zacięcia gry przy użyciu Ciężkiego Ataku broni Sibear.
 • Naprawiono odłączanie się tylnej części Hełmu Rakkam Hydroida, kiedy ten się poruszał.
 • Naprawiono możliwość utknięcia tylnej części Railjacka, kiedy host porzucił misję.
 • Naprawiono przesunięcie przycisku otwierającego ekran Aktualizacji ponad konsolą nowości w grze, kiedy wyświetlała ona zbyt wiele odnośników.
 • Ten ekran umożliwia teraz przewijanie odnośników, które nie zmieściły się na jednej stronie.
 • Naprawiono wyświetlanie ikon Efektów Statusu ponad głowami przeciwników, kiedy opcja "Wyświetlaj nazwy wrogów" była wyłączona.
 • Naprawiono nieaktualizowanie ikon aktywnych wzmocnień, kiedy używano Menu Taktycznego Railjacka.
 • Naprawiono wyświetlanie błędnego tła w ekranie Gwiezdnego Szlaku, kiedy został otwarty przez powiadomienie nowego Epizodu.
 • Naprawiono brak wpływu dostosowanego koloru celownika na specjalne celowniki broni Inkarnon i Dorrclave.
 • Naprawiono niewyświetlanie Efektów Statusu rozprzestrzenionych przez Mod Więź Zaraźliwa w interfejsie klientów.
 • Naprawiono wyświetlanie błędnej ilości zebranego Prowiantu w misjach Pokonaj Narmer (był to wyłącznie błąd interfejsu).
 • Naprawiono awarię klienta, która mogła wystąpić, kiedy wybrano opcję Porzucenia misji podczas powrotu do Centrum.
 • Naprawiono wyświetlanie błędnych wartości Życia przez wiele Warframe'ów w Arsenale Konklawe.
 • Naprawiono wyświetlanie błędnej wartości Energii zwróconej przez Patogen Nidusa, kiedy używano Wewnętrznej Potęgi szkoły Zenurik.
 • Naprawiono Transmisje, które zostały nadpisane przy włączonym skalowaniu FSR2.2 lub DLSS.
 • Naprawiono problem z shaderami chłodziwa w Orb Vallis.
 • Naprawiono niespójną wielkość liter nazw Węzłów podczas sprawdzania postępu odblokowania Arbitrażu u Arbitrów Hexis.
 • Naprawiono ignorowanie ustawienia "Kamera śledzi cel walki wręcz" podczas animacji ładowania Ciężkiego Ataku, kiedy gracz stał w miejscu.
 • Naprawiono wyświetlanie tagu "|CONDITION|" w opisach Kaskadii Wzmocnienia i Wschodzącej Agonii.
 • Naprawiono przypadki, w których ustawienia HDR były dostępne dla graczy, gdy ustawienia graficzne ich nie obsługiwały, co powodowało, że po ich włączeniu nic się nie działo.
 • Naprawiono zaliczanie wyzwania "Utrzymaj serię sztuczek K-Drive przez 10 sekund" przez krótsze serie sztuczek podczas zadania Surferka.
 • Naprawiono wyświetlanie czarnych plam na dole Modów Parazonu.
 • Poprawiono położenie elementów pancerza wyposażonych wraz z Kombinezonem Commodore Prime.
 • Naprawiono utykanie graczy w pętli odradzania się, jeśli stali oni na szczycie działa w chwili wystrzału podczas misji Koro w Fortecy Kuvy.
 • Naprawiono możliwą awarię gry w przypadku migracji hosta, kiedy jeden z klientów używał Modu Aury.
 • Naprawiono rzadkie przypadki, w których broń mogła zostać natychmiast przeładowana w odpowiednim momencie po zwolnieniu przycisku myszy.
 • Naprawiono dysk wystrzeliwany przez ogień alternatywny broni Azima, który wciąż unosił się w górę, zamiast zatrzymać się na określonej wysokości.
 • Według zgłoszenia:
 • Naprawiono psucie się znaczników w przypadku otwarcia mapy pełnoekranowej przed wejściem/zejściem z K-Drive.
 • Naprawiono wyświetlanie wskaźnika wroga na Inżynierze Aksio, pojawil się w Symulakrze.
 • Naprawiono pozostawanie menu Inherencji na ekranie, kiedy gracz został wciągnięty do Wieloboju Duviri, kiedy ekran Inherencji był otwarty.
 • Naprawiono rzadkie przypadki umożliwiające aktywowanie Automatycznej Walki Wręcz podczas jazdy na Kaithe.
 • Naprawiono tonięcie Welocypodów w egzokrynie Deimosa, co utrudniało wejście na nie lub schwytanie ich. Teraz będą poprawnie unosić się nad powierzchnią.
 • Naprawiono przypadki utraty funkcjonalności Broni bocznej graczy, kiedy zeszli i ponownie weszli na K-Drive.
 • Naprawiono przyznawanie nagród graczom, którzy byli nieaktywni podczas misji Strefy Otchłani.
 • Naprawiono błędne sortowanie Modów w ekranie Rezultatów Misji we francuskiej wersji gry, kiedy ich nazwa rozpoczynała się od znaku specjalnego.
 • Naprawiono wyświetlanie ikon wzmocnień w menu pauzy, które nakładały się na elementy menu.
 • Naprawiono pojawianie się wieszaków na ubrania w pomieszczeniach Galeonu Grineer.
 • Naprawiono rzadki problem umożliwiający pominięcie wyzwania Inkarnon, co uniemożliwiało odblokowanie kolejnego poziomu Ewolucji.
 • Naprawiono dziwne animacje Grineer zbliżających się do gracza w pierwszym etapie zadania Nagroda Vora.
 • Naprawiono brakujące kolizje Statków Desantowych Condor, które utrudniały trafienie przeciwników na ich pokładzie przez walkę wręcz.
 • Naprawiono przypadek ograniczenia funkcjonalności Jaskini Teshina do obszaru SPROUT po ponownym uruchomieniu gry.
 • Naprawiono wyświetlanie powiadomienia "Nie udało się połączyć z serwerem." zamiast "Nie odnaleziono użytkownika" podczas próby otworzenia nieistniejącego profilu gracza przez komendę w czacie.
 • Naprawiono wyświetlanie powiadomienia "Nie można dołączyć; instancja Przekaźnika jest zarezerwowana dla graczy na innej platformie" przy próbie wejścia na Przekaźnik/do Centrum, kiedy opcja Rozgrywki międzyplatformowej była włączona.
 • Naprawiono przypadki nakładania się znaczników bez tła na inne znaczniki.
 • Naprawiono podgląd utworów załączonych w Czacie, który wskazywał, że są one częścią Paczki Łowcy Liczów Kuvy.
 • Naprawiono zacięcie gry przy otworzeniu tabeli wyników Indeksu.
 • Naprawiono możliwość przeniknięcia przez sufit przez wskoczenie na różne futryny w pomieszczeniach Placówki Corpus.
 • Naprawiono problemy z wejściem po schodach przez wrogów w pomieszczeniu Obrony Lasu Grineer.
 • Naprawiono tymczasową niewidzialność Equitem Daks po teleportacji przez Witryfikację Gary.
 • Naprawiono odstające hologramy ikon przy drzwiach pomieszczeń Przełęcz Zwiastuna i Oaza Dworzanina w Dojo.
 • Naprawiono niepożądane zachowanie efektu powiększenia kończyn przez broń Nukor.
 • Migotanie celownika przy wycelowaniu bronią Inkarnon (np. Felarx) w celownika.
 • Celownik pozostanie teraz czerwony.
 • Naprawiono niemożność linkowania na czacie niektórych kolorów futra Towarzyszy.
 • Naprawiono awarię gry mogącą wystąpić w przypadku, kiedy wskazano puste gniazdo w ekranie Rezultatów Misji.
 • Naprawiono awarię gry mogącą wystąpić podczas próby przejścia z Nekralisku do Dryfu Kambionu w trakcie zadania Serce Deimosa.
 • Naprawiono błąd skryptu związany z Modem Aury Przewodnictwo Ostrza.
 • Naprawiono błąd skryptu związany z umiejętnością Roju Macek Hydroida.
 • Naprawiono problemy z zanikaniem niektórych materiałów po pokonaniu Vay Heka.
 • Naprawiono widoczną podziałkę na kamieniach niedaleko windo w Przekaźniku Strata.
 • Naprawiono niewidzialny przedmiot poniżej rozbitego statku w zadaniu Przebudzenie.
 • Naprawiono panel naścienny w pomieszczeniu Gazozo Corpus, który pojawiał się i znikał zależnie od odległości do gracza.
 • Naprawiono dziurę w pomieszczeniu Galeonu Grineer.
 • Naprawiono dziurę w pomieszczeniu Lasu Grineer.
 • Naprawiono tekstury korzeni/kamieni, które przenikały przez podłogę w misji Złomowania.
 • Naprawiono niemożność użycia pewnych lin zjazdowych na Równinach Eidolon przez klientów.
 • Naprawiono niewielki, pozbawiony oświetlenia obszar latających skał w Podziemiach.
 • Naprawiono widoczną przerwę między teksturami ziemi za jednym z domów w Podziemiach.
 • Naprawiono poświatę wokół niektórych ikon w grze.
 • Poprawiono położenie Nagolenników Maggor i wariantu Towsun na Inarosie.
 • Naprawiono podpowiedź nieśmiertelności Bramkowania Tarczy dla Sevagotha, która nie zmieniała się w zależności od wyposażonych Modów Tarczy.
 • Naprawiono niewidzialną ścianę w misjach Infiltracji Lua, która uniemożliwiała przejście przez drzwi.
 • Naprawiono przypadki nakładania się geometrii sąsiadujących pomieszczeń Wieży Orokin.
 • Poprawki związane z przypadkami unoszących się w powietrzu surowców w pomieszczeniach Galeonu Grineer.
 • Naprawiono dziurę w geometrii góry podczas zadania Wewnętrzna Wojna.
 • Naprawiono problem z oświetleniem podczas misji Zabójstwa Vay Heka.
 • Naprawiono zacięcie gry po wyborze Warframe'a w jaskini Duviri.
 • Naprawiono przypadki odłączenia klienta podczas wyboru Warframe'a w Jaskini Teshina.
 • Naprawiono zadawanie obrażeń samookaleczenia przez mod Grom, kiedy został wyposażony na Łuku Artemidy.
 • Naprawiono niewielki obszar na Deimosie, który umożliwiał graczom wypadnięcie poza mapę.
 • Poprawiono położenie akcji kontekstowej terminali Obrony Mobilnej na Zarimanie.
 • Naprawiono możliwość przeniknięcia kamery przez zamknięte drzwi podczas zadania Pustynny Władca, Inaros.
 • Naprawiono możliwość umiejscowienia kamery wewnątrz Warframe'a podczas rozmowy Darvo.
 • Naprawiono położenie Warframe'a podczas animacji instalacji Segmentu Reliktów Pustki.
 • Naprawiono zbyt małą wielkość obszaru, który umożliwia interakcję z konsolą Wiadomości w Orbiterze.
 • Poprawiono położenie ekranu konsoli Rynku na Orbiterze.
 • Dokowanie Lądownika w dziwnej pozycji, kiedy przerywnik dokowania na Bazarze Maroo został przerwany.
 • Naprawiono Dekorację Bazgrołów Ewolucji Javiego, która leżała płasko na ziemi w menu Dekoracji i w dioramie sklepu Baro Ki'Teera.
 • Naprawiono błąd skryptu związany z podglądem umiejętności Roju Macek Hydroida.
 • Naprawiono możliwość wybrania opcji "Powtórz misję" podczas powrotu do misji, co prowadziło do awarii gry.
 • Naprawiono błąd skryptu w misjach Polowania na Archona.
 • Naprawiono przypadek niewykonania ataku wręcz i zablokowania możliwości wystrzału z Sirocco na krótki czas, kiedy przycisk ataku wręcz został lekko naciśnięty.
 • Naprawiono wyświetlanie listy wyzwań zadania Surferka w menu pauzy, kiedy to zadanie zostało odznaczone jako aktywne w Kodeksie.
 • Naprawiono nieaktualizowanie się interfejsów Nawigacji, Mapy Gwiezdnej i Okna Stanu Świata w przypadku przybycia Baro Ki'Teera.
 • Naprawiono przypadki wypadnięcia wrogów poza mapę podczas misjo Obrony na węźle Helene, Saturn.
 • Naprawiono namierzanie kucających Warframe'ów w Jaskini Teshina przez Rozbrojenie Baruuka, co powodowało także błąd skryptu.
 • Naprawiono niemożność użycia umiejętności Błędnych Ogników Wisp w Podziemiach, jeśli została ona użyta w lobby przed rozpoczęciem gry.
 • Naprawiono zasypywanie interfejsu ikonami Obr. Wybuchowych, kiedy gracz otrzymał obrażenia tego typu podczas jazdy na Merulinie.
 • Naprawiono niemożność załączenia w czasie nowych Glifów Tennobaum 2023 i kilku komponentów.
 • Naprawiono dziurę w pomieszczeniu Asteroidy Grineer.
 • Naprawiono niepoprawne tekstury schodów w pomieszczeniu Placówki Corpus.
 • Naprawiono możliwość jednoczesnego użycia głównego i alternatywnego ognia broni Panthera, kiedy umiejętność Kroczącego Pośród Chmur Wukonga została szybko użyta wielokrotnie.
 • Naprawiono utykanie Syandany Khinn między nogami Yareli, kiedy została wyposażona w Arsenale.
 • Naprawiono położenie niektórych elementów hełmu Nitrolyst Gaussa, kiedy Wysokie Obroty były wyłączone.
 • Poprawiono szybkość przewijania w wiadomościach.
 • Naprawiono brakujące kolizje beczek z helem w pomieszczeniach Gazozo Corpus.
 • Naprawiono błąd skryptu związany z Ostatnim Tchnieniem.
 • Naprawiono błąd skryptu związany z umiejętnością Pryzmatu Mirage.
 • Naprawiono spadek wydajności związany z interakcją Nektaru Wstrząsu Wisp i Zarodników Saryn z Instrukcją Więź Wściekła Towarzysza.

a4d8252eb62b7593575241de6ab61618.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
 • Create New...