Jump to content

Jak uzdrowić polski czat?


Dr_Someone
 Share

Recommended Posts

Wiem, że były już podobne dyskusje, ale na tym nowym forum nie mogę większości rzeczy ogarnąć na razie :)

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat, bo mnie do pasji doprowadza region na którym nie ma możliwości pogadać z ludźmi, bo sama rekrutacja tylko. Ostatnio członkowie jednego z klanów aktywnie piszą rozbudowane anonsy rekrutacyjne we wszystkich trzech zakładkach i wszelkie uwagi mają w... ciemnym kanale. Coś tam kiedyś Tomasz pisał, że uaktywnili bota który miał czuwać nad całością, ale w praktyce obejście go jest dziecinnie proste. Kary żadne nie obowiązują za spamowanie na czacie? Jest w ogóle jakaś rada na to zjawisko?

Link to comment
Share on other sites

Jak uzdrowić polski czat?
[cynizm]Rak polskiego czatu jest zbyt złośliwy, możesz go tylko opuścić.[/cynizm]

Nic raczej nie poradzisz ze spamem, jeśli moderacja na owym kanale nie czuwa. Anglojęzyczny region, handel i rekrutacja też są zawalone do granic możliwości (zwłaszcza to drugie).

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Dr_Someone said:

Jest w ogóle jakaś rada na to zjawisko?

Czat jest ogólnie trudnym orzechem do rozgryzienia. Oprogramowanie bota czatu ma tylko dwa odcienie: Luźne (jak jest); Absolutne. Jestem osobą pokojowo nastawioną z natury, więc nie katuje graczy za rekrutację klanową w ogólnym kanale, ale zawsze mogę uaktywnić miotacz plazmy na Cyfralu_Prime…     

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, [DE]Tomasz said:

Czat jest ogólnie trudnym orzechem do rozgryzienia. Oprogramowanie bota czatu ma tylko dwa odcienie: Luźne (jak jest); Absolutne. Jestem osobą pokojowo nastawioną z natury, więc nie katuje graczy za rekrutację klanową w ogólnym kanale, ale zawsze mogę uaktywnić miotacz plazmy na Cyfralu_Prime…     

Nawet odpalenie tam bomby może nie poprawić sytuacji :P

Link to comment
Share on other sites

A ja mam prostą metode na ten problem. Naciskam na nick spamera, po czym wybieram ignoruj :)

Tak jak pisano powyżej. Nawet bomba nie poprawi sytuacji. Ostatnio widziałem "noob konto", tj. MR1 z framem poniżej lvl 20 spamujące informacją o naborze do jednego z "najlepszych klanów".

Ps. Jeśli musicie spamować chat w sprawie naboru to "najlepszym klanem" jesteście tylko w swoim marnym mniemaniu. Do dobrych klanów ludzie sami się zgłaszają :)

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, HerrOttoFlick said:

A ja mam prostą metode na ten problem. Naciskam na nick spamera, po czym wybieram ignoruj :)

Tak jak pisano powyżej. Nawet bomba nie poprawi sytuacji. Ostatnio widziałem "noob konto", tj. MR1 z framem poniżej lvl 20 spamujące informacją o naborze do jednego z "najlepszych klanów".

Ps. Jeśli musicie spamować chat w sprawie naboru to "najlepszym klanem" jesteście tylko w swoim marnym mniemaniu. Do dobrych klanów ludzie sami się zgłaszają :)

 

No właśnie, ja swojego klanu nie nazywam nawet dobrym, a na pewno nie najlepszym, i wkurza mnie że na polskim forum rekrutacyjnym jest temat cytuje: NAJLEPSZY POLSKI KLAN O NAZWIE bla bla bla. a patrze zgłoszeń było nawet nie 1k, a tyle było STRON. STRON!? TAK, STRON! ze zgłoszeniami do "najlepszego Polskiego klanu" itp.

9c6e900622_no_co_zrobisz.jpg

Ale ciesze się z moich +/- codziennie 15 aktywnych członków w klanie. w Klanie sztormu.

Link to comment
Share on other sites

Siemanko, jeśli chodzi o spamowanie tych regułek na czacie to trochę ciężka sprawa. Sam jestem rekruterem i zadaniem rekrutera jest co oczywiste szukanie nowych ludzi. Są klany, które pozyskują nowych ludzi poprzez stronkę warframe. Które to klany? Zobaczcie na rozłożenie postów :D No i są klany rekrutujące poprzez czat gry. Rekrutowanie na kanale rekrutacyjnym jest kiepskie na polskim warframe. Nie widać kto przegląda kanał, tylko wyświetlają się osoby które coś pisały. Jak czesto zdarzało wam się wchodzić na ten kanał nie zastając kompletnie nikogo? Nie wiesz, czy wysłałeś regułkę do kogoś czy tylko do samego siebie :D Tak wyjaśniał bym takowe zachowanie o którym mówicie, czyli zbugowany czat rekrutacyjny. Na regionie nie piszę, chociaż kiedyś zdarzało mi się popisać, dużo było sprzeciwów wobec tego, ale czasami nie dało się inaczej. Osoba, która szukała klanu nie patrzyła na rekrutację, bo nikogo tam nie było, a rekruter nie wiedział czy na kanale rekrutacyjnym ktokolwiek istnieje. Pozdrawiam :D

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, KrystianBorys said:

Siemanko, jeśli chodzi o spamowanie tych regułek na czacie to trochę ciężka sprawa. Sam jestem rekruterem i zadaniem rekrutera jest co oczywiste szukanie nowych ludzi. Są klany, które pozyskują nowych ludzi poprzez stronkę warframe. Które to klany? Zobaczcie na rozłożenie postów :D No i są klany rekrutujące poprzez czat gry. Rekrutowanie na kanale rekrutacyjnym jest kiepskie na polskim warframe. Nie widać kto przegląda kanał, tylko wyświetlają się osoby które coś pisały. Jak czesto zdarzało wam się wchodzić na ten kanał nie zastając kompletnie nikogo? Nie wiesz, czy wysłałeś regułkę do kogoś czy tylko do samego siebie :D Tak wyjaśniał bym takowe zachowanie o którym mówicie, czyli zbugowany czat rekrutacyjny. Na regionie nie piszę, chociaż kiedyś zdarzało mi się popisać, dużo było sprzeciwów wobec tego, ale czasami nie dało się inaczej. Osoba, która szukała klanu nie patrzyła na rekrutację, bo nikogo tam nie było, a rekruter nie wiedział czy na kanale rekrutacyjnym ktokolwiek istnieje. Pozdrawiam :D

Ja też mam uprawnienia do wysyłania zaproszeń do klanu, lub jak kto woli jestem rekruterem. I nie muszę spamować. Ot gram sobie spokojnie, a gdy szukam na regionie np. chętnych na pustke i mignie ktoś szukający klanu, to do nie go zadaduje. I to w zupełności wystarcza do skompletowania odpowiedniej liczby osób. Ludzie dobrze się w klanie czują więc nie ucieka nam co tydzień kilkadziesiąt osób ;)

Kolejna zabawna sprawa, to te mityczne "regułki".  Wystarczy podwonić po infoliniach by zauważyć, że nic tak nie irytuje jak to cudo "nowoczesnego marketingu". Szczególnie jak trzy baranki zaczną spamować na raz.

A ja mam propozycje. Może zróbmy tak zwaną odpowiedzialność zbiorową. Wszak jako klan razem walczymy, razem umieramy, to i razem ponosimy odpowidzialność za czyny reszty. Jeżeli, jeden z klanów będzie spamował na regionie, to za pierwszym razem upomnienie. Przy kolejnym blokada chatu dla spamującego na trzy dni. Przy trzecim przewinieniu blokada chatu dla wszystkich klanowiczów na dwa dni, a u spamera na tydzień. 

Screeny z regionalnego można by wysyłać do suportu.  

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Dr_Someone said:

Jakaś forma kary w każdym razie powinna być i to nie tylko na regionie - handlu to też (a może zwłaszcza?) dotyczy.

Wiesz, mi jak ktoś napisze: WTB Kosmiczną pralke to raczej się nie obrażę :) (Beke miałem xd)

Link to comment
Share on other sites

"The Veil see corruption all around them. They are honour-bound to heal the system through a great and violent purge. No cost too great, no blood too precious." czyli miotacz plazmy nie jest złym pomysłem :P włączć na 2 tygodnie i sprawdzać czy sie poprawi ludzią

PS zabawne ile jeden temat na forum może zmienić

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Dragon0592PL said:

@Dr_Someone,
oj działa bot, działa. Od rana sporo osób już wylatywało za rekrutację na regionie. Szkoda tylko, że rekrutacja dalej pusta, a kicknięci nie wiedzą, że zostali wyrzuceni.

Spróbuję podrzucić myśl o tym aby dopisać linijkę kodu do KickBota, aby wysyłał PM do gracza jeśli zostanie zbutowany z czatu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tocorro said:

Spróbuję podrzucić myśl o tym aby dopisać linijkę kodu do KickBota, aby wysyłał PM do gracza jeśli zostanie zbutowany z czatu.

I to jest dobra myśl, bo w tej chwili jak wyrzuci z czata to dowiesz się tylko jeśli ktoś życzliwy ci powie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...