Jump to content

Problem Z Questami


Goblin_Wizard
 Share

Recommended Posts

Zacząłem robić stare zalegające questy. Zrobiłem 2 czyli Patient Zero i Stolen Dreams. W codexie widzę, że powinny być jeszcze trzy (3 sloty ze znakami zapytania). Pytanie brzmi: co zrobić, żeby je uaktywnić? Zwykle było tak, że pokazywały się same jak skończyło się poprzednie, a tu nic. Restart gry nic nie dał. O co chodzi?

Link to comment
Share on other sites

Zacząłem robić stare zalegające questy. Zrobiłem 2 czyli Patient Zero i Stolen Dreams. W codexie widzę, że powinny być jeszcze trzy (3 sloty ze znakami zapytania). Pytanie brzmi: co zrobić, żeby je uaktywnić? Zwykle było tak, że pokazywały się same jak skończyło się poprzednie, a tu nic. Restart gry nic nie dał. O co chodzi?

 

To są questy, które zaczyna się podejmując akcje inne niż kupno dostępu do nich w markecie czy rank up. Nie spoilerując podpowiem, że dwa z nich zaczniesz przez rozmowę z NPC a jeden przez konkretne działanie na pewnej misji :P

 

A jeśli koniecznie będziesz chciał sobie zaspoilerować to sprawdź wiki.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki. Wychodzi na to że sloty na nowe questy są trzy, ale tylko dwóch mi brakuje (sądząc po wiki jest ich w sumie 10) czyli The New Strange i Natah. Mogłem sprawdzić na wiki wcześniej, ale pamiętając stare questy i problemy z nimi pomyślałem, że to znowu jakiś błąd. Nie byłem przygotowany na nowe bardziej erpegowe podejeście do nich ze strony DE.

Link to comment
Share on other sites

A new strange quest zaczyna się u Simarisa na relay'u, trzeba mieć mastery 5 lub wyżej. Howl of the kubrow można zacząć w codex'sie po zabiciu Jackala, bosa (chyba) venus. Man of few words można zacząć u darvo, też na relay'u, nie wiem czy są jakieś wymagania. Do hidden messages musisz zrobić klucz, kup najpierw schemat w markecie a potem zbuduj w kuźni.

Questów jest chyba 11 w sumie, masz tutaj link do wiki z nimi jakbyś chciał więcej info

http://warframe.wikia.com/wiki/Quest

Link to comment
Share on other sites

Dzięki. Wychodzi na to że sloty na nowe questy są trzy, ale tylko dwóch mi brakuje (sądząc po wiki jest ich w sumie 10) czyli The New Strange i Natah.

 

No te miałem na myśli i jeszcze jeden, którego wiki nie wspomina (ale przedmówca tak).

 

 

-snip-

 

-snip-

 

I poleciały spoilery =[

Link to comment
Share on other sites

Będę c[...] i jak na złość zaspoileruje;):

-Pomów z Caphalon Simaris w Relays (na pietrze, ten NPS dla którego się skanuje cele) - The New Strange Quest;

-Kup i zrób "Hiden Message" BP w market - Hiden Messages Quest;

-Kup i zrób "The Limbo Theorem" Bp w market - The Limbo Theorem Quest (potrzebujesz archwinga);

-Pokonaj Jackala na Wenus - Howl of The Kubrow Quest;

-Po osiągnięciu Master Rank 2 - The Archwing... ;

-Po spotkaniu i zeskanowaniu "dziwnej niebieskiej latającej drony" na Ur(anusie)^^ - Natah.

Edited by peger
Link to comment
Share on other sites

Dobra do czego teraz użyjemy skoro wszystko już zrobione?

Może pomyślmy co z opcją powtórz quest (dodanie tej opcji nie powinno być problemen dla DE) przyda się ta opcja dla tych co np skasowali przedmioty z nich i chcą sobie przypomnieć lore. Ale problemem mogą być niektóre nagrody np zrobiłbym kilka razy the man of few words i już bym miał kilka adapterów exilus. :P

Link to comment
Share on other sites

Jakie to spoilery są jak takie samo info, czyli jak zacząć questa, jest podawane nawet w notkach updata. Jak ktoś mu tego nie powie to i tak będzie musiał wiki sprawdzić żeby w ogóle zacząć te questy.

 

Racja, zapomniałem się. Chyba jestem przewrażliwiony na niesamodzielność niektórych graczy. Nie mam na myśli nikogo konkretnie stąd, po prostu co rusz wprowadzam kogoś do gry, a te "ktosie" zadają za dużo pytań :s Jak mnie ktoś spyta skąd wziąć schemat na simulor, bo ani w markecie go nie ma, ani w dojo, to odpowiem "szukaj dalej" :/ No nic, sorka za niepotrzebną nadgorliwość.

Link to comment
Share on other sites

Racja, zapomniałem się. Chyba jestem przewrażliwiony na niesamodzielność niektórych graczy. Nie mam na myśli nikogo konkretnie stąd, po prostu co rusz wprowadzam kogoś do gry, a te "ktosie" zadają za dużo pytań :s Jak mnie ktoś spyta skąd wziąć schemat na simulor, bo ani w markecie go nie ma, ani w dojo, to odpowiem "szukaj dalej" :/ No nic, sorka za niepotrzebną nadgorliwość.

Wiesz, gdyby WF to był rasowy erpeg to wtedy jak najbardziej można by powiedzieć, że spoilery to zło. Tutaj jednak mamy tylko strzelankę z szczątkowym lore i dosłownie kilkunastoma questami, które są właściwie po to żeby nieco utrudnić i urozmaicić zdobywanie nowych gadżetów. No, a odpowiedź typu "szukaj dalej" albo "sprawdź se w googlach" niczego nie wnosi, a tylko może zirytować pytającego więc lepiej już w takim przypadku nic nie mówić/pisać.

Link to comment
Share on other sites

Tylko że w Questach jest teraz najwiecej Lore. Prawdę mówiąc tylko w nich jest jakiekolwiek Lore. Bardziej się w nich liczy historia niż "gadżety" (jakie gadżety? Sztylety Eteryczne?).

Niektóre pytania są jak pytanie się o godzinę mając zegarek na ręku. Zazwyczaj wystarczy wpisać w Google "Warframe" i potrzebną rzecz. Niesamodzielność jest coraz większym problemem.

Link to comment
Share on other sites

Zaliczyłem właśnie załamkę jak zobaczyłem, że do Chromy trzeba jeszcze zebrać części trzech innych frejmów. Jakby w tej grze jeszcze mało było grindu to zafundowali taki chamski backtracking po starych bossach. Oczywiście trzeba będzie każdego bossa puknąć po kilka razy zanim wypadnie odpowiednia część. Pewnie też trzeba te części wyprodukować zanim można będzie ich użyć. No masakara po prostu. Ciekaw jestem czy użycie tych części ma jakieś uzasadnienie w fabule czy to tylko sposób na wydłużenie drogi do skompletowania frejma?

Link to comment
Share on other sites

Zaliczyłem właśnie załamkę jak zobaczyłem, że do Chromy trzeba jeszcze zebrać części trzech innych frejmów. Jakby w tej grze jeszcze mało było grindu to zafundowali taki chamski backtracking po starych bossach. Oczywiście trzeba będzie każdego bossa puknąć po kilka razy zanim wypadnie odpowiednia część. Pewnie też trzeba te części wyprodukować zanim można będzie ich użyć. No masakara po prostu. Ciekaw jestem czy użycie tych części ma jakieś uzasadnienie w fabule czy to tylko sposób na wydłużenie drogi do skompletowania frejma?

chroma to "władca żywiołów" wiec to chyba logiczne
Link to comment
Share on other sites

chroma to "władca żywiołów" wiec to chyba logiczne

Aaa.. czyli Władca Żywiołów to taki składak wyklepany ze starych części. ;) Biorąc pod uwagę te części, rzeczywiście jest to logiczne chociaż spodziewałem się jakiejś ciekawszej historii z tym związanej. Dzięki za wyjaśnienie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...