Jump to content

Aktualizacja: The Glast Gambit: Update 19.5 Bugi i Inne Robactwa


Dr_Someone
 Share

Recommended Posts

22 minutes ago, Raniu said:

2ZH2lJT.png

Myślę, że tego nie nie farmi specjalnie dla Hemy, tylko zbiera pasywnie, 'przy okazji', po prostu grając :tongue: 

Śmiem mieć dokładnie przeciwne zdanie.

Mamy trzy takie komponenty, Iniektor Detonitu, Fieldron i Masa Mutagenu składające się odpowiednio z Ampułek Detonitu, Próbek Fieldrona i Próbek Mutagenu.

Zbierając co się da, po prostu grając, mam:

Ampułek ponad 10000

Próbek Fieldorona ponad 14000

Zgadniesz ile mam z gry Próbek Mutagenu? Nie zgadniesz więc napisze: 16.   Nawet 500 byłoby ciężko zdobyć a co dopiero 5000.  Oczywiście można to zrobić "z gry" jak ktoś lubi patrzeć jak w tym czasie jego wnuki siwieją.

Edited by LoCtoR101
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Raniu said:

2ZH2lJT.png

Myślę, że tego nie nie farmi specjalnie dla Hemy, tylko zbiera pasywnie, 'przy okazji', po prostu grając :tongue: 

A tak z ciekawości - ile tego masz? Bo ja, grając od początku, 99% z boosterem, zużywając próbki tylko do projektów w laboratorium (masę mutagenu zdobywam na inwazjach) mam nieco ponad 2k. Owszem, też jestem zdania, że nie wszystko trzeba mieć od razu, ale perspektywa następnych czterech lat farmienia próbek dla jednej broni nieco mnie hm... przytłacza :P

Myślę, że Twój wpis był - delikatnie mówiąc - nieprzemyślany.

@LoCtoR101

Nawet 500 byłoby ciężko zdobyć a co dopiero 5000

Mój klan jest "oczko" wyżej i mamy 15.000 :P Nie wyobrażam sobie jak jest w klanach mających parcie na liczbę członków, szczególnie w tych, gdzie klanowiczów jest kilkaset, a aktywnie grających gdzieś ze 20-tu :D

Edited by Dr_Someone
Link to comment
Share on other sites

W trakcie The Index interfejs się buguje: przed rozpoczęciem samego meczu, widać licznik z napisem "Cel zakładu: 4/63", po rozpoczęciu meczu pozostały czas zasłonięty jest ilością posiadanych punktów. Punkty odtwarzają dźwięk dość rzadko. W niektórych transmisjach, Glast i Anyo nie otwierają ust. Niektórzy gracze nigdy nie otrzymali trzeciego rysunku w nagrodzie.

Link to comment
Share on other sites

Nullifier Crewman jest praktycznie nie do zabicia na wyższych levelach z dalszej odległości. Bańki co prawda nie widać, ale działa, blokując obrażenia zadawane jemu i wrogom znajdującym się blisko niego (w zasięgu dawnej bańki).

Edited by Dr_Someone
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, LoCtoR101 said:

Zbierając co się da, po prostu grając, mam:

Ampułek ponad 10000

Próbek Fieldorona ponad 14000

Zgadniesz ile mam z gry Próbek Mutagenu? Nie zgadniesz więc napisze: 16.

Nie chcę za dużo spekulować, ale może grałeś dużo Draco i Tritona przed zmianami, ale nie grałeś wówczas nic na Eris/Derelikcie? :P

22 minutes ago, Dr_Someone said:

A tak z ciekawości - ile tego masz?

Miałem 5,5k, mogłem zatem sam fundować cały projekt dla klanu.

Na szczęście w na projekt może się dołożyć każdy członek, więc zakładając, że co najmniej 3 osoby na 10 w Ghost klanie (czy 8 na 30 w Shadow klanie, itd.) ma 2k próbek, to ze spokojem wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Raniu said:

Nie chcę za dużo spekulować, ale może grałeś dużo Draco i Tritona przed zmianami, ale nie grałeś wówczas nic na Eris/Derelikcie? :P

To dobrze, że nie chcesz spekulować :P bo takie spekulacje nie mają najmniejszego sensu i są zwykłą, złośliwą ironią. Ja osobiście na Draco nie grałem prawie w ogóle (poza jakimiś alertami, czy sortie), a na Heriacon robię od może kilku miesięcy tylko jedną (pierwszą!) misję dziennie (1-4 koparek), dla kredytów.

1 hour ago, Raniu said:

Miałem 5,5k, mogłem zatem sam fundować cały projekt dla klanu.

Jeżeli (nawet przy Twoim czasie gry) miałeś 5,5k, to znaczy, że grałeś tylko tam, gdzie próbki dropią i nie dokładałeś nic do projektów w klanie. Umiem liczyć, jakby co...

 

1 hour ago, Raniu said:

Na szczęście w na projekt może się dołożyć każdy członek, więc zakładając, że co najmniej 3 osoby na 10 w Ghost klanie (czy 8 na 30 w Shadow klanie, itd.) ma 2k próbek, to ze spokojem wystarczy.

To tylko teoria. W rzeczywistości już nie jest tak słodko :P

 

Ps: to chyba nie jest temat do dyskusji? Mea culpa

 

Edited by Dr_Someone
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Dr_Someone said:

Jeżeli (nawet przy Twoim czasie gry) miałeś 5,5k, to znaczy, że grałeś tylko tam, gdzie próbki dropią i nie dokładałeś nic do projektów w klanie. Umiem liczyć, jakby co...

Lephantis.

Od samego początku gry aż do (mniej więcej) wejścia Drugiego Snu miałem nieziemskie problemy z deficytem neurod. Lubiłem sobie te braki nadrabiać na Lephantisie, ale niesamowicie często spadały z niego próbki mutagenu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Raniu said:

Lephantis.

Od samego początku gry aż do (mniej więcej) wejścia Drugiego Snu miałem nieziemskie problemy z deficytem neurod. Lubiłem sobie te braki nadrabiać na Lephantisie, ale niesamowicie często spadały z niego próbki mutagenu.

Ja wiem skąd dropią próbki mutagenu. Chodziło mi raczej o to, że po czterech latach gry nie mam ja + dwoje moich znajomych z klanu (klan cienia) wystarczającej ilości zasobu, zasobu którego do niczego się nie zużywa, na projekt JEDNEJ broni.

Ps: pomysł, że nakazanie klanom zdobycie pierdyliona jakiegoś zasobu spowoduje, że nieaktywni gracze wrócą do gry, mógł zrodzić się jedynie w głowie jakiegoś biznesowego analfabety.

Link to comment
Share on other sites

To nie pomyłka, koszt jest taki jaki DE sobie ustaliło.

Z jednej strony ich rozumiem - bo taki koszt angażuje cały klan. Z drugiej strony - ciężko nie mieć wrażenia że DE nie gra we własną grę i nie wie jak wyglądają realia.

No, albo coraz bardziej zmuszają nas do wydania platy.

Link to comment
Share on other sites

@Raniu

Nawet nie pamiętam gdzie Draco I Triton leżą. Na pewno tam byłem żeby zaliczyć noda na mapie ale moja noga chyba tam drugi raz nie stanęła bo nie kojarzę.

Dużo czasu natomiast spędziłem na Wraku, choćby po to żeby Nekrosa skompletować na Lephantisie. Z tego co pamiętam to misje kończyłem mając  0-3 próbek mutagenu. Nawet z boosterem na Eris zbierałem max 10-15 próbek na misje.

Ja gram od 5 miesięcy nie od pięciu lat. Mój klan to jest jednoosobowy klan i tak jak sam zrobiłem wszystkie badania w labach tak tego jednego przy tym koszcie prawdopodobnie nie zrobię nigdy.

Link to comment
Share on other sites

Problem wyżyłowanych wymagań w Laboratoriach powrócił. Grając od CBT miałem niecałe 4k mutagenów. Przyznam się, że nie grywam za często.

To:

3 hours ago, Irchrael said:

Z jednej strony ich rozumiem - bo taki koszt angażuje cały klan. Z drugiej strony - ciężko nie mieć wrażenia że DE nie gra we własną grę i nie wie jak wyglądają realia.

Może jeśli jest się w klanie w którym połowa osób przestała grać (lub ma wyjeb...ne i czeka na gotowca) trzeba coś z tym fantem zrobić.

Poza tym kto powiedział, że musimy zaraz wszystko mieć "od razu". Przynajmniej jest jakieś długoterminowe wyzwanie.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, peger said:

Może jeśli jest się w klanie w którym połowa osób przestała grać (lub ma wyjeb...ne i czeka na gotowca) trzeba coś z tym fantem zrobić.

Poza tym kto powiedział, że musimy zaraz wszystko mieć "od razu". Przynajmniej jest jakieś długoterminowe wyzwanie.

Aktualnie aktywnych jest ok. 40k graczy (spada, co prawda na TWW wybił rekord bo jakieś 61k, tak w ciągu miesiąca już 1/3 rzuciła grę). Globalnie. To że w grze jest 26 milionów zarejestrowanych "frajerów" o niczym nie świadczy. To nie jest nasz regionalny problem bo na forum ogólnym ludzie skarżą się na to samo.

Klan księżyca potrzebuje już 500k próbek mutagenu. Ilość kompletnie z kosmosu, zdziwiłbym się gdyby w Warframe był choć jeden pełny klan księżyca, nie mówiąc już o aktywności.

Co do "od razu" - lubię jak mój wysiłek jest wynagradzany. Testowałem te broń - nie jest warta swojej ceny, ani w surowcach z dojo, ani w platynie. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, peger said:

Może jeśli jest się w klanie w którym połowa osób przestała grać (lub ma wyjeb...ne i czeka na gotowca) trzeba coś z tym fantem zrobić.

Poza tym kto powiedział, że musimy zaraz wszystko mieć "od razu". Przynajmniej jest jakieś długoterminowe wyzwanie

Tak jak pisałem wcześniej - to nie jest żadna zachęta dla graczy, którzy przestali grać. Było sporo dużo ciekawszych rzeczy, niż ta jedna pukawka, które nie były w stanie ich zmobilizować.

Mój klan jest klanem cienia i z szesnastu członków gra regularnie troje, a to i tak niezły odsetek. Żadne z nas nie robi mas mutagenu w warsztacie, gra regularnie od baaardzo dawna, a mimo to uzbieraliśmy wspólnie coś około 7,5k tego cholerstwa. W ogóle śmiem twierdzić, że w tej chwili w 90% klanów aktywnych jest maksymalnie 5-10% członków. Te tłumaczenia DE, że ustalenie kosztu projektu Hema na takim poziomie jest zamierzone i ma na celu zachęcenie graczy do aktywności to jakaś bzdura. Widać, że raczej wpadli na pomysł jak zachęcić tych graczy, którzy jeszcze w grze zostali, do kupna platyny :P 

Link to comment
Share on other sites

ja bym obstawial jedna z dwoch rzeczy - albo ktos sie walnol o co najmniej jedno zero, albo (co bardziej bym obstawial) jest to chwyt marketingowy, zeby ludzie kupywali za platyne. Bo sami zauwazyliscie w wielu postach, ze ostatnio bardzo ciezko dostac nowe wf za darmo (patrz zbudowac). bo nawet nowego frame'a nie jest tak latwo zdobyc - pokrecona misja ze schematem w rotacji c i to jak trafisz schemat - to prawie jak stary system zdobywania prime'ow. tak samo ivara i jej drop oraz koszty budowy, czy jak nezha (gdy byl w sortie). nawet bronie (nie mowie o tej najnowszej zabawce) ciezko zbudowac, ze nie wspomne ile osob denerwowalo sie na vaubana prime, ktory tez ma duze wymagania. dlatego wg mnie tworcy stwierdzili, ze jezeli wszystko (procz skorek i ozdob) ma byc takze do zdobycia za free, to trzeba mocno podniesc poprzeczke, zeby bardziej przekonac graczy do kupywania za pieniadze. ale ja jestem heretykiem tutaj i pewnie sie nikt ze mna nie zgodzi...

Link to comment
Share on other sites

To może i ja się wypowiem w imieniu naszego klanu (Cienia, do niedawna Burzy)... jak wiemy, nie wszyscy w klanie są aktywni, nie wszyscy aktywni są na tyle chętni do pomocy by "oddać coś za darmo" do projektu w dojo, jak wiemy w praktyce robi to najbardziej zapalona grupka kilku, a w najlepszym przypadku kilkunastu ludzi, którzy grają już na tyle długo, że w sumie to im zależy na nowościach bo wszystko inne już mają... Tak jest i u nas.

Dwa dni wcześniej postanowiliśmy, że podniesiemy poziom klanu by pozwolić większej liczbie wstąpić w nasze szeregi (niezależnie od ich pobudek) i ograniczyć ilość usuwania nieaktywnych klanowiczów... i nastała aktualizacja, która dosłownie wszystkich aktywnych i dłużej grających zwaliła z nóg. Mieliśmy klan Burzy przez dwa (2!!!) dni, po czym wczoraj postanowiliśmy wrócić do klanu Cienia, by mieć jakiekolwiek realne szanse na zebranie Próbek Mutagenu do JEDNEGO projektu w Dojo... to jest chore, by zmuszać nas do usuwania nieaktywnych ludzi z klanu tylko po to by zrobić projekt broni, która zapewne okaże się w najlepszym przypadku średnia.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, JohhnyBravos said:

ja bym obstawial jedna z dwoch rzeczy - albo ktos sie walnol o co najmniej jedno zero, albo (co bardziej bym obstawial) jest to chwyt marketingowy, zeby ludzie kupywali za platyne. Bo sami zauwazyliscie w wielu postach, ze ostatnio bardzo ciezko dostac nowe wf za darmo (patrz zbudowac). bo nawet nowego frame'a nie jest tak latwo zdobyc - pokrecona misja ze schematem w rotacji c i to jak trafisz schemat - to prawie jak stary system zdobywania prime'ow. tak samo ivara i jej drop oraz koszty budowy, czy jak nezha (gdy byl w sortie). nawet bronie (nie mowie o tej najnowszej zabawce) ciezko zbudowac, ze nie wspomne ile osob denerwowalo sie na vaubana prime, ktory tez ma duze wymagania. dlatego wg mnie tworcy stwierdzili, ze jezeli wszystko (procz skorek i ozdob) ma byc takze do zdobycia za free, to trzeba mocno podniesc poprzeczke, zeby bardziej przekonac graczy do kupywania za pieniadze. ale ja jestem heretykiem tutaj i pewnie sie nikt ze mna nie zgodzi...

?

???

Titania? Inaros? Właściwie od długiego czasu Nidus jest jedynym Warframem który może sprawiać problemy przy zdobywaniu go. (w temacie Ivary - ciężko jest mi ją pod to podpiąć, mi zajęło łącznie 6 biegów zdobycie jej całej, większości osób którą znam też długo nie zajęło)
Nikt się o zera nie walnął, koszt jest taki bo DE tak ustaliło.

Co do całej tezy - ameryka tutaj odkryta nie została, DE to firma, firma musi zarabiać. Z tego samego powodu prośby graczy o Vault Prime Accesories są zlewane - bo mniej pinionżków wpadnie.

Link to comment
Share on other sites

jak masz farta to tak, chodzi tez o koszt budowy ivary (ze starych wf zaden nie mial wymagan 5 neurodow, o 9 nitainach nie wspomne), tak jak stare, a nowe czesci prime to totalne szalenstwo. dawniej miales latwiej do dostania wf, a nie jak zmienili asha na drop z maniacow. nawet zbudowanie questa inarosa jest problemem dla nowszych graczy, bo zeby go zrobic musisz nastukac czesci prime dla baro. wiec chodzi mi, ze od jakiegos poczatku tego roku zaczelo wszystko bardziej isc w strone typowego mmo item shopu. no ale ty wiesz lepiej... ;)

Link to comment
Share on other sites

UP. A może nie wszystko co jest dodawane  jest przeznaczone dla nowych graczy? Nikomu nie przyszło to do głowy? Zacznijmy od tego, że Baro jego towary i dukaty nigdy nie miał być czymś dla "nowych graczy".

Wymagania rosną. Są za niskie gracze narzekają, że nie ma co robić. Za wysokie patrz ten wątek:P

Irchrael

miałeś szczęście mi zeszło trochę dłużej. Na tyle, że rzygałem patrząc na Spy;)

 

EDIT: formatowanie tekstu na tym forum ssie tak bardzo, że bardziej się już nie da.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Irchrael said:

Co do całej tezy - ameryka tutaj odkryta nie została, DE to firma, firma musi zarabiać. Z tego samego powodu prośby graczy o Vault Prime Accesories są zlewane - bo mniej pinionżków wpadnie

DE to firma, owszem i jako taka musi zarabiać. Z tego właśnie powodu tego kogoś, kto wpadł na pomysł dodania do labu projektu z takim zapotrzebowaniem na surowce powinni wywalić na zbity pysk, jako działającego na szkodę firmy. Nie wiem jakie prawo obowiązuje za oceanem, ale taka działalność chyba podpada pod przestępstwo?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dr_Someone said:

DE to firma, owszem i jako taka musi zarabiać. Z tego właśnie powodu tego kogoś, kto wpadł na pomysł dodania do labu projektu z takim zapotrzebowaniem na surowce powinni wywalić na zbity pysk, jako działającego na szkodę firmy. Nie wiem jakie prawo obowiązuje za oceanem, ale taka działalność chyba podpada pod przestępstwo?

Wolność Tomku w swoim domku ;)

Żadnego przestępstwa nie popełnili, prosta sprawa - jak wydadzą coś co ciężko zdobyć "za darmo" to więcej osób skusi się na wydanie platyny żeby to zdobyć.

8 hours ago, JohhnyBravos said:

jak masz farta to tak, chodzi tez o koszt budowy ivary (ze starych wf zaden nie mial wymagan 5 neurodow, o 9 nitainach nie wspomne), tak jak stare, a nowe czesci prime to totalne szalenstwo. dawniej miales latwiej do dostania wf, a nie jak zmienili asha na drop z maniacow. nawet zbudowanie questa inarosa jest problemem dla nowszych graczy, bo zeby go zrobic musisz nastukac czesci prime dla baro. wiec chodzi mi, ze od jakiegos poczatku tego roku zaczelo wszystko bardziej isc w strone typowego mmo item shopu. no ale ty wiesz lepiej... ;)

Nie mieli 9 nitainów prawdopodobnie dlatego że nitain wtedy nie istniał. Gdzie jest granica "nowy frame" - "stary frame"?

Sam uważam nitain za poroniony pomysł, szczególnie że na początku roku zapowiadali że będą obniżać grind.

Koszta rosną bo gra więcej osób niż te 3 lata temu i wydatek tych 5 neurod na jeden element ekwipunku już nikogo nie dziwi (łatwo to zauważyć choćby na kredytach - kiedyś milion był sumą imponującą, teraz tyle albo i więcej wydaje się na jednej wizycie Baro).

Tak jak @peger wspomniał, nie wszystko jest robione pod nowych graczy - jest dużo zawartości dla nowych, brakuje tylko wprowadzenia ich w grę :P

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Irchrael said:

Wolność Tomku w swoim domku ;)

Żadnego przestępstwa nie popełnili, prosta sprawa - jak wydadzą coś co ciężko zdobyć "za darmo" to więcej osób skusi się na wydanie platyny żeby to zdobyć.

Nie traktuj tak dosłownie wszystkiego, co przeczytasz w internetach :P

Edited by Dr_Someone
Link to comment
Share on other sites

On 23.12.2016 at 2:19 PM, THeMooN85 said:

to jest chore, by zmuszać nas do usuwania nieaktywnych ludzi z klanu tylko po to by zrobić projekt broni, która zapewne okaże się w najlepszym przypadku średnia.

Chore jest używanie fosforu białego na cywilach, a nie usuwanie nieaktywnych graczy z klanu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...