Jump to content

Dev Workshop - Forma a Mistrzowska Ranga


Recommended Posts

Tenno,

Kiedy po raz pierwszy wprowadziliśmy lata temu Formę, Warframe był znacznie mniejszą grą. Mieliśmy mniej broni, mniej Warframe'ów i znacznie mniej Modów. W miarę jak gracze kontynuują swoją podróż z Formą, często mają miejsce dyskusje związane z poprawą w funkcjonowaniu naszego ulubionego, Złotego Puzzla. Pracujemy nad kilkoma zmianami, a ten warsztat szczegółowo opisuje, jak wkrótce Forma będzie działać na Warframe'ach, Archwingach i Nekramechach

Chcemy, aby Wasza Mistrzowska Ranga była brana pod uwagę podczas korzystania z Formy w celu ustalenia bazowego poziomu mocy dla grywalnych postaci!

Co to oznacza?

Jeśli gracz o 30. Mistrzowskiej Randze użyje Formy, nie będzie musiał ponownie odblokowywać żadnych Umiejętności (ani ich rang) na danym przedmiocie! Tak, nadal konieczne będzie zdobycie poziomów samego przedmiotu, aby zastosować kolejną Formę, ale umiejętności nie są już zablokowane w zależności od Mistrzowskiej Rangi! Osiąga to nasz cel, aby Forma była niezbędna do tworzenia personalizacji, ale pozwalając graczom o wyższych Mistrzowskich Rangach na swobodniejszą rozgrywkę. 

Obecnie użycie Formy na Warframe'ach (lub Archwingach/Nekramechach) wymaga rozpoczęcia od zera, jeśli chodzi o umiejętności, których można używać. Co więcej, przyznawana jest tylko pierwszy poziom pierwszej umiejętności. Weźmy dla przykładu Valkyr. Po zainstalowaniu Formy ponownie wracamy do używania tylko Tnącej Liny z rangą 0!

Nasza zmiana sprawi, że Mistrzowska Ranga będzie miała wpływ na to, ile Umiejętności jest odblokowanych po użyciu Formy.

Na przykład, wszystkie umiejętności byłyby odblokowane dla gracza o 10. Mistrzowskiej Randze, ale nie na maksymalnym poziomie! 

Ten proces zdobywania poziomów jest czymś, czego gracze już doświadczają w grze – wiecie, że po zdobyciu 10. rangi Valkyr na Hydronie, odblokowana zostanie Histeria. Sprawiamy, że Wasza Ranga Mistrzostwa „odpowiada” tym kamieniom milowym, a ostatecznym celem jest to, że gracz z 30. Mistrzowską Rangą może używać Formy bez konieczności ponownego odblokowywania Umiejętności. Mówiąc najprościej, im wyższa jest Wasza Mistrzowska Ranga, tym wyższy poziom bazowy wyposażenia po użyciu Formy. 

Spodziewajcie się tej zmiany w nadchodzącej Aktualizacji. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...