Jump to content

Update 20.2.0 Bugi


peger
 Share

Recommended Posts

bug z fragmentami cephalona:

robie dzisiejsze sortie misja 1 skanuje fragment cephalona (przedostatni) i brakuje mi ostatniego fragmentu. Idę na randomową misję na uranie by zdobyć ten fragment, skanuję i zeskanowany fragment znowu jest przedostatni tak jakby nie zaliczało mi poprzednich skanów. Przez to nie mogę skończyć jednego z fragmentów uranu!

Link to comment
Share on other sites

Bugi na raidach od dłuższego czasu większość od czasu patcha z octavią:

JV:

Host łapie crasha w 3 etapie w środku Jordas-a albo jak jest wczytywany 3 etap.

Winda w 2 etapie się teleportuje się dla niektórych graczy.

Nie widać baniek jeśli naładujemy piecyk  (niektórzy gracze).

W środku Jordasa jakimś magicznym cudem jesteśmy ewakuowani z misji bo niby odlecieliśmy za daleko od celu misji.

Dalej host może zadawać dmg klopsowi jak prowadzi go bronią biała.

Używanie itzala w 1 etapie czasami kończy się teleportem na początek mapy wystarczy w odpowiednich miejscach przy ścianach używać 1 .

Dalej można się zbugować  w postaci archwinga kiedy przechodzimy w postać frama.

LoR:

Dalej bomba w 3 etapie pojawia się po kilku minutach nawet jak zabije się wszystkich przeciwników na mapie.

Dalej bomba bo zabiciu mobka w 3 etapie znika wciągu 1-3 sekund po zabiciu przeciwnika .

Dalej jest zbugowany prąd w 2 etapie na wózku jeśli ktoś padnie na przyciskach (polega to tym iż prąd jest ciągle jedynie co może pomóc to zejście i wejście ponownie ale nie zawsze działa).

Prąd w 2 etapie na Koszmarze buguje się czasami tez jak wleci w nas dron i prąd jest ciągle (czasami działa sposób wyżej ale tez nie zawsze).

Można też naprawić to iż w 2 etapie jeśli ktoś ma gorszy komputer i niby jest wczytany pasek szary pod i przykładowo ma tak 3 osoby ja jako host jestem wczytany i wyjdę z respa gra uznaje ze jestem sam na LoR-ku i misja uznawana jest za przegraną z powodu małej liczby osób w drużynie.

Dalej osoba co nosi bombę w 1 i 3 etapie może się zbugowac w ten sposób iż gra uznaje ze trzyma bombę i nie może używać umiejętności.

Dalej może się zbugować licznik % naładowania bomby w 1 etapie i w 3.

Czasami ale to  rzadko jeśli wpadniemy 5 ( w operatorze w drona i nas "zabiją" ) bugujemy się i nie możemy używać umiejętności bo gra widzi nas cały czas pod dronem.

Obydwa:

Po crashu albo alt + f4 dostajemy różne arcany podobno było to naprawione jakoś tego nie widzę

Po naciśnięciu przycisku tab pod koniec misji przed otrzymaniem nagród i czekania aż wyskoczy napis misja ukończona kończy się tym iz nie dostajemy arcana a raid jest uznawany za nie skończony da się to sprawdzić na stronie http://wf.christx.tw/index.php?type=all

 

Wiem ze mało osób robi raidy ale pasowało by to naprawić bo czasami przez te błędy taki np JV jest niewykonalny sam raz jak robiłem z znajomymi to host miał crasha w 3 etapie po czym pod 2  podejściem magicznym cudem dostał ewakuacje w środku Jordasa. (nie licząc iż też miałem buga z ewakuacja i straciłem 2 energizery).

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Próbuję zrobić MR 19 z pomocą Redeemera, a tu nagle po hotfixie bladeguny są alarmujące? WTF? Nie zeszłem jeszcze z piedestału i z charge ataku rozwalam pierwszego strażnika, a tu bedący 20m przed nim się obraca, bo usłyszał strzał... Żenujące jest to, że przed hotfixem nie było z tym problemu, a w hotfixie powstał problem, którego nie było. Chyba, że stwierdzenie z notatek hotfixa, że Redeemer nie prawidłowo alarmuje wrogów ma oznaczać, że ma ich alarmować, co nie ma sensu, bo to broń biała (a tu nawet shotguny i wyrzutnie rakiet można wyciszyć).

Link to comment
Share on other sites

Wyciszyć można... modami.

Na logikę, każda broń PALNA (a tym jest bądź co bądź Redeemer, mimo iż sklasyfikowany jako broń biała, ma wbudowane Vasto a to jest boczna broń palna, rewolwer w dodatku, te są dość słyszalne) jest "głośna" więc nie rozumiem czemu to nie miałoby alarmować... do tej pory był to błąd, który został naprawiony.

Proponuję byś zrobił to zadanie bronią typu "glaive".

Link to comment
Share on other sites

To proszę podaj mi nazwę tego moda, który wycisza broń biała... Nie ma chyba takiego i właśnie o to mi chodzi, że są mody wyciszające każdy rodzaj broni prócz białej. Decyzja DE, że ma być alarmująca - ok, ale brak możliwości wyciszenia jej jako jedynej na grę już nie jest ok. Jeśli bladeguny były mało popularne, to brak możliwości wyciszenia ich im nie pomoże.

Link to comment
Share on other sites

nie, raczej zglaszam to, ze wg mnie to blad, bo to jedyna niewyciszalna bron w grze, wiec nawet podczas normalnej gry cicha eliminacja ta bronia stala sie niemozliwa (po za lokim z augmentem), a walczac z postawa co i raz bedziesz halasem przyciagac wrogow (w przypadku spy, rescue i ivary z niewidka malo pozadane).

p.s. okazalo sie, ze rakta dark daggerem jest najlatwiej zrobic ten test, bo mozesz podejsc bez ceregieli na 10-15m naprzeciw straznika.

Edited by JohhnyBravos
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, JohhnyBravos said:

nie, raczej zglaszam to, ze wg mnie to blad, bo to jedyna niewyciszalna bron w grze, wiec nawet podczas normalnej gry cicha eliminacja ta bronia stala sie niemozliwa (po za lokim z augmentem), a walczac z postawa co i raz bedziesz halasem przyciagac wrogow (w przypadku spy, rescue i ivary z niewidka malo pozadane).

Po pierwsze, jeśli deweloper coś umyślnie wprowadza i pisze, że taki był zamysł, to nie jest to błąd.
Po drugie, nikt nikomu nie każe grać tą bronią. Poza tym, to nie jest tak że wszystko musi być do wyciszenia. Miejmy rozum, przecież to ma walnięcie strzelby, musi być jakiś balans.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

3 bugi (chyba, ze to koncept de znowu):

-oberon ultem nie zawsze daje status radiacji (wg wiki nadal powinien miec 100%), szczegolnie czesto nie dziala na tych mini robotach corpus

-wejscie tenno na miejsce do ekstrakcji kasuje zdobyte w misji beacony z nowego eventu (wstepnie sie wyswietlaja w podsumowaniu, po powrocie znikaja z podsumowania)

-po ulepszeniu statku, by moc wszedzie stawiac ozdoby, szczeniak zwykle zatrzaskuje sie pod ruchomymi drzwiami

dodatkowo przypomnial mi sie stary bug (moze go naprawiono), gdy robilem tytania skarb na wraku chcialem wracac dolem na ulcie. okazalo sie, ze zycie i tarcze zaczely mi spadac jakbym stal na laserze. po przemianie w regularnego wf, przestalem dostawac dmg.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ostatnio zaczol bugowac mi sie specter wukonga - mimo, ze ma caly arsenal broni, odpala ulta, kuca i udaje, ze go nie ma, gdy jest atakowany, tylko sie broni blokujac (ani razu nie widzialem, zeby zadal uderzenie). Troche szkoda, bo byl nie najgorszym pomocnikiem.

 

Nowy znaleziony bug - czasami beczki w fortecy nie wybuchaja, tylko znikaja (nie ma tez wtedy fali uderzeniowej otwierajacej skrzynki obok). mozliwe, ze bylo to wywolane przez lekkie lagi hosta z ktorym gralem.

Edited by JohhnyBravos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

coraz czesciej sie zdarza, ze mam nieskonczonosc amunicji przez pewien czas. wyglada to tak, ze mam caly czas pelen magazynek, mimo wystrzelenia ogniem ciaglym jego dwukrotnosci. zazwyczaj zdarza sie to po zdobyciu ostatniego fissure do reliktu, chociaz w innych misjach tez to sie zdarza. niby przyjemny bug dla gracza, ale mimo wszytko troche to nieuczciwe wzgledem innych graczy.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, JohhnyBravos said:

coraz czesciej sie zdarza, ze mam nieskonczonosc amunicji przez pewien czas. wyglada to tak, ze mam caly czas pelen magazynek, mimo wystrzelenia ogniem ciaglym jego dwukrotnosci. zazwyczaj zdarza sie to po zdobyciu ostatniego fissure do reliktu, chociaz w innych misjach tez to sie zdarza. niby przyjemny bug dla gracza, ale mimo wszytko troche to nieuczciwe wzgledem innych graczy.

To nie jest "bug" to jedna z losowych "nagród" za zebranie 10 kulek z podłogi i otworzenie reliktu.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, JohhnyBravos said:

coraz czesciej sie zdarza, ze mam nieskonczonosc amunicji przez pewien czas. wyglada to tak, ze mam caly czas pelen magazynek, mimo wystrzelenia ogniem ciaglym jego dwukrotnosci. zazwyczaj zdarza sie to po zdobyciu ostatniego fissure do reliktu, chociaz w innych misjach tez to sie zdarza. niby przyjemny bug dla gracza, ale mimo wszytko troche to nieuczciwe wzgledem innych graczy.

Nieskończona amunicja to jeden z bonusów które możesz zdobyć po zdobyciu 10 reactantów. Kolejne to Zwieszenie zasięgu i siły mocy, oraz zmniejszenie kosztów chanelignu podczas walki wręcz. Więc w przypadku misji szczelin pustki jest to zamierzone.

Jeśli chodzi o czas bonusu wylicza się go ze wzoru : 30sek x tier = czas

Co się zaś tyczy występowania tego efektu podczas normalnych misji, to mi tez się to parę razy zdarzyło.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ostatnio knoci sie coraz bardziej optymalizacja europy - majac ostanio na obronie sortie ping 80, 40-50fps w niektorych momentach gra wrecz sie zatrzymywala, czyli postacie ida w miejscu, po 2 sec przeskakuja pare metrow dalej (jak chwile przed padnieciem hosta). Rozumiem, ze w duzej czesci jest to wina hosta, ktory musial miec slaby sprzet, ale mimo wszystko mapy europy daja popalic silnikowi gry najbardziej chyba ze wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

ech, mam nadzieje, ze ktos to czyta przy takiej frekwencji i aktywnosci forum... 

-leczenie oberona na raidzie LoR czasami sie buguje - nawet po wylaczeniu skilla wyswietla sie przy nickach ikona leczenia (tylko ja mialem oberona), po naladowaniu na full energii i uzycie skilla za 25 energii drenuje calosc na raz

-corvas buguje sie z niewidka iztala i nie zadaje wogle obrazen podczas niewidzialnosci.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...