Jump to content

Devstream #80


Transformau5
 Share

Recommended Posts

Niestety nie mogłem obejrzeć streama, więc zostawiam jedynie tłumaczenie.

War Within

  • War Within doda Operatorom wiele nowych kwestii - około 200 nowych wypowiedzi dla każdego z głosów.
  • Oprócz nowej muzyki w cut-scenkach, tileset questa War Within będzie również posiadał nowe dźwięki.
  • War Within powinno przebić Second Dream w kwestii rozwoju fabuły - przeczytanie scenariusza zajęło około 2.5 godziny.
  • Pokazany scenariusz The War Within był jedynie pierwszym szkicem - zupełnie różni się od wersji końcowej.
  • Nieznana jest data wydania War Within - Steve wątpi, czy w ogóle ujrzymy tego questa we wrześniu, ale możliwe, że stanie się to niewiele później.

Aktualizacja Vacuum

  •  Deweloperzy chcą się pozbyć umiejętności Carriera - Vacuum.
  •  Zamiast tego, Carrier będzie zwiększać maksymalny zapas amunicji gracza oraz zapewni mutację amunicji.
  •  Vacuum byłoby wtedy rozdzielone na 3 różne rodzaje tej umiejętności, których mógłby użyć każdy Sentinel.

Rozszerzenie Syndykatów

  • Zostanie dodany system zabójstwa VIP.
  • Będzie możliwość zgłoszenia się do Syndykatu i poproszenie o cel - VIPa.
  • Cele VIP będą szczególnymi celami dla ciebie jako jednego gracza, nie celami globalnymi, jak Akolici.
  • Poziom trudności i nagrody będą rosły wraz z poziomem gracza.
  • Jeśli cel VIP cię pokona, stanie się silniejszy, tak jak w systemie Nemesis w grze Shadow of Mordor.
  • Jeśli nie zdołasz pokonać celu VIP przed ustalonym czasem, stracisz reputację u danego Syndykatu
  • Będzie również osobny system syndykatowy - przeciwieństwo tego powyżej, będzie polegał na ratowaniu i chronieniu VIPów.
  • Te systemy nie zostaną dodane przed War Within.
  • Sekwencja Perrin może być następnym Syndykatem, który dostanię trochę lore/rozwoju postaci.

Nowa Broń Główna - Speargun

  • Trwają pracę nad nowym typem broni głównej, jest już użyteczna w grze.
  • Trzeba ukończyć całą masę animacji, praca postępuje powoli, ale stabilnie.
  • Projektowane są przynajmniej 3 bronie tego typu, z czego jedna należy do frakcji Tenno, a jeszcze inna - do Grineer.
  • Tutaj można zobaczyć niektóre z nowych animacji tego typu broni.

Aktualizacja Systemu Fuzji, Część Druga

  • Maroo będzie co tydzień zlecać graczom zadanie, które pozwoli na zdobycie Skarbu.
  • Skarby będzie można również znaleźć w misjach.
  • Skarby mogą zostać przetopione/przekonwertowane na dużą ilość Endo lub umieszczone w Orbiterze jako dekoracje.
  • Części Skarbów mogą zostać połączone w kompletne Skarby, by znacząco zwiększyć swą wartość.
  • Skarbami można handlować z innymi graczami.
  • Tutaj Rebecca próbuje wziąć udział w specjalnej misji od Maroo.
Spoiler

d77208a3691645d43ca10433532c3863.pnge5009e004a52e611369e26b90e15619e.png

Pozostałe

  • Nie ma planów, by pozwolić graczom na walkę wręcz bez broni białej.
  • Geoff chciałby poszerzyć kwestię poruszania się gracza oraz parkouru, ale najprawdopodobniej nie będzie czasu, by się tym zająć w tym roku.
  • Deweloperzy zamierzają dać możliwość osobnego kolorowania dla zbroi i Syandan, potrzebują jedynie czasu, by upewnić się, że będzie to działać.
  • Deweloperzy kilkukrotnie próbowali zmienić Bladestorm Asha, ale nadal nie znaleźli zadowalającej alternatywy; prace nadal trwają.
  • Deweloperzy są świadomi największych problemów z Warframe, wliczając to zadawane obrażenia i skalowanie się pancerza oraz nagrody za misje typu endless (np. Survival).
  • Warframe będzie dostępne na konsole XBox One S i PS Pro; DE chcą w tych wydaniach wycisnąć jak najwięcej z osiągów graficznych.
  • Pokazano interesujący wykres kołowy pokazujący, jak gracze spędzili czas w ciągu jednego weekendu (pokazane poniżej).
Spoiler

0576bfb66dddcbcb809540ecf9e51fc4.png

 

Edited by Transformau5
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Transformau5 said:

Vacuum byłoby wtedy rozdzielone na 3 różne rodzaje tej umiejętności, których mógłby użyć każdy Sentinel.

Akurat w tym wypadku uważam, że to nie jest najlepszy pomysł. Aby sprostać wymaganiom graczy, którzy chcą mieć kontrolę nad tym co Carrier zasysa, lepiej byłoby podzielić dla nich Vacuum na 2 mody (1 - od energii, życia i amunicji oraz 1 od wszystkich pozostałych dropów). Natomiast dla graczy którzy chcą zachować funkcjonalność Carriera tak jak jest mod który miałby tą samą funkcję co obecny Vacuum.

Zawsze uważałem, że dawanie większej ilości opcji graczowi jest lepsze. W ten sposób każdy by sobie wybrał co woli.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tocorro said:

Akurat w tym wypadku uważam, że to nie jest najlepszy pomysł. Aby sprostać wymaganiom graczy, którzy chcą mieć kontrolę nad tym co Carrier zasysa, lepiej byłoby podzielić dla nich Vacuum na 2 mody (1 - od energii, życia i amunicji oraz 1 od wszystkich pozostałych dropów). Natomiast dla graczy którzy chcą zachować funkcjonalność Carriera tak jak jest mod który miałby tą samą funkcję co obecny Vacuum.

Zawsze uważałem, że dawanie większej ilości opcji graczowi jest lepsze. W ten sposób każdy by sobie wybrał co woli.

Popieram. Gdyby tylko DE chcieli posłuchać...

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Dr_Someone said:

Popieram. Gdyby tylko DE chcieli posłuchać...

Niektórzy mają nawet bardzo dobry pomysły:

I just thought, how about we make precept mod ranks actually count for something for once and make each level add a drop type to collect, rather than range. That is:

R1 - Credits/Resources/Miscellaneous

R2 - Mods/Endo

R3 - Ammo

R4 - Health

R5 - Energy

Near full customisation (even more than the proposed system anyway), 0 drawbacks compared to current. Win Win?

W skrócie, niech każda ranga moda zwiększa możliwość tego co zasysa Vacuum. Dobry pomysł ^^

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, tocorro said:

Niektórzy mają nawet bardzo dobry pomysły:

I just thought, how about we make precept mod ranks actually count for something for once and make each level add a drop type to collect, rather than range. That is:

R1 - Credits/Resources/Miscellaneous

R2 - Mods/Endo

R3 - Ammo

R4 - Health

R5 - Energy

Near full customisation (even more than the proposed system anyway), 0 drawbacks compared to current. Win Win?

W skrócie, niech każda ranga moda zwiększa możliwość tego co zasysa Vacuum. Dobry pomysł ^^

I to byłoby super! Myślę, że takie podejście mogłoby umożliwić wiele wariacji na temat modów w przyszłości.

W końcu można będzie handlować endo :P a już się martwiłam.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Doloriss said:

I to byłoby super! Myślę, że takie podejście mogłoby umożliwić wiele wariacji na temat modów w przyszłości.

W końcu można będzie handlować endo :P a już się martwiłam.

Szkoda sprzedawać te posążki, takie ładne :P

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, tocorro said:

Szkoda sprzedawać te posążki, takie ładne :P

Na początku myślałam, że będą tylko pięknie wyglądać, ale no niestety... trzeba będzie się nimi dzielić :D
Na Instagramie Warframe jest animacja z tym, jak po doładowaniu endo jeden z nich będzie się poruszać <3

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, tocorro said:

Niektórzy mają nawet bardzo dobry pomysły:

I just thought, how about we make precept mod ranks actually count for something for once and make each level add a drop type to collect, rather than range. That is:

R1 - Credits/Resources/Miscellaneous

R2 - Mods/Endo

R3 - Ammo

R4 - Health

R5 - Energy

Near full customisation (even more than the proposed system anyway), 0 drawbacks compared to current. Win Win?

W skrócie, niech każda ranga moda zwiększa możliwość tego co zasysa Vacuum. Dobry pomysł ^^

A ja myślę że ten pomysł mija się z celem tej "dobrej zmiany" - cena upgrade'u do R5 jest obecnie na tyle niska że każdego chyba będzie stać na to by mieć full vacuum. Jak ma być rework to niech będzie taki jaki zaproponowało DE. Tym samym może w końcu się uwolnię od Carriera...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nano7870 said:

A ja myślę że ten pomysł mija się z celem tej "dobrej zmiany" - cena upgrade'u do R5 jest obecnie na tyle niska że każdego chyba będzie stać na to by mieć full vacuum. Jak ma być rework to niech będzie taki jaki zaproponowało DE. Tym samym może w końcu się uwolnię od Carriera...

Sorry, ale to jedna z głupszych wypowiedzi, jakie słyszałem. Ktoś Ci każe grać z Carrierem pod groźbą jakiejś kary? 

Link to comment
Share on other sites

Tak, systemy rządzące tą grą mnie do tego zmuszają? Ta gra opiera się na grindzie to wszyscy wiemy, a Vacuum Carriera jest w tym zadaniu niezastąpiony. Towarzyszył mi już każdy sentinel czy pet ale gdy tylko brałem cokolwiek innego od carriera to czułem się tak "nieswojo", że coś pomijam, coś tracę, że nie wynoszę z misji "maximum". Denerwuje mnie po prostu to że żeby coś zebrać muszę na to nadepnąć. W tym miejscu Carrier jest dla mnie błogosławieństwem ale i też przekleństwem bo nie widzę alternatywy dla niego, tym bardziej że towarzysza traktuje jako pomoc a nie koniecznie dps.

Link to comment
Share on other sites

Teraz to już nic nie rozumiem... Chcesz likwidacji Vacuum, żeby poczuć się lepiej? A potem co? Kolejna depresja, tym razem z powodu że: "coś pominąłem, a wcześniej, z Carrierem to się nie zdarzało"? Myślisz, że jak zlikwidują tę funkcję Carriera, to nagle zaczniesz wynosić z misji "maximum" z dowolnym towarzyszem?

Link to comment
Share on other sites

Wywnioskowałeś że chce usunięcia tego moda po to by później płakać że go nie ma, to bardzo logiczne...

A może rework Carriera/Vacuum to dobry krok ku zmianom w systemie lootu, bo to patologiczne że tylko jeden mod pomagający w łupieniu dropu można instalować tylko w jednym sentinelu co wymusza ciągłe jego używanie jeżeli chce się konkretnie progresować w grze.

Jasne można iść pod prąd, brać ze sobą na misję inne "zwierzaki" i biec przed siebie ze świadomością że zostawia się kasę na ziemi. Kto mówi że nie? Tyle tylko, że gra staje się uciążliwa  bo miast bić moby i wykonywać cele misji, latasz po kątach w poszukiwaniu kul z energią czy endo.

Pomysł z rozdzielenie Vacuum na 3 pochodne mody dostępne dla każdego sentinela jest dobrym rozwiązaniem ale istnieje lepsze bo czemu DE nie mogłoby dać dla każdej postaci pasywną zdolność do zbierania surowców które są w pobliżu ale w sensie są obok i automatycznie zasysać a nie jak teraz że trzeba na to stanąć? 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nano7870 said:

Pomysł z rozdzielenie Vacuum na 3 pochodne mody dostępne dla każdego sentinela jest dobrym rozwiązaniem ale istnieje lepsze bo czemu DE nie mogłoby dać dla każdej postaci pasywną zdolność do zbierania surowców które są w pobliżu ale w sensie są obok i automatycznie zasysać a nie jak teraz że trzeba na to stanąć?

Pomysł żeby to był albo pasyw strażników, albo Warframe, przewijał się od bardzo dawna.

Główną intencją graczy - podobnych Tobie - było aby móc zachować funkcjonalność, czyli nie musieć dokładnie nadepnąć na każdy drop żeby go zebrać, tylko żeby wystarczyło znaleźć się w jego pobliżu aby został zebrany. Tak aby móc używać innych towarzyszy niż Carrier.

Jak jednak możesz zobaczyć, DE podał, że ich obecny pomysł to rozdzielić ten mod na 3 osobne
(zapewne coś w stylu:
- energia, życie, amunicja
- endo, mody
- surowce, kredyty, etc)
W takim razie ja jednak wolałbym żeby to było w 1 modzie, nie dlatego że to tanie i że każdy będzie mógł to mieć bo praktycznie nic nie kosztuje, tu nie chodzi o etalitaryzm - chodzi o to że pomysł jest dobry, ponieważ zwiększając rangę zwiększasz liczbę rzeczy które są podnoszone.

Autor pomysłu na końcu zostawił amunicję, życie i energię - ponieważ te 3 rzeczy są tymi na które narzekają gracze, że Carrier podnosi je z automatu przez co energia, lub amunicja się marnuje. Sposób z rangą moda jest dobry dla tych ludzi, ponieważ rozwiązałby ich problem, wbili by Vacuum na 2 rangę i przestałby z automatu zbierać amunicję, energię i kulki życia.

Link to comment
Share on other sites

Zmiany U Carriera zdecydowanie  mi się nie podobają. Granie bez niego i bez moda typu "wykrywacz łupu" powoduje, że gracz jest zwyczajnie pozbawiany części tego co sobie wywalczył. Nawet grając solo można czegoś nie zauważyć, nie mówiąc już o grupie rozwalonej po całej mapie.

Jeśli DE koniecznie chce zmian to imo obejmować one powinny cały korpus strażników.

Kilka sugestii:

1. Przemianować Strażników na Drony. Obecna nazwa kojarzy się z pewną rolą której żaden strażnik nie spełnia.

2. Carrier.

   Usunąć możliwości ofensywne. Broń Sweeper zamienić na moduł (nie mylić z modem) Collector. Dodać do modułu mody na zasięg zbierania i typ - osobno na energie, życie, mody, surowce itd. Niech one będą nawet rzadkie albo i bardzo rzadkie byle nie doczepiać im absurdalnych wymagań (czyt. pokoje wyzwań na LUA dzięki którym Sedna jest ciągle poza moim zasięgiem - wybaczcie, musiałem ;P )

3. DeathCube

   Zwiększyć możliwości bojowe/obrażenia. Nazwa powinna zobowiązywać a w tej chwili nie bardzo to widać.

4. Helios

   Usunać możliwości ofensywne. Zamiast broni Deconstruktor dać moduł Scaner a do niego mody na zasięg, szybkość skanowania, ilość ładunków itp.

To tak  na szybko w 15 sekund.

Innych strażników nie znam za dobrze ale i ich na pewno można by ciekawie przeprojektować.

Edited by LoCtoR101
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, LoCtoR101 said:

Jeśli DE koniecznie chce zmian to imo obejmować one powinny cały korpus strażników.

Ponieważ?

3 hours ago, LoCtoR101 said:

1. Przemianować Strażników na Drony. Obecna nazwa kojarzy się z pewną rolą której żaden strażnik nie spełnia.

Kłóci się z uniwersum/lore gry. Oprócz tego, subiektywna opinia.

3 hours ago, LoCtoR101 said:

2. Carrier.

   Usunąć możliwości ofensywne. Broń Sweeper zamienić na moduł (nie mylić z modem) Collector. Dodać do modułu mody na zasięg zbierania i typ - osobno na energie, życie, mody, surowce itd. Niech one będą nawet rzadkie albo i bardzo rzadkie byle nie doczepiać im absurdalnych wymagań (czyt. pokoje wyzwań na LUA dzięki którym Sedna jest ciągle poza moim zasięgiem - wybaczcie, musiałem ;P )

Kontrowersyjny, niepotrzebny i bezsensowny nerf jak stąd na Biegun Północny i z powrotem.

3 hours ago, LoCtoR101 said:

3. DeathCube

   Zwiększyć możliwości bojowe/obrażenia. Nazwa powinna zobowiązywać a w tej chwili nie bardzo to widać.

Subiektywne i mało uzasadnione.

3 hours ago, LoCtoR101 said:

4. Helios

   Usunać możliwości ofensywne. Zamiast broni Deconstruktor dać moduł Scaner a do niego mody na zasięg, szybkość skanowania, ilość ładunków itp.

Patrz punkt 2. Ta zmiana jest jeszcze bardziej bezsensowna.

5. LoCtoR101

Usunąć możliwość proponowania zmian. Zamiast możliwości wstawiania postów dać możliwość myślenia przed pisaniem i zwiększenia swojej wiedzy o grze, itp.

 

Link to comment
Share on other sites

@Transformau5 Kolega wyżej napisał tylko swoją opinię, a opinia jest subiektywna. A jeśli go poprosimy, to pewnie uzasadni swoje propozycje bardziej ;)
 LoCtoR101 postawił na jeszcze większy nacisk w obrębie tego, czego teoretycznie wymaga się od danego sentinela. Helios ma możliwość skanowania? Niech będzie unikalny i jedyny w swoim rodzaju i będzie w tym jeszcze lepszy! Ja chwytam i mi się podoba.
 

Co myślicie o Speargunie?

Link to comment
Share on other sites

moim zdaniem tak jak rhino pasyw jest modem heavy impact, to moznaby zrobic exilus moda z pasywa mag i byloby spokoj (w prawdzie u rhino pierwszy byl mod, ale to szczegol). chcesz sie uwolnic od vacuuma carriera? wsadz moda exilus, uzywasz bullet jump i po problemie. mi sie carrier przydaje tylko przy exp nowej broni, a tak moze ze 4 moje WF wymagaja go... dijinn najlepszy wg mnie, carriera mam, bo mam.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Raniu said:

Dethcube*

W nazwie jest 'cube' czyli kostka, jak dla mnie to widać całkiem nieźle :wink:

Dziękuję za poprawienie. Dzięki tobie Dethcube już nie kojarzy mi się z dronem niosącym śmierć i zniszczenie. Teraz myśląc Dethcube mam przed oczami drinka pod palemką w towarzystwie miss mokrego podkoszulka.

20 hours ago, Transformau5 said:

1.Ponieważ?

2.Kłóci się z uniwersum/lore gry. Oprócz tego, subiektywna opinia.

3.Kontrowersyjny, niepotrzebny i bezsensowny nerf jak stąd na Biegun Północny i z powrotem.

4.Subiektywne i mało uzasadnione.

5.Patrz punkt 2. Ta zmiana jest jeszcze bardziej bezsensowna.

6. 5. LoCtoR101

Usunąć możliwość proponowania zmian. Zamiast możliwości wstawiania postów dać możliwość myślenia przed pisaniem i zwiększenia swojej wiedzy o grze, itp.

 

1. Ponieważ z całego korpusu strażników tylko Carrier z jego zasysaczem jest prawdziwie użyteczny w znakomitej większości misji i mam tu na myśli użyteczność, która, jak to mówią Amerykanie: robi różnicę. Świadczy o tym choćby fakt, że mało kto biega z czymś innym a z tych co nie biegają większość leweluje żeby w końcu i tak zamienić na Carriera. Owszem są tacy (jak kolega wyżej), którzy używają innych strażników, jednak są to wyjątki tylko świadczące o regule.

Ergo, cały korpus strażników poza Carrierem ma problem z robieniem różnicy na tyle odczuwalnej podczas rozgrywki żeby gracze chcieli ich masowo używać. Można do tego podejść na dwa sposoby. Albo po linii najmniejszego oporu czyli zabrać Carrierowi zasysacz i tym samym zunifikować wszystkich strażników do roli niemal doskonale bezużytecznych albo zrobić "burzę mózgów" i obmyślić takie zmiany u reszty strażników, które mocno uatrakcyjnią ich wybór przez graczy.

2. Słyszałeś kiedyś o obiektywnej opinii? Mógłbym tu zrobić filozoficzny wykład o tym jak bardzo jest subiektywna twoja opinia o subiektywizmie mojej ale sobie daruje bo mam dziwne przeczucie, że nie dotrze gdzie trzeba.

Co do lore to pozwól że zacytuje oficjalną Wiki Warframe:

"It is possible to program sentinels with precepts, or skill mods, that can turn a sentinel into an attack drone or a support drone. "

Czym zatem są strażnicy jak nie dronami właśnie? "Strażnik" jak już pisałem, określa pewną rolę a ponieważ zdolności bojowe strażników nie robią żadnej znaczącej różnicy w rozgrywce, roli tej nie spełniają. Nazwa Dron lepiej by pasowała ponieważ nie określa z góry żadnej roli pozostawiając jej wybór i dopasowanie graczowi. Zresztą OK, nazwa nie jest specjalnie ważna, użyteczność w rozgrywce już tak.

3,4,5. Jakieś rzeczowe argumenty? Własne pomysły, propozycje? Merytoryczna dyskusja? Nie? Nawet nie chce mi się komentować.

6. Proponuje usunąć możliwość pisania kompletnie nic nie wnoszących, niemal obraźliwych odpowiedzi na czyjeś pomysły/propozycje bez jakiegokolwiek uzasadnienia, czy rzeczowej argumentacji. Jeśli w podobnych tematach zabronione jest przedstawianie własnego spojrzenia na proponowane zmiany a głos zabierać mogą tylko członkowie kółka wzajemnej adoracji w celu wyłącznie radosnego przyklaskiwania i klepania się po plecach to proszę na przyszłość o umieszczenie stosownej notki w opisie wątku.

@Transormau5

Nie wiem czym i gdzie cię ukłułem ale to już drugi raz kiedy próbujesz po mnie łazić. Nie muszę chyba sugerować żebyś znalazł sobie bardziej konstruktywne zajęcie?

Chcesz podyskutować, podyskutujmy ale argumentami, rzeczowo i na temat. No chyba, że jesteś typem klakiera, który klaszcze głośno i radośnie na każdą zmianę i gnoi pomysły innych mając nadzieję zostać usłyszanym i docenionym przez producenta. Jeśli tak to nie mamy o czym rozmawiać. Jeśli nie to po znaczenie słowa "dyskusja" odsyłam do słownika.

Edited by LoCtoR101
Link to comment
Share on other sites

Krótkie pytanie... dla kogo te zmiany? Rozumiem dodawanie pierdół w postaci kolejnych zbędnych  narzędzi eksterminacji ale no ja proszę.
Skoro już tak bardzo DE uwiera temat carriera  to może zamiast  niwelować   jego umiejętności zbieracza  skądinąd bardzo wygodne  dodali by  po prostu  pasyw każdemu frejmowi i tyle.
Kurcze był mag ściągający loot...schrzanili, 

Była Mesa...w pierwotnej formie cacko teraz tylko  leży w magazynie 

Jest Carrier który  dupsko  ratuje  zwłaszcza  nowym graczom ... próbują schrzanić.

Co jeszcze DE ma zamiar schrzanić.

Poza tym wszystkim zastanawia mnie tylko jedno kto te "genialne" zmiany  im proponuje.

Ale ok. Mam propozycję dla DE. Też genialną jak poprzednie. Dodajcie więcej eximusów leczących ale tak żeby leczyły wszystko wokoło  w tym też siebie na wzajem.  I podlejcie to  wszystko  odpowiednią ilością  niwelatorów wspieranych przez  balisty i grenadierów. O i do tego  jeszcze pijawki...będzie LVL hard.
 

 

A zresztą mam  Overwatch-a przynajmniej tam nikt  bezsensownych zmian  nie próbuje wprowadzić.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, LoCtoR101 said:

1. Ponieważ z całego korpusu strażników tylko Carrier z jego zasysaczem jest prawdziwie użyteczny w znakomitej większości misji i mam tu na myśli użyteczność, która, jak to mówią Amerykanie: robi różnicę. Świadczy o tym choćby fakt, że mało kto biega z czymś innym a z tych co nie biegają większość leweluje żeby w końcu i tak zamienić na Carriera. Owszem są tacy (jak kolega wyżej), którzy używają innych strażników, jednak są to wyjątki tylko świadczące o regule.

To, że ludzie często używają Carriera, nie świadczy o jego użyteczności (lub jej braku w przypadku innych Sentineli), a o lenistwie jego użytkowników, skoro sam sprowadzasz go jedynie do jego umiejętności przyciągania dropów. "Wyjątek świadczy o regule" - cudowne powiedzonko, które wielokrotnie pojawia się w internetowych dyskusjach. Jeśli nie masz przykładu popierającego stwierdzenie przeciwne - mam rację. Masz - tylko potwierdzasz moją tezę.

5 hours ago, LoCtoR101 said:

Ergo, cały korpus strażników poza Carrierem ma problem z robieniem różnicy na tyle odczuwalnej podczas rozgrywki żeby gracze chcieli ich masowo używać. Można do tego podejść na dwa sposoby. Albo po linii najmniejszego oporu czyli zabrać Carrierowi zasysacz i tym samym zunifikować wszystkich strażników do roli niemal doskonale bezużytecznych albo zrobić "burzę mózgów" i obmyślić takie zmiany u reszty strażników, które mocno uatrakcyjnią ich wybór przez graczy.

Wyjaśnij, jak potencjalny upgrade (bo bądźmy szczerzy - dodanie umiejętności Vacuum w formie zmienionej lub nie jest dla większości Sentineli ulepszeniem) ma sprawić, że każdy z nich staje się bezużyteczny? Oczywiście nie popieram wyboru i sam wolę uatrakcyjnienie całego arsenału Sentineli, ale ta logika jest dla mnie niezrozumiała.

5 hours ago, LoCtoR101 said:

2. Słyszałeś kiedyś o obiektywnej opinii? Mógłbym tu zrobić filozoficzny wykład o tym jak bardzo jest subiektywna twoja opinia o subiektywizmie mojej ale sobie daruje bo mam dziwne przeczucie, że nie dotrze gdzie trzeba.

Przyznaję, masło maślane. Pozwól, że się poprawię: jeden z graczy, których spotkałem, na pytanie, czy broń jest dobra, odpowiadał, że każda broń, jeśli będzie odpowiednio ulepszona, jest przeciw komuś lub czemuś użyteczna. Wygodnie i dyskretnie przecisnąłeś obelgę, nieźle.

5 hours ago, LoCtoR101 said:

Co do lore to pozwól że zacytuje oficjalną Wiki Warframe:

"It is possible to program sentinels with precepts, or skill mods, that can turn a sentinel into an attack drone or a support drone. "

Czym zatem są strażnicy jak nie dronami właśnie? "Strażnik" jak już pisałem, określa pewną rolę a ponieważ zdolności bojowe strażników nie robią żadnej znaczącej różnicy w rozgrywce, roli tej nie spełniają. Nazwa Dron lepiej by pasowała ponieważ nie określa z góry żadnej roli pozostawiając jej wybór i dopasowanie graczowi. Zresztą OK, nazwa nie jest specjalnie ważna, użyteczność w rozgrywce już tak.

3,4,5. Jakieś rzeczowe argumenty? Własne pomysły, propozycje? Merytoryczna dyskusja? Nie? Nawet nie chce mi się komentować.

Chciałbyś. Pozwól, że również odniosę się do źródła, jakim jest Warframe Wikia:
"On the border of chartered space, an enclave of small, strange, seemingly intelligent creatures was discovered by Tenno explorers. They are mechanical entities, almost organic in appearance, with a precarious resemblance to the fearsome Sentients that had decimated human civilization. However, these creatures showed no signs of aggression, and they immediately began carrying out helpful tasks in peculiar alliance with the Tenno."

Dronem możesz sobie pooglądać swoją miejscowość z lotu ptaka. Nazywając tak Sentinela z miejsca sprowadzasz go do kupki złomu, która od czasu do czasu coś wystrzeli. Uprzedzając kontrargument "no ale przecież ich można programować jak roboty!!!!1111oneoneone!". Owszem. W takim razie Ordis, Cordelion, Suda, Simaris to też roboty. Kavaty i Kubrowy w sumie też, bo korzystają z modów z tej samej kategorii, co Sentinele.

Haha, po raz kolejny, nie dziwię się, że tak ostro przyjąłeś krytykę na końcu mojego poprzedniego posta. Czytając twoje propozycje miałem wrażenie, że nie wiesz, o czym piszesz. Próbowałeś kiedyś zmodować Deconstructora? Przed nową mapą Układu Słonecznego Helios one-shotował bez większego problemu przeciwników na Telesto bez modów.

Jeśli według ciebie Sentinele nie mają wybitnych osiągów w kwestii ofensywy, to czemu nie przyszła ci na myśl możliwość inna niż pozbawienie ich tej umiejętności całkowicie? Jako, że żądasz rzeczowej dyskusji, to nie obejdę problemu i nie zasugeruję użycia Kavata lub Kubrowa (co właściwie jest dobrą opcją jeśli cenisz ofensywę i wytrzymałość) - dlaczego chcesz usunięcia umiejętności ofensywnych, zamiast wzmocnienia ich do minimum, które uznałbyś za dolną granicę użyteczności?

Dobre. Jakiś czas temu pewien random stworzył temat, który był wylewem żalu; ten temat został zamknięty wkrótce po stworzeniu, bo nie był dyskusją. Oczekujesz dyskusji, dając za mało kwestii, które sprzyjają jej rozpoczęciu? Twoja propozycja to "wywalcie ofensywę, zostawcie Dethcube'owi, Sentinele to kupa, nie umieją się bić, więc niech tego w ogóle nie robią". Sam nie podałeś konkretów, alternatyw, powodów, uzasadnień, wyczerpujących opisów, czegokolwiek, co by sprawiło, by twoja myśl prowadząca do propozycji była przekonująca. Jedynie pomysł, który jest bardzo średni, co prowadzi do tego, że dyskusja nie dotyczy twoich argumentów, a ich braku.

5 hours ago, LoCtoR101 said:

Jeśli w podobnych tematach zabronione jest przedstawianie własnego spojrzenia na proponowane zmiany a głos zabierać mogą tylko członkowie kółka wzajemnej adoracji w celu wyłącznie radosnego przyklaskiwania i klepania się po plecach to proszę na przyszłość o umieszczenie stosownej notki w opisie wątku.

Wygodnie wcisnąłeś swoją boleść na temat obecnej sytuacji na polskiej sekcji forum, szkoda że to nic nie wnosi do tematu. Jeśli tak bardzo ci niewygodnie, to daj mi przykład, nie bądź "typem klakiera, który klaszcze głośno i radośnie na każdą zmianę i gnoi pomysły innych mając nadzieję zostać usłyszanym i docenionym przez producenta." Zgłoś to moderacji lub sam zacznij się udzielać, odbiegając od tej przyjętej przez ciebie reguły. Do tej pory twoje posty skupiały się głównie na pozyskiwaniu porad/informacji na temat gry, wątpię więc, żeby to rzekome ograniczenie wolności słowa w ciebie godziło.

5 hours ago, LoCtoR101 said:

Nie wiem czym i gdzie cię ukłułem ale to już drugi raz kiedy próbujesz po mnie łazić. Nie muszę chyba sugerować żebyś znalazł sobie bardziej konstruktywne zajęcie?

Nawet nie wiesz, jak chętnie wysłałbym link do wcześniej wspomnianego posta, który nie służył dyskusji. Tam OP zachował się tak samo - powiedział czytelnikom wprost, że jeśli nie grają w grę od trzech lat, to nie mają prawa głosu w danej sprawie. Skoro chcesz pokazać, że jesteś wyrozumiały, cierpliwy, a kłótnie ze mną są dla ciebie jedynie stratą czasu i próżnym zajęciem, to dlaczego sam się w nie angażujesz? Przecież mogłeś tę rozmowę zupełnie przekierować jednym rzeczowym postem, który dokładniej wyjaśniłby twój pogląd na dany temat.

Poza tym, skoro już wspominasz o mojej rzekomej drugiej próbie "łażenia" po tobie - pozwolę sobie przypomnieć, że cała wina przy mojej "pierwszej próbie" leżała po twojej stronie, kiedy jako świeżak próbowałeś udowodnić innym, że są w błędzie, a gra potajemnie podkrada ci plany do przedmiotów, po czym Tomasz sprowadził cię na ziemię. Mam cię odesłać do tamtego tematu, czy sam zdołasz zauważyć, że wtedy odpowiedziałem na twoje pytanie rzeczowo i na temat, zanim rozmowa nabrała tempa?

5 hours ago, LoCtoR101 said:

Chcesz podyskutować, podyskutujmy ale argumentami, rzeczowo i na temat. No chyba, że jesteś typem klakiera, który klaszcze głośno i radośnie na każdą zmianę i gnoi pomysły innych mając nadzieję zostać usłyszanym i docenionym przez producenta. Jeśli tak to nie mamy o czym rozmawiać. Jeśli nie to po znaczenie słowa "dyskusja" odsyłam do słownika.

A tu z kolei przeczysz sam sobie, w tym poście wnosząc do tematu nie więcej niż ogólniki, próżne hasła, zamiast tłumacząc swoją sugestię. I po raz kolejny dwie obelgi pod przykrywką "muh Poe's law". Pomyśl: czy bardziej zależy mi na udowodnieniu jakiemuś losowemu rodakowi w internecie, że jestem lepszy, czy wyjaśnienie sprawy, która wywołała dyskusję? I przede wszystkim - kiedy sam zaczniesz rzeczowo odpowiadać, zamiast wymagać tego ode mnie?

Edited by Transformau5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MacSen said:

 dodali by  po prostu  pasyw każdemu frejmowi i tyle.
Kurcze był mag ściągający loot...schrzanili, 

Była Mesa...w pierwotnej formie cacko teraz tylko  leży w magazynie 

Jest Carrier który  dupsko  ratuje  zwłaszcza  nowym graczom ... próbują schrzanić.

Przecież każdy Frame już ma jakiegoś pasywa.

Pamiętam dokładnie jak "emocjonujące" były misje z kombinacją Frost+Mesa+GP Mag.

Mesa dalej jest "Ok" po prostu wymaga czegoś więcej niż wciśniecie jednego przycisku.

Carrier jedynie rozleniwia nowych graczy. Starych zresztą też.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...