Jump to content

End-Game, Power Creep, Rng I Tak Dalej


markus230
 Share

Recommended Posts

Skończyło się chyba na tym:

 

 

 

Ta, wspaniały złoty środek, wyfarmisz wszystko w jeden dzień i voila, możesz zmienić grę.
To ty nie rozumiesz, że w ten sposób nikt by w to nie grał, no ale skąd możesz o tym wiedzieć, skoro nie potrafisz rozpoznać MMO. 
Kooperacyjna gra TPS to jest Call of Duty na przykład. To może być również Counter Strike, a nie gra która polega na farmieniu, i w którą możesz grać w pojedynkę, i zaczynając w nią grać, zaczynasz w pojedynkę. Nie, to nie jest gra kooperacyjna. Dokładnie tak, w MMO też grasz z innymi ludźmi i też, by wykonać niektóre zadania czy przejść mapy/insancje, zbierasz ekipię.
Że gra m taka a nie inną formułę, nie znaczy, że MMO nie jest, bo jest. Gromadzi wielką ilość graczy którzy mogą grać wspólnie. Polega na levelowaniu i ulepszaniu wyposażenia, oraz farmieniu go. I to są właśnie cechy cRPG, a MMO ma to do siebie, że możesz większą ilością graczy spotkać się naraz i tutaj mas taką możliwość - w przekaźniku. Jeżeli jakaś grę chcesz nazwać kooperacyjną, to może to być Diablo, bo tam nie masz możliwości spotkania graczy w jednym miejscu, a tylko tworzenie drużyn. 
 
A w WF instancje są. Obojętnie czy nazwiesz to mapą, misją, dungeonem czy jakkolwiek inaczej. Voidom do instancji daleko, a jeden raid wiosny nie czyni, niemniej, jest to odpowiednikiem instancji i - miejmy nadzieję - rozwinie się w coś ciekawego.
Być może w przyszłości pojawią się jakieś misje czy w ogóle areny na znacznie większą ilość graczy. Teraz jednak nie ma co o tym marzyć, bo serwery by tego nie uciągnęły. są i tak wystarczające problemy z hostami...
 
"Nie czytałeś nawet pierwszych linijek regulaminu przed akceptowaniem? DE ma prawo mieć nas w dupie, pobanować kogo chcą i zresetować masowo konta "bo tak" - nie robią takich akcji z ich woli.
"Biere co dają i nie pytam co to jest" - wiesz ilu graczy WF ma takie nastawienie? Dużo... Dużo za dużo."
 
kogo ci gracze obchodzą? Nikogo. DE również,bo skoro biorą co jest i wydają pieniąze na platynę, to nie ma sensu się nimi przejmować bo co będzie, to i tak wezmą.
Pytanie, co obchodzą ci gracze tych, którzy tą grą się pasjonują i czegoś tam oczekują?
 
"Ja wolę jak coś jest za trudne niż zbyt łatwe (albo wymaga czasu - tu skyforge wygrywa), wolę podejść do czegoś 200 razy i się bulwersować z powodu malutkich błędów niż iść na tzw. pałę i bez problemu ubić bossa ;D, Satysfakcja przy osiągnięciu czegoś trudniejszego jest dużo większa ;D, Szanujesz swój czas i swój wysiłek, inaczej to ma mały sens ;D"
 
Tak, a chcesz mieć gwarantowany drop. Sam sobie przeczysz, ale mnie to nie dziwi u kogoś kto MMO nie rozpoznaje.
Właśnie dlatego że ludzie szanują swój czas, gra musi być zbalansowana. Ponieważ każdy ma swoje życie poza grą, a maniakalnych no-lifeów akurat nikt pod uwagę brał nie będzie, bo to osobny gatunek. :)
Satysfakcja jest żadna, jeżeli poziom trudności przekracza możliwości człowieka. Że niech tu za przykład posłuży choćby Driver 3. Tam poziom trudności był po prostu nienormalny.
Jeżeli coś jest zbyt trudne, to nie przynosi satysfakcji a jedynie frustrację i zniechęcenie - podstawy psychologii. I na takich podstawach opiera się przyciąganie graczy do gry, by sobie nie poszli po pierwszych kilku dniach, bo okaże się, że nic im się nie udaje. Gry MMO nie są robione dla elit.
Każdy z nas ma w sobie żyłkę hazardzisty i właśnie to nas trzyma przy farmieniu. A farmienie przy grze. Dlatego ludzie wolą sami próbować farmić, niż kupować za kasę, nawet jakby mieli, bo wtedy nie ma sensu grać, skoro wszystko możesz kupić. I na tym polega ta rywalizacja, na nie pewności. I tym że może się uda, a może jednak nie.
 
To o czym mówisz stworzy system dla maniakalnych no-lifeów,czyl i dla elity. Czyli gra upadnie. Misje specjalne, dostępne w określonym czasie i majace określone wymagania na pewno są dobre, ale jako dodatek do gry a nie jego główny składnik. Ludzie chcą mieć dostęp do contentu w grze o każdej porze i móc sobie pograć jak chcą, a nie jak muszą. Bo mają swoje życie. Spróbuj to zrozumieć. :)
 
"Potężniejszym to znaczy mieć wszystko na "hita" i posiadać bronie którymi mógłby grać pewnie orangutan? Bo większość broni "end-gameowych" jest co najwyżej okej, a ludzie je adorują bo to bronie typu no-brainer."
 
Wszystkie bronie palne to typ no brainet. Celujesz i strzelasz. No masz, taki urok zręcznościówki. Ty byś chciał pewnie symulator z mierzeniem siły wiatru. Ale nie ta gra. :) To jest klasyczne MMO cRPG, jak się przyjęło to nazywać, choć bliżej temu do H&S, bo główny content gry to walka i farmienie.
Arangutan też potrafi obśługiwać broń, tak poza tym. Bo broń ma to do siebie, że jest prosta w użyciu, taki jej urok. :)
 
Różne bronie mają różne działanie. Snajpierki mogą mieć na hita ale mały magazynek i wolny czas przeładowania etc.
Poza tym w pewnym momencie masz wszystko na hita, a wywanie stanowi dla ciebie tylko endgame, bo doszedłeś do tego momentu i do tego momentu własnie każdy gracz dąży farmiąc, levelując etc. Po to, by być lepszym czy najlepszym. 
I właśnie takiego contentu potrzebujemy.
Zdziwiłbyś się ilu ludzi wytęża mózgi by obliczyć sobie DMG, rozpracować system modów i buildów etc. Takiej własnie aktywności wymaga ta gra, poza zręcznością.
Nie są to jednak szachy ani puzzle, więc pogódź się z tym, a odzywki o penach zostaw sobie dla kolegów z piaskownicy.
Jednym z głównych składników gry jest sprzęt i mody. Bez modów - jak to w każdym MMO - nie masz szans bo sprzęt będzie bezużyteczny. Tutaj mody dla frejma zastępują elementy rynsztunku. Jeśli przeoczyłeś ten podstawowy fakt, to znaczy, że zwyczajnie pomyliłeś gry.
Jeżeli chcesz rywalizacji co-op na stałym poziomie, zależnej tylko od skilla gracza a nie od jego sprzętu, to pograj sobie w Counter Strikea.
 
"Pomijamy już w ogóle fakt tego, że MR powyżej (od nowych broni) 12 to tylko cyferka.. please, może chociaż Tower 4 od rangi 10? (Też jestem osobiście przeciw dostępu słabszych graczy do wyższych i trudniejszych map - nie radzą sobie i mogą nie rozumieć jak to działa)"
 
Widzę, że syndorm elitarzymu tutaj też jest obecny. Strasznie to śmieszne. Zabroń innym dostępu, bo chcesz się dowartościować, że jesteś niby lepszy. Śmiech. Nie wystarczy, że nie musisz z nimi grać w te misje? :D
Akurat MR nie znaczy zupełnie nic. To jest tylko wyznacznik tego, ile kto czasu grindował i nic poza tym. Mnóstwo ludzi z rangami 15+ to nooby jakich mało. Bo w końcu jaką wiedzę może im przynieść bezmyślne tworzenie i grndowanie nowego sprzętu? Żadnej. I sama ranga jako taka nigdy wyznacznikiem tej wiedzy o grze nie będzie.
I oni rozumieją jak działają te misje, bo misje są proste jak budowa cepa. Oni nie znają możliwości frejmów i ich kombinacji. Nie mają wiedzy o broni... O rożnych sposobach gry. 
 
Co z tego że noob wie o co chodzi na survie, jak nie zna różnicy pomiędzy speed/slow nowa, a to tylko pięć sekund szukania w google...
albo nie wie że trzeba mieć wiekszęgo globa, bo blast od bombardów i tak się przebije. Albo że trin ev mus mieć low duration, bo inaczej nie jest trin ev? Oni takich rzeczy nie wiedzą. Mało tego, nie wiedzą i nie słuchają jak się do nich mówi w trakcie gry, przez co ją psują.
 
Niestety nie ma żadnego sposobu na sprawdzanie czyichś umiejętności przed misją. Po jednej takiej albo gram z kimś dalej, udzielam wskazówek, albo daję mu ignora, jeśli jest noobem czy trollem. Proste. Sama ranga nic mi nie powie. Jedyne co mogę zrobić, to wypytać o ustawienia frejma, bo niestety opcji udostępniania tego w grze nie ma.

 

 

 

Na początek prosiłbym Ezariela, o wyklarowanie do kogo pisze

Link to comment
Share on other sites

(CS i CoD TPS'em? A The Walking Dead to taka książka fantazy?), Warframe JEST i BĘDZIE coop TPS'em, CoD i CS to Fps'y

 

Jesteś człowiekiem który pomimo wytykanych błędów pisze to samo (Wiesz czym jest obłęd w twoim wykonaniu? piszesz to samo parę razy i liczysz na inne efekty).

Złoty środek jest, połowa graczy wie o tym, ale wprowadzenie jest bardziej problematyczne niż jego znalezienie.

 

Ja nie rozróżniam MMO - powiedział człowiek który nazwał CoD'a TPS'em...

Edited by SabreUr
Proponuję się lekko pohamować
Link to comment
Share on other sites

"Panowie i ewentualne Panie,

po waszych wypowiedziach wnioskuje że nigdy nie graliscie w gre która ma graczy w gdzies. Aktualizacje raz na pół roku, zero gameplay'u i tylko kasa,kasa,kasa(osiagniecie czegos to ok. 300-400zł, a endgame to ponad 10tysiecy pln) i ta gra istnieje dzieki 3 typa ludzi 1 to ci którzy utopili w to kase, 2 to ci którzy uwielbiaja siwdziec na forum a 3 to ci ktorzy maja swoj klan i graja tylko dlatego że pisza z normalnymi ludzmi.

Dlatego gdy w 40 minucie surva, w 20 fali defa czy na której innej misji mnie wywali to nie wyklinam na wszystko a każda aktualizacja jest git.

macie do DE pretensje? zakomunikujcie im o tym a nie wylewacie swoje żale na forum...

P.S. jesli kogos uraziłem to sory

P.P.S. nie komentujcie ortografi i interpunkcji bo pisze z tel i wiem że sa błedy ;)

 

Przepraszam za dalsze odbieganie od tematu" 

 

 

Cóż, rozumiem to wszystko, ale też żadne to wyjaśnienie. To że są gorsze gry i gorsze firmy i gorsze supporty, nie znaczy, że należy z tego być zadowolonym, bo jest lepszy niż te gorsze.

Jakkolwiek support DE zły nie jest, tak od jakiegoś czasu zaczynają się dziwnie zachowywać...

Mnóstwo starych wyjadaczy, którzy grają w WF przez cały czas, również to zauważyło. Choćby to, że obraża się na krytykę jak dziecko i kasuje tematy, warnuje etc. Z kolei w tematach topowych, z mnóstwem pomyslów i tego, jak je zrealizować, nie ma odpowiedzi DE w ogóle. Wiele z kwesti "podstawowych" wymagających uwagi również na razie leży odłogiem. Nie da się zrobić wszystkiego naraz i to jest zrozumiałe, lecz jeżeli DE w ogóle nie odpisuje, to nic dziwnego, że ludzie czują się olewani. Tym bardziej po ostatnim upie dotyczącym surva, gdzie DE po prostu wrzuciło zmiany, bo "oni chcą", nie zważając na to, czego chcą gracze. I bardzo szybko te zmiany cofnęło po ich zbojkotowaniu przez graczy. Bo gra jest jednak dla graczy, po prostu. A jednak, wcześniej DE usuneło z forum kilka tematów odnośnie tej zmiany jakiej dokonali, rodającprzy tej okazji warny, bo gracze mieliczelność wyrazić się o tej zmianie nieprzychylnie.

Oburzenie czy jakaś mocna reakcja emocjonalna oznacza tyle, że ktoś naprawde się grą interesuje. I dla takich ludzi są gry. Jeśli ktoś się grą nie ekscytuje, to (o ile nie jest farmerem sprzedającym walutę na lewo), to długo nie pogra. Ewentualnie zajży od czasu do czasu. Gra utrzymuje się z ludzi, któzy grają w nią jak najdłużej i jak najczęściej.

 

"Ad. 1 - Nie każda aktualizacja jest "git". W kilku przypadkach zepsuli to, co wcześniej było fajne.

Ad. 2 - Czy oficjalne, firmowane przez DE forum nie jest właśnie właściwym miejscem do komentowania poczynań firmy, która sprzedaje nam swój produkt?"

 

 

Do reszty postów odniosę się później,  bo czasu brak. Wiadomo, samo się nie wyfarmi, co nie? :D

Edited by SabreUr
Usunięto komentarz o moderacji
Link to comment
Share on other sites

Mnóstwo starych wyjadaczy, którzy grają w WF przez cały czas, również to zauważyło. Choćby to, że obraża się na krytykę jak dziecko i kasuje tematy, warnuje etc.

Takie tematy były usuwane od zawsze, bo to "Dev Bashing", jeśli ktoś zakłada temat i pisze coś w stylu "DE jest głupie i leniwe" (lub do tego się wypowiedź sprowadza), to jest to Dev Bashing, jeśli jednak temat wygląda tak: "DE robi to źle, oto moje rozwiązanie", to nie jest, to usuwane

 

 

 

Z kolei w tematach topowych, z mnóstwem pomyslów i tego, jak je zrealizować, nie ma odpowiedzi DE w ogóle

Rebecca kiedyś już mówiła, że nie odpisują na każdy temat który przejrzą, ale najpopularniejsze tematy są często wymieniane podczas Prime Time i w tematach taki jak ten: https://forums.warframe.com/index.php?/topic/519495-august-28th-community-hot-topics/

 

 

 

Tym bardziej po ostatnim upie dotyczącym surva, gdzie DE po prostu wrzuciło zmiany, bo "oni chcą", nie zważając na to, czego chcą gracze

Pierwsze słysze, ale możliwe, że było to podczas mojej nieobecności

 

 

A jednak, wcześniej DE usuneło z forum kilka tematów odnośnie tej zmiany jakiej dokonali, rodającprzy tej okazji warny, bo gracze mieliczelność wyrazić się o tej zmianie nieprzychylnie

Tak jak wcześniej, jeśli ktoś wyzywa DE, to zasłużył na warn

 

Oburzenie czy jakaś mocna reakcja emocjonalna oznacza tyle, że ktoś naprawde się grą interesuje. I dla takich ludzi są gry.

Nie, są to w dużej mierze ludzie, którym nie podoba się żadna zmiana, a co dopiero zmniejszenie cyferek pojawiających się przy zadawaniu dmg'a, no i ludzie częściej wyrażają nie zadowolenie niż zadowolenie. Jeśli update ci się podoba, to raczej nie zakładasz tematu tylko po to by o tym powiedzieć.

 

Ja gram w tą grę od ponad 2 lat, od zamkniętej bety, czasami na coś ponarzekam i nigdy nie dostałem jeszcze warna, ani mój temat nigdy nie został usunięty, nie krzyczę co update, ale nie znaczy to, że gra mnie nie obchodzi, wręcz przeciwnie, pomagam nowym graczom by nie zniechęcili się do gry przez brak pomocy, zarówno bezpośrednio w misjach, jak i odpowiadając na pytania z grą związane, to robią gracze którym na grze zależy

 

 

Masz obiekcje co do warna, zgłoś to do supportu

Edited by markus230
Link to comment
Share on other sites

DE i tak wygląda najlepiej ze wszystkich Devów darmowych gier.

WG czyli twórcy WoTa prawie nie dbają o swoją grę. Jednak ich problemem jest sama Rosja, przez ich kalkulatory gra nie może rozwijać w dobrym kierunku, drugi problem to ludzie zarządzający EU którzy robią graczy w ch***.

Jest jeszcze EA które zapomniało, że zima kończy się w marcu, a zimowy wystrój trzymał się w NFSW do jej zamknięcia w lipcu...

Po DE widać, że pracują nad tą grą, z update'u na update w grze jest coraz więcej coraz ciekawszych broni i warframe'ów, gra jest wciąż stabilna i ładna, a "lajwami" na bieżąco rozmawia z graczami.

Nie znam lepszych Devów gry F2P niż DE.

Gdzieś wyżej była dyskusja co trzyma graczy przy tej grze.

Kombinacja Pustki, eventów czy questów nie pozwala się nudzić w tej grze dłużej niż tydzień może dwa.

"O nie, usuwają Prime Frame'a z pustki, czas dropić.

Prime wydropiony...o a co to? Prime Acces? Czas troszkę podropić.

Nie wydropiło co chciałem, ale mam co innego...o U17 już niedługo, trzeba się przygotować"

Mnie ta gra w ten sposób trzyma, nie wspominam o tym, że jestem Gracz-zbieracz typu max them all.

Link to comment
Share on other sites

Ile ludzi, tyle opinii. Aktualnie zdania są podzielone. Trzeba było oglądać stream.

 

Maybe you saw Devstream #59 maybe you didn't...

 

but if you did you will see brony boy glen trolling.... "hey pros all use Helios" herp a derp

 

then you see the main oversight Sheldon the Studio Manager cheating to beat Rebecca in a match...

 

followed by  Geoff calling Rebecca out for doing the same to Megan.... but what does he expect? It's learned behavior from her boss and we saw its easily acceptable.

 

DE has slowly been degrading into a den of trolls for sometime now...

 

You can expect things to get worse, much worse not better.

 

 

AND as the player base says mimicing DE "if you don't like it leave."

 

(I think multishot mod nerf, is the least of our issues)

 

 

Gra jest na tą chwilę uboga, i graczy w niej za wielu nie ma, przynajmniej jeśli chodzi o region EU. Właśnie to, że nie ma w niej nic oprócz pustki sprawia, że gracze się nudzą i odchodzą, zaglądając okazjonalnie w czasie up'ów, i znowu odchodzą widząc, że dodali nowe misje dla Archwinga, a żadnych archwingów i do tego w żaden sposób nadal Archwing nie jest połączony z grą.

To już dwa lata Bety, a wciąż wiele podstawowych kwestii wymaga uwagi ze strony DE, tymczasem na forum nie ma żadnego potwierdzenia z ich strony czy w ogóle dostrzegli problem i czy zamierzają się nad nim zastanowić. A powinny być takie tematy robione przez przedstawicieli DE. Skoro ich nie ma, to znaczy, że nie za bardzo się DE interesuje.

 

Każdy gracz w grze tego typu jest farmerem, inaczej nie gra w gry typu MMO RPG...

Edited by Ezariel
Link to comment
Share on other sites

Gra jest na tą chwilę uboga, i graczy w niej za wielu nie ma, przynajmniej jeśli chodzi o region EU. Właśnie to, że nie ma w niej nic oprócz pustki sprawia, że gracze się nudzą i odchodzą, zaglądając okazjonalnie w czasie up'ów, i znowu odchodzą widząc, że dodali nowe misje dla Archwinga, a żadnych archwingów i do tego w żaden sposób nadal Archwing nie jest połączony z grą.

To już dwa lata Bety, a wciąż wiele podstawowych kwestii wymaga uwagi ze strony DE, tymczasem na forum nie ma żadnego potwierdzenia z ich strony czy w ogóle dostrzegli problem i czy zamierzają się nad nim zastanowić. A powinny być takie tematy robione przez przedstawicieli DE. Skoro ich nie ma, to znaczy, że nie za bardzo się DE interesuje.

 

Każdy gracz w grze tego typu jest farmerem, inaczej nie gra w gry typu MMO RPG...

Widziałem jakiś czas temu coś bardzo mądrego:

"To nie gra dobija graczy, to nie grind dobija graczy, to gracze sami siebie dobijają"

Jeśli ktoś jest min-maxerem i traktuję grę jak pole do rywalizacji, to się znudzi, bo 99% swojego czasu spędza na Draco, pozostały 1% w pustce, po czym idzie się żalić, że w grze nie ma co robić

 

Gram w tą grę od ponad dwóch lat, od U4 zdaje się i dalej się nie znudziłem, dalej mam bronie do zdobycia i wypróbowania, gram tam gdzie akurat mi się chce, czasami idę na Dark Sector na Jowiszu, czasami na Sabotaż Uli na Eris i nuda mnie nie dopadła.

 

Inny problem min-maxerów, to to, że przekreślają wszystko co na Warframe Builderze nie ma większej cyferki przy polu DPS od Boltora Prime, Paracyst to śmieć prawda? Zdziwiłbyś się, że szybciej powali Heavy Gunnera na 90lvl'u niż Boltor P. Jeśli trzymasz się jednej mapy i jednej broni, to nie dziw się, że zaczniesz się nudzić, jeśli szukasz rozrywki, to ją znajdziesz, jeśli szukasz pola do machania swoim e-peenem na prawo i lewo, to znajdź inną grę

 

 

Oburzenie o żarty na Dev Streamie sobie odpuszczę...

Edited by markus230
Link to comment
Share on other sites

Ile ludzi, tyle opinii. Aktualnie zdania są podzielone. Trzeba było oglądać stream.

 

Maybe you saw Devstream #59 maybe you didn't...

 

but if you did you will see brony boy glen trolling.... "hey pros all use Helios" herp a derp

 

then you see the main oversight Sheldon the Studio Manager cheating to beat Rebecca in a match...

 

followed by  Geoff calling Rebecca out for doing the same to Megan.... but what does he expect? It's learned behavior from her boss and we saw its easily acceptable.

 

DE has slowly been degrading into a den of trolls for sometime now...

 

You can expect things to get worse, much worse not better.

 

 

AND as the player base says mimicing DE "if you don't like it leave."

 

(I think multishot mod nerf, is the least of our issues)

 

 

Gra jest na tą chwilę uboga, i graczy w niej za wielu nie ma, przynajmniej jeśli chodzi o region EU. Właśnie to, że nie ma w niej nic oprócz pustki sprawia, że gracze się nudzą i odchodzą, zaglądając okazjonalnie w czasie up'ów, i znowu odchodzą widząc, że dodali nowe misje dla Archwinga, a żadnych archwingów i do tego w żaden sposób nadal Archwing nie jest połączony z grą.

To już dwa lata Bety, a wciąż wiele podstawowych kwestii wymaga uwagi ze strony DE, tymczasem na forum nie ma żadnego potwierdzenia z ich strony czy w ogóle dostrzegli problem i czy zamierzają się nad nim zastanowić. A powinny być takie tematy robione przez przedstawicieli DE. Skoro ich nie ma, to znaczy, że nie za bardzo się DE interesuje.

 

Każdy gracz w grze tego typu jest farmerem, inaczej nie gra w gry typu MMO RPG...

 

Dalej nie rozumiesz że Warframe to nie MMO ani MMORPG.

 

Co poradzisz że spamu u nas jest dużo, natomiast jedynym pracownikiem DE znającym polski jest [DE]Tomasz. Na głównym - anglojęzycznym forum jest ich więcej to też więcej zauważają. Ale miej na uwadze że DE to nie roboty i nie wróżki, Też muszą pracować na chleb a nie przesiadywać na forum ;D

Link to comment
Share on other sites

Widziałem jakiś czas temu coś bardzo mądrego:

"To nie gra dobija graczy, to nie grind dobija graczy, to gracze sami siebie dobijają"

Jeśli ktoś jest min-maxerem i traktuję grę jak pole do rywalizacji, to się znudzi, bo 99% swojego czasu spędza na Draco, pozostały 1% w pustce, po czym idzie się żalić, że w grze nie ma co robić

Gram w tą grę od ponad dwóch lat, od U4 zdaje się i dalej się nie znudziłem, dalej mam bronie do zdobycia i wypróbowania, gram tam gdzie akurat mi się chce, czasami idę na Dark Sector na Jowiszu, czasami na Sabotaż Uli na Eris i nuda mnie nie dopadła.

Inny problem min-maxerów, to to, że przekreślają wszystko co na Warframe Builderze nie ma większej cyferki przy polu DPS od Boltora Prime, Paracyst to śmieć prawda? Zdziwiłbyś się, że szybciej powali Heavy Gunnera na 90lvl'u niż Boltor P. Jeśli trzymasz się jednej mapy i jednej broni, to nie dziw się, że zaczniesz się nudzić, jeśli szukasz rozrywki, to ją znajdziesz, jeśli szukasz pola do machania swoim e-peenem na prawo i lewo, to znajdź inną grę

Oburzenie o żarty na Dev Streamie sobie odpuszczę...

Ja też się nudziłem z samymi karabinami i wgl a potem zaczołem znowu używać dreada. Mam go z trinity i podoba mi się można z nim zrobić więcej tricków z parkour 2.0 najlepiej jest spróbować każdej broni i pomyśleć jak jej używać i jakiemu framowi jest dobra.

Np mam stały zestaw nova p latron p kulstar p i redeemer. :P

Edited by AstroLord
Link to comment
Share on other sites

Ta gra zawiera w sobie wiele elementów z gier MMORPG, ale w te sposób można ją nazwać ze względu na kilka podstawowych kwestii, które są w każdej grze MMORPG obecne. Oczywiście historia terminu RPG to sprawa zupełnie osobna. Przyjęło się jednak mianem RPG określać wszystkie te H&S'y z cyferkami i farmieniem, więc nie będziemy teraz roztrząsać, na ile termin ten jest prawidłowy w odniesieniu do tego rodzaju gier.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/MMORPG

 

Warframe:

 

Zdobywanie poziomów - jest

Zdobywanie nowych przedmiotów (farmienie) - jest

Zdobywanie surowców (farmienie) - jest

Zdobywanie nowych modów (w innej grze byłby to przedmioty), niezbędnych do uczynienia wyposażenia przydatnym - jest

Gra zespołowa - jest

Możliwość spotkania wielu graczy w jednym miejscu - jest

Mapy/misje/dungeony/instancje - są

Możliwość komunikacji ze wszystkimi graczami obecnymi w grze poprzez chat - jest

Otwarty świat - Brak

 

Czyli 8:1 iż Warframe to gra MMORPG, w stylu TPP, co jednak nie koliduje, bowiem tutaj styl rozgrywki nie ma akurat znaczenia. I gdyby twórcy zaimplementowali w niej widok FPP, również niczego by to nie mieniło w kwestii pozostałych znamion, które wskazują jasno i wyraźnie na to, że Warframe jest grą MMORPG i tak też ta gra jest klasyfikowana.

 

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=18823

 

Niemożność zaakceptowania przez ciebie faktów przyprawia mnie o dobry humor. :)

 

"Co poradzisz że spamu u nas jest dużo, natomiast jedynym pracownikiem DE znającym polski jest [DE]Tomasz. Na głównym - anglojęzycznym forum jest ich więcej to też więcej zauważają. Ale miej na uwadze że DE to nie roboty i nie wróżki, Też muszą pracować na chleb a nie przesiadywać na forum ;D"

 

 

DE powinno mieć jakiegoś kogoś od tego, by się zajmował forum. W tej chwili Rebecce słabo to idzie, ale ona skupia się na wielu innych kwestiach związanych z WF również. Poprostu przydały im się ktoś od PR.

Edited by Ezariel
Link to comment
Share on other sites

DE powinno mieć jakiegoś kogoś od tego, by się zajmował forum. W tej chwili Rebecce słabo to idzie, ale ona skupia się na wielu innych kwestiach związanych z WF również. Poprostu przydały im się ktoś od PR.

 

Mają Tomasza i [DE]Danielle, żeby czuwali nad całokształtem polskiego forum. Aż tak wielu nas (forumowiczów) tu nie ma, żeby większych sił porządkowych używać.

Link to comment
Share on other sites

Mają Tomasza i [DE]Danielle, żeby czuwali nad całokształtem polskiego forum. Aż tak wielu nas (forumowiczów) tu nie ma, żeby większych sił porządkowych używać.

Wystarczy świeży mod który się uczy, Tomasz i Danielle mają na chwile odpoczynek xD

 

 

Ta gra zawiera w sobie wiele elementów z gier MMORPG, ale w te sposób można ją nazwać ze względu na kilka podstawowych kwestii, które są w każdej grze MMORPG obecne. Oczywiście historia terminu RPG to sprawa zupełnie osobna. Przyjęło się jednak mianem RPG określać wszystkie te H&S'y z cyferkami i farmieniem, więc nie będziemy teraz roztrząsać, na ile termin ten jest prawidłowy w odniesieniu do tego rodzaju gier.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/MMORPG

 

Warframe:

 

Zdobywanie poziomów - jest

Zdobywanie nowych przedmiotów (farmienie) - jest

Zdobywanie surowców (farmienie) - jest

Zdobywanie nowych modów (w innej grze byłby to przedmioty), niezbędnych do uczynienia wyposażenia przydatnym - jest

Gra zespołowa - jest

Możliwość spotkania wielu graczy w jednym miejscu - jest

Mapy/misje/dungeony/instancje - są

Możliwość komunikacji ze wszystkimi graczami obecnymi w grze poprzez chat - jest

Otwarty świat - Brak

 

Czyli 8:1 iż Warframe to gra MMORPG, w stylu TPP, co jednak nie koliduje, bowiem tutaj styl rozgrywki nie ma akurat znaczenia. I gdyby twórcy zaimplementowali w niej widok FPP, również niczego by to nie mieniło w kwestii pozostałych znamion, które wskazują jasno i wyraźnie na to, że Warframe jest grą MMORPG i tak też ta gra jest klasyfikowana.

 

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=18823

 

Niemożność zaakceptowania przez ciebie faktów przyprawia mnie o dobry humor. :)

 

"Co poradzisz że spamu u nas jest dużo, natomiast jedynym pracownikiem DE znającym polski jest [DE]Tomasz. Na głównym - anglojęzycznym forum jest ich więcej to też więcej zauważają. Ale miej na uwadze że DE to nie roboty i nie wróżki, Też muszą pracować na chleb a nie przesiadywać na forum ;D"

 

 

DE powinno mieć jakiegoś kogoś od tego, by się zajmował forum. W tej chwili Rebecce słabo to idzie, ale ona skupia się na wielu innych kwestiach związanych z WF również. Poprostu przydały im się ktoś od PR.

 

Ale wiesz że brak odpowiedzi nie jest ignorancją? chcesz żeby DE odpisywało na każdy temat?

A.. i co do tego... mmorpg... ehh:

 

Call of Duty:

 

Zdobywanie poziomów - jest

Zdobywanie nowych przedmiotów (poprzez lv i osiągnięcia) - jest

Zdobywanie surowców (swoiste Dodatki do broni) - jest

Zdobywanie nowych modów (atrybuty), niezbędnych do uczynienia wyposażenia przydatnym - jest

Gra zespołowa - jest

Możliwość spotkania wielu graczy w jednym miejscu - jest

Mapy/misje/dungeony/instancje - nie ma

Możliwość komunikacji ze wszystkimi graczami obecnymi w grze poprzez chat - jest

Otwarty świat - Brak

7:2 na to że CoD jest MMORPG... to TWOJA niemożność zaakceptowania faktów... (jakkolwiek byś nie zaliczał to według tego nawet znienawidzony przeze mnie battlefield może być MMORPG), Może madmax? Metal gear solid V? Tak to można pod to nawet minecraft'a podłożyć (Krasny, dobrze gada, polać mu).

 

Polecam ci opcje quote

Edited by ElitarnyDuch
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...