Jump to content

Zaczynam Odczuwać Roczarowanie...


DesoPL
 Share

Recommended Posts

Powoli zaczynam odczuwać rozczarowanie odnośnie gry dlaczego?

 

1: Bezmyślny grind.

 

By zebrać jedną część do broni np. Soma P. Musiałem poświęcić kilka miesięcy z przerwami, bo brakowało mi kolby którą ostatnio zdobyłem. Ok fajnie mam już Somę P, ale zdobyć takiego Volta P albo Novę P, to graniczy z cudem bo od kilku dni nie mogę znaleźć ekipy do farmy w pustce / wraku. Uroki samotnej gry.

 

2: Wycofywanie starego dodawanie nowego.

 

Ok wycofano już Frosta P, sam go posiadam. Ale co z tymi co chcieli by go mieć a nie mogą? Do tego też zastępowanie Frosta P Voltem P który ma identyczne szanse na loot podczas misji etc.

 

3: Samotny Tenno w galaktyce.

 

Kolejny problem przynajmniej z mojej perspektywy, to samotność w grze. Przez pewien czas poszukiwałem znajomych do gry, ale w pewnym momencie dałem sobie spokój bo po prostu nie szło. Nie jestem oczywiście jakimś pro by się wywyższać etc.

 

4: Sieczka bez głębszego sensu.

 

Od pewnego czasu też zacząłem zauważać, że po prostu Warframe nie ma jakiejś głębszej historii którą można się kierować np. Wcześniejszy revamp Kapitana Vora i zmiana jego roli. Teraz nie wiadomo co z nim dalej. To samo z Aladem V etc.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jak to nie ma fabuły? jest my friend, ale jak ktoś patrzy na grind to i fabuły nie widzi.

 

To zależy. Bo jeśli grasz codziennie i robisz to samo, to większość misji nie ma fabuły tylko idź zabij etc. Dopiero przy eventach lub nowych zadaniach idzie do przodu.

Link to comment
Share on other sites

Pustki na misjach to niestety norma. Praktycznie poza alertami wszelkie misje planetarne z wyjątkiem pluto cerberus/sechura/hieracon, ceres draco, uranus stephano, neptune triton, venus e gate czy apollodorus mercury są puste, bo zwyczajnie nie opłaca sie nią nich grać. Po części wina konstrukcji niektórych misji (Np infinite spawn w interception) powoduje ze gdy używa sie konkretnych framow trywializuje sie cale zbieranie expa czy rdzeni. Mi osobiście dużo łatwiej znaleźć osoby do grania gdy zmieniam region na usa, chociaz nachalnego spamu "need gmag/mesa" da się pograć z innymi ludźmi.

Link to comment
Share on other sites

1: Bezmyślny grind.

 

By zebrać jedną część do broni np. Soma P. Musiałem poświęcić kilka miesięcy z przerwami, bo brakowało mi kolby którą ostatnio zdobyłem. Ok fajnie mam już Somę P, ale zdobyć takiego Volta P albo Novę P, to graniczy z cudem bo od kilku dni nie mogę znaleźć ekipy do farmy w pustce / wraku. Uroki samotnej gry.

Ta gra stoi na grindzie, bez grindu nie ma co robić. A jak nie dropi ci Soma Prime to zbuduj zwykłą, proste. Prime jest cięższy do zdobycia

 

 

2: Wycofywanie starego dodawanie nowego.

 

Ok wycofano już Frosta P, sam go posiadam. Ale co z tymi co chcieli by go mieć a nie mogą? Do tego też zastępowanie Frosta P Voltem P który ma identyczne szanse na loot podczas misji etc.

Bo przecież Frost Prime jest taki OP z tą jedną polaryzacją więcej...

 

 

3: Samotny Tenno w galaktyce.

 

Kolejny problem przynajmniej z mojej perspektywy, to samotność w grze. Przez pewien czas poszukiwałem znajomych do gry, ale w pewnym momencie dałem sobie spokój bo po prostu nie szło. Nie jestem oczywiście jakimś pro by się wywyższać etc.

"Nie wiem, ale się wypowiem"

Już od dawna mówią o tym, że liczba misji zostanie zmniejszona tak by bardziej zaludnić poszczególne misje

 

 

4: Sieczka bez głębszego sensu.

 

Od pewnego czasu też zacząłem zauważać, że po prostu Warframe nie ma jakiejś głębszej historii którą można się kierować np. Wcześniejszy revamp Kapitana Vora i zmiana jego roli. Teraz nie wiadomo co z nim dalej. To samo z Aladem V etc.

Nie chce ci się patrzeć na Lore to nie nasza wina. No chyba, że ty chcesz na każdej z tych 300 misji cut-scenkę i wprowadzenie...

Link to comment
Share on other sites

Ta gra stoi na grindzie, bez grindu nie ma co robić. A jak nie dropi ci Soma Prime to zbuduj zwykłą, proste. Prime jest cięższy do zdobycia

 

 

Bo przecież Frost Prime jest taki OP z tą jedną polaryzacją więcej...

 

 

"Nie wiem, ale się wypowiem"

Już od dawna mówią o tym, że liczba misji zostanie zmniejszona tak by bardziej zaludnić poszczególne misje

 

 

Nie chce ci się patrzeć na Lore to nie nasza wina. No chyba, że ty chcesz na każdej z tych 300 misji cut-scenkę i wprowadzenie...

 

1: Tak chyba że zabulisz realną kasę na platynę i kupisz sobie pakiet z nowościami, a jak nie to musisz katować. Ten sam problem ma wiele innych gier czego przykładem idealnym jest WoW.

 

2: Nie mówię że nie, ale w stosunku do graczy co będą zaczynać i zauważą Frosta P. Powiedzą "Też chcę go" A tu nagle, pisze że nie dostępny. O ile przeboleć można Excalibura Prime bo był tylko dla founderów, tu sprawa ma się gorzej.

 

3: Soon?

 

4: Jaki lore chłopie? Nie mówię tu o 300 cutscenkach na misje etc. Tylko zauważ że robiąc normalne misje, nie powiązane z eventami czy taktycznymi alertami. To jest ta sama zwykła sieczka. idziesz kosisz kogo popadnie i koniec. Czytanie z zrozumieniem się kłania.

Edited by DesoPL
Link to comment
Share on other sites

A to ja miałem farta. Volta P wydropiłem chyba już 2 dnia. po update.

 

To się cieszę, ale co to ma do rzeczy? dropienie nowego frame tuż po updacie i nie sprzedanie go to przejaw debilizmu?

 

 

No nie narzekajcie tak, na każdą planetę niestety znajdę partnerów (chcę porobić solo, wbijam na planetę na której wg. was nikogo nie ma i co? full squad :D )

 

Misje tak w sumie zawsze będą pod grind (nie ma takiej opcji, żeby tu nie było grindu)

 

Lore... Wiesz, że niektórzy ludzie powiedzą, że w moim kochanym Wiedźminie nie ma żadnego Lore? to tak samo z Warframe, jest, ale jak patrzysz na arsenał zamiast czytać (słuchać) co postacie mówią... to wiesz...

 

Tak cię boli wycofanie Frosta Prime? a jak wycofali Excalibura Prime ze sprzedaży to też tak krzyczałeś?

 

 

Kumplu.... nawiązując do mojego kochanego Wieśka, jak robisz zlecenia to też jest monotonia i grind... tutaj fabułę stanowią MISJE

Edited by ElitarnyDuch
Link to comment
Share on other sites

1. Pewnie nie było to zamierzone, ale podstawą tej gry jest grind. Poza eventami gra polega na zdobywaniu kolejnych broni/frame-ów i maksowanie ich. Mi to za bardzo nie przeszkadza, ale mają <podobno> nadejść zmiany z nowym Star Chart.

2. Przecież Frost P. i tak wróci. Poza tym różni się od zwykłego Frosta jedynie wyglądem i tą wspomnianą polaryzacją.

3. Ja zawsze gram z przypadkowymi graczami. Prawie nigdy nie ma problemu. Możesz dołączyć do klanu. 

4. Według mnie jak na darmową, internetową grę i tak ma spore Lore. W darmowych grach zazwyczaj fabuła nie jest zbyt rozbudowana. Poza tym, po co ci fabuła w każdej misji? Chcesz podczas Eksterminacji poznać całą historię począwszy od wylądowania, a skończywszy na historii życia każdego zamordowanego przeciwnika?

 

P.S.: "zauważą Frosta P. Powiedzą "Też chcę go" A tu nagle, pisze że nie dostępny."

Życie, nie wszystko można dostać.

BTW: Przecinki w niewłaściwych, miejscach

Edited by MrDar1o
Link to comment
Share on other sites

To się cieszę, ale co to ma do rzeczy? dropienie nowego frame tuż po updacie i nie sprzedanie go to przejaw debilizmu?

 

 

No nie narzekajcie tak, na każdą planetę niestety znajdę partnerów (chcę porobić solo, wbijam na planetę na której wg. was nikogo nie ma i co? full squad :D )

 

Misje tak w sumie zawsze będą pod grind (nie ma takiej opcji, żeby tu nie było grindu)

 

Lore... Wiesz, że niektórzy ludzie powiedzą, że w moim kochanym Wiedźminie nie ma żadnego Lore? to tak samo z Warframe, jest, ale jak patrzysz na arsenał zamiast czytać (słuchać) co postacie mówią... to wiesz...

 

Tak cię boli wycofanie Frosta Prime? a jak wycofali Excalibura Prime ze sprzedaży to też tak krzyczałeś?

 

 

Kumplu.... nawiązując do mojego kochanego Wieśka, jak robisz zlecenia to też jest monotonia i grind... tutaj fabułę stanowią MISJE

 

Co do Excalibura to nie krzyczałem bo gdy ja zacząłem grę, to tylko raz się spytałem skąd on i dowiedziałem się że był tylko dla founderów.

 

Fajne porównanie Wiedźmina który bagatela jest single playerem, do Warframe który jest multiplayerem. Go on chętnie poczytam.

Link to comment
Share on other sites

1: Tak chyba że zabulisz realną kasę na platynę i kupisz sobie pakiet z nowościami, a jak nie to musisz katować. Ten sam problem ma wiele innych gier czego przykładem idealnym jest WoW.

No i co? Niektórzy nie mają czasu na farmienie tych rzeczy np. ze względu na pracę, a chcą nadążać za grą więc taka opcja im odpowiada

 

 

2: Nie mówię że nie, ale w stosunku do graczy co będą zaczynać i zauważą Frosta P. Powiedzą "Też chcę go" A tu nagle, pisze że nie dostępny. O ile przeboleć można Excalibura Prime bo był tylko dla founderów, tu sprawa ma się gorzej.

Jak ktoś napisze "Też chce go" to powinien się najpierw nauczyć składni, a potem grać w gry. Poza tym... serio? To jest problem?

 

 

3: Soon?

DE to nie banda czarodziejów tylko studio deweloperskie

 

 

4: Jaki lore chłopie? Nie mówię tu o 300 cutscenkach na misje etc. Tylko zauważ że robiąc normalne misje, nie powiązane z eventami czy taktycznymi alertami. To jest ta sama zwykła sieczka. idziesz kosisz kogo popadnie i koniec. Czytanie z zrozumieniem się kłania.

Codex, Dance Syntezy, Eventy, Taktyczne Alarmy, Misje. To jest Lore, to, że je ignorujesz niczego nie zmienia.

To ja proponuje czytać ze zrozumieniem tobie, nigdzie nie napisałem o 300 cutscenkach na misję.

Jak ci się ta sieczka nie podoba, to po co grasz? Rozumiem narzekać na coś co się zmieniło na gorsze, ale ta gra zawsze taka była, przez cały czas gdy w nią grałeś

Link to comment
Share on other sites

Powoli zaczynam odczuwać rozczarowanie odnośnie gry dlaczego?

 

1: Bezmyślny grind.

 

By zebrać jedną część do broni np. Soma P. Musiałem poświęcić kilka miesięcy z przerwami, bo brakowało mi kolby którą ostatnio zdobyłem. Ok fajnie mam już Somę P, ale zdobyć takiego Volta P albo Novę P, to graniczy z cudem bo od kilku dni nie mogę znaleźć ekipy do farmy w pustce / wraku. Uroki samotnej gry.

 

2: Wycofywanie starego dodawanie nowego.

 

Ok wycofano już Frosta P, sam go posiadam. Ale co z tymi co chcieli by go mieć a nie mogą? Do tego też zastępowanie Frosta P Voltem P który ma identyczne szanse na loot podczas misji etc.

 

3: Samotny Tenno w galaktyce.

 

Kolejny problem przynajmniej z mojej perspektywy, to samotność w grze. Przez pewien czas poszukiwałem znajomych do gry, ale w pewnym momencie dałem sobie spokój bo po prostu nie szło. Nie jestem oczywiście jakimś pro by się wywyższać etc.

 

4: Sieczka bez głębszego sensu.

 

Od pewnego czasu też zacząłem zauważać, że po prostu Warframe nie ma jakiejś głębszej historii którą można się kierować np. Wcześniejszy revamp Kapitana Vora i zmiana jego roli. Teraz nie wiadomo co z nim dalej. To samo z Aladem V etc.

 

Co do 1 punktu faktycznie niektóre rzeczy ciężko zdropić, ale to pokazuje tylko ich unikatowość... Osobiście mnie irytuje ta rotacja C... 20 fala na t4 def ogniwo 40 fala ogniwo 60 fala rdzenie fuzyjne... Czemu na takich mapach ta rotacja ma tyle rzeczy losowych że żeby coś zebrać trzeba nieraz po 60-90 kluczy wywalić... Bo daje coś co spokojnie dropie z normalnych misji... Po to idę do pustki by zdobyć coś unikatowego a nie ogniwa które zdropie z innej mapy....

 

Wycofali by dać nowy zestaw Prime... Z tego co słyszałem mieli to z czasem przywrócić... No chyba że Frost Prime stał się kolejnym Excaliburem Prime czyli ci którzy Frosta mają są traktowani na równi z fundatorami gry :) Co byłoby bardzo miłe :) Jednak nie sądzę by odstawili go na stałe...

 

Jest sporo graczy jest sporo klanów... Codziennie dzień w dzień widać notki na czacie Regionalnym o rekrutacji do klanu itd. Samotny Tenno w galaktyce... Łatwiej zebrać tutaj ludzi do gry jak iść pograć w piłkę na boisku xD Tylko żeby znaleźć ich trzeba chcieć...

 

Co do Fabuły faktycznie nie jest przedstawiona w głebii wprowadza graczy w własne przemyślenia... Co z jednej strony sprawia że gra jest ciekawa z drugiej po 1000h gry staje się nudna... I te oczekiwanie na eventy... przyjdzie event będzie wiadomo coś więcej... xD Ponoć mają nad tym popracować ale to wyjdzie w praniu :) 

 

Co do samej wzmianki DesoPL że gra wymaga PLN... Nie wymaga... Jak sporo grasz i umiesz się targować jesteś w stanie zarabiać po kilka set platyny dziennie...

Link to comment
Share on other sites

To się cieszę, ale co to ma do rzeczy? dropienie nowego frame tuż po updacie i nie sprzedanie go to przejaw debilizmu?

Volt P był dla mnie najłatwiejszy do wydropienia. A po co go sprzedać? Z handlu mam ponad 1000 platyny. Mam se kupić pelerynki czy zamiast dropić nowe bronie kupować za platyne? Po prostu dla mnie najtrudniejsze do zdobycia było scindo blade nie Volt P, który zdobyłem po 3 grach.

I nie oceniaj innych. Ja nie jestem debilem, bo seta nie sprzedałem.Mój set, moja sprawa. W 4 literach mam, czy ty uważasz, że jak ja za darmo daje sety broni prime randomom, to jestem debilem. To moje sety.

Edited by zabamorton
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...