Jump to content

Devstream 66 Po Polsku


(PSN)linkin120289
 Share

Recommended Posts

O ile nie wypieprzę platyny na zbędne rzeczy i Umbra będzie możliwy do kupienia, to będę miał :v

Ja obstawiam, że albo nie będzie się go dało kupić w ogóle, albo tylko za prawdziwe pieniądze (tak jak PA), jeśli będzie tym samym co Prime'y, to ludzie szybko zapomną o Umbrze i znowu zaczną o Primie. Bo po co komu kolejny nic nie warty Frame? (np. Frost Prime przed usunięciem kosztował grosze, cały set można było dostać za 30-50 platyn). Umbra powinien coś reprezentować, albo wspieranie finansowe gry, albo umiejętności, czyli to czym Primy były kiedyś.

 

Uważam, że Umbra powinien być tylko za prawdziwe pieniądze ze względu na fakt, iż sądzę, że powinien on robić za zamiennik Prime'a, powinien być jednak dostępny cały czas, nie przez kilka miesięcy.

 

Gdyby DE nie wprowadziło Tradingu, to nie byłoby nawet potrzeby Umbry, ci którzy pamiętają czasy z przed tego systemu pamiętają też pewnie, że Frost Prime, Mag Prime i Ember Prime były wyznacznikami statusu, mieli je jedynie najlepsi gracze, teraz Primów jest więcej niż zwykłych wersji niestety. Więc jeśli Umbra będzie jednak dropił, to nie powinien być wymienialny

 

Z uprzejmości zarzucę ci tłumaczeniem na żywo.

Bez urazy, ale zmarnowałeś tylko czas, filmik jest stary jak świat, a to, że Umbra nie jest skinem kilkukrotnie potwierdzono

Edited by markus230
Link to comment
Share on other sites

Prime były wyznacznikami statusu

Czymś trzeba połechtać ego. 

 

mieli je jedynie najlepsi gracze

Czyli Ci, którzy dostali pieniądze od rodziców.

 

Umbra nie będzie kolejnym Excaliburem Prime w kwestii zdobycia, bo po pierwsze primo wywoła to ogólny ból tej części ciała poniżej pleców u 90% graczy i po drugie primo wszystko w grze można zdobyć bez potrzeby użycia pieniędzy/platyny (nie licząc kosmetyków), więc nie sądzę, że to się zmieni. 

Edited by MrDar1o
Link to comment
Share on other sites

Bez urazy, ale zmarnowałeś tylko czas, filmik jest stary jak świat, a to, że Umbra nie jest skinem kilkukrotnie potwierdzono

Jeśli wiem, że film jest bekowy, to wiem też, że nie daje on żadnego pożytku. Tłumaczenie tekstu po pierwsze w pewien sposób pomaga mi w uzyskaniu płynności tłumaczenia, a po drugie- uświadamia osobę, do której odpisałem, co rzeczywiście jest powiedziane w tym filmie. Przecież to, że ma kilka miesięcy, nie oznacza, że każdy go rozumie.

Link to comment
Share on other sites

Czymś trzeba połechtać ego.

Jeśli za "łechtanie" ego uważasz farmienie czegoś przez kilka dni, żeby fajnie wyglądać to, tak, było to "łechtanie" ego, co w tym złego? Teraz Primy robią to samo, z tą różnicą, że tylko przez pierwszy tydzień od wydania, po tygodniu ze świecą szukać normalnej wersji

 

Czyli Ci, którzy dostali pieniądze od rodziców.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania, tych Warframów nie dało się kupić... (poza Ember, była ona jednak dostępna tylko poprzez PA, nie dało się nią wymieniać)

 

Umbra nie będzie kolejnym Excaliburem Prime w kwestii zdobycia, bo po pierwsze primo wywoła to ogólny ból tej części ciała poniżej pleców u 90% graczy

Te 90% nie wiem skąd wziąłeś. Wiele ludzi lubi być "Special Snowflake'ami" (nie ukrywam, że ja również lubię), a jeśli nie można czegoś dropnąć, to dla takich osób tym lepiej, swego rodzaju ukoronowanie kolekcji, czy coś w tym stylu

 

po drugie primo wszystko w grze można zdobyć bez potrzeby użycia pieniędzy/platyny (nie licząc kosmetyków), więc nie sądzę, że to się zmieni.

Umbra raczej nie będzie wiele więcej niż reskinem do Excala zajmującym slot w eq więc nie widzę w tym problemu

Link to comment
Share on other sites

Jeśli za "łechtanie" ego uważasz farmienie czegoś przez kilka dni, żeby fajnie wyglądać to, tak, było to "łechtanie" ego, co w tym złego?

Żeby się tych pochwalić, nie żeby ładnie wyglądało, czyli bieganie po Marsie 5 minut po wyjściu nowego Prime'a. I chodzi mi tu głównie o kupno PA.

 

 

 

Te 90% nie wiem skąd wziąłeś

Wyliczyłem przy użyciu całki i macierzy. A no tak, błąd w obliczeniach. 99% graczy będzie bóldupiło.

Normalnie jakbyś w ogóle nie miał styczności ze społecznością Warframe. 

 

 

 

Czytanie ze zrozumieniem się kłania, tych Warframów nie dało się kupić... 

Bo przecież Prime Access się nie kupuje, tylko wymienia się go za mleczaki, jak u Zębuszki. 

 

 

 

swego rodzaju ukoronowanie kolekcji, czy coś w tym stylu

Raczej "mam coś czego inni nie mogą mieć", tzw. efekt snoba. Z ekonomicznego punktu widzenia jest to opłacalne, o ile nie liczysz się ze społecznością i modelem mini-opłat jaki przyjąłeś. Poza tym już wiele razy był omawiamy temat pakowania MR za paywall. 

 

 

 

Umbra raczej nie będzie wiele więcej niż reskinem do Excala zajmującym slot w eq więc nie widzę w tym problemu

To spytaj teraz większości społeczności, czy dla nich też. Odpowiedzi możesz się domyślić. 

 

 

Dla Ciebie to żaden problem, bo i tak wszystko sobie kupisz. Niestety nie dla wszystkich jest to tak oczywiste i łatwe. Gdyby DE od początku postawiło PA/cokolwiek za paywall'em to najprawdopodobniej nie byłoby to dla nikogo problemem. Niestety przyjęli oni taki model jaki mamy. 

Edited by MrDar1o
Link to comment
Share on other sites

Żeby się tych pochwalić, nie żeby ładnie wyglądało, czyli bieganie po Marsie 5 minut po wyjściu nowego Prime'a. I chodzi mi tu głównie o kupno PA.

Nie pamiętam kiedy ostatnio kogoś takiego widziałem. Rewia mody jest na przekaźnikach jakby nie patrzeć

 

 

Wyliczyłem przy użyciu całki i macierzy. A no tak, błąd w obliczeniach. 99% graczy będzie bóldupiło.

Normalnie jakbyś w ogóle nie miał styczności ze społecznością Warframe.

W tym community ludzie o wszystko mają ból dupy, a DE za bardzo się z tym liczy, Loki czy Trinity prawdopodobnie nigdy nie zostaną przez to znerfione. Samo zapowiedzenie Umbry wywołało ból dupy zarówno u Founderów i zwykłych graczy

 

 

Bo przecież Prime Access się nie kupuje, tylko wymienia się go za mleczaki, jak u Zębuszki. 

Ani Frost, ani Mag nie miała PA... tak ciężko zajrzeć chociażby na Wiki? Pierwsze PA było zestawem zawierającym Ember, Sicarusa i Glaive Prime. Wcześniej Primy wychodziły jak każde inne bronie.

 

Raczej "mam coś czego inni nie mogą mieć", tzw. efekt snoba. Z ekonomicznego punktu widzenia jest to opłacalne, o ile nie liczysz się ze społecznością i modelem mini-opłat jaki przyjąłeś. Poza tym już wiele razy był omawiamy temat pakowania MR za paywall

Czyli bronie eventowe też tworzą efekt snoba? Bo nie kosztują? Zresztą gdyby Umbra był do kupienia non-stop, to nie jest to "mam coś czego inni nie mogą mieć", to, że nie każdego stać czy też nie chce wywalać na to pieniędzy to inna sprawa, możliwość zdobycia jednak istnieje w przeciwieństwie do broni eventowych które wracają po 2 latach do zdobycia przez tydzień czy dwa.

 

To spytaj teraz większości społeczności, czy dla nich też. Odpowiedzi możesz się domyślić.

Spytaj się większości społeczności czy chcą Excalibura Prime za darmo. DE już nie raz zrobiło coś co nie podobało się większości, mimo to Warframe nie upadło prawda? Gdyby DE wypuścili teraz Excalibura Prime z powrotem, za powiedzmy 50$, to gwarantuję ci, że ludzie rzucą się na to jak na mięso. Umbra to zamiennik, jeśli nim nie będzie, to nie wypełni swojej roli, nie odwróci uwagi od Excalibura Prime.

Link to comment
Share on other sites

Umbra nie będzie tylko za pieniądze, bo DE, świadomie bądź nie, przyjęło taki system mini-płatności jaki mamy obecnie - wszystko jest do zdobycia w grze jak i do kupienia, a nie tylko do kupienia.

 

Umbra to zamiennik, jeśli nim nie będzie, to nie wypełni swojej roli, nie odwróci uwagi od Excalibura Prime.
 
Umbra nigdy nie miała być zamiennikiem dla Excalibura Prime. Gdyby miała być sensownym zamiennikiem to musiałaby, jak Excal Prime, być dostępna tylko przez określony czas (wtedy ludzie będą płakali jak w przypadku Excala P.), inaczej nigdy nie będzie odpowiednią "rekompensatą" dla osób potrzebujących Excala P, bo "wszyscy mogo se go kupić". Fenomen Excalibura Prime polega na jego rzadkości, Umbra schowana za ciągle dostępnym paywall'em nie będzie remedium.  

 

DE już nie raz zrobiło coś co nie podobało się większości

 

Jest spora różnica między nerfieniem czegoś w grze a chowaniem czegoś za paywall'em po 3 latach nie robienia tego. 

 

Schowanie Umbry za paywall będzie jeszcze głupsze niż ponowne wydanie Excalibura Prime, bo będzie dotyczyło szerszej grupy społeczności. Poza tym gdyby Umbra była kolejnym Excaliburem Prime to już byśmy ją mieli.

Edited by MrDar1o
Link to comment
Share on other sites

Mam do was pytanie czy ma jakiś wpływ na szanse cryt. I obr. Na Broni białej w 4 skillu ash bo nie wiem ale wiem ze jak broń jest szybka to 4 skill ash jest szybszy

Z moich informacji wynika, że tylko mody na prędkość dla broni białej na wpływ na Burzę Ostrzy. Poza tym wszystkie statystyki są zależne od modów we framie.

Edited by Soldier1312
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...