Jump to content

Xplay i inne fajności


Groggerz

Recommended Posts

Więc, mam rozkminę na temat Crossplay'a między platformami, albo chociaż Xprogress'em ponieważ ze znajomym, który przeniósł się na Switcha dawno temu planujemy sobie pograć razem, no ale.
Crossplay'a nie ma ani nie zanosi się że będzie on tutaj w najbliższym czasie. Ma ktoś może wiedze większą niż ja na ten temat? i mógłby się informacjami podzielić? 

Link to comment
Share on other sites

Daaawno daaaaawno daaaawno temu była możliwość przeniesienia konta z PC na którąś z konsol. Obecnie jest to już niemożliwe i nie zanosi się na to by była taka możliwość ponownie.

I nie ma co drążyć tematu dalej. Jeśli chcesz grać razem z kumplem to albo on zakłada nowe konto na PC (czy innej platformie, na której ty grasz) albo ty lecisz do sklepu, kupujesz Switcha i zakładasz nowe konto. Innej możliwości nie ma i w najbliższej przyszłości się nie zapowiada na to, że będzie.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze, jak dla mnie to bzdura trochę - gdybym miał PC, PS4 i Switcha, to chciałbym, żeby mieć dostęp do swojego konta z każdej platformy. To jak z grami na Steam - jeżeli mam tablet, laptop i PC, to mogę grać w daną grę z zapisem progresu na każdym urządzeniu... Wiadomo, konsole mają opóźnienie w wydawaniu broni, ale nie wymagałbym, żeby mieć bronie na konsolach wcześniej, niż reszta konsolowców - wraz z update miałbym dostęp do nich na konsolach (jeżeli bym je już miał na PC). Dużo ludzi chcących crossplay możliwe, że byłoby zadowolonych tym rozwiązaniem zastępczym, bo można by było pograć z kolegą, gdy jeden ściągnie grę na platformę drugiego.

Link to comment
Share on other sites

Do crossplaya teoretycznie "wystarczy" aby wszystkie platformy miały tę sama wersje (tzw zsynchronizowane). Samo DE nawet sugerowało się w tym kierunku w okolicach premiery wersji na switch.
Moim jednak skromnym zdaniem ten crossplay będzie ograniczony jedynie do rozgrywek na misjach. Wymiana między kontami z różnych wersji czy sam cross save jest przy obecnej strukturze gospodarek (głównie chodzi o sposób zakupu / zniżki na platynę) na platformach jest wysoce niewskazany.

Link to comment
Share on other sites

Bo DE skrewiło robiąc różną gospodarkę zakupu platyny? No cóż, rozwiązania są dwa - albo wprowadzić jednakowy sposób (dużo krzyku i istna rewolucja), albo jak wspominałeś wspólna gra w misjach, tj. blokada możliwości handlu między platformami. Drugi nie jest bardzo skomplikowany, a raczej "różnica wartości platyny" (albo kurs platyny konsola-PC, jeżeli wolisz), nie byłaby problemem, przez co stabilność rynku nie poszłaby w diabły.

Sam podsunąłeś rozwiązanie swoich wątpliwości, co do sensu tego pomysłu.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...