Jump to content

Znacznik do sprzedaży za dukaty


Killer00250

Recommended Posts

Siemka. Podczas sprzedaży przedmiotów prime za dukaty zauważyłem, że czasem zapominam, co jest warte zachowania a co może lecieć jako tzw. śmieć. Dodatkowo sprawę utrudnia fakt, że z czasem przedmiotów tych jest na prawdę sporo. Pomyślałem więc, że dobrym pomysłem byłoby dodanie do gry znacznika informującego, które przedmioty chcemy sprzedać, a które zachować. 
Załóżmy, że mamy sporo przedmiotów, które albo chcemy zachować, albo sprzedać innym graczom. W takim wypadku wchodzimy w eq w zakładkę prime i zaznaczamy te przedmioty dodatkową ikoną, obwódką lub tym podobne. Co sądzicie o takim pomyśle? 

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli nie chce Ci się przejrzeć i wynotować sobie przedmiotów przed sprzedażą, to będzie się chciało przeglądać, żeby postawić znacznik? Wątpię.
Przydałaby się raczej informacja w rodzaju: "Element stanowi część przedmiotu, którego jeszcze nie opanowałeś".

Link to comment
Share on other sites

Google nie boli - zajęło mi 30 sekund. Na dole masz całą listę prime w skarbcu. https://warframe.fandom.com/wiki/Prime_Vault A pomysł znaczników raczej średni, bo jak już będziesz miał załóżmy Stradavar Prime, ale go oznaczysz, to będziesz musiał ręcznie odznaczać, albo pamiętać, że te zaznaczone nie powinno być zaznaczone. Jeżeli Ember dostanie znowu buff, to cena wzrośnie parokrotnie, jak Saryn zrobi się papierowa, to cena spadnie. Będziesz pamiętać odznaczać i zaznaczać reworki? Trochę bezsens jak dla mnie. Wystarczy włączyć listę z Google i sprawdzić co wrzucasz do niszczarki Baro.

Link to comment
Share on other sites

Ale i tak musisz sprawdzić ceny, żeby wiedzieć, co oznaczyć sobie, a co nie. Potem musisz uaktualniać sobie znaczniki (czyli wszystko sprawdzać na nowo, bo "Wystarczy kojarzyć... niektórzy podchodzą bardziej casualowo do gry"). W ten sposób stracisz 2x więcej czasu, dla chwili wygody, jak Ci zabraknie 50 dukatów, a Baro Ci ucieknie (bo jest tylko 48h). Lenistwo by było, gdyby chciał, żeby gra mu oznaczała więcej warte rzeczy (zestawiała sama koszt części z warframemarket). To jest totalnie bezsensowne i nieergonomiczne rozwiązanie. Takie rozwiązanie jest nie leniwe, ale... No cóż kolega się obraża za krytykę, więc najmniej "obraźliwym określeniem", jest nieprzemyślane... Doliczyłem się na szybko 83 rzeczy prime na wiki, każda ma co najmniej 4 części, to jest ponad 330 części. Wszystkie będziesz musiał co jakiś czas sprawdzać zaznaczać i odznaczać (bo meta się zmienia, rzeczy idą do skarbca i wychodzą z niego, a np. ostatnio po jednym filmie na yt cena zephyr prime wzrosła dwukrotnie), zamiast kojarzyć, co aktualnie gracze zazwyczaj używają (ja jak widzę, że ktoś czyści mapę, gdzie ja mam problem z małą grupą, to sprawdzam z ciekawości, co ma w ekwipunku), co ma dużą wartość aktualnie na trade chat, czy sprawdzić kilka w market po kolei jak Ci brakuje kilka dukatów do czegoś.  Zajmie to 2x więcej czasu (jak nie 4x), jeżeli masz jak przedstawiasz takie składowisko prime części.

Nieprzemyślane rozwiązanie, bo weryfikacja znaczników zajmie więcej czasu, niż zyska się czasu, przy jak najszybszym kupieniu dukatów u Baro. Lepiej ten czas, który byś wydał na sprawdzanie znaczników (w teorii), to przed przyjazdem Baro sprawdź, co możesz sprzedać i wymień za wczas. Nadmiar dukatów nie ucieknie, wydasz je 2 tygodnie (albo i lata) później jak coś.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Killer00250 said:

Osobiście by mi to pomogło i na pewno znalazłoby się grono graczy uważających podobnie. Skoro dla was ta opcja jest nie potrzebna to po prostu byście jej nie używali

Niezupełnie. Może myślisz, że to jest tak, że ktoś w DE kliknie sobie "dodaj" i już efekt pojawia się w grze? Tak to nie działa i wszystko wymaga pracy i czasu, a ja wolę, żeby pracowali nad czymś, co faktycznie może być pomocne, a nie tracili czasu na opracowywanie i implementację nieprzydatnych pierdół. Dlatego nie masz racji mówiąc, że "po prostu byście jej nie używali".

Link to comment
Share on other sites

Inne podejście = inne uczucia, Ty cały czas opierasz się w obronie swojego pomysłu na podstawie uczuć, czegoś nieobiektywnego. Tu już 4 osoby Ci tłumaczą (w mniej lub bardziej brutalny sposób), że ten pomysł jest słaby pokazując logiczne argumenty (obiektywne), których nie potrafisz skontrować logicznym kontrargumentem, że ten pomysł ma prawo bytu. 

Pomysły zawsze są mile widziane, więc może próbować z innymi (do czego Cię zachęcam), jednak przedstawiając je powinno się być gotowym na krytykę i trzeba umieć go obronić logicznymi kontrargumentami (za co kilka razy byłem bliski bana, jak się domyślam). Tutaj myślałeś chyba, że powstanie Twoja własna bańka informacji, która Ci tylko przyklaśnie na twój pomysł, ale nie wyszło. 4 na 5 rozmówców (gdzie piąty jest jego twórca) tego tematu widzi tylko niepraktyczność i wady tego pomysłu.

Człowiek nie rozwija się mając prosto (każdy Cię bezwzględnie popiera), ale poprzez krytykę innych możesz dostrzec luki w swoim postrzeganiu danego tematu (mając oczywiście otwarty umysł na te logiczne argumenty).

Link to comment
Share on other sites

Ceny i dostępność Primów ciągle się zmieniają. Co trzy miesiące wychodzi nowy Prime i jednocześnie kolejny zostaje wycofany. Do tego dochodzą Unvaultingi poprzednio wycofanych Primów. Poza tym na wartość danej broni może być jej dyspozycja Riven, która również jest regularnie zmieniana. Oraz mnóstwo innych czynników.

Tak więc takie znaczniki jedynie sprawiłyby, że zamiast zaznaczać co chcesz sprzedać w kiosku Baro, robiłbyś to w menu Ekwipunku, tylko po to żeby potem sprzedać to w kiosku tak czy inaczej. Po prostu zamiast robić wszystko w jednym menu, robiłbyś to w dwóch co w rezultacie kosztowałoby więcej czasu.

Wątpię by ktokolwiek czegoś takiego używał. To tak samo jakby co dwa tygodnie statystyki wszystkich broni i Warframeów zmieniały się. Myślisz, że ludzie używaliby wtedy funkcji Loadout'ów? Nie. Bo nikomu nie chciałoby się ich aktualizować.

Do tego wprowadzenie takiego czegoś kosztowałoby czas, pieniądze i przestrzeń serwerową (bo gdzieś informacje o tym kto co sobie zaznaczył trzeba trzymać)

Link to comment
Share on other sites

Dr_Someone, zdziwisz się, ale dodanie czegoś takiego nie zajęłoby wiele czasu. Sam mam do czynienia z branżą it i wiem, ile takie skrypty się pisze. Ale okej, załóżmy, że masz rację i priorytetami są sprawy, które w większym stopniu wpłyną na płynność rozgrywki i przyjemności z niej płynące. Tutaj zdanie do markus230, takie informacje zajmowałyby znikomą ilość pamięci. No ale już całkiem pomińmy te fakty. Może ty także masz rację i te dodatkowe bajty zjarałyby im serwery...
Oczekujecie ode mnie argumentów logicznych, tudzież rzeczowych. Nie okazujecie zrozumienia nie wobec mnie jako twórcy pomysłu, lecz wobec na przykład nowych graczy. Ile razy zdarzyło się, że początkujący gracz sprzedając te tak zwane śmieci sprzedał coś cennego? Sam miałem wiele przypadków, gdy instruowałem innych, że przedmiot, który dołożył do puli trash jest wiele wart. Dla nowych graczy jedyną instrukcją jest wartość w dukatach, nie znają oni stron zewnętrznych, gdzie cenę można sprawdzić. Może problemem więc nie jest to, że mój pomysł nie ma sensu, może problemem jest tak na prawdę wasz tok rozumowania. Siedzicie zapewne w lore gry i znacie ją doskonale. Znacie przedmioty cenne i nic nie warte, sprawdzacie ich ceny na bieżąco. Pamiętam mój start w tej grze, brakowało mi takiego znacznika cennych przedmiotów, który mogę sobie sam ustawić. I macie rację, ceny się zmieniają. Ale sami przyznajcie, że okres, o którym sami mówicie to niemalże 100 dni, czyli... no kurde, sporo czasu. Nie wiem, co ile czasu zmieniane są skarbce, ale nadal mówimy tu o tygodniach.
I wiem, zaraz mi wytkniecie niezgodność z tematem, podejście emocjonalne, bla, bla, bla... Co do pierwszego... tak, odbiegłem od tematu, ale tu nie chodzi akurat o znacznik dukatów. Taki miałem pomysł przy zakładaniu tematu, taki więc nadałem tytuł. Chodzi o jakąkolwiek możliwość zaznaczenia wybranego przedmiotu. Co do podejścia emocjonalnego, nie ukrywam, że podchodziłem do tematu mocno stronniczo, sam nie przeanalizowałem wszystkich za i przeciw, ale to dlatego, że, jak już wspomniałem, początki tej gry były dla mnie trudne. Po przeczytaniu niektórych komentarzy starałem się skonfrontować moje zdanie z tym przez was przedstawianym. Dzięki za w większości zachowaną kulturę wypowiedzi a sam temat chciałbym zamknąć. Każdy ma w tym temacie swoja prawdę.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...