Jump to content

Nieograniczona Twórczość


[DE]Tomasz

Recommended Posts

ostatnio bawie sie troche w testowanie roznych kombinacji broni, wf w symulatorze i tak pomyslalem, ze troche klikania jest, zeby sie tam dostac (mapa, planeta, przekaznik, wejsc na sam koniec prawie przekaznika i znowu lot do symulatora plus powrot), wiec mam taki pomysl, ze zeby albo cephalona dac na slupku w statku jak syndykaty (slupek miedzy syndykatami, a nawigacja jest wolny), albo zrobic lokacje na mapie (tak jak do lokacji dojo wymagajacej klucza). co o tym pomysle myslicie?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Witam.
Kiedyś wymyśliłem Warframe podobnego do Chromy na krótko przed tym jak zapowiedziano pojawienie się tego frame'a. No niestety nie wstawiłem tego pomysłu na forum, ale za to wysłałem do supportu, więc sądzę, że w ten sposób jako tako wykorzystano ten pomysł do stworzenia Chromy. Mój frame był bardzo podobny, chociaż nie wymyśliłem faktu działania przy pomocy kolorów, a przy pomocy modów(było to w czasach, gdy skille miały swoje mody). Mniejsza oto.
Teraz mam nowy pomysł - wymyśliłem go dawno temu, ale dopiero teraz zdecydowałem się go opisać.
ANEMOI:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Anemoi

Uważam, że powinny istnieć cztery warframe'y powietrza. Każdy o innych specjalnościach - w jakiś sposób każdy byłby podobny, ale jednocześnie każdy by służył do czegoś innego. Zephyr pochodzi z mit. greckiej. Bazując na czterech głównych wiatrach z tej właśnie wiary można stworzyć kolejne trzy.
Anemoi, czyli bogów powietrza jest więcej, ale chodzi mi o cztery główne wiatry.
Tym przykładem Notos, Apeliotes i Boreasz(bo Zephyr już jest, chociaż jest żeńskim framem, ale to nieważne).
Ci bogowie mogliby mieć dwa pierwsze skille takie same jak Zephyr, ale z małym dodatkiem.
Notos - południowy wiatr, gorący, ale też wilgotny wiatr, niosący deszcze i mgły. Ja bym jeden skill połączył wiatr z ogniem - ognisty podmuch, czy coś tego pokroju, jeden skill łączący wiatr z wodą, mgła, która zakrywała by jego obecność. Taki wietrzny skrytobójca, który miałby jeden mocny powietrzno-ognisty ult.
Unosząc się w powietrze mógłby pozostawić na ziemi kałużę taką jaką ma hydroid, a trwałaby jakiś tam określony czas.

Byłby, więc związany z wiatrem i wodą, ale też troszkę z ogniem.

Apeliotes - wiatr wschodni, związany ze słońcem. Tutaj użyłbym skilli powiązanych z ogniem i światłem. Pierwszy skill mogłby wywołać falę ognia. Jedna z umiejętności mogłaby być jakiegoś rodzaju błyskiem - może na zasadzie "trójki" u Zephyr tyle, że ten jedynie by oślepiał/ogłuszał wrogów w zasięgu. Ult mógłby być przeciwieństwem skillu Vaubana - kula, która by nie wciągała, a odpychała wrogów(coś jak ult Banshee), ale też ich podpalała.
Typowe połączenie wiatru z ogniem.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Apeliotes

Boreasz(Boreas) - wiatr północny, zimny, silny - jedynka wywołuje zamrożenie podczas unoszenia się w powietrze, co świetnie by się połączyło z uderzeniem, przy lądowaniu na dwójce, bo mogłoby to roztrzaskać wrogów. Trójką mogłaby być mała "bańka", ale taka, która porusza się razem z frame'm. Ult byłby potężną wichurą, która również zadawałaby obrażenia od mrozu.
Typowe połączenie wiatru z mrozem.

Notos byłby bardziej skrytobójcą, Apeliotes supportem, a Boreasz tankiem. Mimo tego, że mieliby takie "profesje" to i tak nadal byliby bardzo mobilni.

Co więcej dałbym im pewną możliwość, że mają 90% szans na połączenie się żywiołów w przypadku skilli np. Apeliotes walnie ogniem, a Boreasz lodem i jest z miejsca wybuch, ale tylko, gdy są to skille TYCH frame'ów - Anemoi.
Jest to tylko koncepcja, nie wdawałem się w większe szczegóły, to należy do twórców co oni uznają za sensowne, a co nie. Jednak moim zdaniem takie cztery framy związane z powietrzem mogłyby się uzupełniać i siać prawdziwe spustoszenie, gdy w czwórkę znajdą się w jednym teamie.
Ponadto tornada Zephyr mogłyby zgarniać żywioły od innych Anemoi.
 
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Z braku bardziej odpowiedniego miejsca, podzielę się tutaj. :)

W latach 2009-2012 nagrywaliśmy z grupą znajomych cotygodniowy podcast o grach (głównie konsolowych). Życie nas dopadło i projekt po około 150 odcinkach został zawieszony, ale od czasu do czasu odwieszamy go, jeśli chcemy o czymś porozmawiać - a nóż ktoś wysłucha co mamy do powiedzenia i coś z tego wyjdzie (np. zachęcimy takiego kogoś do zagrania w konkretną grę).

W weekend spotkaliśmy się po raz 162. żeby porozmawiac o Warframe (skoro w tej chwili w sieci głównie mówi się głównie o Destiny 2). Nie jest to ewangelia warframe'owa, ale może kogoś spoza społeczności zainteresuje. Rozmawiają trzy osoby z różnym doświadczeniem w grze: ja (kilka godzin), Zer (około 250h) i Blizz (prawdopodobnie około 2000h). Niczego odkrywczego Wam nie powiemy, ale na wszelki wypadek umieszczam i tutaj. :)

Bezpośredni link do pliku (MP3)

Jadłospis:
0:00:40 Dzień dobry!
0:01:07 Warframe, początki (oraz Destiny to crap)
0:02:37 - Anegdota Zeratula
0:03:30 - Mechaniki, mechaniki, mechaniki
0:04:15 - Estetyka gry i początki w Dark Sector
0:07:16 - Budowanie postaci i frame'y
0:11:11 - Handel i platyna
0:16:27 - Mały fabularny spoiler
0:18:55 - Lore gry
0:22:58 - Zmagania niedużego dewelopera
0:25:33 Zapowiedź "Plains of Eidolon"
0:27:01 - Własne bronie i co z nich wynika
0:33:38 - Otwarty świat
0:40:17 - Świat jak w The Division czy jak w Destiny?
0:43:24 - Czego nie chcemy od otwartego świata?
0:47:45 Grind w Warframe
0:53:23 Wydawanie ciężko zarobionych pieniędzy
0:56:41 A w ogóle to poruszanie się rządzi
0:58:46 Zeratul kłamie (że ma przyjaciół)
1:10:01 Pa, pa!
 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Temat widzę obumarł , ale co tam, wydaje mi się ze jest odpowiedni do mojego pomysłu więc nowego nie będę zakładał. A nóż widelec ktoś to przeczyta  :)

Pomysł mój odnosi się do dojo. Szukając i rekrutując ludzi do klanu zauważyłem (mam nadzieje że nie tylko ja ), że czasami ciężko się z nimi dogadać w sprawach organizacyjnych takich jak np. regulamin klanu/sojuszu. A to człowiek nie ma ts-a/discorda, nie gra przez steama, itp itd  i tak naprawdę nie ma jak go poinformować o panujących w klanie zasadach, eventach... ok, można takiego człowieka męczyć o mejla, facebooka czy hehe ..nasza klasę , ale przy większej rotacji ludzi to już jest trochę męczące. I tak oto zacząłem myśleć jakim to fajnym dodatkiem do dojo był by jakiegoś rodzaju panel informacyjny tudzież nawet jakiś "holo wyświetlacz" w który była by możliwość wklepania chociaż podstawowych tekstów czy tam ''10 klanowych przykazań". Ot takie małe ustrojstwo które można postawić gdziekolwiek , wziąć takiego w/w człowieka i palcem pokazać co by przeczytał.  

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

1. Czy do Warframe kiedykolwiek wejdzie lub czy w ogóle istnieje taka możliwość, interakcja z otoczeniem? Moim zdaniem było by fajnie np, nie trafić w przeciwnika mieczem - przynajmniej mi się zdarza polecieć za daleko, no i zamiast reakcji zero to przecinamy kawałek ściany czy coś.. 

Albo po prostu możemy do czegoś podejść i przeciąć to, ewentualnie nowe sterowanie lub dodatkowe dla broni i kierujesz sobie mieczem wybierasz stronę i kąt jaki chcesz przeciąć. Myślę, że ogólnie do gry na przeciwników to da niewiele, ale zawsze to fun dla oczu.

W sumie fajnie by też było móc ciąć przeciwnika tak na miliony kawałków :D

Gdzieś tam mam nadzieję, że jest to możliwe, ale logika mówi mi, że to za bardzo skomplikowane, a szkoda.. Fajnie było by iść i ciąć wszystko dookoła.. 

2. Osobiście to chciałbym zobaczyć taki własne kreator broni, nie wiem jak miało by się to ze statystykami.. 

Może na takiej zasadzie, że wybieram broń - no Nikana i według jej statystyk podstawowych buduję sobie sam broń (wizualnie). Wybieram z kilku dostępnych opcji jej ciosy jak mają być wyprowadzone i i to w jaki sposób ma przylegać przy Warframe schowana. 

Można by oczywiście dodać jakieś elementy za platynę, żeby twórcy nie byli stratni :) 

3. Fajna była by jeszcze opcja modyfikacji biegania z bronią - w taki sposób Warframe ma biegać i jak ją trzymać. Czy pod skosem, prosto itd.. 

 

Link to comment
Share on other sites

On 23.09.2017 at 6:41 PM, kurczaki said:

Osobiście to chciałbym zobaczyć taki własne kreator broni, nie wiem jak miało by się to ze statystykami.. 

Kreator broni będzie w Plains of Eidolon. Będziemy w stanie zebrać własną broń z mniejszych kawałków, a one będą miały wplyw na statystyki końcowego produktu. Już zostały pokazany modele broni białej, i muszę powiedzieć, że to wszystko wygląda bardzo intrygujące.

On 23.09.2017 at 6:41 PM, kurczaki said:

Fajnie było by iść i ciąć wszystko dookoła.. 

Czy po prostu chcesz system walki z Jedi Academy? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich.  

Zephyr - dużo pomysłów ludzie mają,  

Ja mam jeden mało zauważalny.

Każdy Warframe prawie ma skórki, hełmy itd. A Zephyr?  Zapomniany, ani immortal... Żadnych skórek... 

Bardzo by dobrze było gdyby TWÓRCY i MODERATORZY odświeżyć tą postać,  

Poprawić by także można pierwszą i drugą umiejętność aby były bardziej praktyczne.

Np. Wiele postaci ma aury itd. 

Można by 1 umiejętność zrobić jak aurę dzięki której latamy (system lotu podobny do Archwing)  to by dało super możliwości "prawdziwych ataków"  z powietrza na misjach gdzie nie ma Archwing albo porostu nie chcemy z niego korzystać ponieważ odpowiadają nam bronie i umiejętności Warframe i sposobu poruszania się zręcznego po lądzie. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Deinonych said:

  Zapomniany, ani immortal... Żadnych skórek... 

Skórka Immortal do Zephyr jest dostępna czasami u Handlarza Pustki (Baro). Nad skórką deluxe kiedyś pracowali.
Ostatnio panuje moda by zrobić rework jakiegoś warframe wraz ze zbliżającym się PA z danym warframe w wersji prime. Może też tak będzie z Zephyr.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Hmmm, według mnie jedną z najbardziej chyba oczekiwanych opcji w Warframe byłoby ustawianienie przycisku "Schowaj Ukończone" w Warsztacie. Chodzi mi że jeśli mamy już opanowaną postać/ broń / strażnika itp , to w warsztacie po kliknięciu przycisku nie wyświetlałoby ich aby było przejrzyściej :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam,

ostatnio dużo myślałem o Nidusie Prime ewentualnym. Wpadłem na pomysł, że mógłby on w wyglądzie bez mutacji być maksymalnie podobny do sylwetki ludzkiej z dobrze zaznaczonymi mięśniami, po czym mutując zaczynałyby pojawiać się kolce i inne deformacje. Pomysł przyszedł stąd, że Nidus opiera się na mutacji i ewolucji, zaś Prime są szczytem estetyki, więc na początek podobieństwo do estetycznego ciała po czym przerodzenie z kolejnymi mutacjami w bestię.

Mam nadzieję, że zainteresowałem Was moim pomysłem. Niecierpliwie czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 2019-07-16 at 11:21 PM, Agaton77 said:

Witam,

ostatnio dużo myślałem o Nidusie Prime ewentualnym. Wpadłem na pomysł, że mógłby on w wyglądzie bez mutacji być maksymalnie podobny do sylwetki ludzkiej z dobrze zaznaczonymi mięśniami, po czym mutując zaczynałyby pojawiać się kolce i inne deformacje. Pomysł przyszedł stąd, że Nidus opiera się na mutacji i ewolucji, zaś Prime są szczytem estetyki, więc na początek podobieństwo do estetycznego ciała po czym przerodzenie z kolejnymi mutacjami w bestię.

Mam nadzieję, że zainteresowałem Was moim pomysłem. Niecierpliwie czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam

Przy kreowaniu wizerunku Nidusa Prime warto tez wziąć pod uwagę fakt, że według lore gry warianty Prime Warframe były pierwsze (tak, wiem, że Prime Access generalnie pluje na lore xD). Co za tym Idzie; jak już wspomniałeś warto skupić się na estetyce ale warto by też nadmienić (patrząc przez pryzmat informacji zawartych w queście Wyrzeczenie) że Nidus Prime nie powinien być z wyglądu jakoś super mega zmutowany/zdeformowany tak jak jego obecna w grze wersja. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Przedstawiam swój pomysł na kolejnego warframe. Nazwa jego i umiejętności są robocze (czyli do zmiany ;)). Parametry są tylko przykładowe i zaledwie ich cześć podałem jako konkretne wartości, tak na sucho to ciężko je ustalić poprawnie i są podane dla maksymalnego poziomu warframe. Jeżeli ten mój pomysł zostanie przetłumaczony i przekazany do "wyższej instancji" (oby) to oczywiście zgadzam się na skorzystanie z niego i do dowolnej modyfikacji tego pomysłu ;).

BESTIA
Życie 1500.
Tarcze 0.
Pancerz 250.
Energia 150.
Prędkość 1.0.

Pasywna umiejętność:
ZWIERZĘCA AURA: Zwierzęcy towarzysze w zasięgu aury (np 10 m) otrzymują bonus do zadawanych obrażeń (np  50% czy też może 100%?)

1 umiejętność:
SKOK: Bestia skacze przed siebie (skok podobny do skoku balistycznego czyli w kierunku patrzenia więc także do góry, ale nie co dłuższy niż skok balistyczny). Przeciwnicy trafieni podczas skoku zostają obaleni i otrzymują 100 obrażeń miażdżących.

2 umiejętność:
ZEW BESTI: zwierzęcy towarzysze (także innych graczy o ile znajdą się w zasięgu) oraz przyzwany "Niedźwiołak" (a także sam warframe o ile jest w formie Bestii) otrzymują bonus do prędkości ataku (np 50%). Oczywiście ograniczony czasowo.

3 umiejętność:
PRZYWANIE: Bestia przywołuje "Niedźwiołaka" (czyli bestię podobną do niedźwiedzia - to tylko luźna propozycja - przyzwana bestia może wyglądać inaczej i inaczej się nazywać), która walczy u boku Bestii (w przypadku tej umiejętności trudno nawet mi strzelać jakie parametry powinna mieć przyzwana bestia. Na pewno powinna mieć swoją pulę życia, fajne ataki i czas przywołania). "Niedźwiołak" znika gdy skończy się czas działania umiejętności lub gdy zginie.

4 umiejętność:
PRZEMIANA: Bestia zmienia się w zwierzęcą formę. Nie może używać broni, do walki używa tylko swoich pazurów (czyli dodatkowy slot do ustawiania modów PAZURY BESTII). Pazury powinny mieć obrażenia typu tnącego i przebijającego o niezłym poziomie szansy na status i dużym poziomie szansy na krytyka. W trakcie przemiany (wygląd warframe może zmienić się tylko kosmetycznie, albo całkowicie - to już zależy od inwencji artystów ;)) Bestia otrzymuje regenerację życia (nie wiem - jaki poziom, może 5 na sekundę?). Umiejętność ta może być przerwana poprzez ponowne naciśnięcie 4 lub gdy skończy się energia. Czyli umiejętność z tego typu co do potrzymania działania potrzebuje energii.

Proponowane mody modyfikacji:
1. ELEKTRYZUJĄCY SKOK. Podczas skoku Bestia wytwarza koło siebie pole elektryczności o zasięgu 4 metrów, które zadaje przeciwnikom obrażenia elektryczne.
2. ZEW NATURY: zwierzęcy towarzysze (tak jak w ZEWIE BESTI) otrzymują zamiast bonusu do prędkości ataku, bonus do życia i pancerza.
3. PRZYWANIE KUBROWÓW: Przyzwanie nie przywołuje "Niedżwiołaka" tylko 4 dzikie kubrowy które walczą u boku Bestii.
4. Brak fajnego pomysłu ;).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W grze występują mody modyfikujące umiejętności warframe. Jednak zdecydowana większość z nich nie ma zastosowania z prozaicznej przyczyny, żal zajmować miejsce na moda, gdzie możemy włożyć zdecydowanie bardziej przydatny mod dla danego warframe. Więc generalnie, dodatkowe możliwości modyfikacji umiejętności warframów się marnują.

Rozwiązaniem byłoby dodanie DWÓCH miejsc na kolejne mody, aczkolwiek tylko i wyłącznie na mody modyfikujące. Jak najbardziej te pola mogą być zablokowane, z możliwością zdobycia adapterów, które je odblokują (tak samo jak w przypadku pola na mod exilus).

Co o tym pomyśle sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...